معرفی کتاب
 • سه گانه ای برای یگانه

  سه گانه ای برای یگانه

  «سه گانه اي براي يگانه» ۳ داستان با عنوان هاي «خون نوشت»، «عبور از دژ» و «مسافر آخرين روز» دارد.

 • دستاوردهای فرهنگی دفاع مقدس و آفت های تهدید کننده آن

  دستاوردهای فرهنگی دفاع مقدس و آفت های تهدید کننده آن

  تلاش برای نگاه فرهنگی به پدیده دفاع مقدس و همچنین شناخت و تبیین فرهنگ برآمده از آن ضرورت امروز انقلاب اسلامی است. فرهنگی که می­تواند علاوه بر آسیب­شناسی وضع موجود انقلاب اسلامی، راهبردهای حرکت به سوی آینده را نیز پیش­روی ما قرار دهد. این پژوهش گامی کوچک در این مسیر پر فراز و نشیب است.

 • گفتمان تجدد

  گفتمان تجدد

  کم کم مشخص شده است موقف تاریخی که ما در آن به سر می بریم، دوران فترت و گذار است. به همین جهت است که در تاریخ غربی و غرب مدرن مسأله ای مهم جلوه می کند.برای شناخت این دوران ابتدا باید بتوانیم صورت این مسأله را به خوبی وصف کنیم.

 • نه آبی نه خاکی

  نه آبی نه خاکی

  در "نه آبی نه خاکی" علی موذنی برآن است دفترچه یادداشت شهید سعید مرادی را به نشانی ها برساند و مردی خود را اثبات کند.

 • کتاب شناسی امام هادی علیه السلام

  کتاب شناسی امام هادی علیه السلام

  برخی از کتابهای مناسبی که در مورد امام هادی نگاشته شده است فهرست کنم تادر زمان مانوس با توفیقی به توضیح بیشتر آنها بپردازم.

 • طناب کشی

  طناب کشی

  داستان این رمان از لحظه‌ی سقوط صدام و ورود نیروهای امریکایی به عراق آغاز می‌شود. حوادث این رمان نیز بلافاصله بعد از پایین کشیدن مجسمه‌ی صدام حسین توسط مردم در شهر نجف شروع می‌شود.

 • سه گزارش کوتاه درباره نوید ونگار

  سه گزارش کوتاه درباره نوید ونگار

  این رمان سه روز از زندگی خواهر و برادری به نام نوید و نگار را روایت می‌کند که شخصیت نگار پیش‌تر در یکی از اپیزود‌های رمان «استخوان خوک و دست‌های جذامی» حضور داشته است. این رمان در فضای امروز تهران می‌گذرد و سفری ا‌ست به لایه‌های زیرین جامعه‌ امروز ایران و تهران.

 • درکمین گل سرخ

  درکمین گل سرخ

  نويسنده در اين كتاب كوشيده است با استفاده از خاطرات سپهبد صياد شيرازی و روايت خود، مجموعه‌ای جذاب بيافريند.

 • آخرین مجلس مشروطه

  آخرین مجلس مشروطه

  کتاب «آخرین مجلس مشروطه» از هفت فصل تشکیل شده است که در فصل هفتم، نمایندگان مجلس دوره بیست و چهارم به‌اختصار معرفی می‌شوند و شرایطی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 برایشان پیش می‌آید بازگو می‌شود.

 • آن ها چراغها را روشن می کنند

  آن ها چراغها را روشن می کنند

  هدف اصلي از اين پژوهش بررسي و ريشه‌يابي عناصر فمنيستي با توجه به شرايط اجتماعي، از خلال بررسي چهار رمان است.

