مطالب کتابستان
 • قامتی «به بلندای آن ردا» کتابی برای روز زیارتی خاصه امام رضا(ع)

  قامتی «به بلندای آن ردا» کتابی برای روز زیارتی خاصه امام رضا(ع)

  «به بلندای آن ردا» داستان عزیمت بی‌برگشت امام رضا را در قالب ماجرایی تاریخی، روایی مطرح می‌کند که فرمایشات حضرت علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام به‌صورت برداشتی آزاد در طول این داستان از کتب تاریخی و روایی ترجمه و نقل‌شده و باقی ماجراها و داستان‌های روایت هم به اقتضای رمان، با عناصری از خیال و استنادات تاریخی آمیخته است.

 • زیباترین کتابفروشی دنیا در آرژانتین

  زیباترین کتابفروشی دنیا در آرژانتین

  این فروشگاه زیبا سالانه بیش از یک میلیون بازدید کننده دارد که بیشتر آنها واقعا برای خرید کتاب می آیند ، هر چند به خاطر طراحی داخلی زیبای این ساختمان و مجسمه هایی که در آن موجود هست خیلی ها ...

 • دایره المعارف مصور «پرواز» منتشر شد/ یک قرن سودای تسخیر آسمان

  دایره المعارف مصور «پرواز» منتشر شد/ یک قرن سودای تسخیر آسمان

  کتاب «دایره المعارف مصور پرواز» نوشته فیلیپ وایت من با ترجمه پرناز طالبی توسط انتشارت سایان منتشر و راهی بازار نشر شد.

 • کتاب «دا»

  کتاب «دا»

  این کتاب، خاطرات سیده‌زهرا حسینی از روزهای آغازین جنگ تحمیلی در دو شهر بصره و خرمشهر است و سال‌های محاصرهٔ خرمشهر توسط نیروهای عراقی محور مرکزی کتاب را تشکیل می‌دهد.

 •   مشروطه شناسی

  مشروطه شناسی

  نویسنده در این کتاب با تقسیم بندی نهضت بیداری اسلامی در ایران به دوران قبل و بعد از مشروطه، سعی در ارائه شاخص فکری و تاریخی داشته است.

 • کتاب‌های زنانه شانس کمتری برای دریافت جوایز بزرگ ادبی دارند

  کتاب‌های زنانه شانس کمتری برای دریافت جوایز بزرگ ادبی دارند

  بررسی‌ها و مطالعات نیکولا گریفیت نویسنده و منتقد ادبی بر ۱۵ دوره از شش جایزه ادبی معتبر در جهان نشان می‌دهد که رمان‌هایی شانس موفقیت در بزرگترین جوایز ادبی را دارند که روایتی مردانه داشته باشند

 • درآمدی بر دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

  درآمدی بر دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

  کتاب حاضر مجموعة چند مقاله در زمینة ابعاد مختلف دیپلماسی فرهنگی است که توسط جمعی از صاحب‌نظران و محققان این حوزه که دغدغة تبیین هرچه بهتر مفهوم و ابعاد دیپلماسی فرهنگی و نقش و جایگاه کشورمان دراین‌زمینه را دارند، تدوین گردیده است.

 • روایتی «ساختارمند» و «مبسوط» از گفتارهای فرهنگیِ استادمطهری

  روایتی «ساختارمند» و «مبسوط» از گفتارهای فرهنگیِ استادمطهری

  علامه مرتضی مطهری (رحمه‌الله علیه) در مقام یک اسلام‌شناس ژرف‌اندیش و متفکری که اندیشه‌اش ناظر به اساسی‌ترین پرسش‌های حوزه‌های مختلف علوم انسانی بوده، اگرچه اثر مستقلی درباره «فرهنگ» از خود به جا نگذاشته است‌، اما در متن و حواشی برخی از آثار ایشان، می‌توان به مطالب و مباحثی که از جنس مقوله فرهنگ و یا مرتبط با آن هستند، دست یافت.

 • «دشت‌های سوزان»

  «دشت‌های سوزان»

  ۱۲ شهریور در تقویم رسمی جمهوری اسلامی روز مبارزه با استعمار انگلیس است از همین رو یکی از معدود آثار ارزشمند نوشته مرتبط با این موضوع یعنی «دشت‌های سوزان» اثر صادق کرمیار را از نظر گذرانده‌ایم.

 • وجود بافت روستایی در جدیدترین اثر مودب/ «دستخون» به درگیری جبهه حق و باطل می‌پردازد

  وجود بافت روستایی در جدیدترین اثر مودب/ «دستخون» به درگیری جبهه حق و باطل می‌پردازد

  علی داودی گفت: شاعر در «دستخون» به انسان مومن و به تعبیری انقلابی می‌پردازد که پیشینه مشخصی دارد و بحث از اساطیر باستانی نیست، یعنی یک گریزگاه تاریخی از جنگ صفین شروع کرده و به درگیری جبهه حق و باطل پرداخته است.

