معرفی کتاب
 • فاطمه در نگاه دیگران

  فاطمه در نگاه دیگران

  اثر حاضر با عنوان فاطمه در نگاه دیگران به شخصیت حضرت زهرا(س) در بین پیروان ادیان و مذاهب با دسته‌بندی موضوعات به رشته تحریر درآمده است.

 • روان شناسی دختران

  روان شناسی دختران

  کتاب روان شناسی دختران سعی می‌کند افراد را به این فکر وادار کند که واقعا داشتن یک دختر، چه ویژگی‌ای دارد؟ دختر باید چگونه زنی در آینده شود؟و...

 • معرفی دفتر شعر یک آسمان پرواز

  معرفی دفتر شعر یک آسمان پرواز

  اغلب تجربه‌های موفق شاعر در قالب غزل است.در غزل گرایشات زیادی به سبک اصفهانی(هندی) و شاعران این سبک مثل صائب تبریزی و بیدل دهلوی دارد و تقریباً در اکثر غزل‌های او می‌شود رگه‌هایی روشن از ساختار شعری این سبک را مشاهده کرد.

 • تو در قاهره خواهی مرد

  تو در قاهره خواهی مرد

  کتاب تو در قاهره خواهی مرد کتابی است پر ضرب آهنگ از گذشته و آینده مردی که در سال 44 در حال ساختن قدرتی همه جانبه است. مردی که در قاهره خواهد مرد.

 • کتاب «مطلع مهر»؛ راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر

  کتاب «مطلع مهر»؛ راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر

  از دغدغه‌های مهم بسیاری،ملاک‌ها و معیار ها در ازدواج است یکی از گام‌های بسیار مهم برای ازدواج آسان و موفق، آشنایی با آن یعنی، معیارهای انتخاب همسر است؛ اما آیا می‌توان برای همه یک نسخه تجویز کرد؟ آیا باید معیارهای یک همسر شایسته در همه یکسان باشد؟...

 • «اما دخترم فاطمه ...!!»

  «اما دخترم فاطمه ...!!»

  کتاب اما دخترم فاطمه ...!! فقط به مناقبی اختصاص دارد که از زبان پیامبر اسلام(ص) روایت شده است.هم‌چنین سعی شده روایاتی که از نظر سند و متن در دیدگاه شیعه مورد اتفاق است، بیان گردد و جز چند حدیث از کتب اهل سنت آورده نشده است،

 • نگاهي به «اعترافات رمان‌نویس جوان» نوشته اومبرتو اکو

  نگاهي به «اعترافات رمان‌نویس جوان» نوشته اومبرتو اکو

  «اعترافات رمان‌نویسِ جوان» ناگفته‌ها یا داستانِ تجربه‌هایِ جذاب امبرتو اکو حینِ نوشتنِ آثارش است. او در این کتاب کوچک که در حقیقت چهارمقاله یا درس‌نامه‌ی مفصل است، ضمن بازگوییِ تجربیاتش از نوشتن پنج رمانِ خود، سعی دارد به تفاوت‌های نویسندگی خلاق و نویسندگی آکادمیک نیز بپردازد.

 • گوشه نشین یونان

  گوشه نشین یونان

  این رمان شامل دو دفتر و سی نامه است.در پایان کتاب نیز شرح مختصری از زندگی فردریش هلدرلین و توضیحات و پا نویس‌هایی درباره مکان‌ها و نام‌هایی که در کتاب یاد شده، پیوست است.

 • اسرارالصلاة کتابی است از میرزا جواد آقا ملکی تبریزی

  اسرارالصلاة کتابی است از میرزا جواد آقا ملکی تبریزی

  اسرارالصلاة کتابی است به زبان عربی درباره نماز و رازهای پنهان آن.رویکرد، سبک و سیاق وی کاملاً حدیثی و روایی است.کتاب در دو بخش کلی تدوین شده که بخش اول در بیان بعضی از اسرارِ طهارت و سایر مقدمات نماز است بخش دوّم،اشاره به معنای نماز و حدود آن، به شرح بیان اسرار حضور قلب و تحصیل آن در نماز پرداخته است.

 • آداب رفتن به مهمانی خدا از نگاه قرآن و حدیث

  آداب رفتن به مهمانی خدا از نگاه قرآن و حدیث

  کتاب «ماه خدا» پژوهشی جامع درباره ماه مبارک رمضان از نگاه قرآن و حدیث است. این اثر تلاشی است برای شناخت عظمت، جایگاه و ویژگی‌های این ماه از زبان قرآن و حدیث.

