معرفی کتاب
 • زمزم عارفان

  زمزم عارفان

  اردیبهشت ماه چند سالیست یاد آور اندوهیست که به این زودی ها و به این راحتی ها از دل ها نمی رود. ماهی که در آن یکی از بندگان خالص خدا و یکی از عارفان سترگ معاصر جسم نحیف خود را گذاشت و جان قوی خود را تقدیم حضرتش کرد. بهجت را کمتر کسی بود که نشناسد هم او که بسیار تلاش می کرد تا نشناسندش!

 • مهتاب خین

  مهتاب خین

  "مهتاب خیّن" روایتی از فعالیتهای سردار حسین همدانی در سالهای قبل ازانقلاب وحوادث بعد از آن میباشد. اهمیت این کتاب به مناطقی گوناگونی است که سردار حضور داشته است. مناطق مثل سرپل و قراویز و دامنه های بلتا و دشت عباس.

 • چهارده سال رقابت ایدئولو‍‍ژیك شیعه در ایران

  چهارده سال رقابت ایدئولو‍‍ژیك شیعه در ایران

  نویسنده مجموع کتاب را با یک سیر خواندنی و جذاب به سامان میرساند و شما نزدیک به هزار صفحه متن را در یک مدت کوتاه به پایان میرسانید و از فساد پهلوی و مبارزه آحاد مردم با آن رژیم فاسد مطلع میشوید.

 • عقل و زمانه

  عقل و زمانه

  "عقل و زمانه" دارای مباحث خوبی در مورد چیستی روشنفکری، نسبت اسلام وغرب، ضرورت داشتن پرسش برای بشر در زمانه های مختلف است.

 • جریان شناسی فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی ایران

  جریان شناسی فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی ایران

  این کتاب اگرچه داری برخی اشکالات محتواییست ولی درحد خودتوانسته شناسنامه خوبی ازعمده جریانهای فرهنگی بعدازانقلاب را ارائه دهد.

 • زر سالاران یهودی

  زر سالاران یهودی

  نویسنده این کتاب معتقد است که "زرسالاران، ثمره دو دهه تلاش پژوهشي من و حاصل بهترين سال‌هاي زندگي‌ام است. کار بر روي اين کتاب را از سال 1370 آغاز کردم زماني که 36 ساله بودم و از توان جسمي فراوان برخوردار. انگيزه، و در واقع عشق، پايان‌ناپذير به تحقيق داشتم.

 • ارمیا

  ارمیا

  داستان جوانی است که خود را از رودخانه همیشه جاری جنگ جدا افتاده می بیند.رودی که گمان می کرده هر گاه که اراده کرد می تواند خود را به ان برساند.زندگی بعد از جنگ برایش سخت شده است و تا ماهها مبهوت این اتمام وفراق دوستش است.

 • دود پشت تپه

  دود پشت تپه

  عزیز شالی را که مادرش برای عروسشان ؛شیرین عیدی گرفته است برای شال اندازی می برد.زندگی در حال وهوایی روستایی توام با صفا وصمیمیت در حال جریان است تا اینکه صدای انفجاری شنیده می شود وهمه چیز دگرگون می شود...

 • تلاوت

  تلاوت

  رمان «تلاوت» يك اثر معرفت‌شناسانه است كه در 14 اپيزود روايت مي‌شود. نوينسده تلاش كرده زاويه ديدهاي تازه‌اي را در هر فصل تجربه كند. در اين اثر مفاهيمي همچون نگاه، سكوت، درد و غيرت تشخص يافته و به عنوان شخصيت‌هاي اصلي هر فصل نقش آفريني مي‌كنند. فضا و زبان داستان نيز شاعرانه است.

 • خمره

  خمره

  داستان یک مدرسه ابتدایی با دو کلاس و یک معلم. داستان از توصیف یک خمره شروع می‌شود که دانش‌آموزان در ساعات تفریح خود از آن آب می‌نوشند و گاهی هم بر سرِ این‌که چه کسی آب بنوشد با هم درگیر می‌شوند...

