معرفی کتاب
 • رمان موهای تو خانه ماهی هاست

  رمان موهای تو خانه ماهی هاست

  نویسنده در این اثر سعی کرده است تا با پرداختی مناسب، مخاطبان نوجوان خود را درپای داستان نگه دارد و البته در این راه موفق نیز شده است.

 • هندوانه به شرط عشق

  هندوانه به شرط عشق

  *هندوانه به شرط عشق مجموعه داستان طنزی است که همگی از زبان نوجوان خانه روایت می‌شود و شخصیت‌های خانواده هم به صورت ثابت اما با داستان‌هایی متفاوت تکرار می‌شوند.

 • من نوکر بابا نیستم

  من نوکر بابا نیستم

  داستان مربوط می‌شود به چیزی که بشریتی را سرکار گذاشته و ول کن ماجرا هم نیست! بسته پولی از جیب پدری خسیس و سخت‌گیر در چاه مستراح می‌افتد و پدر تصمیم می‌گیرد...

 • میرزاتقی خان امیرکبیر

  میرزاتقی خان امیرکبیر

  «مینا چوپانی» تلاش نموده و سعی کرده تا در کتابش زندگی «میرزا تقی‌خان امیرکبیر» را جذاب و با قلمی آمیخته با نمک طنز، جمع آورد.

 • مرشد و مارگریتا

  مرشد و مارگریتا

  مرشد و مارگریتا ساختاری خلاقانه و نو دارد و آکنده از شخصیت های محوری است. همین که یک گروه از شخصیت های اصلی داستان شیطان و همکارانش باشد نشان دهنده فضای خاص یا سورئال آن است. فضایی که در لفافه آن نویسنده حرف‌های خود را بیان می کند.

 • رمان طناب کشی

  رمان طناب کشی

  نویسنده می‌گوید: «این‌جا هم جنگ ایران و عراق و آدم‌هایی که درگیرش بودند و خاطرات تلخی را همراه خودشان می‌کشند، هستند. در واقع راوی من عراقی‌یی است که برای تحصیل به ایران آمده و بعد در لحظه‌ی سقوط دیکتاتور دوباره به عراق بازگشته است و ما از خلال دفترچه یادداشت ‌های او به ‌مرور به همه‌ی لحظه‌های دشوار زندگی او، جنگ و آوارگی و مهاجرت می‌رسیم.»

 • رمان خرمگس

  رمان خرمگس

  برخلاف شهرتی که رمان خرمگس به عنوان یک رمان سیاسی دارد به نظرم بیشتر یک رمان عاطفی عاشقانه است. البته طبیعی است که با توجه به شخصیت اول داستان که مبارزی انقلابیست , چنین شهرتی داشته باشد.

 • عروس فریبکار

  عروس فریبکار

  در رمان عروس فراري ما با چهار دوست دانشگاهي آشنا مي‌شويم: «توني، كريس، و راز» و نيز عقوبت دوست مشتركشان «زنيا»ي شيطاني. مردان در اين رمان در بيرون گود حضور دارند و در اين بازي فقط مهره‌اند و نقش اساسي در روند ماجرا ندارند.

 • بی نام اعترافات

  بی نام اعترافات

  «نگاه به قاسم می‌اندازد. پسرک نمی‌داند که بگوید چه کند. نگاهش را می‌دزدد. زرینه می گوید پابرهنه گریه گریه رفت تو اتاق در را از پشت سر بست. مادر می‌پرسد: چی شده مگر؟ پسر نمی‌تواند بگوید اوستا با تقی چه کرد. ننه زبیده هراسان‌تر به در می‌کوبد. تنه می‌زند. پیکر استخوانی و نحیفش پس می‌رود.»

 • دمکراسی یا دموقراضه

  دمکراسی یا دموقراضه

  «دموکراسی یا دموقراضه» در این رمان شجاعی بازی حاکمان با واژه دموکراسی را مورد نقد قرار داده و با حکومت‌هایی شوخی کرده که نمونه های آن را می توان در کشورهای آمریکای لاتین مانند ونزوئلا و کلمبیا و شیلی سراغ گرفت.

