معرفی کتاب
 • گام های سلوک

  گام های سلوک

  مطالب مطرح شده در این کتاب هر گام از آن، مشتمل بر آیه‌ای می باشد که تنها به ترجمه آن اکتفا شده و پس از آن به ذکر احادیثی از اهل بیت علیهم السلام در مورد آن موضوع پرداخته شده که نویسنده منبع احادیث خود را غالبا کتاب شریف میزان الحکمه معرفی می‌کند.

 • معرفی رمان سرخ و سیاه

  معرفی رمان سرخ و سیاه

  سرخ و سیاه شرح یک رویداد واقعی است در سال 1830، با تغییرات بسیار. ژولیَن سورِل، (Julien Surel) که فرزند درودگری است در «وری یر»(Verriere) واقع در منطقه ژورا، و زیر نظر آبه شِلان آموزش دیده و پرورش یافته، برای تعلیم فرزندان مردی از طبقه اشراف به نام آقای«دُورنال»(de Renel) به خانه آنها می‌رود.

 • کتاب آداب زندگی اسلامی (دفتر اول)؛ترجمه‌ای روان از کتاب مکارم الاخلاق

  کتاب آداب زندگی اسلامی (دفتر اول)؛ترجمه‌ای روان از کتاب مکارم الاخلاق

  کتاب آداب زندگی اسلامی آئینه‌ای از رفتار، کردار و فرمایشات معصومین (علیهم السلام) در زمینه رفتارهای فردی، اجتماعی، اخلاقی، دستورات پزشکی، برخی ادعیه ...می باشد.

 • معرفی و بررسی رما کلبه عمو تُم

  معرفی و بررسی رما کلبه عمو تُم

  حوادث داستان در کنتوکی، و در دوران پیش از الغای بردگی روی می‌دهد. ماجرا از این قرار است که یک ارباب «خوب» ناچار می‌شود از برده‌های «خوب» خود جدا شود.

 • رمان اُبلُومُف

  رمان اُبلُومُف

  آیا ابلومُف نموداری است از نوعی بیماری که به روح و روان مردم روسیه چنگ انداخته؟ یا نوعی دوراندیشی و تعقل است؟ راستی ابلومُف کیست؟

 • کتاب (خانواده و تربیت مهدوی) راه‌کاری برای تربیت نسلی مهدی باور

  کتاب (خانواده و تربیت مهدوی) راه‌کاری برای تربیت نسلی مهدی باور

  در این کتاب راهکارهای عملی بسیار مؤثری را ارائه شده و با استفاده از این راهکارها می‌توانیم فرزندانمان را در مسیر تربیت مهدوی سوق دهیم تا در این دنیا و دنیای ابدی در محضر الهی روسفید و سربلند باشیم.

 • معرفی رمان غرور و تعصب

  معرفی رمان غرور و تعصب

  رُمان‌های جین اُوستین، از نظر حوادث و اتفاقات چندان جذّاب نیستند، امّا از نظر بررسی و موشکافی خصوصیات و روحیات و احساسات آدمهای داستان فوق‌العاده‌اند.در معروفترین رُمان او، «غرور و تعصّب»، قهرمانان رُمان گاهی با همدیگر متحد می‌شوند، و گاهی رو در روی هم می‌ایستند. و هر بار یکی از آنها نقش قهرمان اوّل رُمان را بازی می‌کند.

 • حکومت اسلامی -از نظر قرآن و احادیث

  حکومت اسلامی -از نظر قرآن و احادیث

  کتاب حکومت اسلامی -از نظر قرآن و احادیث-بخشی از جلد نهم کتاب الحیاة است، همین شاخصه‌ها هستند که مجموعاً به عنوان یک منظومه‌ی عملی، ذیل ده فصل به تبیین ابعاد گوناگون بایسته‌های حکومت اسلامی پرداخته است.مباحث این کتاب، با تبیین سیاست‌های کلی حکومت در رابطه با هدایت راهبردی جامعه آغاز می‌شود.

 • مجموعه راه زندگی؛معرفی رفتار و کردار رهبران الهی

  مجموعه راه زندگی؛معرفی رفتار و کردار رهبران الهی

  مجموعه راه زندگی یک مجموعه ده جلدی با ده سر فصل در راستای معرفی رفتار و کردار رهبران الهی( چهارده معصوم) تدوین گردیده که این مجموعه با نگاهی جدید به سیره و روش زندگی ائمه معصومین (علیهم السلام )مخاطب را در عرصه‌های مختلف با زوایای پیدا و پنهان زندگی این بزرگواران آشنا ساخته و آن‌ها را به مسیر صحیح رهنمون می‌سازد.

 • کتاب حلیه المتقین؛بیان آداب و سنن اسلامی در ابواب مختلف زندگی

  کتاب حلیه المتقین؛بیان آداب و سنن اسلامی در ابواب مختلف زندگی

  کتاب حلیه المتقین یکی از برترین کتاب‌های شیعه در سبک زندگی اسلامی به زبان فارسی و در ابواب مختلف اخلاقی که ارتباط مستقیم با زندگی روزمره ما دارد، تدوین یافته است و همچنین مؤلف این کتاب، با استناد به روایات معصومین (علیهم السلام) سعی در بیان آداب و سنن اسلامی در ابواب مختلف زندگی دارد.

