معرفی کتاب
 • مهتاب خین  

  مهتاب خین  

  مهتاب خین زندگانی سردار همدانی و سیر مبارزات و فعالیت های ایشان را قبل از انقلاب و در جنگ تحمیلی روایت می کند.

 • وصيتنامه كامل شهدا

  وصيتنامه كامل شهدا

  این مجموعه شامل اطلاعات فرهنگ اعلام هر شهيد، كليدواژه هاي وصيتنامه، تصوير سند دست نوشته شهيد و متن تايپ شده وصيتنامه با تصحيح و تنقيح علمي است .تصوير هر وصيت نامه، علاوه بر جلب اعتماد مخاطب به امانت داري مؤلف، مبيّن برخي از زواياي پنهان شخصيت هاي ايراني جنگ تحميلي است, به ويژه وصايايي كه با دست خط خود رزمنده نگاشته شده است.

 • شبیه صدام

  شبیه صدام

  کتاب “شبیه صدام” داستان مردی به نام “میخائیل رمضان” است که در عراق زندگی می کرد و بخاطر شباهت زیادش به صدام، در سال ۱۹۷۹ توسط یکی از نزدیکانش به حزب بعث معرفی می شود.

 • هشت سال اینگونه گذشت 

  هشت سال اینگونه گذشت 

  در این کتاب هشت سال جنگ به اختصار تشريح شده و وقایعی که در هر سال اتفاق افتاده و عواملی که در این اتفاقات دخیل بوده اند و همچنین وضعیت و موقعیت مناطق جنگی در نقشه‌هایی که آمده به‌خوبی توضیح داده شده است‌.

 • زمین ناله می کند

  زمین ناله می کند

  در این کتاب احوال جواني بازگو ميشود كه فوق العاده نازنازي است. ‏بگونه اي كه در دوره آموزشي كه قبل ازاعزام به جبهه برگزار ميشود وهدف ازآن آماده سازي رزمندگان براي شرايط سخت منطقه است بارها اعتراض ميكند وبا مربيان درگير ميشود.

 • دختری کنار شط 

  دختری کنار شط 

  نگارنده در آغاز این کتاب می نویسد: «بررسی زندگی شهیده مریم فرهانیان، پرداخت یک شخصیت ماجراجو و یا انسانی حادثه‌ای نیست تا انتظار داشته باشیم حوادث و رویدادهای ناگفته ای در این کتاب بخوانیم، او حتی یک فرمانده نظامی یا طراح نقشه‌های عملیاتی نیز نیست تا از این منظر بتوان به توانمندی‌های فردی و استعدادهای خدادادی مردان جنگ بنگریم.

 • پایی که جا ماند

  پایی که جا ماند

  در این کتاب خاطرات نوجوانی را از اسارتش می شنوید که با پیک یوسف هور اشتباه گرفته شده اما با تحمل سختی هایی که در راهش بوده توفیق همسایگی آفتاب را پاداش گرفته است

 • بهار 82

  بهار 82

  این اثر شامل فعالیت های عملیاتی سپاه همدان است که نگارنده کتاب برای دستیابی به اطلاعات درجه یک به منابعی همچون مکالمات بی سیم ها،گفت وگو با فرماندهان جنگ ،مردم عادی و..مراجعه کرده است.

 • آنان که بقا را در بلا دیدند

  آنان که بقا را در بلا دیدند

  حکایت آنان که بقا را در بلادیدند، (یادداشت‌های دوسفربه جنوب)» شامل دوسفرنامه ایشان به مناطق جنگی است.

 • اینک شوکرا ن1

  اینک شوکرا ن1

  مجموعه «اینک شوکران» روایتی است از زندگی جانبازان و شهدای شیمیایی جنگ از زبان همسرانشان، که شماره یکم آن به روایت زندگی شهید «منوچهر مدق» اختصاص دارد..

 • تاريخ ايران در عصر افشاريه

  تاريخ ايران در عصر افشاريه

  نویسنده با بررسی بیطرفانه جایگاه و ثمرات تثبیت این حکومت، به موضوعی پرداخته که در میان تاریخ نگاران معمولاً مورد غفلت واقع شده. لذا توانسته اثری مفید و ماندگار در این زمینه برای محققین تاریخ ایران إرائه دهد.

