معرفی کتاب
 • کتاب خودباوری؛ حلقه دوم از مجموعه سبک زندگی توحیدی و موفقیت الهی

  کتاب خودباوری؛ حلقه دوم از مجموعه سبک زندگی توحیدی و موفقیت الهی

  کتاب خودباوری حلقه دوم از مجموعه سبک زندگی توحیدی و موفقیت الهی با رویکرد دینی، نکات مهم و جامعی از قرآن در باب اعتماد به نفس را بیان و نشان می‌دهد که اسلام دین کارآمد است و می‌تواند برای سعادت انسان‌ها ریزترین و حساس‌ترین موضوعات را تبیین کند.

 • خاطرات یک بچه‌ی چُلمَن

  خاطرات یک بچه‌ی چُلمَن

  کتاب حامل بیان مشکلات اجتماعی، تربیتی جامعه و خانواده و... می باشد که با زبانی طنزگونه و زیبا از دهان گرگ خارج می‌شود و تصاویر هم تکمیل کننده آن می‌باشد.

 • خاطرات حسنعلی خان مستوفی

  خاطرات حسنعلی خان مستوفی

  کتاب «خاطرات حسنعلی خان مستوفی» جدیدترین کتابی است که از ابوالفضل زرویی نصرآباد وارد بازار کتاب شده است.

 • جهودی که نمی‌خواست در سرزمین موعود بمیرد

  جهودی که نمی‌خواست در سرزمین موعود بمیرد

  نویسنده در 8 داستان روز سرد الیاهو، دو مرد در شب، در اندرون من خسته دل، جن دره ظلمت، در ره منزل لیلی، بابابزرگ آلمانی،‌ بقال محل و خزان در خزان سعی کرده است دنیا را از زاویه دید آنهایی ببیند که شاید کمتر دیده می‌شوند و روایتی بدهد که شاید دیگران به آن ماجرا آن گونه نگاه نکرده بودند.

 • سیره سیاسی پیامبر (ص)

  سیره سیاسی پیامبر (ص)

  کتاب سیره سیاسی پیامبر (ص) به نوشته جمعی از محققان با تبیین بخشی از ابعاد شخصیتی رسول اکرم(ص) برخی از پرسش‌ها و معضلات فکری و نظری زندگانی سیاسی و جکومتی ایشان را مطرح و بررسی کرده است.

 • کتاب گوهرهای خفته در خاک؛ خاطرات تفحص

  کتاب گوهرهای خفته در خاک؛ خاطرات تفحص

  کتاب «گوهرهای خفته در خاک» روایت خاطراتی درباره پس از جنگ است، روایت پیدا کردن گوهرهایی که در گوشه و کنار نزدیک مرزهای غرب و جنوبی ایران خفته‌اند و خانواده‌هایشان سال‌ها چشم انتظار برگشتن گوهر دردانه‌ای هستند که به اسلام تقدیم کرده‌اند.

 • کتاب 100 دستاورد دانشمند ایران و اسلام

  کتاب 100 دستاورد دانشمند ایران و اسلام

  این کتاب بیشتر از آنکه به بیان زندگینامه دانشمندان اشاره کند به اختراعات، ابداعات و... آنها اشاره می‌کند که در هر صفحه از کتاب به معرفی یک دانشمند پرداخته شده که به همراه تصاویری از نسخ خطی، چهره دانشمندان و... به مخاطب ارائه گردیده است.


 • کتاب همیشه بهار

  کتاب همیشه بهار

  کتاب همیشه بهار با موضوع اخلاق و سبک زندگی اسلامی با استناد به آیات و روایات درصدد تبیین سبک زندگی دینی در مهم‌ترین ابعاد زندگی اجتماعی است.

 • کتاب آرامش؛سبک زندگی توحیدی و موفقیت الهی

  کتاب آرامش؛سبک زندگی توحیدی و موفقیت الهی

  کتاب آرامش با رویکرد دینی و قرآنی مباحث کاربردی و نسبتا جامعی پیرامون آرامش را بیان می‌کند.پرداختن به سوژه‌های با اهمیت، بیان پاره‌ای از دیدگاه‌های روان‌شناسان، استفاده ازکلمات قصار، جمله‌های کوتاه، ترسیم جداول و مثال، پرداختن به مباحث کاربردی و قابل استفاده در زندگی و اهمیت دادن به مباحث ایجابی تا سلبی ازویژگی‌های این کتاب است.

 • یادداشت علیرضا مختارپور بر زندگی‌نامه داستانی شهید همت

  یادداشت علیرضا مختارپور بر زندگی‌نامه داستانی شهید همت

  محمّدابراهیم همّت می‌گوید:
  «من فکر می‌کنم در شرایط امروز، جامعة ما، جوانان ما به خواندن آثار نیاز دارند که روح آنها را مثل خوره نخورد و نتراشد، آنها را به سمت انزوا و ناامیدی نکشاند، بلکه آنها را به آینده، به ساختن فردایی بهتر امیدوار کند به آنها انرژی حرکت بدهد. مشعلی به دست آنها بدهد که در پناه آن بتوانند از تاریکی عبور کنند. آنها را به سمت نور، به سمت روشنایی،به سمت عدالت و آزادی به سمت طراوت و تازگی یعنی به سمت اسلام ناب و تغییر و تحوّل و دگرگونی بکشاند...»

