معرفی کتاب
 • ابن میثم البحرانی حیاته و آثاره

  ابن میثم البحرانی حیاته و آثاره

  کمال الدین میثم بن علی بن میثم البحرانی، معروف به ابن میثم، متوفای سال )۶۹۹-۶۹۷هـ. ق) در اوایل قرن هفتم در بحرین به دنیا آمد، و در مهد علم و فقاهت، در خانواده‌ای مشهور و ریشه‌دار پرورش یافت. جد بزرگوارش میثم بن المعلی از شیوخ بزرگوار بحرین بود.

 • وصف طعام

  وصف طعام

  وصف طعام کتابی ست درخور اعتنا و جذاب به‌ویژه برای آن‌ها که ذوق شعر دارند و گویای این واقعیت که شاعران به‌عنوان پاسداران کلمات و زبان، در هیئت پاسداران فرهنگ و تاریخ این دیار نیز گام‌های بس مهم برداشته‌اند که بسیار از دیده ما پنهان مانده.

 • شب و قلندر

  شب و قلندر

  سبک و شیوۀ نگارش شب و قلندر با آنکه به صورت رسمی و غیر محاوره نوشته شده اما از کیفیتی بالا در شیوۀ نگارش برخوردار است.

 • سوکورو تازاکی بیرنگ و سال‌های زیارتش

  سوکورو تازاکی بیرنگ و سال‌های زیارتش

  «سوکورو تازاکی...» راوی خود بسیاری از انسان‌های پیرامون ماست که سال‌هاست به یکنواختی خوکرده‌اند و البته هرکدام از آنها کارکردشان را مهم و یا لااقل برانگیزاننده حس رضایمتندی خود می‌دانند غافل از اینکه...

 • سینمای دفاع مقدس نگاهی از بیرون

  سینمای دفاع مقدس نگاهی از بیرون

  کتاب حاضر شامل مجموعه نوشته‌هایی ست به قلم منتقدان و صاحب‌نظران غیر ایرانی درباره سینمای دفاع مقدس، سینمایی که به‌زعم مؤلف (گردآورنده مقالات) یکی از اصیل‌ترین گونه‌های سینمای ایران محسوب شده و می‌تواند شمایی از سینمای ملی ایران را ترسیم.

 • سوران سرد

  سوران سرد

  این کتاب در فضای سال‌های دهه 60 روایت شده و حکایت پایگاهی استراتژیک (موسوم به سوران) در یک نقطه سرد و برفگیر کوهستانی به همراه سربازان آن نقطه و اتفاقاتی که این سربازان با آنها درگیر هستند به‌علاوه بازگشت‌هایی به زندگی این افراد در گذشته را برای خواننده شرح داده است.

 • پژواک زندان

  پژواک زندان

  نویسنده در این کتاب خواسته است بگوید: در قبل و بعد از صدور حکم به زندان، صرفا این فرد متخلف نیست که به زندان می­رود، بلکه بار منفی رفتاری وی را خانواده و جامعه نیز می­پردازد

 • محمد قریب

  محمد قریب

  دکتر محمد قریب اولین متخصص و اولین استاد دانشگاه در رشته‌ی پزشکی کودکان هستند. ایشان پدر طب اطفال نام دارند.

 • پیش رفتن با همدیگر

  پیش رفتن با همدیگر

  کتاب پیش رو به عنوان جلد دوم کتاب «آموزش مهارت‌های ارتباط زناشویی» است و نشان می‌دهد که چگونه زوجین می‌توانند به گونه‌ای مثبت در خود تغییر ایجاد کنند و به چه نحو یک نظام زناشویی مؤثر و پایدار به وجود آورند، همچنین راهکارهای مفید و سازندۀ مدیریت خشم خود و چگونگی پاسخ دادن به خشم همسر را به صورت عملیاتی مطرح می‌نماید.

 • سیرک دکتر دولیتل

  سیرک دکتر دولیتل

  دکتر دولیتل، مردی مهربان است که به اصول اخلاقی و حقوق دیگران احترام می‌گذارد؛ حتی اگر به ضرر خودش باشد و او را دچار دردسر کند.

