مطالب کتابستان
 • من اسیر زنده ام

  من اسیر زنده ام

  مرحوم سید علی‌اکبر ابوترابی نامی آشناست برای اغلب ایرانیان؛ یکی از روحانیون که به عنوان اسوه آزادگی سالهایی طولانی از عمر خود را در زندانهای رژیم بعث عراق به اسارت گذراند تا اینکه سرانجام سربلندانه به ایران بازگشت، اگرچه همچنان زخمهای دوران اسارت را بر روح و جان خود داشت.

 • اثر برگزیده ۲۰ سال ادبیات پایداری تجدید چاپ شد

  اثر برگزیده ۲۰ سال ادبیات پایداری تجدید چاپ شد

  «حماسه تپه برهانی» اثر سیدحمیدرضا طالقانی از سوی نشر عماد فردا بازنشر شد.

 • «سلام بر ابراهیم» در قالب طرح «وقف کتاب» به دست مخاطبان می‌رسد

  «سلام بر ابراهیم» در قالب طرح «وقف کتاب» به دست مخاطبان می‌رسد

  کتاب «سلام بر ابراهیم» درباره زندگی نامه و خاطرات به جا مانده از شهید بی مزار، ابراهیم هادی به صورت وقف در گردش به مخاطبان اهدا می‌شود.

 • کتابی برای فهم پدیده انقلاب‌های عربی/ از انعطاف‌پذیری تا شورش

  کتابی برای فهم پدیده انقلاب‌های عربی/ از انعطاف‌پذیری تا شورش

  کتاب «از انعطاف‌پذیری تا شورش (تلاش برای فهم پدیده انقلاب‌های عربی)» نوشته مشترک پائول آرتز، پیتر ون دایک، اریش کلمن، جورت اسیتما و غسان دهان با ترجمه رضا التیامی‌نیا و علیرضا سمیعی اصفهانی به بازار کتاب آمد.

 • در محضر علامه طباطبایی

  در محضر علامه طباطبایی

  این کتاب ماحصل مدتها حضور نویسنده و جمعی از طلاب در جلسه پرسش و پاسخ با علامه طباطبایی در روزهای پنجشنبه و جمعه است.

 • حضور فعال مجمع ناشران انقلاب در نمایشگاه‌کتاب فرانکفورت/ ارائه نامه رهبر انقلاب به جوانان غرب با جلوه‌ای ویژه

  حضور فعال مجمع ناشران انقلاب در نمایشگاه‌کتاب فرانکفورت/ ارائه نامه رهبر انقلاب به جوانان غرب با جلوه‌ای ویژه

  حجت‌الاسلام سبحانی‌نسب از حضور برنامه‌ریزی شده مجمع ناشران انقلاب در نمایشگاه کتاب فرانکفورت خبرداد و گفت: در برخی سال‌ها تنها آثار فارسی عرضه می‌شد که این حضور مفید نبود، اما امسال تمام آثار به شکل چکیده و ترجمه شده عرضه می‌شود.

 • نگاهی به رگتایم اثر داکتروف

  نگاهی به رگتایم اثر داکتروف

  کل داستان از ماجراهای تو در تویی تشکیل می‌شود که 3 خانواده نیویورکی درگیرش هستند. خانواده اول، یک خانواده سفیدپوست شامل پدر، ‌مادر، برادر کوچیکه مادر و بچه هستند. پدر که کارخانه پرچم‌سازی دارد، بالاخره پرچمش را در قطب به اهتزاز درمی‌آورد.

 • غزل اخلاقی به جای غزل کافی‌شاپی

  غزل اخلاقی به جای غزل کافی‌شاپی

  مجموعه غزل «قرار» که در آن شاعر غزل‌های عاشقانه‌اش را گردآورده است.در این مجموعه اخلاق، انسانیت و نکات انسانی را می‌توان دید و این همان غزل متعهد روز است که با زبان عشق مسائل روز را مطرح می‌کند. ناامیدی و سیاهی جایی ندارد و اشعار امیدوار کننده است.

 • ترجمۀ حکیمانه و بومی‌سازی دانش

  ترجمۀ حکیمانه و بومی‌سازی دانش

  در مواجهۀ تفکر انقلاب اسلامی با سایر اندیشه‌ها، به‌راحتی می‌توان از اندیشه و آثار بسیاری متفکرین و نویسندگان که در برخی امور و مسائل با انقلاب هم‌راستا هستند، بهرۀ لازم را برد و این مسئله نیز نیازمند ساماندهی یک جریان جدی و منسجم ترجمه در کشور است.

