مطالب کتابستان
 • یادداشتی از کتاب «پسران دوزخ؛ فرزندان قابیل»

  یادداشتی از کتاب «پسران دوزخ؛ فرزندان قابیل»

  «پسران دوزخ؛ فرزندان قابیل» اگرچه کتابی است که مدعی « نمایش چهره واقعی داعش» است اما مطالعه آن نشان می دهد پیشتر در رد جریان تقریب مذاهب اسلامی و در رد عقاید اهل‌سنت است.

 • گل صدبرگ (مانیوء شو)

  گل صدبرگ (مانیوء شو)

  کتابی که تصویری متفاوت و آمیخته به تخیل شاعرانه از فرهنگ و تاریخ ژاپن به نمایش می گذارد. سرزمینی که همواره با شمایل سامورایی‌هایش تاریخ آن را به خاطر می آوردیم اما حالا قدم به دوره‌ای گذاشته ایم که مردمش بیشتر به شعر شهره اند.

 • کلانتری غیرانتفاعی

  کلانتری غیرانتفاعی

  «کلانتری غیرانتفاعی» سومین تجربه مشترک فیلم‌نامه‌نویسی سید مهدی شجاعی و بهزاد بهزادپور است که در قالب یک فیلم‌نامه طنز فانتزی از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است.

 • مروری بر کتاب «دهلی ستاره بود»

  مروری بر کتاب «دهلی ستاره بود»

  باید قبول کرد کتاب «دهلی ستاره بود» کمی بیشتر از یک نگاه توریستی است. انگار مولف عمری را در هندوستان به سر برده و یا عمری را به هندوستان فکر کرده است و با تجربه ای ذهنی دست به تالیف برده است.

 • تأملی در نظریه اصالت وجود و وحدت وجود

  تأملی در نظریه اصالت وجود و وحدت وجود

  یکی از مبانی مهم در فلسفه و عرفان اسلامی، نظریه اصالت وجود و وحدت آن است. ملاصدرا و پیروان او، ابن‌عربی و مریدان او، این دو نظریه را در همه مباحث دینی به‌ویژه مباحث خداشناسی اصل و اساس قرار داده و فروعات و ثمرات مهمی را بر آنها مترتب کرده‌اند.

 • فراهم شدن ملاقات «با بزرگان بازاریابی ایران» در بازار نشر

  فراهم شدن ملاقات «با بزرگان بازاریابی ایران» در بازار نشر

  کتاب «با بزرگان بازاریابی ایران» اثر امیرحسین نوریان توسط انتشارات ایده خلاقیت منتشر و راهی بازار نشر شد.

 • نگاهی به مجموعه شعر «بی تو نبودن» سروده جواد شیخ‌الاسلامی

  نگاهی به مجموعه شعر «بی تو نبودن» سروده جواد شیخ‌الاسلامی

  در این مجموعه 38 غزل عاشقانه و آیینی در کنار هم آمده و خواننده را به ضیافت کلمات خود دعوت کرده است. اشعار این مجموعه از اواسط دفتر شعر جان گرفته و اوج می‌گیرد و خواننده در ابتدا با اثر چشمگیری روبرو نمی‌شود و اگر در ادامه دادن خواندن اشعار پایداری نکند حتما لذت اشعار نیمه دوم کتاب را از دست خواهد داد .

 • یادداشتی بر رمان «پایان خوش ناتمام»

  یادداشتی بر رمان «پایان خوش ناتمام»

  «پایان خوش ناتمام» نوشته کاوه میرعباسی هرچند رمانی خوش‌خوان است که خواننده را تا انتها با خود همراه می‌کند، از برخی نارسایی‌ها و کج‌تابی‌های منطق متن و ناهمگونی‌ها برکنار نمانده است؛ نقایصی که احتمالاً خواننده حرفه‌ای را تا حدی ناخرسند خواهد کرد.

 • من اسیر زنده ام

  من اسیر زنده ام

  مرحوم سید علی‌اکبر ابوترابی نامی آشناست برای اغلب ایرانیان؛ یکی از روحانیون که به عنوان اسوه آزادگی سالهایی طولانی از عمر خود را در زندانهای رژیم بعث عراق به اسارت گذراند تا اینکه سرانجام سربلندانه به ایران بازگشت، اگرچه همچنان زخمهای دوران اسارت را بر روح و جان خود داشت.

 • اثر برگزیده ۲۰ سال ادبیات پایداری تجدید چاپ شد

  اثر برگزیده ۲۰ سال ادبیات پایداری تجدید چاپ شد

  «حماسه تپه برهانی» اثر سیدحمیدرضا طالقانی از سوی نشر عماد فردا بازنشر شد.

 • «سلام بر ابراهیم» در قالب طرح «وقف کتاب» به دست مخاطبان می‌رسد

  «سلام بر ابراهیم» در قالب طرح «وقف کتاب» به دست مخاطبان می‌رسد

  کتاب «سلام بر ابراهیم» درباره زندگی نامه و خاطرات به جا مانده از شهید بی مزار، ابراهیم هادی به صورت وقف در گردش به مخاطبان اهدا می‌شود.

