مطالب کتابستان
 • این رستاخیز عام 2 مجلس تعزیه شهادت حضرت ابالفضل ع

  این رستاخیز عام 2 مجلس تعزیه شهادت حضرت ابالفضل ع

  مجلس شهادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام از معروفترین و مشهورترین مجالس تعزیه می باشد که از سال های دور در روزهای هفتم یا نهم محرم اجرا می شود. از جمله تأثیر گذارترین فرازها و صحنه های این مجلس اشعار آن جناب است در نگهبانی حریم اهل بیت علیهم السلام و دیدار رؤیا گونه آن حضرت با پدرشان حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام در شب عاشورا.

 • تمرینات عملی برای درمان اضطراب و فوبیا

  تمرینات عملی برای درمان اضطراب و فوبیا

  مطالب به گونه ای ارائه شده که گویی نگارنده کتاب پیش روی مخاطب است و قدم به قدم با بیمار به سمت کاهش اضطراب پیش می رود.

 • الگوی شادی از نگاه قرآن و حدیث

  الگوی شادی از نگاه قرآن و حدیث

  در این نوشتار سعی شده تا با بهره گیری از آموزه ها و متن بیانات قرآن و احادیث اسلامی، اصول و مبانی الگوی شادی در اسلام ارائه شود.

 • راز رشید

  راز رشید

  این مجموعه‌ی شعر عاشورایی، دارای سه مطلع است که در نخستین مجال، جز سپیدِ روسپیدِ یادشده، سه شعر از علی معلم دامغانی، سیدعلی موسوی گرمارودی و سعید بیابانکی، جان‌نواز است و روان‌افزا؛ اشعاری برآمده از نخستین همایش ادبی- هنری عاشورا.

 • آغاز روشنایی آیینه

  آغاز روشنایی آیینه

  «آغاز روشنایی آیینه» ترکیب‏بندی عاشورایی در پانزده بنداست.نام کتاب برگرفته از بیتی است از بند سوم این ‏ترکیب ‏بند که به حر علیه‏السلام اختصاص دارد.شاعر با برگزیدن این نام،به کمال معنایی خود رسیده است،درحقیقت تکلیف خود و ما را اینگونه روشن می‏کندکه گام نخست بهره‏ مندی آیینۀ وجوداز پرتو نورحق،پرهیز از سیاهی‏ها و تباهی‏هاست.

 • معجزه شادی، راهنمایی برای کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی

  معجزه شادی، راهنمایی برای کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی

  کتاب حاضر در ابتدا سعی می کند ضمن تعریف شادی به اصلاح برخی نگرش های غلط در این زمینه پرداخته و عوامل اصلی شادی را با توجه به تحقیقات صورت گرفته بیان نماید.

 • حق و باطل از دیدگاه قرآن

  حق و باطل از دیدگاه قرآن

  این‌ کتاب‌ شامل‌ چهار گفتار است‌ که‌ سه‌ گفتار آن‌ حاصل‌ بحث‌ و گفتگوهایی‌ است‌ که‌ آیه‌الله‌ شهید دکتر بهشتی‌ در انجمن‌ اسلامی‌ پزشکان‌ داشته، و دیگری‌ بحثی‌ است‌ با عنوان‌ “تسلیم‌ حق‌ بودن” که‌ از میان‌ سلسله‌ بحث‌های‌ تفسیر قرآن‌ ایشان‌ انتخاب‌ شده‌ است.

 • چشمی که بستم چشمی که بگشودم

  چشمی که بستم چشمی که بگشودم

  «چشمی که بستم ، چشمی که بگشود» جزو معدود رمانهایی ست که با موضوع مقاومت و رویارویی با رژیم جعلی اسرائیل نگاشته شده و دراین زمینه به روشنگری می پردازد.

 • از ترس تا شوق زندگی

  از ترس تا شوق زندگی

  کتاب از ترس تا شوق زندگی به قلم ""کورت تپرواین"" آلمانی سعی کرده تا با بهره گیری از ادبیاتی روان و عامه پسند ترس ها را فراتر از آنچه تا کنون در کتب روانشناسی مطالعه شده اند، بررسی کند.

 • آواز بلند

  آواز بلند

  عزتی در این اثر در کنار روایت از تجاوز دشمن، دفاع مردم از میهن و نیز تلخی‌هایی که متجاوز بر مردم تحمیل کرده، از قصه عشقِ پاک غافل نشده است.

