مطالب کتابستان
 • کتابی که در بازار کتاب ایران رکورد زد / 160 هزار نسخه در چاپ اول

  کتابی که در بازار کتاب ایران رکورد زد / 160 هزار نسخه در چاپ اول

  کتاب رکوردزده «زندگی و زمانه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» نام دارد و کارهای مربوط به تولید و انتشار آن در بخش خصوصی انجام شده است.

 • «الحیاة» محمدرضا حکیمی کامل شد

  «الحیاة» محمدرضا حکیمی کامل شد

  آخرین جلد از مجموعه دوازده جلدی کتاب «الحیاة» به قلم محمدرضا حکیمی از سوی انتشارات «دلیل ما» راهی بازار کتاب شد.

 • معرفی 11 کتاب درباره امام حسن عسکری (علیه السلام)

  معرفی 11 کتاب درباره امام حسن عسکری (علیه السلام)

  کتابستان با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) 11 کتاب خواندنی در باب زندگانی و سیره این امام بزرگوار را به مخاطبان پیشنهاد می‌کند.

 • حروف مقطعه

  حروف مقطعه

  این مجموعه حاصل شعور شاعران جوانی است که طی چند سال اخیر به جای گم شدن در وادی عشق های سرگردان در خیابان ها و کوچه های بن بست، دل خود را به دریا زده اند و عمرشان در راه سرودن و گفتن غزل مرثیه ها سپری می کنند.

 • 100 راز برای داشتن زندگی شاد

  100 راز برای داشتن زندگی شاد

  یکی از نکات مثبت این کتاب عامل بیست و سوم این کتاب می باشد با عنوان« اجازه ندهید ایمان مذهبی تان کم رنگ شود» و در ادامه این مطلب با اشاره به تحقیقات محققان دانشگاه هاروارد و دیگر مراکز پزشکی، به رابطه مستقیم ایمان با زندگی سالم، بادوام و شادتر گریزی می زند.

 • خود را از بند ترس های غیر واقعی رها کن، روش های غلبه بر اضطراب و زندگی کردن بدون نگرانی

  خود را از بند ترس های غیر واقعی رها کن، روش های غلبه بر اضطراب و زندگی کردن بدون نگرانی

  ویژگی برجستۀ نوشتار حاضر، این است که مطالب آن به صورت راهنمای علمی و عملی تدوین شده است. همچنین از جملۀ نقاط قوت دیگر کتاب، قابل تطبیق بودن با فرهنگ های مختلف است.

 • چهلچراغ

  چهلچراغ

  پژوهنده‌ و پوینده‌ی‌‌ عرصه‌ی شعر هیئتی و آیینی،گزیده‌هایی کوتاه از سوگ‌سروده‌های شاعران نام‌بردار عرب را در این کتاب گردآوری و با نثري روان به‌ پارسی برگردانده است.

 • مثبت اندیشی و مثبت گرایی کاربردی

  مثبت اندیشی و مثبت گرایی کاربردی

  از مهم ترین بخش های کتاب اولین قسمت است که به تعریف مثبت اندیشی، چارچوب ها و مرزبندی های مورد نیاز در مورد مفاهیم مرتبط پرداخته شده است.

 • پنجره های همیشه باز

  پنجره های همیشه باز

  « پنجره های نیمه باز » مجموعه ای از اشعار آیینی است با 135 قطعه شعر که در مدح چهارده معصوم سروده شده است.قالب کلی اشعار غزل و مثنوی است اما تعداد کمی رباعی و چهارپاره نیز در میان این اشعار دیده می شود.

 • کتاب «انتخاب؛ اسلام و مسیحیت» راهی کتابفروشی‌ها شد

  کتاب «انتخاب؛ اسلام و مسیحیت» راهی کتابفروشی‌ها شد

  کتاب «انتخاب؛ اسلام و مسیحیت» اثر احمد حسین دیدات از سوی نشر سروش منتشر شد.

 • «دختر شینا» 150 هزار تایی شد

  «دختر شینا» 150 هزار تایی شد

  سریِ سومِ 50 هزار جلدیِ کتاب «دختر شینا» چاپ و به‌زودی راهی بازار نشر می‌شود.

