مطالب کتابستان
 • چرا باید بچه ها کتاب بخوانند؟!

  چرا باید بچه ها کتاب بخوانند؟!

  خوب است فرهنگ کتاب خواندن را در خود و کودکمان گسترش دهیم و با آگاهی بیشتر درباره نوع کتاب و تناسب آن با سن فرزندمان تصمیم‌گیری کنیم.

 • نشست «نمایشگاه کتاب مطلوب»/۱

  نشست «نمایشگاه کتاب مطلوب»/۱

  مدیر عامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی گفت: اگر وضعیت دسترسی به کتاب اصلاح شود، شاید انگیزه‌های بازدید از نمایشگاه کتاب نیز اصلاح شود.

 • چهار جلد از کتاب‌های علامه عبدالهادی الفضلی منتشر شد

  چهار جلد از کتاب‌های علامه عبدالهادی الفضلی منتشر شد

  نشر معارف ۴ جلد از کتاب های علامه عبدالهادی الفضلی را منتشر و راهی بازار نشر کرد.

 • دو کتابی که دغدغه‌ها و اشارات رهبری درباره فلسطین را منعکس کرده‌اند

  دو کتابی که دغدغه‌ها و اشارات رهبری درباره فلسطین را منعکس کرده‌اند

  «فلسطین از منظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی» و «بیانات رهبر انقلاب در نخستین اجلاس بین‌المللی بیداری اسلامی و پنجمین اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین» دو عنوان کتابی است که منعکس‌کننده پیام رهبری درباره ماهیت رژیم صهیونیستی هستند.

 • «گزارش ناخوانده» از سرنوشت تحریم و مذاکره به نمایشگاه کتاب رسید

  «گزارش ناخوانده» از سرنوشت تحریم و مذاکره به نمایشگاه کتاب رسید

  کتاب «گزارش ناخوانده از سرانجام یک مسیر» با هدف بررسی جامع تحریم‌های کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی و روشن نمودن سرانجام مسیر مذاکره هسته‌ای برای رفع آنها منتشر شد.

 • برگ ریز

  برگ ریز

  این اثر شامل ۲۹ شعر است که به لحاظ مضمونی در حوزه های گوناگون جای می گیرد. برخی از این اشعار دارای تم اجتماعی هستند، برخی در راستای مفاهیم مذهبی و آیینی قرار گرفته اند و برخی نیز به حوزه دفاع مقدس می‌پردازند.

 • روایتی خواندنی از استعمار انگلیس در دوران ناصرالدین شاه

  روایتی خواندنی از استعمار انگلیس در دوران ناصرالدین شاه

  کرمیار سعی کرده برای داستانی کردن روایت تاریخی خود دست به توصیف برخی جزییات تاریخی در دل داستانی با زبان ساده که قصه‌گویی در آن نقش پررنگی دارد بزند. پرداختن به مسایل و دقایقی از رویدادهای این دوره از تاریخ ایران که پیرامون وقایعی از جنگ جهانی اول و حضور کشورهای بیگانه در ایران است.

 • خانه‌ی ماتریونا

  خانه‌ی ماتریونا

  او در این اثر نیز به شکلی واقعگرایانه اوضاع و احوال مردم روسیه را در زمان حکومت استالین روایت می‌کند. سالژنیتسین همانند دیگر شاهکارهای خود بر مبنای مشاهدات خود روایت داستانی را پرورش داده تا چگونگی زیست اجتماعی در روسیه دوران استالین را به نمایش بگذارد

 • استقبال از آثار نادر ابراهیمی در کسادی بازار/ کمک رامبد جوان و خندوانه به فروش کتاب

  استقبال از آثار نادر ابراهیمی در کسادی بازار/ کمک رامبد جوان و خندوانه به فروش کتاب

  نادر ابراهیمی نویسنده فقید ایرانی در هفته‌ای که گذشت یکی از نویسنده‌های پرفروش بود، هم‌چنین کتاب‌هایی که در برنامه خندوانه معرفی شد نیز در این هفته در میان پرفروش‌ها دیده می‌شود.