 • دخیل عشق

  دخیل عشق

  «دخیل عشق» اثر مریم بصیری است که وی در این کتاب، داستانش را با سرگذشت جانبازی به نام رضا پیش می‌برد که پا‌ها و یک دست خود را در جبهه از دست داده است.

 • آقای بوگندو

  آقای بوگندو

  در زمانه‌ای که بچه‌ها وقتشان را پای بازی‌های کامپیوتری تلف می‌کنند و کتاب خواندن به‌ندرت اولویت آن‌ها محسوب می‌شود، باید قدر آقای بوگندو رابه عنوان اتفاقی فرخنده دانست!

 • پلنگ صورتی بال‌دار

  پلنگ صورتی بال‌دار

  کتاب پاره‌پوره‌اش را ورق زد و گفت: «وای، نمی‌دونی درس خواندن زیر درخت توت چه کیفی می‌ده. اون‌جا خیلی خوب درسمو می‌فهمم. دیروز اون‌جا درس خواندم. یک‌دفعه مامانم صدام کرد برم کمکش. من هم کتابمو زیر درخت توت جا گذاشتم. عوضش حالا کتابم بوی باران می‌ده.»

 • چقدر پنجره

  چقدر پنجره

  "چقدر پنجره" یک به گزینی از غزل‌های سعید بیابانکی است که شامل 61 غزل از موفق‌ترین غزل‌های اوست.ایشان در تغزل‌هایی که گرایش بیشتری به زبان کهن دارد هم قلم موفقی داشته و توانسته مختصات زبان کلاسیک و یک دستی آن را مراعات کند؛

 • جستاري فلسفي در ماهيت اينترنت

  جستاري فلسفي در ماهيت اينترنت

  نويسنده در همه مباحث جانب انصاف را رعايت کرده است. او با بي‌طرفي دلايل موافقان و مخالفان را به‌صورت منطقي بررسي کرده است. به همين دليل در پايان مباحث اين خود خواننده است که بايد قضاوت کند کدام موضع و ديدگاه قوي‌تر است.

 • مفتون و فیروزه

  مفتون و فیروزه

  «مفتون و فیروزه» اتفاق جدیدی در حوزه ادبیات معاصر و انقلاب اسلامی است. رمانی که خواستگاهی واقعی و تاریخی اما در قالب ادبی دارد. اثری که سعی کرده تشریح‌کننده رابطه‌ای واقعی میان مردم و رهبران مذهبی از سال‌های قبل از انقلاب تا به امروز باش

 • نهادی کردن شخصیت مدیریتی (منش رهبری)

  نهادی کردن شخصیت مدیریتی (منش رهبری)

  این کتاب علی الادعا منبعی خود آموز است که هدف آن تاثیر بر دیگران با توجه به شناخت بهتر از خود است تا بدین وسله بتوانند با تغییراتی که در خودشان بوجود می آورند شیوه و مدل رهبری شان را در سازمان بازآفرینی یا بازسازی کرده و به نتایج بهتری هم در کار و هم در رضایت‌مندی شخصیشان برسند.

 • تنهاترین عاشق،‌ عاشق‌ترین تنها

  تنهاترین عاشق،‌ عاشق‌ترین تنها

  «تنهاترین عاشق،‌ عاشق‌ترین تنها» درباره ابوذر است با متنی که هم می‌خواهد راوی تاریخ باشد و هم دست پری در تصویر سازی و شاعرانگی به مخاطب خود نشان دهد.

 • ماجراهای ناگوار

  ماجراهای ناگوار

  مجموعه‌ی اول از سری داستان‌های «ماجراهای ناگوار» شامل سه جلد، با عناوین: «شروع بد»، «تالار خزندگان»، «پنجره‌ی بزرگ» است.

 • ادراکات اعتباري علامه طباطبايي و فلسفه فرهنگ

  ادراکات اعتباري علامه طباطبايي و فلسفه فرهنگ

  از ‌نظر دکتر مصلح، مرحوم علامه طباطبايي به‌عنوان يک فيلسوف در جست‌و‌جوي مباني ديگري براي تحليل مسائل نوپديد در زمان خويش است.