 • اصول معرفت­ شناسی در فلسفه اسلامی: علم حضوری

  اصول معرفت­ شناسی در فلسفه اسلامی: علم حضوری

  نویسنده پیش از ورود به بحث، تاریخچه مختصری از علم حضوری، از افلاطون تا ملاصدرا، بیان می­کند. به­گفته او، ویژگی فلسفه اسلامی در این است که بتواند بر شکاف بین رؤیت عقلانی معقولات افلاطون و انتزاع سامانمند تجربه حسی ارسطویی فائق آید و فراتر رود؛ اساساً در فلسفه غرب، ایجاد یک وحدت سازمند میان این­دو بیهوده انگاشته شده است.

 • كتاب ويتگنشتاين و گادامر ( به سوي فلسفه ي پسا تحليلي )

  كتاب ويتگنشتاين و گادامر ( به سوي فلسفه ي پسا تحليلي )

  اين كتاب به صورت سنت تحليلي به نگارش در آمده و از ويژگي هاي مثبت آن استفاده از زبان ساده و بيان شيوا براي مباحث غامض است.

 • معرفی کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب

  معرفی کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب

  خالق هيچ كدام از داستان‌هاي این مجموعه خود آقاي آذريزدي نيست. اين داستان‌ها، برگزيده‌اي است از داستان‌هاي زيباي ادبيات قديم ايران و زبان فارسي كه آقاي آذريزدي آن‌ها را با زبان ساده براي نوجوانان كشورش روايت كرده است.

 • معرفی رمان وقتی دلی

  معرفی رمان وقتی دلی

  رمان وقتی دلی، داستانی باریشه‌های تاریخی است که نویسنده در کنار آن با استفاده از عناصر خیال، توانسته داستانی جذاب و خواندنی را برای مخاطب بیافریند.

 • دشتهای سوزان

  دشتهای سوزان


  ماجراي دشت‌هاي سوزان در خوزستان عهد ناصرالدين شاه مي‌گذرد. آن زمان كه انگليسي‌ها افتاده‌اند به جان خاك اين منطقه و وجب به وجبش را دارند براي نفت بو مي‌كشند. فضاي حاكم بر خوزستان آن دوران و نسبت‌های قومي و قبيله‌اي كه امور مردم را مديريت مي‌كند، به‌خوبي در داستان نشان داده شده است.

 • معرفی کتاب رازهای دهه شصت

  معرفی کتاب رازهای دهه شصت

  کتاب ارزشمند «رازهای دهه شصت»، کوششی است روشنگرانه در تبیین رخدادهای مهم و سرنوشت‌ساز دهه شصت. و «مرتضی صفارهرندی» تمام همت خویش را بکار گرفته تا بتواند در نهایت تحلیلی درست و منصفانه از مجموعه حوادث تاریخی بین سال‌های 1357 تا 1368 ارائه دهد.

 • معرفی رمان اوژنی گرانده

  معرفی رمان اوژنی گرانده

  این رمان ساده اثر اونوره دو بالزاک داستان دخترکی است به ظاهر فقیر و در باطن ثروتمند که به دلیل خساست پدرو قناعت بی اندازه مادر در نهایت بدبختی زندگی می کند .

 • کتاب تپه جاویدی وراز اشلو

  کتاب تپه جاویدی وراز اشلو

  این رمان روایتی ساده، روان و دل‌نشین است از زندگی این شهید طی سال‌های 1357 تا 1365. اکبر صحرایی نویسنده کتاب تمام تلاش خود را بکار برده تا با شیوه‌ای نو در مسیر زندگی‌نامه نویسی، رمانی جذاب و خواندنی بیافریند.

 • معرفی کتاب دخترشینا

  معرفی کتاب دخترشینا

  دختر شینا روایت زندگی یکی از آن هزاران زن صبوری ست که حالا نسلشان در حال انقراض است. باید روایت زندگی دختر شینا ها را برای دختران امروز گفت تا ریشه درخت کهنسال و مهربان مادری نخشکیده. دختر شینا روایت پایان خوش زنی ست که چون خیالش از عهد پیمان مردم با ولی فقیه و ادامه حیات انقلاب راحت شد

 • ده ویژگی کتاب نورالدین پسر ایران

  ده ویژگی کتاب نورالدین پسر ایران

  ویژگی اول، بیان روان و سلیس کتاب است. بخش مهم این ویژگی مدیون زحمات سرکار خانم سپهری است که این خاطرات را امانت‌دارانه و شیوا و روان، پرداخت داده‌اند...