 • پختستان

  پختستان

  پختستان یك رمان علمی تخیلی است.داستان درباره سرزمینی است دو بعدی به نام پختستان (Flatland) كه ساكنان آن اشكال هندسی دو بعدی هستند.زنان در این سرزمین خط ؛ و مردان اشكال چند ضلعی هستند و ...

 • بازمانده روز

  بازمانده روز

  آقاي استيونز به عنوان شخصيت اصلي رمان «باز مانده روز » يكي از آن شخصيت هاي شريف است كه نه به خاطر جايگاه اجتماعي و قرارگرفتن در مراكز هرم سيستم طبقاتي جامعه انگلستان كه به خاطر وفاداري و رازداري واداي وظيفه بي عيب و نقص در مقام يك پيشخدمت اين شرافت را كسب كرده است.

 • مبصر کلاس هشتم

  مبصر کلاس هشتم

  رمان «مبصر کلاس هشتم»به فضای مدارس و نظام آموزشی کشور در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره دارد.

 • پریباد

  پریباد

  نویسنده پری بادش را رمان زنانه خوانده است؛ از آناهیتا که نماد زن در فرهنگ ایران است یاد نموده درحالی که پری باد رمان زنانه است چون نماد زن آن خود پری باد است.

 • وقتی دلی

  وقتی دلی

  این داستان روایتی است تاریخی از دوران قبل از بعثت تا واقعه عاشورا . حرف های ناگفته پیرزنی از جوان خوش سیما به نام مصعب بن عمیر که عشق حقیقی و واقعی را در اوان جوانی تجربه می کند .

 • سه كاهن

  سه كاهن

  اين كه در اين دوران چهار ساله چه گذشته است وپيامبر با چه مشكلاتي مواجه شده است را كمتر خوانده وشنيده ايم. ماجراي كتاب به سه كاهن جورواجور برمي گرد وتلاش آنها براي رسيدن به پيامبر.رمان سه كاهن كه از تراوشات قلمي نويسنده عزيز كشورمان مجيد قيصري مي باشد به اين مقطع ار رندگي پيامبر پرداخته است.

 • معرفی کتاب سه نقطه

  معرفی کتاب سه نقطه

  اساسا شعرگفتن درفضای آیینی توفیق بزرگی است که یار هرشخصی نمی شود.شعرخوب گفتن هم توفیق بزرگتری است که هرکس که درآن جرگه وارد شود ،فیض عظیمی برده است. از خوب شاعران آیینی که چندسالیست که اشعارش نقل مجالس اهل بیت میباشد جناب "علی اکبرلطیفیان" است.

 • کمی دیرتر

  کمی دیرتر

  هدف از نگارش اين رمان به چالش كشيدن فضاي انتظار در ميان منتظران است؛ با اين نگاه كه رمان در پنج فصل با نام‌های «زمستان»،‌ «پاييز»، «تابستان» و «بهار»، به بيان تحولي ديدگاهي و بينشي در اين مفهوم پرداخته است.

 • جامه دران

  جامه دران

  این کتاب حاوی ۳۵ شعر سعید بیابانکی با موضوعات مذهبی از جمله انتظار، مدح و منقبت معصومین(ع) است. پیش از این برخی از این شعرها به صورت پراکنده درکتاب های «نیمی از خورشید» ، «نه ترنجی نه اناری»، «سنگچین» و نیز در مطبوعات و دنیای مجازی منتشر شده بوده ولی در کتاب «جامه دران» به طور یکجا منتشر شده است.

 • باباگوریو

  باباگوریو

  در پایان داستان می بینیم علی رغم تمام سختی ها و بدبختی هایی که گوریو تحمل کرده است و راستینیاک شاهد چنین لحظاتی بوده اما باز از گناه دلفین بی وفا یی - که روزی با او در تئاتری ایتالیایی آشنا شده بود -می گذرد و او را به عنوان معشوقه خود انتخاب می کند.