معرفی کتاب
 • « زبور نور »

  « زبور نور »

  آنچه که در این کتاب به رشته تحریر در آمده و نام زبور نور بر آن نهاده شده است پیرامون همه ابعاد زندگی امام عصر علیه السلام قبل از تولد تا زمان شهادت و مسائل پیچیده و اتفاقات قبل ظهور با دسته بندی مطالب در غالب علائم سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ،...

 • «دیروز بارانی»

  «دیروز بارانی»

  کتاب «دیروز بارانی» به عنوان تازه‌ترین اثر تألیفی مشترک میان سید مهدی شجاعی و مجید مجیدی در قالب فیلمنامه که به تازگی از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است را باید تلاشی در خور اعتنا برای تلفیق و انعکاس برخی از حس‌هان انسانی به دور از به سخره‌گرفتن و بازی نامشروع با احساس مخاطب به شمار آورد.

 • شرق بهشت

  شرق بهشت

  شرق‌بهشت داستانی است که طی چند نسل ادامه دارد و خود نویسنده نیز به عنوان عضو کوچکی از این خانواده‌ بزرگ در داستان حضور دارد. از ویژگی‌های این اثر، شخصیت‌پردازی بسیار خوبی است که در طول داستان شاهدش هستیم.

 • معرفی کتاب «خدایا چه بخورم؟»

  معرفی کتاب «خدایا چه بخورم؟»

  این کتاب با ارائه ی شیوه های کاملا امکان پذیر برای شفایابی، امید بهبودی و سلامتی را برای بیماران به ارمغان می آورد.

 • غروب آبی رود

  غروب آبی رود

  یکی از زیبایی‌های این اثر در وجود شخصیت‌های واقعی آن است که در این رمان حضور دارند. شهید مهدی باکری به عنوان شخصیت محوری رمان در طول اثر حضور فیزیکی ندارد؛ به غیر از یک صحنه در پایان رمان که آن هم انتظار مخاطب برای دیدار او را جواب نمی‌دهد.

 • كتاب «حاجي صلواتي»

  كتاب «حاجي صلواتي»

  «حاجی صلواتی» خاطرات غلامعلي جلالي‌زاد است که بيشتر به دو جنگ جهاني دوم و هشت سال دفاع‌ مقدس اختصاص دارد.

 • تمدن و تجدد در اندیشه معاصر عرب

  تمدن و تجدد در اندیشه معاصر عرب

  کتاب «تمدن و تجدد در اندیشه معاصر عرب» درآمدی است بر تفکرات معاصر عرب که در مواجهه با پیشامدهای فکری و فرهنگی غرب مدرن و در راستای پاسخ به پرسش زیست و هویت اسلامی در وضعیت معاصر صورت یافته است.

 • پوشش اسلامی

  پوشش اسلامی

  کتاب «پوشش اسلامی» چالش‌ها و راه کارها با رویکردی به مهندسی فرهنگی ٬در قطع رقعی و در شمارگان ۲۵۰۰نسخه توسط انتشارات سوره مهر به چاپ سوم می‌رسد.

 • فیض بوک یا فیس بوک مساله این است

  فیض بوک یا فیس بوک مساله این است

  «فیض بوک» به خواننده کمک می‌کند تا با دوستان و بستگان خود بخندد. حالا این خنده چگونه باشد و به چه چیزهایی، موضوع‌هایی است با تاملی بر فیض بوک قسمت‌هایی از آنها را استخراج کردیم.

 • قطعه ای از کتاب گرگ سالی

  قطعه ای از کتاب گرگ سالی

  بعد از ظهر آخرین روز زمستان کنار جاده باریکی که به روستای بنفشه‌دره می‌رسید، از مینی‌بوس پیاده شد. همان جا ساکش را روی زمین گذاشت و به دور و برش نگاه کرد. در چشم‌اندازش دشت صاف و همواری دیده می‌شد که تا کوهپایه‌های دوردست کشیده شده بود. خاک نرم و پوک بود. سبلان باز هم روبه‌رویش بود، اما این بار...

