معرفی کتاب
 • نماد گمشده

  نماد گمشده

  کتاب «نماد گمشده» دنباله‌ای بر ماجراهای رابرت لنگدان است. این بار نیز فرقه ماسونی دستمایه اصلی رمز و رازهای کتاب هستند و شخصیت‌ها در تلاش برای دستیابی به دانش اسرارآمیز نیاکان خردمند بشریت، باید بکوشند تا رمزهای «هرم ماسونی» را تفسیر کنند.

 • جنبش‌های اسلامی معاصر در جهان عرب

  جنبش‌های اسلامی معاصر در جهان عرب

  در این کتاب بیش از 180 گروه مسلمان که تا سال‌های پایانی قرن بیستم مسیحی، در جهان عرب فعال بوده‌اند و بیشترشان تا هم‌اکنون نیز جزو مهمترین حرکت‌ها و گروه‌ها به شمار می‌آیند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند که از این نظر یعنی جامعیت و شمول، این کتاب، کم‌نظیر است و علی‌رغم اشتباهاتی که در مورد ربط دادن برخی افراد به برخی گروه‌ها یا خطاهایی که در تحلیل پاره‌ای مسائل در این کتاب مشاهده می‌شود اما در مجموع می‌توان گفت کتاب مفید و قابل استفاده‌ای است.

 • جنایت ومکافات

  جنایت ومکافات

  جنايت و مكافات بيش از هر كتاب ديگري كالبد شكافي روان آدمي ست ، توصيف صحنه هاي درگيري يك مجرم با خودش باورنكردني ست و هيچ كس نمي تواند به اندازه ي داستايوسكي يك روح گناهكار را چنين به تصوير بكشد .

 • هشت سال اینگونه گذشت

  هشت سال اینگونه گذشت

  در این کتاب هشت سال جنگ به اختصار تشريح شده و وقایعی که در هر سال اتفاق افتاده و عواملی که در این اتفاقات دخیل بودند و همچنین وضعیت و موقعیت مناطق جنگی در نقشه‌هایی که آمده به‌خوبی توضیح داده شده است‌.

 • امپراطور عشق

  امپراطور عشق

  امپراطور عشق ، ماجرای زندگانی یکی از اصحاب رسول خدا صلی الله علیه و آله است که الحق و الانصاف به خوبی نوشته شده است.موضوع کتاب را نمی توان گفت ؛ چراکه لذت آن به حل معما ، توسط خواننده است.

 • درسهایی درباره داستان‌نویسی

  درسهایی درباره داستان‌نویسی

  کتاب "درسهایی درباره داستان‌نویسی" در 315 درس به آموزش 315 مهارت مهم و نکته بایسته اشاره میکند و برای هر کدام مثالی از آثار فاخر موجود در بازار و البته خارجی برای خواننده ارائه میدهد.

 • رقص در دل آتش

  رقص در دل آتش

  اگر کسی از من بپرسد: معنوی ترین و تاثیر گذار ترین کتابی که تاکنون درباره دفاع مقدس نوشته ای، چه کتابی است، میگویم: رقص در دل آتش.

 • اعترافات غلامان

  اعترافات غلامان

  اعترافات غلامان کتابی که در سفر شمال به دست داشتم و میخواندم. دو شب انیس لحظات قبل از خوابم بود. کتاب براساس روایتی در عیون اخبار الرضا نوشته شده است.

 • بیست و هشت اشتباه نویسندگان

  بیست و هشت اشتباه نویسندگان

  کتاب "28 اشتباه نویسندگان" از کتاب های خوب و البته جمع و جوری است که نسل جدید نویسنده را از تکرار اشتباهات فاحش گذشتگان باز میدارد.

 • اشکانه

  اشکانه

  سید حسین، جانباز 70 درصدی است که قبل از جانباز شدنش عاشق دختری می‌شود و پس از مجروحیتش همان دختر _اشکانه_ از او خواستگاری می‌کند. داستان شرحی از مشکلات فراوان زندگی این زوج است که باید با فقر، جانبازی و بیماری ناشناخته سید حسین، توامان دست و پنجه نرم می‌کنند.

