مطالب کتابستان
 • خانه‌ی ماتریونا

  خانه‌ی ماتریونا

  او در این اثر نیز به شکلی واقعگرایانه اوضاع و احوال مردم روسیه را در زمان حکومت استالین روایت می‌کند. سالژنیتسین همانند دیگر شاهکارهای خود بر مبنای مشاهدات خود روایت داستانی را پرورش داده تا چگونگی زیست اجتماعی در روسیه دوران استالین را به نمایش بگذارد

 • استقبال از آثار نادر ابراهیمی در کسادی بازار/ کمک رامبد جوان و خندوانه به فروش کتاب

  استقبال از آثار نادر ابراهیمی در کسادی بازار/ کمک رامبد جوان و خندوانه به فروش کتاب

  نادر ابراهیمی نویسنده فقید ایرانی در هفته‌ای که گذشت یکی از نویسنده‌های پرفروش بود، هم‌چنین کتاب‌هایی که در برنامه خندوانه معرفی شد نیز در این هفته در میان پرفروش‌ها دیده می‌شود.

 • آیا مغز مطالعۀ کتاب‌های الکترونیکی را دوست دارد؟

  آیا مغز مطالعۀ کتاب‌های الکترونیکی را دوست دارد؟

  آیا در عملکرد مغز، میان دریافت اطلاعات از کتاب چاپی یا نسخه الکترونیکی، تغییری ایجاد می‌شود؟ آیا با تغییر ابزار مطالعه از گونه چاپی به دیجیتالی، تفاوتی در مهارت یا تجربه خواندن - حفظ یا درک مطلب- ایجاد می‌شود؟

 • شاهکارهای ادبیات را بشناسیم در کتاب پیدایش و دگرگونی رمان

  شاهکارهای ادبیات را بشناسیم در کتاب پیدایش و دگرگونی رمان

  کتاب حاضر برای مطالعه‌ی تندگذرِ چهار قرن رمان‌نويسي و درک فرایند پيدايش و دگرگوني رمان از قرن شانزدهم تا بدین سو، برای مخاطبی که با تاریخ پیدایش و تغییر و تحول رمان‌نویسی آشنا نیست، پیشنهادی مناسب محسوب شود.

 • ساواک، بازداشتگاه و شکنجه در یک رمان

  ساواک، بازداشتگاه و شکنجه در یک رمان

  فضایی که نویسنده در رمان «روزگار فراموش‌شده» از زندان‌ها و بازداشتگاه‌های ساواک به مخاطب نشان می‌دهد به اندازه‌ای ملموس است که خواننده، خود را در آن لحظه حس می‌کند.

 • بی‌سوای که حساب و کتاب سرش می‌شد

  بی‌سوای که حساب و کتاب سرش می‌شد

  رمان «بی سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد» راجع به دختری سیاه‌پوست است که در ریاضیات از نبوغ بالایی برخوردار است. او در یکی از بخش های فقیرنشین در‌ آفریقای جنوبی زندگی می‌کند. دست تقدیر قهرمان داستان را ابتدا به یک مرکز تحقیقات اتمی ‌می‌کشاند.

 • نویسنده کتاب درباره «نبل و الزهرا»: «نُبُل و الزهرا» مایه عزت اسلام هستند

  نویسنده کتاب درباره «نبل و الزهرا»: «نُبُل و الزهرا» مایه عزت اسلام هستند

  سعید عاکف نویسنده دفاع مقدس گفت: مناطق فوعه و کفریا نیز در محاصره هستند و مردم این مناطق در شرایط سخت‌تری به نسبت نبل و الزهرا در محاصره به سر می‌برند و مقاومت آنها جالب توجه است.

 • بهترین کتب پیرامون امام صادق (ع)

  بهترین کتب پیرامون امام صادق (ع)

  کتابستان به مناسبت سالروز شهادت امام صادق (ع) 14 کتاب خواندنی در باب شناخت این امام بزرگ را معرفی میکند.

 • قواعد مدیریت( ۵۰ قاعده جدید برای مدیران)

  قواعد مدیریت( ۵۰ قاعده جدید برای مدیران)

  کتاب به زبانی ساده و روان شرحی خلاصه و مفید از آنچه هر مدیری باید بداند و مهارت‌هایی که لازم است کسب کند تا مدیری موفق باشد را بیان کرده است.

 • دین در دام درام

  دین در دام درام

  مجموعه نقدهای تلویزیونی و سینمایی نعمت الله سعیدی در کتاب «دین در دام درام» از سوی دفتر نشر معارف منتشر ‌شد./در تازه‌ترین کتاب نعمت‌الله سعیدی بخوانید:وقتی دین در دام درام می‌افتد!

