مطالب کتابستان
 • صالحی: در نشر به خانواده اهمیت می‌دهیم/ «بروج» خانوادگی است/ کتابخوان کردن کودکان از دوران رحمی

  صالحی: در نشر به خانواده اهمیت می‌دهیم/ «بروج» خانوادگی است/ کتابخوان کردن کودکان از دوران رحمی

  مدیر اجرایی نشر «بروج» گفت: ما در نشر به خانواده اهمیت می‌دهیم از همین رو در بحث کودک، سلامت زنان، طب سنتی و ... کتاب‌هایی را منتشر کرده‌ایم که تمام آنها ناظر به سلامت خانواده است.

 • نقد و بررسی کتاب بادبادک‌باز

  نقد و بررسی کتاب بادبادک‌باز

  گاهی از پنجره نگاه می‌کنم و او را می‌بینم که تو خیابان با بچه‌های همسایه بازی می‌کند. می بینم چطور هلش می‌دهند، اسباب‌بازی‌هایش را ازش می‌گیرند، به اش تنه می‌زنند و مشت و لگد می‌کوبند. می‌دانی، هیچ وقت باشان در نمی‌افتد...این پسر یه چیزی کم دارد.

 • آسمان جان

  آسمان جان

  پورجوادی در این کتاب نشان می دهد که چطور مولانا برای باور پذیر کردن داستان های خود آنها را به شخصیتی نسبت داده است که در جامعه اهل تسنن آن روزگار دارای منزلتی بوده است. بنابراین روایت تاریخی که در قالب این دو داستان ارائه می کند...

 • تاریخ هنر

  تاریخ هنر

  کتاب تاریخ هنر آرنولد در ظاهر یک «به شدت پراکنده‌نویسی کامل» است. نویسنده -که مدتی را سردبیر نشریه Art History بوده و از فعالان عرصه پژوهش و تاریخ هنر است- خیلی زیاد اصطلاحا حرف توی حرف می‌آورد. با این وجود نظرگاه نویسنده و نگاه انتقادی‌ش که کمابیش به خودش اختصاص دارد کتاب را خواندنی می‌کند.

 • حمله به عراق؛ آنچه رسانه ها به شما نگفته اند

  حمله به عراق؛ آنچه رسانه ها به شما نگفته اند

  در این کتاب نورمن سولومون و ریس ارلیک به عنوان دو خبرنگار و تحلیل­گر رسانه، در پی سفری که پیش از آغاز حمله آمریکا به عراق داشته­اند و در ادامه آنچه که رسانه­ های کشورشان درباره این نبرد به خورد مردم خود و دنیا داده ­اند، در اقدامی تحسین ­برانگیز به تشریح سازمان رسانه­ های آمریکا در مواجه با جنگ عراق پرداخته ­اند.

 • مجموعه شش جلدی «شاهنامک» منتشر شد

  مجموعه شش جلدی «شاهنامک» منتشر شد

  مجموعه شش جلدی«شاهنامک»، نوشته آرمان آرین که بازافرینی داستان‌های شاهنامه است از سوی نشر چکه منتشر شده و با حضور نویسنده در شهر کتاب مرکزی رونمایی می‌شود.

 • «تاریخ جامع ایران» چقدر جامع است؟/ در جستجوی زمان از دست رفته

  «تاریخ جامع ایران» چقدر جامع است؟/ در جستجوی زمان از دست رفته

  مدتی از رونمایی مجموعه بیست جلدی «تاریخ جامع ایران» می‌گذرد و در همین مدت این پژوهش تاریخی موافقان و البته منتقدانی در میان تاریخ‌پژوهان پیدا کرده‌است.

 • چشم لرزه ها

  چشم لرزه ها

  «چشم لرزه‌ها» با مخمسی خطاب به نام نامی سید الشهدا (ع) آغاز می­شود و در آن تولیت بنا بر آنچه در مقدمه گفته است با صمیمانه­ترین و ساده­ترین شکل ممکن در روایت، ارادتش را به محضر امام خود تقدیم کرده است.

 • فاخر و محکم،تازه و امروزی

  فاخر و محکم،تازه و امروزی

  آمار و کمیت ها به ویژه در قلمرو ذوق و اندیشه هرچند تکیه گاه هایی مطمئن نیستند، اما اگر به درستی و ژرف نگری کاویده شوند، مجالی برای تحلیل و تبیین، فراروی پژوهشگران و منتقدان می گشایند.

 • کتاب باز هم لاجان‌تر شد

  کتاب باز هم لاجان‌تر شد

  آمارهای انتشار کتاب در سه ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که شمارگان متوسط کتاب‌ها با کاهش ۱۱ درصدی روبرو شده؛ این در حالی است که شمارگان کتاب در سال گذشته نیز به پایین‌ترین میزان خود در سال‌های پس از انقلاب رسید.

