معرفی کتاب
 • همه آینه‏‌ها

  همه آینه‏‌ها

  " همه آینه ها " نام گزیده غزل های عاشورایی شاعران معاصر است.از شاعران نامی معاصری چون؛ مرحوم قیصر امین پورو ... گرفته تا شاعران جوان تر و کم اشتهارتری چون؛ محمد جواد آسمان، سارا حیدری، مریم سقلاتونی و دیگران.

 • روایتی سیاسی با درونمایه مبارزات مردمی در انقلاب

  روایتی سیاسی با درونمایه مبارزات مردمی در انقلاب

  «عاشقی به سبک ون گوگ» داستانی سیاسی است و درونمایه آن مبارزات مردمی انقلاب علیه حکومت ستم شاهی ایران با رویکردی تاریخی است.

 • «جوشکاری»‌های یک طلبه جوان منتشر شد/۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره ازدواج

  «جوشکاری»‌های یک طلبه جوان منتشر شد/۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره ازدواج

  این کتاب حاصل سؤال‌ها و جواب‌هایی است که جامعه دانشجویی دانشگاه‌های تهران - از دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر گرفته تا دانشگاه تهران- و دیگر دانشگاه‌های کشور جوشیده و البته حجت‌الاسلام حسین عالمی با بیانی شیوا درباره ازدواج و انتخاب همسر به آنها پاسخ داده است.

 • شهادت‏نامه امام حسین علیه السلام

  شهادت‏نامه امام حسین علیه السلام

  شهادت‏نامه امام حسین علیه السلام، کتابى است که در صدد برآمده تا تأثیرگذارترین بُرهه از زندگى سالار شهیدان علیه السلام – یعنى برهه انسان‏ساز و آزادى ‏بخش قیام کربلا – را مطابق آنچه در دانش‏نامه امام حسین علیه السلام آمده است، البته در مقیاسى کوچک‏تر، اما با اختصارى روشمند، روایت نماید.

 • الگوی اسلامی شادکامی

  الگوی اسلامی شادکامی

  الگوی اسلامی شادکامی در حقیقت، یک تئوری شادکامی از دیدگاه اسلام است که با رویکردی روانشناختی نظریه شادکامی اسلامی را در 12 فصل تبیین کرده است.

 • رهایی از نگرانی(10 راه حل ساده)

  رهایی از نگرانی(10 راه حل ساده)

  این کتاب که در اصل برای افراد غیر متخصص در روانشناسی نگاشته شده است، می تواند راهنمای خوبی برای افراد مبتلا به نگرانی های مزمن و دردسرساز باشد، و با خواندن و عمل به تکالیف این کتاب قطعا کنترل بیشتری بر نگرانی خویش بدست خواهند آورند.

 • معجزه شادی، راهنمایی برای کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی

  معجزه شادی، راهنمایی برای کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی

  نویسنده در این کتاب بخشی از مطالب کتاب را به تعادل بین نظم و آزادی، کار و تفریح، اجتماعی بودن در برابر خلوت گزینی و خود خواهی در برابر خیرخواهی تخصیص داده است.

 • «وفای زن»

  «وفای زن»

  «وفای زن» مجموعه داستانی از داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس سرشناس انگلیسی ویلیام سامرست موآم است. این کتاب شامل یازده داستان کوتاه و بلندِ راهنمای کلیسا، کاتالینا، وفای زن، نامه، سرگذشت الیور هاردی، گردنبند مروارید، مردی که جای زخم بر چهره داشت، تسخیر ناپذیر، ناهار، دریاگردی و همسر دوازدهمی است.

 • دربار شیطان

  دربار شیطان

  بیان تاریخچه و نحوه شکل‌گیری وهابیت توسط نیروهای استعمارگر انگلستان در شبه‌جزیره حجاز در کتاب دربار شیطان

 • مرور زندگی به جای مرگ در یک کتاب/ سفر به گذشته با «سمندر»

  مرور زندگی به جای مرگ در یک کتاب/ سفر به گذشته با «سمندر»

  نویسنده با بیان اینکه زندگی را مقابل مرگ مرور می‌کردند، نشان می‌دهد که هر انسانی به زندگی و حیات علاقه‌مند است و اگر دست از جان شسته و برای دفاع از میهن راهی جبهه‌ها شده دلیل بر این نیست که رزمندگان به زندگی بی علاقه بوده‌اند بلکه برای عقیده و ایمان خود از جان خود گذشتند.