 • مفاهیم قدیم و اندیشه جدید (درآمدی نظری بر مشروطه ایران)

  مفاهیم قدیم و اندیشه جدید (درآمدی نظری بر مشروطه ایران)

  این کتاب با بررسی و تحلیل جریان های فلسفی، فقهی و عرفانی دوره قاجار، فضای عمومی اندیشه در این دوره و تأثیر آن در ساختار فکری مشروطیت را تبیین مینماید.

 • مختصر تاريخ ايران در دوره‌هاي افشاريه و زنديه

  مختصر تاريخ ايران در دوره‌هاي افشاريه و زنديه

  بررسی حکومت های حدّواسط میان صفویه و قاجاریه، هدف این کتاب است. نویسنده ابتدا تاریخ سیاسی هریک از حکومت های «افشاریه» و «زندیه» را بررسی کرده و سپس نظام اداری و حکومتی ایران در هریک از این دو را مورد پژوهش قرار میدهد.

 • صفویه در عرصه ی دین،فرهنگ و سیاست

  صفویه در عرصه ی دین،فرهنگ و سیاست

  قِلّت منابع دسته اول از عصر صفویه و خطی بودن نسخه های منابع باقیمانده از آن دوران، از عوامل مهمی هستند که پژوهش در این عرصه را دچار مشکل کرده. اما محقق ارجمند توانسته با جمع آوری آثار مکتوب آن عصر، مجموعه ی جامع و مطلوبی را إرائه دهد که مطالعه ی آن، به شناخت فضای فرهنگی-سیاسی این عصر کمک بسیاری می‌کند.

 • صفویان در گذرگاه تاریخ

  صفویان در گذرگاه تاریخ

  نویسنده که طی پنج بخش سعی در شناسائی حکومت صفویه داشته، در ضمن مباحثش برخی زوایای تاریک موجود در آن زمان را نیز بررسی کرده که بر ارزش این اثر نیز می افزاید.

 • ساختار نهاد و اندیشه دینی در ایران عصر صفوی

  ساختار نهاد و اندیشه دینی در ایران عصر صفوی

  نویسنده درمورد جایگاه نهاد دینی در آن عصر میتواند افق تازه ای مقابل دیدگان خواننده بگشاید.

 • تحقیقاتی در تاریخ ایران عصر صفویه

  تحقیقاتی در تاریخ ایران عصر صفویه

  این اثر حاوی 16 مقاله از راجر سیوری است که مولف در طول دوره ی تحقیق و مطالعات خود فراهم آورده و در کنفرانس ها و مجامع علمی ارائه داده. نویسنده‌ی کتاب که ایران شناس و صفویه پژوه برجسته معاصر انگلیسی است.

 • تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایران در دوران صفویه

  تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایران در دوران صفویه

  این اثر را میتوان یکی از جامع ترین آثار در موضوع «صفویه پژوهی» دانست که از طرفی حتی الامکان به تمام جوانب موضوع پراخته باشد و از دیگر سو برای عموم مخاطبین که در رشته تاریخ تخصصی ندارند، قابل استفاده باشد.

 • بحران آگاهی و تکوین روشنفکری در ایران

  بحران آگاهی و تکوین روشنفکری در ایران

  این کتاب بگونه ای بررسی منحنی تاریخ اندیشه ی روشنفکری در ایران ِ دوره ی قاجار است، بخوبی توانسته نحوه ی تکوین جریان روشنفکری و انفعال آن در مقابل اندیشه ی غربی را تشریح میکند.

 • ایران در دوره سلطنت قاجار

  ایران در دوره سلطنت قاجار

  نویسنده بخوبی توانسته مقدمات و زمینه های شکل گیری این سلسله را موضوع پژوهش قرارداده و با تبیین شیوه تثبیت و استقرار آن، تاریخ سلطنت قاجاریه را در سه دوره ی مهم تشریح کند.