معرفی کتاب
 • معرفی مختصر کتاب «فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی»

  معرفی مختصر کتاب «فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی»

  دکتر حداد عادل در این کتاب با زبان و استدلالی روشن و بدون تعقید درباره فرهنگ برهنگی و نیز برهنگی و فقر فرهنگی سخن گفته است.

 • کتاب «کلیدهای گفتن و شنیدن با کودکان و نوجوانان»

  کتاب «کلیدهای گفتن و شنیدن با کودکان و نوجوانان»

  این کتاب به والدین کمک می‌کند که خود و فرزندشان را بهتر بشناسند و با وی ارتباطی موثر و همراه با احترام و درک متقابل برقرار کنند.

 • همسران سازگار

  همسران سازگار

  اثر حاضر کتابی است که در مورد راهکارهای سازگاری با همسر، به زن و شوهرها آگاهی های لازم را می‌دهد.اهم مباحث این کتاب عبارتند از: عوامل اخلاقی ،عوامل رفتاری و عوامل جسمانی و جنسی موثر در سازگاری، که هر بخش به تفصیل بیان می‌شود.

 •  کتاب دنیای نوجوان؛ کندوکاوی در بازشناسی روحیات 13 تا 18 ساله‌ها

  کتاب دنیای نوجوان؛ کندوکاوی در بازشناسی روحیات 13 تا 18 ساله‌ها

  این اثر در 12فصل نوشته شده که اهم مباحث این فصول عبارتند از ویژگی‌های نوجوانی، نظریه‌های زیست شناختی، نوجوان و تکلیف و نوجوان وحیات جسمی و حیات عاطفی و حیات جنسی و حیات خانوادگی و حیات اجتماعی و اخلاقی و...

 • زندگی نامه ای خواندنی درباره امام خمینی

  زندگی نامه ای خواندنی درباره امام خمینی

  مصور بودن این کتاب بر جذابیت آن افزوده و مخاطب ارتباط خوبی با این تصاویر برقرار می‌کند که می‌توان گفت وجود بیش از 1200 عکس خواننده را به مطالعه این اثر ترغیب می‌کند.

 • کتاب « کلید‌های پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان»

  کتاب « کلید‌های پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان»

  مطالب این کتاب باعث می‌شود که کودکتان را تشویق کنید تا حد ممکن هنر را در اولین مراحل آن تجربه کند. در این کتاب در مورد طراحی، نقاشی، چاپ، کاغذ و پیکره‌سازی صحبت می‌شود و با درک صحیحی از هر یک از این روش‌ها، توقعات واقع‌بینانه‌ای پیدا خواهید کرد.

 • رمان تاریخی سلطانه

  رمان تاریخی سلطانه

  داستان این کتاب با نثری موجز نوشته شده و هر فصل با ماجرایی دلهره‌آور و جالب به پایان می‌رسد و به گونه‌ای که خواننده نمی‌تواند خواندن را متوقف کند و مدام کنجکاوی دانستن ادامه داستان است.

 • کتاب پدیده انقلاب اسلامی و موج بیداری جدید

  کتاب پدیده انقلاب اسلامی و موج بیداری جدید

  مؤلف مجموعه‌ی پیش رو با مروری بر معنای انقلاب در عصر پیشامدرن و دوران مدرن به تفاوت در رهیافت‌های مختلف در این باره پرداخته و نظرات اندیشمندان مختلف را در این خصوص بیان كرده است.

 • چرا ازدواج موفق، چرا ازدواج ناموفق

  چرا ازدواج موفق، چرا ازدواج ناموفق

  کتاب درهفت فصل نگاشته شده و عوامل موفقیت ازدواج‌ها، سبک‌های زناشویی، علائم هشدار دهنده ازدواج و زندگی زناشویی، افکار قالبی شما و زندگی مجزای زناشویی زن و مرد را بیان و در پی ارایه توصیه‌های لازم برای بهبود زندگی زناشویی است.

 • کتاب جنسیت و دوستی؛ مواجه‌ه­ای اسلامی با مسأله رابطه دختر و پسر

  کتاب جنسیت و دوستی؛ مواجه‌ه­ای اسلامی با مسأله رابطه دختر و پسر

  یکی از مباحث مبتلی به جوانان امروز، مسأله رابطه دختر و پسر است. اسلام در مورد این قضیه نظرات مفید و البته مهمی دارد که کتاب حاضر با عنوان «جنسیت و دوستی» به مواجهه اسلامی با این مسأله می پردازد. در این کتاب بر آن است که مصداقی از حل مسأله در «علم دینی» نشان دهد، لذا به این بحث از منظر اسلام پرداخته است.

