معرفی کتاب
 • آقای بی رویه طنزی برای نوجوان

  آقای بی رویه طنزی برای نوجوان

  از بارزترین ویژگی های این مجموعه، نگاه طنز نویسنده به رویدادهای داستانی است که آن را برای خوانندگان دلپذیرتر کرده و لذت مطالعه یک داستان واقع گرا با زمینه های طنز را برای وی فراهم کرده است.

 • اندیشه سبز ، زندگی سرخ (زمان و زندگی شیخ فضل الله نوری)

  اندیشه سبز ، زندگی سرخ (زمان و زندگی شیخ فضل الله نوری)

  آنچه در کتاب حاضر پیش روست، مروری بر شخصیت علمی، اجتماعی، سیاسی و دینی ِ شیخ فضل الله نوری می‌باشد که توسط محققی متبحّر و خالی از حبّ و بغض‌های به تحریف کشاننده تدوین و بررسی شده است.

 • بصیرت تاریخی، اصول شناخت تاریخ معاصر

  بصیرت تاریخی، اصول شناخت تاریخ معاصر

  کتاب بصیرت تاریخی، موسی نجفی مجموعه‌ای از گفتارها و نوشتارهایی است که پنج قرن اخیر تاریخ ایران را در برمی‌گیرد یعنی از عصر صفویه تا انقلاب اسلامی را شامل می‌شود.

 • شیخ فضل الله نوری و مکتب تاریخ نگاری مشروطه

  شیخ فضل الله نوری و مکتب تاریخ نگاری مشروطه

  کتاب شیخ فضل الله نوری و مکتب تاریخ نگاری مشروطه،بر آنست تا مجوعه‌ی متراکم و بسیار گسترده‌ی تاریخ نگاری مشروطه را به نقد و بررسی بنشیند تا براساس مبانی نظری، به إرائه‌ی روشی در پژوهش تاریخ مشروطه منتهی شود که صحیح و عاری از تحریف و کتمان باشد.

 • کتاب سلفی‌گری در آیینه تاریخ اثر حضرت آیت‌الله سبحانی به بازار کتاب ارائه شد.

  کتاب سلفی‌گری در آیینه تاریخ اثر حضرت آیت‌الله سبحانی به بازار کتاب ارائه شد.

  این کتاب از «مقدمه، سلفی‌گری دیرینه و نوین، آیه‌هایی که دستاویز سلفیان شده است، میزان فرمانبرداری صحابه از پیامبر صلی‌‌الله علیه‌وآله، رفتار رهبران سلف در آیینه تاریخ، پاسداری از آموزه‌های نبوی و خیرالقرون، هفتاد و سه ملت و خیرالقرون، چگونه واژه سلفی در کشور مصر ظاهر شد و سلفی‌گری در فرایند تکامل» گرد‌آوری شده است.

 • بررسی نقش امام سجاد در رهبری شیعه

  بررسی نقش امام سجاد در رهبری شیعه

  برخی گمان کرده‌اند که امام سجاد(ع) از سیاست و انتقاد از بنی امیه و دستگاه ظلم به دور بوده و فقط به عبادت و امور شخصی خویش مشغول بودند که مطالعه این کتاب می‌تواند این اعتقاد اشتباه آنان را پاک و با موضع‌گیری‌های سیاسی فراوان حضرت آشنا خواهند شد.

 • آخرین آواز قو

  آخرین آواز قو

  نویسنده معتقد است تاریخ مشروطیت و عملکرد شخصیت‌های مؤثر آن را باید در آیینه‌ی سرنوشت این جریان و آخرین برگ زندگی آن‌ها مشاهده نمود تا شناختی صحیح‌تر و عبرتی دقیق‌تر ثمر دهد.

 • شرحی گویا، مستدل و فشرده از عقاید شیعه

  شرحی گویا، مستدل و فشرده از عقاید شیعه

  کتاب منشور امامیه، آیت الله سبحانی شرحی گویا، مستدل و فشرده از عقاید مکتب شیعه است که نویسنده این منشور را با تکیه بر آیات و روایات در 150 اصل تنظیم و تبیین کرده تا هرگونه نسبت مخالف این اصول به شیعه را مردود و حقایق این مکتب را روشن سازد.

 • زندگی سیاسی و اجتماعی آیت الله العظمی حاج سید محمد تقی خوانساری

  زندگی سیاسی و اجتماعی آیت الله العظمی حاج سید محمد تقی خوانساری

  روش زاهدانه زندگی ایشان، تشرف به حج و مباحثه های علمی با اهل سنت، توجه ایشان به شعرای اهل بیت و دستگیری این مرد بزرگ از محرومان از مباحث مطرح در این کتاب است. از جمله حوادث جالب و شگفت آنگیز زندگانی ایشان جریان نماز باران و نزول رحمت الهی است که علاقه مندان می توانند با مطالعه این کتاب از این موضوع اطلاعات خوبی را کسب کنند.

 • یادداشتی بر آخرین رمان صادق کرمیار: این «درد» را با من بخوان...

  یادداشتی بر آخرین رمان صادق کرمیار: این «درد» را با من بخوان...

