معرفی کتاب
 • صحنه‌پردازی در رمان

  صحنه‌پردازی در رمان

  نویسنده در این کتاب سعی دارد مواردی مانند چگونگی شروع صحنه‌، زاویه دید مناسب، ایجاد صحنه‌های خنده‌دار، رمانتیک و پایانی داستان و همچنین نحوه چینش صحنه‌ها را آموزش می‌دهد.

 • کتاب مطابقت صور ذهنی با خارج

  کتاب مطابقت صور ذهنی با خارج

  کتاب مطابقت صور ذهنی با خارج تنها به بررسی و تحلیل علم حصولی پرداخته، زیرا مطابقت و عدم مطابقت تنها در علم حصولی مطرح است.

 • تاریخ شفاهی كمیته‌ی استقبال از امام خمینی (ره)

  تاریخ شفاهی كمیته‌ی استقبال از امام خمینی (ره)

  فضای سیاسی جامعه‌ی ایران و حوادث منتهی به بازگشت امام مانند ایجاد فضای باز سیاسی، درگذشت آیت‌الله مصطفی خمینی، مقاله‌ی روزنامه‌ی اطلاعات، حادثه‌ی سینما ركس آبادان، حادثه‌ی 17 شهریور 1357 و در نهایت خروج شاه از ایران، زمینه را برای بازگشت امام و پیروزی انقلاب مهیا كرد.

 • دختران و مزاحمت­‌ها

  دختران و مزاحمت­‌ها

  این کتاب به مجموعه‌ای از عوامل و زمینه‌های ناامنی بانوان و نیز راهکارهایی جهت ایجاد امنیت فردی و اجتماعی بانوان می‌پردازد که این بررسی در سه فصل ارائه می‌شود، که نام کتاب هم از یکی از این فصل‌ها انتخاب شده است.

 • کتابشناسی حضرت فاطمه معصومه (س)

  کتابشناسی حضرت فاطمه معصومه (س)

  آن چه در ادامه خواهید خواند، گزیده‌ای از کتابهایی است که به بهانه اول ذي القعده، زادروز این بانوی هجرت و كرامت با کمک اطلاعات «خانه کتاب ایران» جمع‌آوری و به ترتیب سال انتشار تنظيم شده‌اند.

 • معرفی کتاب کلیدهای پروش تفکر در کودکان و نوجوانان

  معرفی کتاب کلیدهای پروش تفکر در کودکان و نوجوانان

  «اين كتاب با آموزش مهارت حل مشكل، پويايي فكر و انديشه را در خانواده شما به ارمغان مي‌آورد. در اين كتاب به موضوع پرورش كودك مي‌پردازيم، اما قصد نداريم به شما بگوييم كودكان بايد چه كار كنند يا چه رفتاي داشته باشند. اين كتاب به شما نشان مي‌دهد كه چگونه مي‌توانيد با تشويق فرزندتان به فكر كردن، بر سازگاري اجتماعي او تاثير بگذارید...»

 • گفتگوی پرستوهای عاقل

  گفتگوی پرستوهای عاقل

  بحث اصلی کتاب «گفتگوی پرستوهای عاقل» درباره بایدها و نبایدهای خواستگاری است که برای همه کسانی که در شرف ازدواج هستند، خواندنی و ارزشمند است.

 • کتاب کابوس اسب

  کتاب کابوس اسب

  شهریار از پشتم پیاده شد. چشم‌هاش جایی را نمی‌دید. کورمال کورمال دور خودش می‌چرخید. دهنه‌ام را محکم گرفته بود. ساق‌ها و زانوهام بی‌رمق بودند و مدام وزن تنم را روی پاهام جابه‌جا می‌کردم. شبح خاربوته‌ها و سنگ‌ها و خلنگ‌ها را می‌دیدم و جلو می‌رفتم...

 • کتاب داستانی زنبق‌های عاشق؛ مروری بر حوادث هشت سال دفاع مقدس

  کتاب داستانی زنبق‌های عاشق؛ مروری بر حوادث هشت سال دفاع مقدس

  نوشتن از جنگ و مردان مردی که در میدان جنگ حضور داشتند و حمایت‌ها و فداکاری‌های زنان این سرزمین؛ قلمی سلیس، شیوا و گیرا می‌خواهد که «زنبق‌های عاشق» به خوبی توانسته است به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهد.

 • زندگانی فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

  زندگانی فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

  کتاب زندگانی فاطمه زهرا (سلام الله علیها) به نقل حیات طیبه زهرای مرضیه می‌پردازد تا الگوی مناسبی برای سبک رفتاری ما در مواجه با حوادثی از آن قبیل قرار گیرد.

 • چرا بعضی‌ها دعا نمی‌کنند؟!

  چرا بعضی‌ها دعا نمی‌کنند؟!