 • کتاب «شعاعی از نیر اعظم»؛ رهیافتی به منظومه فکری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره پیامبر گرامی اسلام(ص)

  کتاب «شعاعی از نیر اعظم»؛ رهیافتی به منظومه فکری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره پیامبر گرامی اسلام(ص)

  کتاب «شعاعی از نیر اعظم» رهیافتی به منظومه فکری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) درباره پیامبر مکرم اسلام است که با گلچینی از بیانات معظم له، به تحلیل و تبیین زندگی و شخصیت حضرت محمد (ص) می‌پردازد.

 • باب الحوائج حضرت امام موسی کاظم (علیه السلام)

  باب الحوائج حضرت امام موسی کاظم (علیه السلام)

  نویسنده در تلاشی قابل تحسین، به گونه‌ای زندگی و حوادث آن بزرگوار را نگاشته که با مطالعه آن می‌توان به قسمتی از زندگانی آن حضرت در عرصه فردی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دست پیدا کرد.

 • ازدواج، موانع و راه حل ها

  ازدواج، موانع و راه حل ها

  در این کتاب، به اهمیت و ضرورت ازدواج پرداخته و موانع آن را به تفصیل بررسی می کند و راه‌حل‌های معقول و منطقی را ارایه کرده است.در بخش اول به بررسی ضرورت تشکیل خانواده از دیدگاه اسلام می‌پردازد.در ادامه،به ضرورت دقت در انتخاب همسر و صفات همسر خوب می‌پردازد و به ملاک و معیارهای انتخاب همسر اشاره و علت ذکر برخی از آنها را بیان می‌کند.

 • اگر فرزند خلاق و نابغه می‌خواهید

  اگر فرزند خلاق و نابغه می‌خواهید

  کتاب پیش‌رو برای افرادی که با کودکان سروکار دارند مانند اولیاء، معلمان، پرستاران، مددکاران اجتماعی، مراقبین کودک و دانشجویان روانشناسی رشد مفید است.

 • حقوق تربیتی کودک در اسلام

  حقوق تربیتی کودک در اسلام

  امروز در کشور اسلامی ما عشق و علاقه والدین به کودکان خود تضمینی است بسیار قوی و محکم برای رعایت حقوق تربیتی کودکان؛ اما عشق و علاقه صرف به نظر می رسد که کافی نیست و والدین نیاز دارند در این راستا از معارف و دستورهای خطا ناپذیر وحیانی دین مبین اسلام آگاه و مطلع باشند.

 • تاكتيك‌هاي مبارزاتي امام خميني(ره)

  تاكتيك‌هاي مبارزاتي امام خميني(ره)

  نگارنده در اوایل کتاب بعد از بررسی خصوصيات شخصيتي امام خمینی(ره) كه تاثير بسزايي در شيوه مبارزاتي ايشان داشته، وارد گستردگی مبارزاتی امام شده و در آنجا شگرد مبارزاتی ایشان با پهلوی اول یعنی رضاخان و استراتژی وی در مبارزه با پهلوی دوم را مورد بررسی قرارداده است.

 • کتاب روحانیت بوشهر و نهضت مشروطه

  کتاب روحانیت بوشهر و نهضت مشروطه

  کتاب روحانیت بوشهر و نهضت مشروطه شامل هشت فصل است.

 • کتاب رضایت زناشوئی؛ بررسی موضوع زناشوئی از نگاه دین اسلام

  کتاب رضایت زناشوئی؛ بررسی موضوع زناشوئی از نگاه دین اسلام

  نویسنده در این کتاب با توجه به یک الگوی خاصی که از آیات و روایات بیان کرده‌اند به بررسی موضوع زناشوئی از نگاه دین اسلام پرداخته‌اند.یکی از نکات مهم در این کتاب این است که آثار و پیامدهای ازدواج را از دلایل اصلی ازدواج جدا سازیم.

 • شرح خطبه حضرت زهرا(س)

  شرح خطبه حضرت زهرا(س)

  «شرح خطبۀ حضرت زهرا(س)» نوشته آیت الله سید عزالدین زنجانی برآن است تا با معرفی این خطبه، ابعاد تازه‌ای از سخنان حضرت زهرا(س) را، که در احتجاج با حاکمان وقت رخ داده است، بر مخاطب بگشاید.

 • جلد دوم مجموعه پیشوایان هدایت؛ امام علی بن ابی طالب (ع)

  جلد دوم مجموعه پیشوایان هدایت؛ امام علی بن ابی طالب (ع)

  در قسمتی از این کتاب می خوانیم: علی (ع) جانشینی بود که رسول اکرم(ص) وی را به گونه ای ویژه، در خور پذیرش مسئولیت این رسالت بزرگ تربیت کرد تا مرجعیت فکری و سیاسی پس از خود را به وی واگذار نماید به همین جهت امام از کودکی در دامان رسول اکرم(ص) رشد کرد.