کودک
 • سیرک دکتر دولیتل

  سیرک دکتر دولیتل

  دکتر دولیتل، مردی مهربان است که به اصول اخلاقی و حقوق دیگران احترام می‌گذارد؛ حتی اگر به ضرر خودش باشد و او را دچار دردسر کند.

 • مجموعه داستان «پی تی کو... پی تی کو...»

  مجموعه داستان «پی تی کو... پی تی کو...»

  کتاب«پی تی کو... پی تی کو...» نوشته فرهاد حسن‌زاده شامل سه داستان کوتاه با مضامین خیال ها و پرسش های ذهنی کودکان است.

 • قصه‌های شیرین و شاد از ایران و جهان

  قصه‌های شیرین و شاد از ایران و جهان

  این کتاب دربرگیرنده بیش از هشتاد قصه و حکایت است که توسط نویسنده از منابع گوناگون انتخاب‌شده است. حسن کار او در این است که با گرفتن طرح و ایده‎ای کوچک یا بزرگ به نوشتن حکایتی خواندنی در این کتاب پرداخته است.

 • زردِ مشکی

  زردِ مشکی

  «زردِ مشکی»، قصه‌ای از زبان یک دوچرخه‌ی مدل دنده‌ای کوهستان است.دوچرخه‌ای متفاوت از سایر هم‌نوعانش. «زرد مشکی» مسافرت می‌کند، فیلم بازی می‌کند، به سیرک می‌رود، تصادف می‌کند، خواب می‌بیند، دشمن دارد، حتی عاشق می‌شود و...

 • دنیای حیوانات

  دنیای حیوانات

  دنیای حیوانات از مجموعه آثار «راهی به سوی خدا‌شناسی» برای کودکان تهیه شده تا آنها را با دنیای حیوانات آشنا و خدا‌شناسی و توحید را در این گروه سنی تقویت کند.

 • کتاب الفبای زندگی برای کودکان

  کتاب الفبای زندگی برای کودکان

  کتاب «الفبای زندگی برای کودکان» نوشته ماندانا سلحشور، شامل مهارت‌های اساسی و اولیه‌ای است که کودکان را برای زندگی کردن در جمع خانواده و ورود به اجتماع آینده شان آماده می‌سازد.

 • کتاب کابوس اسب

  کتاب کابوس اسب

  شهریار از پشتم پیاده شد. چشم‌هاش جایی را نمی‌دید. کورمال کورمال دور خودش می‌چرخید. دهنه‌ام را محکم گرفته بود. ساق‌ها و زانوهام بی‌رمق بودند و مدام وزن تنم را روی پاهام جابه‌جا می‌کردم. شبح خاربوته‌ها و سنگ‌ها و خلنگ‌ها را می‌دیدم و جلو می‌رفتم...

 • حقوق تربیتی کودک در اسلام

  حقوق تربیتی کودک در اسلام

  امروز در کشور اسلامی ما عشق و علاقه والدین به کودکان خود تضمینی است بسیار قوی و محکم برای رعایت حقوق تربیتی کودکان؛ اما عشق و علاقه صرف به نظر می رسد که کافی نیست و والدین نیاز دارند در این راستا از معارف و دستورهای خطا ناپذیر وحیانی دین مبین اسلام آگاه و مطلع باشند.

 • کتاب حقوق فرزندان در مکتب اهل بیت(ع)

  کتاب حقوق فرزندان در مکتب اهل بیت(ع)

  نویسنده در هفت فصل تکالیف والدین و حقوق فرزندان را از بدو تولد تا ازدواج و اشتغال را با بهرگیری فراوان از آیات و روایات بیان می‌کند و در لابه لای مباحث کیفیت برخود و معاشرت اهل بیت با فرزندانشان را به عنوان راه حل نهایی ذکر می‌کند.

 • خیر و شر از زاویه‌ای متفاوت

  خیر و شر از زاویه‌ای متفاوت

  قصه گرگ سایه‌ای، تنها یک قصه نیست. بلکه باید آن را قصه‌ای شاخص و برخوردار از لایه‌های عمقی متعددی دانست که هزاران نکته‌ قابل طرح و تعمق را در لابه‌لای تک‌تک کلمه‌های خود، جای داده است.

 • خاطرات یک بچه‌ی چُلمَن

  خاطرات یک بچه‌ی چُلمَن

  کتاب حامل بیان مشکلات اجتماعی، تربیتی جامعه و خانواده و... می باشد که با زبانی طنزگونه و زیبا از دهان گرگ خارج می‌شود و تصاویر هم تکمیل کننده آن می‌باشد.