 • رمانی درباره جنگ دوران

  رمانی درباره جنگ دوران

  «جنگ وصلح»، پیش از آن که یک رمان طولانی وبزرگ کلاسیک، یا یک تابلوی عظیم تاریخی باشد، اثری است معنوی و پرمعنا، که تاریخ در آن نقش برتر را دارد.

 • مجموعه نهج الحیاة؛ آشنایی با چهارده معصوم

  مجموعه نهج الحیاة؛ آشنایی با چهارده معصوم

  مجموعه کتب نهج الحیات (را ه و رسم زندگی) به قلم حجت الاسلام محمد دشتی در پانزده مجلد از کلمات پیامبران الهی تا سخنان آخرین ذخیره الهی؛ حضرت مهدی را در خود گردآورده و راه و رسم زندگی اسلامی را در قالب ارائه الگوهای ناب و ارزش‌های اصیل اسلامی به شکلی بسیار زیبا به نسل معاصر ارائه کرده است.

 • مفاتیح الحیاة؛ جلد دوم مفاتیح الجنان

  مفاتیح الحیاة؛ جلد دوم مفاتیح الجنان

  کتاب حاضر (کلیدهای زندگی) یا همان جلد دوم مفاتیح الجنان، با تکیه بر آیات و روایات مربوط به روش‌های زندگی و معاشرت‌های اجتماعی و مسائل مربوط به جامعه اسلامی، کلید زندگی سالم اسلامی را ارئه می‌کند.

 • ولایت فقیه از دیرباز تا امروز

  ولایت فقیه از دیرباز تا امروز

  کتاب ولایت فقیه از دیرباز تا امروز بر آن است که به اثبات این مسأله بپردازد که اندیشه ولایت فقیه، سبقه‌ی تاریخی طولانی داشته و این مسأله در کتب فقهای شیعه در طول تاریخ مطرح بوده است.این کتاب پاسخی است در برابرسخن کسانی که مسأله ولایت فقیه را امری نوظهور و تازه معرفی می‌کنند و آن را از ابتکارات امام خمینی(ره) یا نهایتا مرحوم نراقی(ره) می‌داند.

 • کتاب انقلاب اسلامی، بازگشت به عهد قدسی

  کتاب انقلاب اسلامی، بازگشت به عهد قدسی

  کتاب انقلاب اسلامی، بازگشت به عهد قدسی بر آن است که کمی درباره ماهیت انقلاب اسلامی سخن بگوید، بنابراین رویکرد مؤلف در این کتاب آن است که انقلاب اسلامی را به عنوان عهد قدسی در برابر تمدن غرب که نماد مادی گرایی به حساب می‌آید، قرار دهد و ...

 • دو دهه واپسین حکومت پهلوی

  دو دهه واپسین حکومت پهلوی

  کتاب «دو دهه واپسین حکومت پهلوی»در راستای بررسی دو دهه نگاشته شده که نویسنده در این کتاب با مراجعه به منابع معتبر تاریخی و اسناد بجا مانده از حکومت پهلوی تاریخ آن زمان را به رشته تحریر در آورده است.

 • انتظار عامیانه-عالمانه-عارفانه

  انتظار عامیانه-عالمانه-عارفانه

  كتاب «انتظارعامیانه-عالمانه-عارفانه» به بررسی مفهوم انتظار، با سه رویکرد متفاوت نگاه عامیانه، نگاه عالمانه، نگاه عارفانه پرداخته و با هدف تبیین جامع از مساله انتظار تألیف گردیده و همچنین رویکرد این کتاب رویکردی حکمی، کلامی، فلسفی و جامعه‌شناختی است.

 • چهل تدبیر؛ مروری بر مقاطع بحرانی تاریخ جمهوری اسلامی ایران

  چهل تدبیر؛ مروری بر مقاطع بحرانی تاریخ جمهوری اسلامی ایران

  این مجموعه به مهم‌ترین وقایع تاریخ جمهوری اسلامی ایران از سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی تا شاه رگ اصلی انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر یعنی پرونده هسته‌ای اختصاص دارد.

 • دادگستر جهان؛ مباحثی در باب مهدویت

  دادگستر جهان؛ مباحثی در باب مهدویت

  کتاب دادگستر جهان با تکیه بر منابع شیعه و سنی به بسیاری از مسایلی مانند طول عمر حضرت، علت غیبت، وظیفه مسلمانان در عصر غیبت، انقلاب جهانی، فواید غیبت و... که ذهن مردم به ویژه قشر جوان و تحصیل کرده را به خود مشغول کرده، پاسخ می‌دهد.

 • رمان فصل کبوتر

  رمان فصل کبوتر

  کتاب حاضر؛ رمانی اجتماعی در مورد فضای پیش از انقلاب است که شخصیت های اصلی آن مبارزان قبل از انقلاب در سالهای 55 -56 و انواع روشهای مبارزه آنها علیه رژیم شاه است.