معرفی کتاب
 • آیین خاتم

  آیین خاتم

  در اثر حاضر به تبيين و كالبدشكافي اوضاع و زواياي مختلف نبوت و خاتميت پرداخته شده است. نگارنده، سعي كرده است تا با مطالعه‌ي ديدگاه‌ها، تفسيرها و برداشت‌هاي متكلمان، انديشمندان، آن‌ها را تنظيم و تبيين كند و با عرضه‌ي آن‌ها به قرآن، حديث و عقل و استفاده از منابع متقن فيلسوفان و متكلمان مسلمان، ديدگاه‌هاي رقيب را نقد كرده و ديدگاه مورد نظر خود را تبيين و عرضه بدارد.

 • جوانان و انتخاب همسر

  جوانان و انتخاب همسر

  کتاب حاضر در 7 فصل گردآوری شده است که در فصل اول فضیلت ازدواج در اسلام را بیان می کند.در فصل دوم به موضوع چه زمانی ازدواج کنیم؟و در فصل سوم فایده های تسریع و زیان‌های تاخیر در امر ازدواج را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 • الگوي جامع شخصيت‌ زن مسلمان

  الگوي جامع شخصيت‌ زن مسلمان

  اين کتاب مستقيماً به مسائل زنان پرداخته و همت اصلي آن، سامان‌مند کردن مطالعات زن پژوهشي ديني است. هدف نويسنده ارائه الگويي کارآمد و عملياتي براي پژوهش‌هاي امور زنان مي‌باشد.

 • فرشته ها قصه ندارند بانو

  فرشته ها قصه ندارند بانو

  چهارده داستان كوتاه با مضامين اجتماعي... نگاهي ديگر به روابط آدم‌هاي خاكستري پيرامون ما... تلخي‌هاي تاريك پيوندها و تندي گزنده با هم بودن‌ها... بازخواني روزمرگي‌ها زير ذره‌بين نويسنده... هر چهآدم‌ها را به هم مي‌رساند و باز دور مي‌كند...

 • سیره تربیتی پیامبر و اهل البیت علیهم السلام

  سیره تربیتی پیامبر و اهل البیت علیهم السلام

  کتاب درباره تربیت اسلامی فرزندان باشد که فقط از سیره معصومین علیهم السلام استفاده کرده است.

 • دالان بهشت

  دالان بهشت

  از پرفروش‌ترين‌ رمان‌هاي‌ ايراني‌. داستان‌ زندگي‌ دختري‌ كه‌ بنابه‌ تصميم‌ والدينش‌ ازدواج‌ مي‌كند، خيلي‌ زود شكست‌ مي‌خورد و...

 • عطر عطش

  عطر عطش

  شمر با هیبتی خشن، همان طور که دور امام حسین می چرخد و نعره می زند، از گوشه ی چشم، دخترک را می پاید. او با قدم های کوچکش از پله های سکوی تعزیه بالا می رود. از کنار شمرمی گذرد، مقابل امام حسین می ایستد و به لبهای سفید شده اش زل می زند.

 • پایی که جاماند

  پایی که جاماند

  نويسندة اين کتاب در حالي كه به عنوان راهنماي گردان 18 شهدا، براي پشتيباني از رزمندگان گردان قاسم ‌بن الحسن(ع) راهي جزيزة مجنون شده بود از ناحية پا زخمي و سپس اسير شد. وی سپس در دوران اسارت، خاطرات روزانه‌اش را در تکه‌های کاغذ روزنامه و پاکت سیگار مدون کرده و هم‌زمان با آزادی آن‌ها را در عصاي خود جاسازي كرده و با خود به ایران آورده بود.

 • گزارش یک مرگ

  گزارش یک مرگ

  «گزارش یک مرگ» چندان که از نامش پیداست گزارش یک مرگ است! یا به عبارتی، گزارش قتل جوانی سرمایه‌دار و دورگه به نام سانتیاگو ناصر.

 • حق السکوت

  حق السکوت

  در شعر سیار این کلمه‌گزینی او نیست که ما را دچار وجد کند و به طرب واداردمان، دقیقا این نگاه شاعرانه اوست که ما را از این همه تکرار نجات می‌دهد و از ما می‌خواهد به هر اتفاقی با یک نگاه تازه و به دور از تکرار بنگریم.