  درد با محوریت اطلاعات عملیات در جنگ نوشته شده و خواننده از سال 63 با یکی از گروه‌های اطلاعات عملیات جنگ همراه می‌شود و تا پایان جنگ در کنار آنها می‌ماند. البته درست ترش دو تا از این گروه‌هاست؛ یکی این طرف مرز و دیگری آنطرف.

 • احکام و حدود الهی در تفسیر سوره نور

  احکام و حدود الهی در تفسیر سوره نور

  نویسنده در این کتاب احکام، مجازات و جرم‌هایی را که در سوره نور مطرح شده را در هر آیه این سوره به طور مجزا بررسی کرده و تصویر روشنی از احکام و حدود الهی برای مخاطب ارایه داده است.

 • مبانی نظری غرب مدرن

  مبانی نظری غرب مدرن

  کتاب یاد شده به روند پیدایش مدرنیسم، رشد آن و ایدئولوژیهایی که از آن تفکر، نشأت گرفته‌اند، می‌پردازد. همچنین این کتاب به بررسی انتقادی، تحلیلی - تاریخی به مبانی و بنیان های نظری و سیر تاریخی تمدن مدرن غرب می‏پردازد.

 • بیان نوع مواجهه‌ی ایرانیان با عالم جدید

  بیان نوع مواجهه‌ی ایرانیان با عالم جدید

  نویسنده نشان می‌دهد که پس از جنگ‌های ایران و روس و شکست ایران، چگونه عباس میرزا و قائم مقام متوجه عقب ماندگی ایران از دنیای جدید شدند و پس از او شخصیت‌هایی چون امیرکبیر در صدد اصلاحات برآمدند.

 • خاطرات حضرت استاد سِر پروفسور حَسَنعلی خان مستوفی

  خاطرات حضرت استاد سِر پروفسور حَسَنعلی خان مستوفی

  کتاب «خاطرات حضرت استاد سِر پروفسور حَسَنعلی خان مستوفی»، روایت خاطرات شخصیتی خیالی به نام «حسنعلی‌خان مستوفی» است که توسط پیشکار او «میرزا حسین پیشکار» نوشته شده و هر دوی این شخصیت‌ها ساخته و پرداخته ذهن اوست.

 • رجال و دیپلمات‌های عصر قاجار و پهلوی

  رجال و دیپلمات‌های عصر قاجار و پهلوی

  کتاب «رجال و دیپلمات‌های عصر قاجار و پهلوی» نتیجه گزارش‌ها و اطلاعاتی است که چرچیل، بولارد و رابینو به صورت محرمانه از شخصیت‌های ایرانی گردآوری کرده‌اند.

 • شرح جریان 18 روزه انتقال ضریح امام حسین

  شرح جریان 18 روزه انتقال ضریح امام حسین

  کتاب «پنجره‌های تشنه»، روزنوشت‌های مهدی قزلی از چگونگی همراه شدن با این کاروان و آنچه در طول این 18 روز دیده است را شامل می‌شود که در نوع خود تجربه‌ای بکر و تکرار ناپذیر به نظر می‌رسد.

 • تبیین تمدن اسلامی و نگاه غرب مدرنیته به آن

  تبیین تمدن اسلامی و نگاه غرب مدرنیته به آن

  در این کتاب، برتر بودن ِمدرنیته، با معیاری متفاوت از گذشته به نقد کشیده می‌شود، مدرنیته در این نگاه از منظر یک متألّه و براساس عقلانیت شهودی بررسی شده و سعی می‌شود تا جایگاه حقیقی آن در سیر تکاملی انسان مشخص شود.

 • شناخت سه جریان مهم دین پژوهی معاصر

  شناخت سه جریان مهم دین پژوهی معاصر

  نویسنده در این کتاب سعی کرده با شناخت سه جریان مهم دین پژوهی معاصر که براثر انفعال در رویارویی با مدرنیته و انحطاط مسلمین، به تفسیر و قرائت اشتباهی از دین پرداخته اند، به بررسی و نقد درون دینی و برون دینی آن‌ها بپردازد.

 • اگر می‌خواهید یک مدیر تمام عیار باشید، بخوانید

  اگر می‌خواهید یک مدیر تمام عیار باشید، بخوانید

  «مدیر تمام عیار» به مدیران کمک می‌کند تا دریابند اکنون در چه جایگاهی قرار دارند و به کجا می‌خواهند برسند و این که چه تغییراتی باید ایجاد کنند تا به هدف نهایی دست یابند.

 • مقتلی کودکانه از فریبا کلهر

  مقتلی کودکانه از فریبا کلهر

  قصه کربلا، قصه ای برای همه تاریخ.هر چقدر و با هر زبانی گفته شود تا زمانی که زمان زنده است و زمین بیدار، داستان کربلا هم زنده است.در این کتاب با زبانی کودکانه،داستان دلدادگی 10 نفر از اصحاب امام حسین(ع) را بیان نموده است. محور اصلی همه این داستان ها امام حسین است.اصحاب امام حسین و دشمنانش با القاب و اسامی کودکانه اما با مسما خطاب می نماید.