 • رازهای دلار

  رازهای دلار

  در اين كتاب، نمادهايي هم‌چون هرم، چشم درون مثلث، سيزده شاخة زيتون، ستارة شش راس، عقاب و... مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

 • تاریخ شفاهی مبارزات سیاسی زنان مسلمان

  تاریخ شفاهی مبارزات سیاسی زنان مسلمان

  نقشي كه زنان مسلمان تاريخ انقلاب اسلامي بر عهده داشته‌اند، جداي از آموزه‌هاي مذهبي و باورهاي ديني مردم مسلمان نبوده است. تعلق خاطر به دين و باورهاي مذهبي، اعتقاد راسخ به تشيع و ارادت خالصانه به مراجع عظام تقليد و در راس آن‌ها امام خميني (ره) از جمله ويژگي‌هاي قابل طرح به خصوص در مبارزات زنان مسلمان است. كتاب حاضر تاريخ شفاهي مبارزات سياسي زنان را از سال 1342 تا 1357 دربرمي‌گيرد.

 • من او

  من او

  بر خلاف اغلب داستان‌هایی که می‌خوانیم، سیرِ زمانیِ روایتِ این اثر خطّی نیست.یعنی وقایع در این داستان به ترتیب وقوع روایت نشده و شما گاه از یک زمان و مکان به صورت ناآگاهانه(بدون آن‌که با مربعی در میان آید) به زمان و مکان دیگر می‌روید.

 • آن چهارده نفر

  آن چهارده نفر

  *«آن چهارده نفر» مجموعهای 11روایت از کسانی است که -به بیان شیوای نویسنده در مقدمه- تکرار ناپذیران تاریخاند. آنانی که دوستان و دشمنان حرمتشان را شکستهاند و این 14 آیتِ بیبدیل، به سنت زمانه بی قرائت ماندهاند. به هر روی «آن چهارده نفر» کتابی است برای خواندن و اندیشیدن در اندکِ زمان...

 • رنج های حضرت زهرا سلام الله علیها

  رنج های حضرت زهرا سلام الله علیها

  کتاب رنج های حضرت زهرا که درود خدابر او باد را در گذشته های نسیتا دور خوانده ام واز خواندنش بهره های بسیار برده ام.برخی سوالات از سوی یکی از عالمان شیعه در لبنان در باره حمله به خانه حضرت زهرا سلام الله علیها وحوادث پس از آن مطرح شد که موج وسیعی از ابهامات وپاسخ ها را بدنبال داشت.

 • فرهنگ جامعه سخنان حضرت فاطمه"س"

  فرهنگ جامعه سخنان حضرت فاطمه"س"

  گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم پس از آنکه در مراجعات حدیثی خود با کمال تاسف جایگاه فرهنگ جامعی از سخنان چهارده معصوم را خالی دید، مصمم گردید تا مجموعه سخنان هریک از حجج معصوم را با مراجعه کامل و جامع به کتب و منابع حدیثی، در قالبی مناسب و با رعایت نظامی ویژه و سهولت مراجعه، استخراج و تنظیم نماید.

 • فاطمه الزهرا"س"

  فاطمه الزهرا"س"

  ماجرای این کتاب به یکی از جلساتی بازمی گردد که مرحوم امینی در آن به سخنرانی می پرداخته اند.بانی جلسه به علامه پیشنهاد میدهد که منبری در فضایل حضرت صدیقه برود و ایشان به طور فی البداهه آغاز به سخن می کنند.

 • فاطمه الزهرا از ولادت تا شهادت

  فاطمه الزهرا از ولادت تا شهادت

  كتاب «كرامات الفاطميه» مجموعه‌اي است مربوط به معجزات حضرت فاطمه زهرا(عليها‌السلام) كه همراه بخش‌هاي كوتاهي از تاريخ اسلام و سوگندنامه فاطمه زهرا(عليها‌السلام) در چندين فصل تدوين شده‌است.

 • فاطمه خدا

  فاطمه خدا

  هر چند واژه ها قادر نخواهد بود شأن و مقام آن بانوي بزرگوار را به تصوير كشند اما اين نوشتار بر آن است هر آن چه را كه ذيل عنوان مدح آن بزرگوار مي گنجد به رشته تحرير درآورد.

 • قیدار

  قیدار

  امیرخانی با تاکید بر اینکه این رمان را باید یک رمان شخصیت دانست، گفت: داستان این رمان به مردی بازمی‌گردد که به شدت دوست دارد ادامه دهنده سلسله خود باشد و به عبارت دیگر نیاز دارد که به شدت خودش باشد.