 • آیا مغز مطالعۀ کتاب‌های الکترونیکی را دوست دارد؟

  آیا مغز مطالعۀ کتاب‌های الکترونیکی را دوست دارد؟

  آیا در عملکرد مغز، میان دریافت اطلاعات از کتاب چاپی یا نسخه الکترونیکی، تغییری ایجاد می‌شود؟ آیا با تغییر ابزار مطالعه از گونه چاپی به دیجیتالی، تفاوتی در مهارت یا تجربه خواندن - حفظ یا درک مطلب- ایجاد می‌شود؟

 • شاهکارهای ادبیات را بشناسیم در کتاب پیدایش و دگرگونی رمان

  شاهکارهای ادبیات را بشناسیم در کتاب پیدایش و دگرگونی رمان

  کتاب حاضر برای مطالعه‌ی تندگذرِ چهار قرن رمان‌نويسي و درک فرایند پيدايش و دگرگوني رمان از قرن شانزدهم تا بدین سو، برای مخاطبی که با تاریخ پیدایش و تغییر و تحول رمان‌نویسی آشنا نیست، پیشنهادی مناسب محسوب شود.

 • ساواک، بازداشتگاه و شکنجه در یک رمان

  ساواک، بازداشتگاه و شکنجه در یک رمان

  فضایی که نویسنده در رمان «روزگار فراموش‌شده» از زندان‌ها و بازداشتگاه‌های ساواک به مخاطب نشان می‌دهد به اندازه‌ای ملموس است که خواننده، خود را در آن لحظه حس می‌کند.

 • بی‌سوای که حساب و کتاب سرش می‌شد

  بی‌سوای که حساب و کتاب سرش می‌شد

  رمان «بی سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد» راجع به دختری سیاه‌پوست است که در ریاضیات از نبوغ بالایی برخوردار است. او در یکی از بخش های فقیرنشین در‌ آفریقای جنوبی زندگی می‌کند. دست تقدیر قهرمان داستان را ابتدا به یک مرکز تحقیقات اتمی ‌می‌کشاند.

 • نویسنده کتاب درباره «نبل و الزهرا»: «نُبُل و الزهرا» مایه عزت اسلام هستند

  نویسنده کتاب درباره «نبل و الزهرا»: «نُبُل و الزهرا» مایه عزت اسلام هستند

  سعید عاکف نویسنده دفاع مقدس گفت: مناطق فوعه و کفریا نیز در محاصره هستند و مردم این مناطق در شرایط سخت‌تری به نسبت نبل و الزهرا در محاصره به سر می‌برند و مقاومت آنها جالب توجه است.

 • بهترین کتب پیرامون امام صادق (ع)

  بهترین کتب پیرامون امام صادق (ع)

  کتابستان به مناسبت سالروز شهادت امام صادق (ع) 14 کتاب خواندنی در باب شناخت این امام بزرگ را معرفی میکند.

 • قواعد مدیریت( ۵۰ قاعده جدید برای مدیران)

  قواعد مدیریت( ۵۰ قاعده جدید برای مدیران)

  کتاب به زبانی ساده و روان شرحی خلاصه و مفید از آنچه هر مدیری باید بداند و مهارت‌هایی که لازم است کسب کند تا مدیری موفق باشد را بیان کرده است.

 • دین در دام درام

  دین در دام درام

  مجموعه نقدهای تلویزیونی و سینمایی نعمت الله سعیدی در کتاب «دین در دام درام» از سوی دفتر نشر معارف منتشر ‌شد./در تازه‌ترین کتاب نعمت‌الله سعیدی بخوانید:وقتی دین در دام درام می‌افتد!

 • مغز برای خواندن ساخته نشده است

  مغز برای خواندن ساخته نشده است

  پرسش اینجاست؛ آیا در عملکرد مغز، میان دریافت اطلاعات از کتاب چاپی یا نسخه الکترونیکی، تغییری ایجاد می‌شود؟ آیا با تغییر ابزار مطالعه از گونه چاپی به دیجیتالی، تفاوتی در مهارت یا تجربه خواندن - حفظ یا درک مطلب- ایجاد می‌شود؟

 • غلاغه به خونه‌ش نرسید

  غلاغه به خونه‌ش نرسید

  در این کتاب شیوه روایتگری داستانک ها همانند افسانه های کهن پارسی است اما نویسنده با خلاقیت خود قسمت های طنزی را در آن گنجانده. در واقع مخاطب از تضاد روایتگری کهن و اتفاقات روز مره زندگی امروزی، لبخند بر لبش می نشیند.

 • یادداشتی از کتاب «پسران دوزخ؛ فرزندان قابیل»

  یادداشتی از کتاب «پسران دوزخ؛ فرزندان قابیل»

  «پسران دوزخ؛ فرزندان قابیل» اگرچه کتابی است که مدعی « نمایش چهره واقعی داعش» است اما مطالعه آن نشان می دهد پیشتر در رد جریان تقریب مذاهب اسلامی و در رد عقاید اهل‌سنت است.