 • 101 بازی آسان برای هوش افزایی

  101 بازی آسان برای هوش افزایی

  کتاب حاضر، مجموعه‌ای از بازی‌هایی است که برای تقویت مهارت‌های حرکتی، شناختی، کلامی، دیداری، فضایی - مکانی، ریاضی و بین فردی تالیف شده و در فرایند تدوین فصل‌های این مجموعه سعی شده است تا کاربردی ترین بازی هایی انتخاب شود.

 • "بلوغ جسمی و روحی روانی در پسران"

  "بلوغ جسمی و روحی روانی در پسران"

  در این کتاب به چالش‌ها، خطرات، روش‌ها، تربیت و افت تحصیلی پسران در زمان بلوغ اشاره می‌شود و از آن‌جا که دختران و پسران دارای نشانه‌های مشترکی در زمان بلوغ نیز هستند، قسمت‌های زیادی از این کتاب دقیقا شبیه به کتابی است که توسط نویسندگان درباره بلوغ دختران نگاشته شده است.

 • معماری عشق پایدار در زندگی زناشوئی

  معماری عشق پایدار در زندگی زناشوئی

  منطق حاکم بر این کتاب الهام گرفته از این روایت است که بنای ازدواج از تمامی بناهای دیگر در نزد خداوند متعال محبوب‌تر است، یعنی در ساختمان معنوی ازدواج نیز بخش‌هایی وجود دارد که جنبه معنوی دارند که در حقیقت اصولی هستند که روابط صحیح زن و شوهر را بهتر بیان می‌کنند و اهمیت هر یک را نشان داده و موجب عشق و محبت در زندگی زناشویی می‌شوند.

 • آن چه یک جوان باید بداند

  آن چه یک جوان باید بداند

  کتاب «آن چه یک جوان باید بداند»به مسائلی که برای رشد تربیت جوانان (پسران و دختران) ضرورت دارد، می‌پردازد.

 • دنیای دختران

  دنیای دختران

  کتابی که با تعریفی از دختر بودن و خصوصیات آن و دورۀ قرار گرفته دختران در آن شروع شده و با مسائلی همچون تأثیر خانواده و دختران نوجوان بر یکدیگر، مدرسه و شغل و اوقات فراغت دختران نوجوان ادامه پیدا می کند.

 • الفبای زندگی؛ آشنایی با اصول و عوامل تحکیم خانواده

  الفبای زندگی؛ آشنایی با اصول و عوامل تحکیم خانواده

  این کتاب می‌تواند به این سؤال پاسخگو باشد که والدین چه حقوقی بر فرزندان دارد و فرزندان نیز چه حقوقی بر والدین دارند.از جمله محاسن کتاب حاضر پرداختن به مسائلی است که در زندگی کاربرد دارد و تقریبا همه زوج‌ها با این مسائل مواجه می‌شوند و برای این امر از رهنمودهای اسلام کمک گرفته شده است.

 • رمان مترسک مزرعه آتشین

  رمان مترسک مزرعه آتشین

  مهم ترین مساله برای من در این کتاب پرداختن به بلوغ نوجوانانه بود، زیرا یکی از مسائل نسل امروز آن است که در نوجوانی به حد کافی خصلت های مردانه در آنان رشد نمی کند.

 • کتاب «من زنده‌ام»؛ خاطرات دوران اسارت معصومه آباد

  کتاب «من زنده‌ام»؛ خاطرات دوران اسارت معصومه آباد

  وقتی این نامه در بهار سال 1361 به دست برادرش «سلمان» رسید، با خود گفت: معصومه! چقدر تلاش کرده‌ای که همه لحظه و روز و خاطرات را در دو کلمه خلاصه کنی، دو کلمه‌ای که می‌خواستی با نوشتن‌شان به قولی که داده بودی وفادار بمانی: «من زنده‌ام...»

 • زندگی مشترک بدون فریاد

  زندگی مشترک بدون فریاد

  این اثر به دنبال ارائۀ سبک‌ها و روش‌های مؤثر در شناخت، برقراری ارتباط و گفت‌وگو، توجه متقابل به نیازها و نهایتاً بازسازی روابط آسیب دیده یا گرفتار بحران است.

 • با دخترم، ویژه والدین و مربیان دختران نوجوان

  با دخترم، ویژه والدین و مربیان دختران نوجوان

  کتاب «با دخترم » با عنایت به منابع غنی اسلامی نوشته شده و به والدین و مربیان دختران نوجوان کمک می‌کند که با آگاهی از وضعیت روانشناختی فرزندان نوجوان و بحران‌هایی که در این دوره سپری می‌کنند، با علم و آگاهی به نیازشان پاسخ مناسب دهند.