 • کتابی برای فهم پدیده انقلاب‌های عربی/ از انعطاف‌پذیری تا شورش

  کتابی برای فهم پدیده انقلاب‌های عربی/ از انعطاف‌پذیری تا شورش

  کتاب «از انعطاف‌پذیری تا شورش (تلاش برای فهم پدیده انقلاب‌های عربی)» نوشته مشترک پائول آرتز، پیتر ون دایک، اریش کلمن، جورت اسیتما و غسان دهان با ترجمه رضا التیامی‌نیا و علیرضا سمیعی اصفهانی به بازار کتاب آمد.

 • در محضر علامه طباطبایی

  در محضر علامه طباطبایی

  این کتاب ماحصل مدتها حضور نویسنده و جمعی از طلاب در جلسه پرسش و پاسخ با علامه طباطبایی در روزهای پنجشنبه و جمعه است.

 • حضور فعال مجمع ناشران انقلاب در نمایشگاه‌کتاب فرانکفورت/ ارائه نامه رهبر انقلاب به جوانان غرب با جلوه‌ای ویژه

  حضور فعال مجمع ناشران انقلاب در نمایشگاه‌کتاب فرانکفورت/ ارائه نامه رهبر انقلاب به جوانان غرب با جلوه‌ای ویژه

  حجت‌الاسلام سبحانی‌نسب از حضور برنامه‌ریزی شده مجمع ناشران انقلاب در نمایشگاه کتاب فرانکفورت خبرداد و گفت: در برخی سال‌ها تنها آثار فارسی عرضه می‌شد که این حضور مفید نبود، اما امسال تمام آثار به شکل چکیده و ترجمه شده عرضه می‌شود.

 • نگاهی به رگتایم اثر داکتروف

  نگاهی به رگتایم اثر داکتروف

  کل داستان از ماجراهای تو در تویی تشکیل می‌شود که 3 خانواده نیویورکی درگیرش هستند. خانواده اول، یک خانواده سفیدپوست شامل پدر، ‌مادر، برادر کوچیکه مادر و بچه هستند. پدر که کارخانه پرچم‌سازی دارد، بالاخره پرچمش را در قطب به اهتزاز درمی‌آورد.

 • غزل اخلاقی به جای غزل کافی‌شاپی

  غزل اخلاقی به جای غزل کافی‌شاپی

  مجموعه غزل «قرار» که در آن شاعر غزل‌های عاشقانه‌اش را گردآورده است.در این مجموعه اخلاق، انسانیت و نکات انسانی را می‌توان دید و این همان غزل متعهد روز است که با زبان عشق مسائل روز را مطرح می‌کند. ناامیدی و سیاهی جایی ندارد و اشعار امیدوار کننده است.

 • ترجمۀ حکیمانه و بومی‌سازی دانش

  ترجمۀ حکیمانه و بومی‌سازی دانش

  در مواجهۀ تفکر انقلاب اسلامی با سایر اندیشه‌ها، به‌راحتی می‌توان از اندیشه و آثار بسیاری متفکرین و نویسندگان که در برخی امور و مسائل با انقلاب هم‌راستا هستند، بهرۀ لازم را برد و این مسئله نیز نیازمند ساماندهی یک جریان جدی و منسجم ترجمه در کشور است.

 • صالحی: در نشر به خانواده اهمیت می‌دهیم/ «بروج» خانوادگی است/ کتابخوان کردن کودکان از دوران رحمی

  صالحی: در نشر به خانواده اهمیت می‌دهیم/ «بروج» خانوادگی است/ کتابخوان کردن کودکان از دوران رحمی

  مدیر اجرایی نشر «بروج» گفت: ما در نشر به خانواده اهمیت می‌دهیم از همین رو در بحث کودک، سلامت زنان، طب سنتی و ... کتاب‌هایی را منتشر کرده‌ایم که تمام آنها ناظر به سلامت خانواده است.

 • نقد و بررسی کتاب بادبادک‌باز

  نقد و بررسی کتاب بادبادک‌باز

  گاهی از پنجره نگاه می‌کنم و او را می‌بینم که تو خیابان با بچه‌های همسایه بازی می‌کند. می بینم چطور هلش می‌دهند، اسباب‌بازی‌هایش را ازش می‌گیرند، به اش تنه می‌زنند و مشت و لگد می‌کوبند. می‌دانی، هیچ وقت باشان در نمی‌افتد...این پسر یه چیزی کم دارد.

 • آسمان جان

  آسمان جان

  پورجوادی در این کتاب نشان می دهد که چطور مولانا برای باور پذیر کردن داستان های خود آنها را به شخصیتی نسبت داده است که در جامعه اهل تسنن آن روزگار دارای منزلتی بوده است. بنابراین روایت تاریخی که در قالب این دو داستان ارائه می کند...