 • معرفی اجمالی كتاب«دانشنامۀ امام حسين(ع)»

  معرفی اجمالی كتاب«دانشنامۀ امام حسين(ع)»

  كتاب«دانشنامۀ امام حسين(ع)»، حاصل ۱۰ سال تلاش پژوهشگران پژوهشكدۀ علوم و معارف حديث است كه ابعاد مختلف زندگی امام‌حسين(ع) را از ولادت تا شهادت با بهره‌گيری از قرآن و حديث مورد بررسی قرار می‌دهد.

 • معرفی کتاب صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س)

  معرفی کتاب صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س)

  کتاب پیش رو مروری است بر سیر حیات طیبه صدیقه کبری، فاطمه زهرا علیها السلام. آنچه که نویسنده محترم، در پی آن است؛ ارائه نمایی از زندگانی حضرت زهرا(س) از ولادت تا شهادت ایشان خواهد بود،

 • فرهنگ سخنان فاطمه زهرا(سلام الله علیها)

  فرهنگ سخنان فاطمه زهرا(سلام الله علیها)

  کتاب فرهنگ سخنان فاطمه زهرا(سلام الله علیها) از جمله مجموعه‌ی کتب نهج الحیات است که با نگاه ارائه‌ی الگوی عملی و اسلامی یک زن مسلمان تدوین گردیده است و به حق توانسته از این زاویه، مطالب ارزشمندی را به خوانندگان خود ارائه کند.

 • کتاب «مناسک و آئین‌های شیعی در هند» پژوهشی برای بررسی سنت شیعی در شمال هندوستان

  کتاب «مناسک و آئین‌های شیعی در هند» پژوهشی برای بررسی سنت شیعی در شمال هندوستان

  رحمانی کتاب خود را با نگاهی به سنت‌های عزاداری محرم در هند آغاز کرده و در ادامه به موضوع بررسی مراسم نیمه شعبان در شهر لاکهنو می‌‌پردازد. بررسی آیین‌های 19 و 21 رمضان در میان شیعیان هند و نیز بررسی امامباره و درگاه و عاشوراخانه به منظور همزیستی میان هندوها شیعیان نیز در دیگر بخش‌های کتاب مورد بحث قرار گرفته است.

 • «۷۵ پرسش و پاسخ درباره قرآن» کتابی برای شبهه‌‌زدایی درباره قرآن از ذهن جوانان

  «۷۵ پرسش و پاسخ درباره قرآن» کتابی برای شبهه‌‌زدایی درباره قرآن از ذهن جوانان

  در این کتاب شبهات و سؤالاتی که درباره قرآن و دلایل نزول کتاب الهی ممکن است بر ذهن نوجوانان و جوانان خطور کند، مطرح و با زبانی ساده پاسخ داده شده است.

 • نگاهی به کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»

  نگاهی به کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»

  کتاب «اسلام هراسی در غرب» با عنایت به اهمیت بازخوانی و بحث مجدد در بحث اسلام هراسی و شیوه های مقابله با آن در در غرب نوشته شده و تلاش دارد با استفاده از گزارش‌های منتشر شده توسط بنیاد‌های آمریکایی و انگلیسی در اگوست 2011 به معرفی لایه‌های مختلف این پدیده به ویژه در حوزه کارگزاران، حامیان و نیروهای پیشروی سیاسی در زمینه اسلام هراسی در غرب بپردازد.

 • جلد اول از موسوعه چهارده جلدی پیشوایان هدایت؛ بررسی زندگانی پیامبر اکرم (ص)

  جلد اول از موسوعه چهارده جلدی پیشوایان هدایت؛ بررسی زندگانی پیامبر اکرم (ص)

  این کتاب در پنج قسمت تدوین شده و از جمله مسائل مهم و کلیدی که مؤلف کتاب در ابتدا بر آن تأکید دارد آن است که باید از شیوه قرآن در ارائه پژوهش تاریخی بهره برد؛

 • بخشش؛ سبک زندگی توحیدی و موفقیت الهی

  بخشش؛ سبک زندگی توحیدی و موفقیت الهی

  کتاب بخشش،با نگاه به آیات و روایات ابعاد موضوع بخشش در اسلام را برای مخاطب روشن کرده است.موانع بخشش کدام است؟ چه عواملی ما را بخشند می‌کند؟ شرایط بخشش چیست؟ انفاق چه مصادیقی دارد؟...

 • قرآن‌شناسی

  قرآن‌شناسی

  اثر حاضر با هدف فراگیری «انواع شناخت قرآن»، «شناخت تعداد و انواع اسامی و عناوین قرآن کریم»،«شناخت اسامی و عناوین مستقل»، «شناخت معنای واژگان»، «اسامی و عناوین مستقل»، «شناخت بخشی از اوصاف و ویژگی‌های قرآن»،«شناخت جامعیت قرآن»، «شناخت تحریف‌ناپذیری قرآن» و «شناخت پاره‌ای از اهداف نزول و رسالت قرآن» تدوین شده است .

 • معجزه گفت وگو

  معجزه گفت وگو

  کتاب "معجزه گفت و گو "راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحكم و مهارتهایی كه ازدواجها را به سوی موفقیت سوق می دهد را آموزش می دهد.این کتاب به شما کمک می کند تا قدرت حاصل از اتحاد خود را در جهت تحکیم ازدواجتان به کار گیرید .