 • نگاهی به کتاب منوچهر مدق به روایت همسر شهید

  نگاهی به کتاب منوچهر مدق به روایت همسر شهید

  اینک شوکران، جلد یک، روایت عشق است. می­‌توان آن را حس کرد، یک حس لطیف غمناک، درست مثل عشق، در هر سطر به رگ ذهنت رانده می­‌شود.

 • رمان ارمیا

  رمان ارمیا

  ارميا اولین رمان رضا اميرخاني است. گرچه به ظاهر رماني است ساده و روان كه هر فردي مي‌تواند آن را به دست گرفته و تا آخر مطالعه كند لکن اين قصه لايه های درونی پنهاني هم دارد كه هر مخاطبي شايد متوجه آن نشود.

 • مدرسه‌ی فیلم (چگونه با تماشای DVD فيلم‌ها فيلم‌سازی ياد بگيريم)

  مدرسه‌ی فیلم (چگونه با تماشای DVD فيلم‌ها فيلم‌سازی ياد بگيريم)

  کتاب مدرسه فیلم یا چگونه با تماشای دی‌وی‌دی فیلمها فیلمسازی را یاد بگیریم اثر ریچارد دی به روشی کم و بیش مشابه و البته آسان‌تر می کوشد تا فیلمسازی را به مخاطب بیاموزد.

 • نقد كتاب «آذربايجان و جنبش طرفداران شريعتمداري»

  نقد كتاب «آذربايجان و جنبش طرفداران شريعتمداري»

  آنچه كتاب آقاي ماشاالله رزمي تحت عنوان «آذربايجان و جنبش طرفداران شريعتمداري» را تا حدي از ديگر تحليل‌‌ها متمايز مي‌سازد آن است كه يكي از اعضاي فعال سازمان چريك‌هاي فدايي خلق در تبريز از زاويه ديد خويش به بررسي اين واقعه پرداخته است.

 • گام اولِ آشنایی با اصول فقه

  گام اولِ آشنایی با اصول فقه

  محتوای علمی و مختصر این كتاب، كمك شایانی به‌مرور علمی طلاب یا دانشجویان تحصیلات تكمیلی می‌نماید. ویژگی دیگر این كتاب استفاده از مثال‌های حقوقی جهت اثبات و تبیین مفاهیم اصول فقه است كه این مهم، استفاده دانشجویان حقوقی از این كتاب را بیش از پیش توجیه می‌کند.

 • نسخه دیجیتال «من زنده‌ام» همچنان پرفروش

  نسخه دیجیتال «من زنده‌ام» همچنان پرفروش

  پرفروش‌ترین کتاب‌های نرم‌افزار خط‌خوان در ماه تیر از سوی این فروشگاه مجازی اعلام شد.

 • دلایل «زوال صفویه و سقوط اصفهان» خواندنی شد

  دلایل «زوال صفویه و سقوط اصفهان» خواندنی شد

  کتاب «زوال صفویه و سقوط اصفهان» نوشته رودی مته به قلم مانی صالحی به زبان فارسی منتشر شد.

 • کودکان استرالیا چگونه کتاب‌خوان می‌شوند؟

  کودکان استرالیا چگونه کتاب‌خوان می‌شوند؟

  تقریبا تمام فعالان حوزه کتاب معتقد هستند که کتابخوان شدن افراد باید از دوران کودکی آغاز شود و عادت به کتابخوانی باید در این دوره شکل بگیرد. همین افراد می‌گویند یکی از دلایل پایین بودن عادت به کتابخوانی در ایران نبود برنامه‌ای مشخص برای ترویج کتابخوانی در مدارس است. از سویی دیگر بازار نشر کودک و نوجوان ایران هم شرایط خوبی ندارد و بیشتر آن با کتابهای ترجمه‌ای پر شده است. //در این شرایط خواندن تجربه‌های یک استاد استرالیایی درباره ترویج کتابخوانی میان کودکان در استرالیا جالب است.

 • هنر و ارزش

  هنر و ارزش

  هنر و ارزش کتابی است درباره مفهوم کلمه هنر و ماهیت و ارزش گذاری هنری با توجه به دیدگاه های فیلسوفان قدیم و نظریه پردازان جدید درباره این موضوع. نشر فرهنگستان هنر بتازگی آن را به بازار کتاب عرضه کرده است.

 • ده کتاب برای پژوهش و ترجمه با محوریت فلسطین

  ده کتاب برای پژوهش و ترجمه با محوریت فلسطین

  دکتر سیدهادی برهانی، با مشورت ایلان پاپه، لیستی از مهم‌ترین کتاب‌های مربوط به اختلاف اسرائیل و فلسطین را برای ترجمان تدوین کرده‌اند.