 • خسی در میقات

  خسی در میقات

  سفرنامه‌نویسی سوغات فرنگ است. البته که فرنگی‌ها در دوره‌ای مملکت را از سوغات‌های خود انباشته بودند(!)

 • الی عزیز

  الی عزیز

  «اُلی عزیز»از آن داستان‌هاست که اگرچه اسمش، ظاهرش و حتی طرح جلدش کاملاً دخترانه به نظر می‌رسد اما روایتی دارد از زندگی پسری نوجوان به نام “مات” که داستان حول محور او می‌چرخد و “مات” اتفاقاً برادر عزیز همین خانمِ “اُلی” است. و...

 • فرهنگ تشریحی اصطلاحات اصول

  فرهنگ تشریحی اصطلاحات اصول

  این کتاب به ترتیب حروف الفبا به اصطلاحات اصولی پرداخته است وبرای این که اقوال گوناگون را به طور نسبی مطرح کند کتاب‌های اصول مظفر و رسائل وکفایه وبرخی منابع دیگر را مورد توجه داشته است.

 • کامل الزیارات

  کامل الزیارات

  کتاب کامل الزیارات براى کسانى که در حوزه زیارت اباعبداللّه الحسین علیه‌السلام اندیشه پژوهش و مطالعه دارند کتابى معتبر و ارزشمند است.روایاتی که در این کتاب گرد آوری شده است واقعا تکان دهنده و معرفت زاست.

 • فصل شیدایی لیلاها

  فصل شیدایی لیلاها

  روایت هفت راوی از حرکت حضرت حسین، از 18 ذی‌الحجه خروج از مکه تا غروب عاشورا. آن‌ها که کمتر می‌شناسیم و کمتر شنیده‌ایم از روزگارشان. زهیر بن قین، ضحاک بن عبدالله مشرفی، حر بن یزید ریاحی، عبید الله بن حر جعفی، عمرو بن قرظه انصاری، شبث بن ربعی...

 • با حسین تا مهدی، علیهما السلام

  با حسین تا مهدی، علیهما السلام

  نویسنده تلاش کرده با ارائه دیدگاهی متفاوت، حرکت حضرت حسین علیه السلام را در ارتباط با حرکت سایر پیامبران و امامان ببیند و با بهره‌گیری از یک نگرش کل‌گرا و عمق‌نگر، روایات معصومین و سیره آن بزرگواران را بررسی نماید.

 • از دیار حبیب

  از دیار حبیب

  از دیار حبیب، رمانی است کوتاه که گوشه هایی از زندگی حبیب بن مظاهر یار سالخورده ی حضرت سیدالشهدا(ع) را به تصویر می کشد؛ البته قسمت اعظم آن، به شهادت حبیب در کربلا اختصاص دارد و وصف عشق و شیدایی او به امام زمانش. داستان از زاویه دید دانای کل روایت می شود و به ده بخش تقسیم شده است.

 • من می گویم شما بگریید

  من می گویم شما بگریید

  نویسنده در هر فصل از این کتاب به مراثی از وقایع کربلا پرداخته است و اشعاری از شاعران مشهور از قبیل مرحوم نیر تبریزی، محتشم کاشانی، عباس حداد کاشانی، حسین لاهوتی، حسین منزوی، جلیل واقع طلب،محمدحسین شهریار، حمید سبزواری، علیرضا قزوه و... آورده است.

 • ناصر ارمنی

  ناصر ارمنی

  جنس داستان‌هایی که دراین کتاب آمده به نوعی در ادبیات معنوی ما قرار می گیرد.داستان زمزم جنگی است.و ماجرای انگشتر و رتبه قبولی از مجموعه معنویت گرا محسوب می شود .الحق برخی از داستانهای این مجموعه از کارهای داستان کوتاهی بود که دیگر در این چند سال اخیر تجربه نکرده ام.

 • ازبه

  ازبه

  اميرخاني به دنبال واقعيت زندگي آدم‌هاي قصه است، نه تصويري آرماني و ناملموس. جنگ سختي‌ها و تلخي‌هايي دارد كه ميان جامعه هنوز چشيدني و ديدني است، و اين نقطه‌ برتري رمان است، واقع‌نگري در حوزه دفاع مقدس. نتيجه فرم متفاوت و نگاه دقيق نويسنده كتاب ازبه را خواندني كرده است.