 • پس از کتاب الکترونیک دنیای مطالعه چگونه خواهد بود؟

  پس از کتاب الکترونیک دنیای مطالعه چگونه خواهد بود؟

  علاقۀ ما به کتاب‌خوانی ما را به سمت اختراع وسائل دیجیتالی سوق داد که امکانات موجود در حین مطالعه را محدود می‌کنند. ناشران علی‌رغم تلاش‌های زیاد برای ایجاد ابزار یادداشت‌نویسی در کتاب‌های الکترونیک، نتوانسته‌اند چیزی را جایگزین کنند؛ خاطرۀ یادداشت‌های دست‌نوشتۀ حاشیه‌ها، گوشه‌های تاخورده، برچسب‌ها و هر چیز دیگری که آدم دلش می‌خواهد به کتابی اضافه کند. تورق، مالکیت، شریک شدن، حاشیه‌نویسی و تمرکز، این‌ها فقط بخشی از آن چیزی است که بواسطۀ کتاب‌های الکترونیک از آن محروم شدیم.

 • شهید سالاری به روایت مادر/شهید علی شرفخانلو به روایت مادر

  شهید سالاری به روایت مادر/شهید علی شرفخانلو به روایت مادر

  در این میان مجموعه مادران از جذابیت بیشتری برخوردار است چراکه از دریچه نگاه و زبان مادرانی به سال‌های دفاع مقدس می‌پردازد که فرزندان خود را تقدیم این آب‌وخاک کرده‌اند، تأکید بر جایگاه مادران و طرح رابطه آن‌ها با عزیزانشان در قالب روایت گوشه‌هایی از خاطرات آن‌ها از کودکی تا شهادت، شرایطی ویژه برای این کتاب‌ها رقم‌زده است؛

 • "آوای تار یحیی"، عاشقانه‌ای آرام در بستر مشروطه

  "آوای تار یحیی"، عاشقانه‌ای آرام در بستر مشروطه

  کیوان امجدیان در جلد نخست از سه گانه "تار یحیی"، توانسته به خوبی مخاطب خود را جذب کند اما نحوه روایت مشروطیت، نقطه ضعفی جدی است که نمی توان از آن چشم پوشید.

 • زندگی پس از مرگِ مطالعه چگونه خواهد بود؟

  زندگی پس از مرگِ مطالعه چگونه خواهد بود؟

  جامعه‌شناسان هشدار می‌دهند که مطالعه دیگر آن اعتبارِ منحصر به فرد خود را بازنخواهد یافت و تنها ممکن است روز به روز به سرگرمی ویژۀ خواص تبدیل شود. تبدیل فرهنگ نوشتاری به فرهنگ شفاهی چگونه مغز و روان افراد، و فرهنگ و سیاستِ جامعه را تغییر خواهد

 • چین

  چین

  محور اصلی این کتاب چگونگی شکل‌گیری رابطه سیاسی بین آمریکا و چین در زمان نیکسون و پویایی‌های این رابطه تا تا ابتدای دوره اوباماست.

 • بررسی شیوه‌های کارآمد مدیریت نیروی انسانی

  بررسی شیوه‌های کارآمد مدیریت نیروی انسانی

  نویسنده کتاب که در بیش از هزار شرکت معتبر به‌عنوان مشاور و مربی حضور داشته است، بیست و یک نکته کلیدی را با مخاطبان خود برای تبدیل شدن به مدیری مؤثرتر در میان می‌گذارد.

 • دختر نوجوانی که سمبل مقاومت شد/ دردها و افتخارات «فرنگیس»

  دختر نوجوانی که سمبل مقاومت شد/ دردها و افتخارات «فرنگیس»

  فرنگیس حیدرپور یکی از واپسین حماسه‌سازان زنده هشت سال دفاع مقدس هنوز هم با شور از سال‌های مبارزه سخن می‌گوید: به ما یاد داده‌اند که هیچ وقت به دشمن پشت نکنیم و رودرو با او مواجه شویم.

 • «حماسه تپه برهانی» باردیگر منتشر شد

  «حماسه تپه برهانی» باردیگر منتشر شد

  کتاب «حماسه تپه برهانی» به قلم سید حمید رضا طالقانی از سوی نشر عماد فردا بازچاپ شد.

 • غریب قریب

  غریب قریب

  یک نویسنده و منتقد ادبی در مراسم رونمایی از رمان «غریب قریب» گفت: این کتاب را سعید تشکری ننوشته بلکه «غریب قریب»، سعید تشکری را نوشته. «غریب قریب» یک صنعت نیست بلکه هنر است و نویسنده را نوشته است.

 • «قاف» تازه‌ترین اثر یاسین حجازی پیرامون پیامبر اسلام منتشر می‌شود

  «قاف» تازه‌ترین اثر یاسین حجازی پیرامون پیامبر اسلام منتشر می‌شود

  این کتاب که بازخوانی زندگی آخرین پیامبر است همزمان با اکران سراسری فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» رونمایی خواهد شد.