 • 8 گام تا شادکامی

  8 گام تا شادکامی

  دکتر گرانت در این کتاب که بر اساس یک فعالیت علمی در کشور استرالیا انجام گرفته، به موضوع مبتلا به این روزهای جوامع بشری یعنی شادکامی و افزایش آن پرداخته است. البته با رویکردی کاملا علمی و بر اساس تأییدات و شواهد علمی.

 • علی ابن موسی الرضا

  علی ابن موسی الرضا

  از جمله ویژگی های کتاب پیش‌رو، پرداختن به مهمترین رویدادهای عصر امام رضا علیه السلام، و چینش زیبای مطالب در رسیدن به یک تحلیل درست از اوضاع و شرایط آن زمان است.

 • این رستاخیز عام 2 مجلس تعزیه شهادت حضرت ابالفضل ع

  این رستاخیز عام 2 مجلس تعزیه شهادت حضرت ابالفضل ع

  مجلس شهادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام از معروفترین و مشهورترین مجالس تعزیه می باشد که از سال های دور در روزهای هفتم یا نهم محرم اجرا می شود. از جمله تأثیر گذارترین فرازها و صحنه های این مجلس اشعار آن جناب است در نگهبانی حریم اهل بیت علیهم السلام و دیدار رؤیا گونه آن حضرت با پدرشان حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام در شب عاشورا.

 • تمرینات عملی برای درمان اضطراب و فوبیا

  تمرینات عملی برای درمان اضطراب و فوبیا

  مطالب به گونه ای ارائه شده که گویی نگارنده کتاب پیش روی مخاطب است و قدم به قدم با بیمار به سمت کاهش اضطراب پیش می رود.

 • الگوی شادی از نگاه قرآن و حدیث

  الگوی شادی از نگاه قرآن و حدیث

  در این نوشتار سعی شده تا با بهره گیری از آموزه ها و متن بیانات قرآن و احادیث اسلامی، اصول و مبانی الگوی شادی در اسلام ارائه شود.

 • راز رشید

  راز رشید

  این مجموعه‌ی شعر عاشورایی، دارای سه مطلع است که در نخستین مجال، جز سپیدِ روسپیدِ یادشده، سه شعر از علی معلم دامغانی، سیدعلی موسوی گرمارودی و سعید بیابانکی، جان‌نواز است و روان‌افزا؛ اشعاری برآمده از نخستین همایش ادبی- هنری عاشورا.

 • آغاز روشنایی آیینه

  آغاز روشنایی آیینه

  «آغاز روشنایی آیینه» ترکیب‏بندی عاشورایی در پانزده بنداست.نام کتاب برگرفته از بیتی است از بند سوم این ‏ترکیب ‏بند که به حر علیه‏السلام اختصاص دارد.شاعر با برگزیدن این نام،به کمال معنایی خود رسیده است،درحقیقت تکلیف خود و ما را اینگونه روشن می‏کندکه گام نخست بهره‏ مندی آیینۀ وجوداز پرتو نورحق،پرهیز از سیاهی‏ها و تباهی‏هاست.

 • معجزه شادی، راهنمایی برای کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی

  معجزه شادی، راهنمایی برای کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی

  کتاب حاضر در ابتدا سعی می کند ضمن تعریف شادی به اصلاح برخی نگرش های غلط در این زمینه پرداخته و عوامل اصلی شادی را با توجه به تحقیقات صورت گرفته بیان نماید.

 • حق و باطل از دیدگاه قرآن

  حق و باطل از دیدگاه قرآن

  این‌ کتاب‌ شامل‌ چهار گفتار است‌ که‌ سه‌ گفتار آن‌ حاصل‌ بحث‌ و گفتگوهایی‌ است‌ که‌ آیه‌الله‌ شهید دکتر بهشتی‌ در انجمن‌ اسلامی‌ پزشکان‌ داشته، و دیگری‌ بحثی‌ است‌ با عنوان‌ “تسلیم‌ حق‌ بودن” که‌ از میان‌ سلسله‌ بحث‌های‌ تفسیر قرآن‌ ایشان‌ انتخاب‌ شده‌ است.