 • صالحی: در نشر به خانواده اهمیت می‌دهیم/ «بروج» خانوادگی است/ کتابخوان کردن کودکان از دوران رحمی

  صالحی: در نشر به خانواده اهمیت می‌دهیم/ «بروج» خانوادگی است/ کتابخوان کردن کودکان از دوران رحمی

  مدیر اجرایی نشر «بروج» گفت: ما در نشر به خانواده اهمیت می‌دهیم از همین رو در بحث کودک، سلامت زنان، طب سنتی و ... کتاب‌هایی را منتشر کرده‌ایم که تمام آنها ناظر به سلامت خانواده است.

 • نقد و بررسی کتاب بادبادک‌باز

  نقد و بررسی کتاب بادبادک‌باز

  گاهی از پنجره نگاه می‌کنم و او را می‌بینم که تو خیابان با بچه‌های همسایه بازی می‌کند. می بینم چطور هلش می‌دهند، اسباب‌بازی‌هایش را ازش می‌گیرند، به اش تنه می‌زنند و مشت و لگد می‌کوبند. می‌دانی، هیچ وقت باشان در نمی‌افتد...این پسر یه چیزی کم دارد.

 • آسمان جان

  آسمان جان

  پورجوادی در این کتاب نشان می دهد که چطور مولانا برای باور پذیر کردن داستان های خود آنها را به شخصیتی نسبت داده است که در جامعه اهل تسنن آن روزگار دارای منزلتی بوده است. بنابراین روایت تاریخی که در قالب این دو داستان ارائه می کند...

 • تاریخ هنر

  تاریخ هنر

  کتاب تاریخ هنر آرنولد در ظاهر یک «به شدت پراکنده‌نویسی کامل» است. نویسنده -که مدتی را سردبیر نشریه Art History بوده و از فعالان عرصه پژوهش و تاریخ هنر است- خیلی زیاد اصطلاحا حرف توی حرف می‌آورد. با این وجود نظرگاه نویسنده و نگاه انتقادی‌ش که کمابیش به خودش اختصاص دارد کتاب را خواندنی می‌کند.

 • حمله به عراق؛ آنچه رسانه ها به شما نگفته اند

  حمله به عراق؛ آنچه رسانه ها به شما نگفته اند

  در این کتاب نورمن سولومون و ریس ارلیک به عنوان دو خبرنگار و تحلیل­گر رسانه، در پی سفری که پیش از آغاز حمله آمریکا به عراق داشته­اند و در ادامه آنچه که رسانه­ های کشورشان درباره این نبرد به خورد مردم خود و دنیا داده ­اند، در اقدامی تحسین ­برانگیز به تشریح سازمان رسانه­ های آمریکا در مواجه با جنگ عراق پرداخته ­اند.

 • مجموعه شش جلدی «شاهنامک» منتشر شد

  مجموعه شش جلدی «شاهنامک» منتشر شد

  مجموعه شش جلدی«شاهنامک»، نوشته آرمان آرین که بازافرینی داستان‌های شاهنامه است از سوی نشر چکه منتشر شده و با حضور نویسنده در شهر کتاب مرکزی رونمایی می‌شود.

 • «تاریخ جامع ایران» چقدر جامع است؟/ در جستجوی زمان از دست رفته

  «تاریخ جامع ایران» چقدر جامع است؟/ در جستجوی زمان از دست رفته

  مدتی از رونمایی مجموعه بیست جلدی «تاریخ جامع ایران» می‌گذرد و در همین مدت این پژوهش تاریخی موافقان و البته منتقدانی در میان تاریخ‌پژوهان پیدا کرده‌است.

 • چشم لرزه ها

  چشم لرزه ها

  «چشم لرزه‌ها» با مخمسی خطاب به نام نامی سید الشهدا (ع) آغاز می­شود و در آن تولیت بنا بر آنچه در مقدمه گفته است با صمیمانه­ترین و ساده­ترین شکل ممکن در روایت، ارادتش را به محضر امام خود تقدیم کرده است.

 • فاخر و محکم،تازه و امروزی

  فاخر و محکم،تازه و امروزی

  آمار و کمیت ها به ویژه در قلمرو ذوق و اندیشه هرچند تکیه گاه هایی مطمئن نیستند، اما اگر به درستی و ژرف نگری کاویده شوند، مجالی برای تحلیل و تبیین، فراروی پژوهشگران و منتقدان می گشایند.

 • کتاب باز هم لاجان‌تر شد

  کتاب باز هم لاجان‌تر شد

  آمارهای انتشار کتاب در سه ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که شمارگان متوسط کتاب‌ها با کاهش ۱۱ درصدی روبرو شده؛ این در حالی است که شمارگان کتاب در سال گذشته نیز به پایین‌ترین میزان خود در سال‌های پس از انقلاب رسید.

 • نگاهی به کتاب منوچهر مدق به روایت همسر شهید

  نگاهی به کتاب منوچهر مدق به روایت همسر شهید

  اینک شوکران، جلد یک، روایت عشق است. می­‌توان آن را حس کرد، یک حس لطیف غمناک، درست مثل عشق، در هر سطر به رگ ذهنت رانده می­‌شود.