  کتاب حاضر مجموعه‌ای از آداب، شرایط، خواستن از چه کسی و چگونه و موانع دعا است که مخاطب با مطالعه این کتاب می‌تواند سؤالات بسیاری درباره دعا را بدست آورد و با یک معرفت نسبی به این امر مهم بپردازد و همچنین از آسیب‌های احتمالی آن نیز در امان باشد.

 • تلقیح مصنوعی و احکام آن در آثار فقهی امام خمینی

  تلقیح مصنوعی و احکام آن در آثار فقهی امام خمینی

  کتاب «تلقیح مصنوعی و احکام آن در آثار فقهی امام خمینی» نوعی بازخوانی و تامل در آرای امام خمینی در این باره است. مشروعیت و عدم مشروعیت تلقیح مصنوعی، اقسام آن و احکام هر یک، انتقال جنین به رحم دیگر، رحم آزمایشگاهی و صنعتی، نطفه صنعتی، نسب و خویشاوندی، لحوق و الحاق ولد، نفی و انکار ولد، محرمیّت، جواز نظر و لمس و حرمت نکاح و میراث از مسائلی هستند که در این کتاب درباره‌شان بحث شده است.

 • «پرسش وپاسخ» پاسخ‌های صمیمی رهبر انقلاب به ۲۶۶ پرسش دانشجویی

  «پرسش وپاسخ» پاسخ‌های صمیمی رهبر انقلاب به ۲۶۶ پرسش دانشجویی

  بی‌شک یکی از جذّاب‌ترین و خواندنی‌ترین بخش‌های کتاب «پرسش و پاسخ» به پرسش‌های دانشجویان از وجوه کاملاً شخصی زندگی و مبارزات مقام معظّم رهبری مربوط می‌شود.

 • معرفی دفتر شعر "چیزی قطب نماها را دیوانه می‌کند"

  معرفی دفتر شعر "چیزی قطب نماها را دیوانه می‌کند"

  "چیزی قطب نماها را دیوانه می‌کند" دفتر شعری در قالب سپید می‌باشد، این دفتر شعر دارای شصت و نه شعر سپید است که در فضای دفاع مقدس سروده شده‌اند.

 • یادگار آفتاب - پژوهشی در زندگانی و سیره امام حسن مجتبی(ع)

  یادگار آفتاب - پژوهشی در زندگانی و سیره امام حسن مجتبی(ع)

  کتاب یادگار آفتاب - پژوهشی در زندگانی و سیره امام حسن مجتبی(ع) نوشته ابوالفضل هادی‌منش با استفاده از منابع دینی و تاریخی و با قلمی روان و با رویکردی تحلیلی ابعادی از زندگانی حضرت را برای مخاطب به تصویر کشانده است.

 • چشمه در بستر

  چشمه در بستر

  محور اصلی کتاب درباره‌ اسوه‌ی بصیرت و زمان شناس بودن حضرت زهرا (س) است که در دفاع از ولایت و تببین مسئله وصایت حضرت علی (ع)، دوازده گام به تعداد تمامی ائمه (ع) برداشت.

 • ارزیابی اخبار قضاوت‌های امیرالمؤنین علی(ع)

  ارزیابی اخبار قضاوت‌های امیرالمؤنین علی(ع)

  کتاب ارزیابی اخبار قضاوت‌های امیرالمؤنین علی(ع) یکی از کم نظیرترین پژوهش‌ها درباره اخبار مشتمل بر داوری‌های امام علی(ع) است که افزون بر تحقیق کامل و گردآوری جامع، درباره امکان تاریخی و محیطی وقوع حادثه، بررسی علمی متن و سند و میزان درستی یا نادرستی هر یک از آن‌ها نیز مطالعه، بحث و اظهار نظر شده است.

 • سیاست‌های مالی امام علی(ع)

  سیاست‌های مالی امام علی(ع)

  این کتاب درصدد پاسخ‌گویی به پرسش‌های بسیار درباره سیره و سیاست‌های مالی و اقتصادی امیرالمؤمنین(ع) در دوران خلافت است مباحثی مانند منابع دولت اسلامی، چگونگی مصرف و نگه‌داری بیت المال، چگونگی مواجهه با کسری بودجه و راه‌های افزایش درآمد رعایا مطرح شده است.

 • فاطمه در نگاه دیگران

  فاطمه در نگاه دیگران

  اثر حاضر با عنوان فاطمه در نگاه دیگران به شخصیت حضرت زهرا(س) در بین پیروان ادیان و مذاهب با دسته‌بندی موضوعات به رشته تحریر درآمده است.

 • روان شناسی دختران

  روان شناسی دختران

  کتاب روان شناسی دختران سعی می‌کند افراد را به این فکر وادار کند که واقعا داشتن یک دختر، چه ویژگی‌ای دارد؟ دختر باید چگونه زنی در آینده شود؟و...