 • اصیل آباد

  اصیل آباد

  اصيل آباد، داستان روستايي به همين نام را روايت مي‌كند. روستايي كه بين روستاي اطراف از هر نظر نمونه است؛ مردهايش در فصل كشت زمينها را شخم مي‌زنند، كودكانش خوشحال و با نشاط‌اند...

 • خاطرات زندان

  خاطرات زندان

  كتاب خاطرات زندان، گزيده‌اي از ناگفته‌هاي زندانيان سياسي رژيم پهلوي است كه سيد سعيد غياثيان آن را تدوين كرده است.

 • غرب شناسی

  غرب شناسی

  "غرب شناسی" در پنج فصل نوشته شده و یک جمع بندی زیبا دارد. علم غرب شناسی مثل الف با نیاز به مرور و تمرکز و استاد دیدن دارد اما کتاب خوب نیز تا حدودی پیش برنده است. رویکرد کتاب به غرب یک تالیف تاریخی صرف نیست بلکه مجموعه ای از رویکردهای تاریخی، فلسفی و تحلیلی را در بر میگیرد.

 • سلوک باران

  سلوک باران

  به یقین لحن آرام استاد رنجبر، کلمات بر قلم رقصیده را هم،مست کرده اند. آرامش ایشان در میان سر و صدای بی پایان شهر برای ما طلبه ها هم معجزه بود ، مردم که جای خود دارند. یاد حضور کوتاه شان در سیما بخیر.

 • بازتاب جهانی انقلاب اسلامی

  بازتاب جهانی انقلاب اسلامی

  این کتاب برای من این نکته را داشت که اساسا انقلاب اسلامی دارای جغرافیای خاصی نیست.پیام انقلاب درمنطقه خاصی محدود نمی شود و این صدای رسای توحیدی جانهای تشنه تحول را در نقاط گوناگون سیراب خواهد کرد.

 • معیارهای پیشنهاد و انتخاب طرح های فرهنگی

  معیارهای پیشنهاد و انتخاب طرح های فرهنگی

  نويسنده در این کتاب به هجده نکته ضروری با هدف افزایش بهره‌وری و اثربخشی طرح‌ها و فعالیت‌های فرهنگی پرداخته است.

 • پاره هایی از آنچه اتفاق افتاد

  پاره هایی از آنچه اتفاق افتاد

  اين كتاب به روایت مرتضی سرهنگی نگاشته شده است‌. موضوع آن خاطرات نظامیان عراقی در ایران، و جلد دوم از مجموعه سه‌جلدی پاره‌هایی از آنچه اتفاق افتاد است.

 • تحلیل هویت علم دینی وعلم مدرن

  تحلیل هویت علم دینی وعلم مدرن

  برای فائق آمدن بر این هژمونی و استیلای گفتمان تجدد، بایستی علم دینی ونرم افرار و سخت افزار بومی را، جهت ایجاد تعادل و موازنه درسطح مناسبات تمدنی و جهانی، تولید و عرضه نماییم. این کتاب پژوهشی است دراین مسیر صعب ودشوار.

 • کوری

  کوری

  در دنیای رمان کوری همه آدم‌های داخل داستان کور می‌شوند جز یک نفر! شاید یک چشم بینا. چشم بینایی که قرار است ببیند دنیایی که آدم‌های آن در شرایطی سخت قرار گرفته اند و کم‌کم از ظاهر زیبای خود خارج می‌شوند و درون خود را به نمایش خواهند گذاشت.

 • خانواده تیبو

  خانواده تیبو

  در این بین خواندن داستان خانواده‌ای روشنفکر که در خود از سوسیالیست گرفته تا لیبرال دارد و از قضا به جهت طبقه بالای اجتماعی از بسیاری از اتفاقات پشت پرده جنگ خبر دارد نباید برای آنها که دوست دارند از روزهای منتهی به جنگ جهانی اول باخبر شوند خالی از لطف باشد! داستانی که نویسنده به صورت رمانی کلاسیک نوشته و با حوصله تمام، تمام جوانب این اتفاق را بررسی می‌کند.