 • که بربندید محملها

  که بربندید محملها

  " که بربندید محمل ها " نام اثر فاخر و سترگی است در حوزه شعر و با موضوع عاشورا که اختصاص یافته است به سروده هایی که در قالب مثنوی است.در این مجموعه که مملو از برترین مثنوی های سروده شده توسط شاعران عاشورایی متاخر و متقدم می باشدبیشتر اشعار از شعرای معاصر است.

 • معرفی کتابی که رهبر انقلاب را منقلب کرد در نمازجمعه‌های سراسر کشور

  معرفی کتابی که رهبر انقلاب را منقلب کرد در نمازجمعه‌های سراسر کشور

  کتاب «فرمانده من» از مجموعه کتاب‌های «یادنامه» که توسط جمعی از نویسندگان تدوین شده است در نماز جمعه این هفته سراسر کشور معرفی شد.

 • راهنمای عملی غلبه بر اضطراب و هراس

  راهنمای عملی غلبه بر اضطراب و هراس

  مخاطب در این کتاب می تواند با انواع مختلف اضطراب و نشانه های آن آشنا شود و علاوه بر این مراحل مختلف درمان نیز در این اثر مطرح می شود.

 • قصه صلح خونین

  قصه صلح خونین

  این اثر، تاریخ زندگی سیاسی، اجتماعی حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام ) را با بهره‌گیری از منابع متعدد و دست اول به زیبایی برای خوانندگان خود، بررسی نموده است.

 • صحیفه امام کاظم (ع)

  صحیفه امام کاظم (ع)

  کتاب صحیفه­‌ی امام کاظم (ع) در راستای معرفی شخصیتی الهی به نام حضرت امام موسی کاظم (ع) تألیف شده است

 • عقربه ها خوابشان می آید

  عقربه ها خوابشان می آید

  خاطرات هیجان انگیزِ تیر اندازی، درگیری، تعقیب و گریز، زخمی شدن، مفقود و ناپدید شدن دوستی به نام اسماعیل که مجروح شده بود و نیزانتظار درد آور مادر پیرش برای برگشتن او و ....

 • فتاوای جریان‌های تکفیری در جواز قتل مسلمانان"

  فتاوای جریان‌های تکفیری در جواز قتل مسلمانان"

  سیدمحمد یزدانی، در کتابش با نام "فتاوای جریان‌های تکفیری در جواز قتل مسلمانان" تلاش کرده تا لیستی از فتاوای ریز و درشت جریان‌های تفکیری از زمان ابن‌تیمیه تا امروز را جمع‌آوری کند.

 • مبانی نظری قانون اساسی

  مبانی نظری قانون اساسی

  نکته‌ جالب‌ توجه‌ دیگر این‌ است‌ که‌ هر یک‌ از فصول‌ و اصول‌ این‌ قانون، حاصل‌ گفتگوها و تبادل‌نظرهایی‌ است‌ که‌ در میان‌ این‌ خبرگان‌ صورت‌ گرفته‌ است‌ و بازتاب‌ آرأ و اندیشه‌های‌ عالمان‌ و روشنفکران‌ دینی‌ است‌ که‌ هر کدام‌ در زمینه‌ یا زمینه‌هایی‌ صاحب‌نظر بوده‌اند.

 • وقتی اضطراب حمله می کند

  وقتی اضطراب حمله می کند

  هدف از این کتاب این نیست که فقط از شدت نشانه های مشکلات روانی کاسته شود بلکه می خواهد تا مهارت های اندیشیدن، درست اندیشی، مثبت اندیشی، خلاق اندیشی و به طبع آن شیوه های احساس کردن را نیز تغییر دهد.

 • دایرة‌المعارف مصور حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای منتشر شد

  دایرة‌المعارف مصور حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای منتشر شد

  این کتاب روایتی از 75 سال زندگی رهبر معظم انقلاب است، روایتی از روزهای کودکی و مدرسه، روزهای مبارزه تا پیروزی انقلاب، از سال‌های پرمخاطره دهه شصت، دوران ریاست‌جمهوری و سال‌های جنگ، از 25 سال رهبری از دولت سازندگی تا دولت اصلاحات و پس از آن تا امروز. روایتی از حوادث داخلی، منطقه ا‌ی و بین‌المللی، آمیزه‌ای از سیاست، تاریخ، اجتماع و فرهنگ.