 • خواب ارغوانی

  خواب ارغوانی

  اشعار مجموعه «خواب ارغوانی» در قالب‌های غزل، مثنوی، قطعه، چکامه، نیمایی و شعر سپید سروده شده‌اند.شعرهای این مجموعه چنانچه خود نویسنده در مقدمه به آن اشاره کرده است شامل 3 بخش می شود:...

 • «1001 پرسش و پاسخ از امیر المؤمنین»

  «1001 پرسش و پاسخ از امیر المؤمنین»

  کتاب «1001 پرسش و پاسخ از امیر المؤمنین» در 19 فصل مستقل به سوالاتی اختصاص یافته که در محضر مبارک امیرالمؤمنین پرسیده شده است ، این سوالات پیرامون مباحث قرآنی ، فقهی ، نجوم ، پزشکی، ریاضیات، فلسفه، کلام، تاریخ ملل و ... می باشد.

 • 1

  1

 • صلح امام حسن(علیه السلام)

  صلح امام حسن(علیه السلام)

  مترجم در مقدمه‌ی كوتاه خود اشاره كرده است كه پيش از ترجمه‌ی اين اثر "در فكر تهيه‌ی نوشته‌ای در تحليل موضوع صلح امام حسن بودم و حتی پاره‌ای يادداشت‌های لازم را نيز گرد آورده بودم؛ ولی امتيازات فراوان اين كتاب مرا از فكر نخستين بازداشت و به ترجمه‌ی اين اثر ارزشمند وادار كرد."

 • یهودیان، جهان و پول: تاریخ اقتصادی قوم یهود

  یهودیان، جهان و پول: تاریخ اقتصادی قوم یهود

  به عقیده نویسنده، حوادثی که بر این قوم سرگردان در طول تاریخ می گذرد، استعاره ای است از اسفار تورات و او نیز بر همین مبنا به بررسی خط سیر اقتصادی این قوم و مراحل تکامل آن و در نهایت به بررسی شرایط کنونی اسرائیل می پردازد.

 • نگاهی متفاوت به زندگی در«سلام خدای خوبم»

  نگاهی متفاوت به زندگی در«سلام خدای خوبم»

  کتاب «سلام خدایی خوبم» با بیان نکات قرآنی و توجه به عمق معارف قرآنی سعی دارد تا جلوی غرق شدن ما در روزمرگی و زندگی مادی را بگیرد.

 • جنگ های صلیبی به روایت اعراب

  جنگ های صلیبی به روایت اعراب

  موضوع كتاب حاضر، شرح جنگ‌هاي صليبي از منظر اعراب است. اين كتاب، با تكيه بر مستندات مورّخان و وقايع نگاران عرب و با هدف بازخواني تاريخ جنگ‌هاي صليبي از ديدگاه‌ اعراب و روشن نمودن برخي وقايع و واقعيت‌هاي موجود در دورة مورد بحث تدوين شده است.

 • 1001 نکته از ولایت

  1001 نکته از ولایت

  در این مجموعه به آثار و برکات پذیرش ولایت در صحنه های مختلف زندگی یک انسان دنیا ، قبر ، قیامت روایات مستندی آمده و در مواردی از کتب برادران اهل سنت نیز استفاده شده است که هر یک از احادیث به نحوی به اثبات ولایت امیرالمومنین علی(علیه السلام) منتهی می شود.

 • دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیسم

  دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیسم

  این دایره المعارف مصور همراه با توضیحات کامل از سیر تاریخی یهودیت و پیدایش صهیونیسم می باشد و شاید مهمترین خصوصیت این کتاب مصور بودن آن است که به شکل زیبایی وقایع تاریخی را با تصاویر مختلف آن برای درک بهتر خواننده به نمایش گذاشته است.

 • غنچه یاس کبود

  غنچه یاس کبود

  این اثر از داستان ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) شروع می‌شود و در ادامه با ماجرای ولادت امام حسن(ع) ادامه پیدا می‌کند، این اثر در ادامه با روایت ماجراهای تاریخی مانند غدیر خم، رحلت پیامبر اکرم(ص)، حضرت فاطمه (س) و شهادت حضرت علی(ع) ادامه پیدا می‌کند و در فصول پایانی نیز به شرح صلح امام حسن(ع) با معاویه و شهادت امام حسن(ع) می‌پردازد.