 • کتاب 100 دستاورد دانشمند ایران و اسلام

  کتاب 100 دستاورد دانشمند ایران و اسلام

  این کتاب بیشتر از آنکه به بیان زندگینامه دانشمندان اشاره کند به اختراعات، ابداعات و... آنها اشاره می‌کند که در هر صفحه از کتاب به معرفی یک دانشمند پرداخته شده که به همراه تصاویری از نسخ خطی، چهره دانشمندان و... به مخاطب ارائه گردیده است.


 • مجموعه دائره المعارف اسرار دانش

  مجموعه دائره المعارف اسرار دانش

  چرا حیوانات مهاجرت می کنند؟حیوانات چگونه می میرند؟چگونه یک حیات آغاز می شود؟چگونه گرما تولید می شود؟، چگونه انتقال می یابد و...خواندن این کتاب در هر چه بیشتر و بهتر استفاده کردن کودکان از مواهب الهی و خدادای کمک می نماید.

 • کتاب همه چیز با یک تمساح شروع شد

  کتاب همه چیز با یک تمساح شروع شد

  نگارنده در این داستان تخیلی با زبانی کودکانه جامعه صنعتی و مدرن را مورد نقد قرار داده و شاید بتوان از همه چیز با یک تمساح شروع می‌شود به عنوان یک شاهکار از او یاد کرد.شهری داخل تخم مرغ وجود دارد که کاملا پیشرفته است و آدم‌های آن موجودات بسیاری ریزی هستند که از سیاره‌ی دیگر آمد‌ه‌اند تا بتوانند روی زمین جایی برای زندگی بهتر پیدا کنند اما...

 • چرا خدا چنین کرد؟

  چرا خدا چنین کرد؟

  مجموعۀ چرا خدا چنین کرد تنها به هدف بالا بردن اطلاعات علمی کودکان نوشته نشده است، بلکه هدف اصلی از تولید چنین اثری، تقویت نگاه مومنانۀ کودکان به جهان و پر رنگ تر شدن عشق به خدای مهربان در دل آنان بوده است.

 • معرفی و تفسیر رمان شازده کوچولو

  معرفی و تفسیر رمان شازده کوچولو

  روش کار سنت اگزوپری در شازده کوچولو این نبوده است که برای کودکان چیز بنویسد، چنانکه نوشته‌های دیگرش هیچ کدام برای کودکان نیست. مخاطب او در این داستان، انسانهای حساس، آسیب‌پذیر، منزوی و با روحیه شاعرانه می‌باشد.

 • کتاب 365 قصه به زبان حیوانات

  کتاب 365 قصه به زبان حیوانات

  کتاب 365 قصه به زبان حیوانات به منظور تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان در زبان قصه تالیف شده اما باید توجه داشت قصه‌ها و افسانه‌ها باید حامل نکات اخلاقی و آموزنده باشند. از جمله مهربانی، عدالت، دوری از بخل،حسدو...

 • ملیکا مام خورشید عدالت، داستان مادر امام زمان(عج)

  ملیکا مام خورشید عدالت، داستان مادر امام زمان(عج)

  کتاب ملیکا، مام خورشید عدالت اختصاص به داستان ملیکا دختر روم شرقی دارد و سختی‌ها و رنج‌های بسیاردر راه رسیدن به امام حسن عسگری(ع) بیان شده است.

 • مقتلی کودکانه از فریبا کلهر

  مقتلی کودکانه از فریبا کلهر

  قصه کربلا، قصه ای برای همه تاریخ.هر چقدر و با هر زبانی گفته شود تا زمانی که زمان زنده است و زمین بیدار، داستان کربلا هم زنده است.در این کتاب با زبانی کودکانه،داستان دلدادگی 10 نفر از اصحاب امام حسین(ع) را بیان نموده است. محور اصلی همه این داستان ها امام حسین است.اصحاب امام حسین و دشمنانش با القاب و اسامی کودکانه اما با مسما خطاب می نماید.

 • 12 قصه از امام علی(ع) و یارانش

  12 قصه از امام علی(ع) و یارانش

  این کتاب با نگاهی به سیره عملی حضرت علی(ع) و یاران ایشان نگاشته شده است.داستان های این کتاب که بسیار ساده و روان نگاشته شده است به همراه تصاویری گویا همراه شده است که در ذهن کودک نقش می بندد. نویسنده سعی نموده داستان هایی را انتخاب کند که ساده زیستی، بصیرت، شجاعت، دوری از غرور و تکبر و... را در سیره اولیا خدا بیان کند.