 • نمایشنامه آبلوموف

  نمایشنامه آبلوموف

  شخصیت اصلی نمایشنامه که آبلوموف نام دارد مالکی بزرگ است که به جای حضور بر سر املاک و کار گرانش بیشتر روز را در رختخواب می گذراند و خیلی کم از اتاق خود بیرون می رود. از آنجایی که از سر تنبلی زمان زیادی را به بطالت و بی کاری در رختخواب گذرانده ...

 • الحیاة

  الحیاة

  «دائره المعارفی اسلامی، علمی، پژوهشی که روش زندگی فردی و اجتماعیِ آزاد و پیشرو را ترسیم می کند و انسان های سراسر جهان را به پی ریزی یک نظام مردمی شایسته فرا می خواند...»

 • رمان نرگس

  رمان نرگس

  "نرگس" داستان مصطفی، پسر بچه ای نوجوان است که در دوران شاه در مقطع راهنمایی تحصیل می کند و خواهری دارد به اسم نرگس که در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل است...

 • خاطرات پزشك جوان

  خاطرات پزشك جوان

  خاطرات پزشك جوان هفت قسمت داستان هاي كوتاهي است كه ماجراهاي يك پزشك جوان كه به تازگي فارغ التحصيل شده و به يك روستاي دور افتاده و بسيار سرد منتفل شده است...

 • «قاف» را بخوان محمد رسول‌الله (ص) را ببین

  «قاف» را بخوان محمد رسول‌الله (ص) را ببین

  «قاف» بازخوانی زندگی پیامبر اسلامی(ص) از ولادت تا رحلت ایشان با ویرایش از متن سه کتاب کهن به نام‌های تفسیر سورآبادی، سیرت رسول الله و شرف النبی است.این کتاب شایسته شانیت و جایگاه پیغمبر رسالت‌ مأب است و در دل به تولید کننده و نویسنده آن دست مریزاد می‌گوید.

 • کتاب تبار انحراف، پژوهشی در جریان‌شناسی انحرافات تاریخی

  کتاب تبار انحراف، پژوهشی در جریان‌شناسی انحرافات تاریخی

  این کتاب خواندنی با تکیه بر منابع تاریخی و نقل های معصومین درصدد ارایه نمایی جامع، تحلیلی و درست از حوادث این مقطع از تاریخ هست و با این نگاه برخی از اشتباهات تاریخی و غلط های مشهور را به مخاطب تذکر می‌دهد و علل اصلی و واقعی برخی از حوادث تاریخی را همراه با استدلال و شواهد بیان می‌کند.

 • خوب ترین حادثه می دانمت

  خوب ترین حادثه می دانمت

  بهمنی در کل شاعری است که در ساده نویسی موقعیت خوبی را در میان مخاطبان این نوع از سُرایش شعر دارد و در شعر معاصر از جایگاه برجسته ای برخوردار است و وجود او اجازه ی بسیاری از جسارت‌های تکنیکی و تألیفی را به نسل جوان داده است.

 • معرفی کتاب «7 روایت خصوصی»

  معرفی کتاب «7 روایت خصوصی»

  من از کتاب جز این ها را درنیافتم... به نظرم شناختن سید موسی توی همین کتاب کوچک و بین همین حرف های ساده و صادقانه ی هفت راوی ست. آنها اهل غلو نیستند. راست می گویند. سید اصلا شبیه ما نیست. راستی چرا همه ی ما دوست داریم شکل او باشیم؟

 • پریانه های لیاسندماریس

  پریانه های لیاسندماریس

  رمان به سبک رئالیسم جادویی برای نوجوانان سوم راهنمایی نوشته شده و داستان آن هم در بندر سیراف (بوشهر امروز)، یکی از بنادر ایران باستان می‌گذرد...

 • نگاهی به کتاب «رونوشت بدون اصل»؛ اثر نادر ابراهیمی

  نگاهی به کتاب «رونوشت بدون اصل»؛ اثر نادر ابراهیمی

  این مجموعه نمونه خوب تسلط یک نویسنده به مدیوم داستان کوتاه و شناخت ظرائف و ظرفیت‌های آن است. مثلِ اینکه می‌شود با یک داستان کوتاه کاری با احساس مخاطب کرد که یک رمان 400 صفحه‌ای می‌کند