 • مغز برای خواندن ساخته نشده است

  مغز برای خواندن ساخته نشده است

  پرسش اینجاست؛ آیا در عملکرد مغز، میان دریافت اطلاعات از کتاب چاپی یا نسخه الکترونیکی، تغییری ایجاد می‌شود؟ آیا با تغییر ابزار مطالعه از گونه چاپی به دیجیتالی، تفاوتی در مهارت یا تجربه خواندن - حفظ یا درک مطلب- ایجاد می‌شود؟

 • غلاغه به خونه‌ش نرسید

  غلاغه به خونه‌ش نرسید

  در این کتاب شیوه روایتگری داستانک ها همانند افسانه های کهن پارسی است اما نویسنده با خلاقیت خود قسمت های طنزی را در آن گنجانده. در واقع مخاطب از تضاد روایتگری کهن و اتفاقات روز مره زندگی امروزی، لبخند بر لبش می نشیند.

 • یادداشتی از کتاب «پسران دوزخ؛ فرزندان قابیل»

  یادداشتی از کتاب «پسران دوزخ؛ فرزندان قابیل»

  «پسران دوزخ؛ فرزندان قابیل» اگرچه کتابی است که مدعی « نمایش چهره واقعی داعش» است اما مطالعه آن نشان می دهد پیشتر در رد جریان تقریب مذاهب اسلامی و در رد عقاید اهل‌سنت است.

 • گل صدبرگ (مانیوء شو)

  گل صدبرگ (مانیوء شو)

  کتابی که تصویری متفاوت و آمیخته به تخیل شاعرانه از فرهنگ و تاریخ ژاپن به نمایش می گذارد. سرزمینی که همواره با شمایل سامورایی‌هایش تاریخ آن را به خاطر می آوردیم اما حالا قدم به دوره‌ای گذاشته ایم که مردمش بیشتر به شعر شهره اند.

 • کلانتری غیرانتفاعی

  کلانتری غیرانتفاعی

  «کلانتری غیرانتفاعی» سومین تجربه مشترک فیلم‌نامه‌نویسی سید مهدی شجاعی و بهزاد بهزادپور است که در قالب یک فیلم‌نامه طنز فانتزی از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است.

 • مروری بر کتاب «دهلی ستاره بود»

  مروری بر کتاب «دهلی ستاره بود»

  باید قبول کرد کتاب «دهلی ستاره بود» کمی بیشتر از یک نگاه توریستی است. انگار مولف عمری را در هندوستان به سر برده و یا عمری را به هندوستان فکر کرده است و با تجربه ای ذهنی دست به تالیف برده است.

 • تأملی در نظریه اصالت وجود و وحدت وجود

  تأملی در نظریه اصالت وجود و وحدت وجود

  یکی از مبانی مهم در فلسفه و عرفان اسلامی، نظریه اصالت وجود و وحدت آن است. ملاصدرا و پیروان او، ابن‌عربی و مریدان او، این دو نظریه را در همه مباحث دینی به‌ویژه مباحث خداشناسی اصل و اساس قرار داده و فروعات و ثمرات مهمی را بر آنها مترتب کرده‌اند.

 • فراهم شدن ملاقات «با بزرگان بازاریابی ایران» در بازار نشر

  فراهم شدن ملاقات «با بزرگان بازاریابی ایران» در بازار نشر

  کتاب «با بزرگان بازاریابی ایران» اثر امیرحسین نوریان توسط انتشارات ایده خلاقیت منتشر و راهی بازار نشر شد.

 • نگاهی به مجموعه شعر «بی تو نبودن» سروده جواد شیخ‌الاسلامی

  نگاهی به مجموعه شعر «بی تو نبودن» سروده جواد شیخ‌الاسلامی

  در این مجموعه 38 غزل عاشقانه و آیینی در کنار هم آمده و خواننده را به ضیافت کلمات خود دعوت کرده است. اشعار این مجموعه از اواسط دفتر شعر جان گرفته و اوج می‌گیرد و خواننده در ابتدا با اثر چشمگیری روبرو نمی‌شود و اگر در ادامه دادن خواندن اشعار پایداری نکند حتما لذت اشعار نیمه دوم کتاب را از دست خواهد داد .

 • یادداشتی بر رمان «پایان خوش ناتمام»

  یادداشتی بر رمان «پایان خوش ناتمام»

  «پایان خوش ناتمام» نوشته کاوه میرعباسی هرچند رمانی خوش‌خوان است که خواننده را تا انتها با خود همراه می‌کند، از برخی نارسایی‌ها و کج‌تابی‌های منطق متن و ناهمگونی‌ها برکنار نمانده است؛ نقایصی که احتمالاً خواننده حرفه‌ای را تا حدی ناخرسند خواهد کرد.