مطالب کتابستان
 • رمان ارمیا

  رمان ارمیا

  ارميا اولین رمان رضا اميرخاني است. گرچه به ظاهر رماني است ساده و روان كه هر فردي مي‌تواند آن را به دست گرفته و تا آخر مطالعه كند لکن اين قصه لايه های درونی پنهاني هم دارد كه هر مخاطبي شايد متوجه آن نشود.

 • مدرسه‌ی فیلم (چگونه با تماشای DVD فيلم‌ها فيلم‌سازی ياد بگيريم)

  مدرسه‌ی فیلم (چگونه با تماشای DVD فيلم‌ها فيلم‌سازی ياد بگيريم)

  کتاب مدرسه فیلم یا چگونه با تماشای دی‌وی‌دی فیلمها فیلمسازی را یاد بگیریم اثر ریچارد دی به روشی کم و بیش مشابه و البته آسان‌تر می کوشد تا فیلمسازی را به مخاطب بیاموزد.

 • نقد كتاب «آذربايجان و جنبش طرفداران شريعتمداري»

  نقد كتاب «آذربايجان و جنبش طرفداران شريعتمداري»

  آنچه كتاب آقاي ماشاالله رزمي تحت عنوان «آذربايجان و جنبش طرفداران شريعتمداري» را تا حدي از ديگر تحليل‌‌ها متمايز مي‌سازد آن است كه يكي از اعضاي فعال سازمان چريك‌هاي فدايي خلق در تبريز از زاويه ديد خويش به بررسي اين واقعه پرداخته است.

 • گام اولِ آشنایی با اصول فقه

  گام اولِ آشنایی با اصول فقه

  محتوای علمی و مختصر این كتاب، كمك شایانی به‌مرور علمی طلاب یا دانشجویان تحصیلات تكمیلی می‌نماید. ویژگی دیگر این كتاب استفاده از مثال‌های حقوقی جهت اثبات و تبیین مفاهیم اصول فقه است كه این مهم، استفاده دانشجویان حقوقی از این كتاب را بیش از پیش توجیه می‌کند.

 • نسخه دیجیتال «من زنده‌ام» همچنان پرفروش

  نسخه دیجیتال «من زنده‌ام» همچنان پرفروش

  پرفروش‌ترین کتاب‌های نرم‌افزار خط‌خوان در ماه تیر از سوی این فروشگاه مجازی اعلام شد.

 • دلایل «زوال صفویه و سقوط اصفهان» خواندنی شد

  دلایل «زوال صفویه و سقوط اصفهان» خواندنی شد

  کتاب «زوال صفویه و سقوط اصفهان» نوشته رودی مته به قلم مانی صالحی به زبان فارسی منتشر شد.

 • کودکان استرالیا چگونه کتاب‌خوان می‌شوند؟

  کودکان استرالیا چگونه کتاب‌خوان می‌شوند؟

  تقریبا تمام فعالان حوزه کتاب معتقد هستند که کتابخوان شدن افراد باید از دوران کودکی آغاز شود و عادت به کتابخوانی باید در این دوره شکل بگیرد. همین افراد می‌گویند یکی از دلایل پایین بودن عادت به کتابخوانی در ایران نبود برنامه‌ای مشخص برای ترویج کتابخوانی در مدارس است. از سویی دیگر بازار نشر کودک و نوجوان ایران هم شرایط خوبی ندارد و بیشتر آن با کتابهای ترجمه‌ای پر شده است. //در این شرایط خواندن تجربه‌های یک استاد استرالیایی درباره ترویج کتابخوانی میان کودکان در استرالیا جالب است.

 • هنر و ارزش

  هنر و ارزش

  هنر و ارزش کتابی است درباره مفهوم کلمه هنر و ماهیت و ارزش گذاری هنری با توجه به دیدگاه های فیلسوفان قدیم و نظریه پردازان جدید درباره این موضوع. نشر فرهنگستان هنر بتازگی آن را به بازار کتاب عرضه کرده است.

 • ده کتاب برای پژوهش و ترجمه با محوریت فلسطین

  ده کتاب برای پژوهش و ترجمه با محوریت فلسطین

  دکتر سیدهادی برهانی، با مشورت ایلان پاپه، لیستی از مهم‌ترین کتاب‌های مربوط به اختلاف اسرائیل و فلسطین را برای ترجمان تدوین کرده‌اند.

 • زخمی بر جان تاریخ فلسطین/ واقعیت ملموس جنایت‌های رژیم صهیونیستی

  زخمی بر جان تاریخ فلسطین/ واقعیت ملموس جنایت‌های رژیم صهیونیستی

  رمان «زخم داوود» اثری است که خواننده را از حیث تاریخی می‌تواند به جنایت‌های رژیم صهیونیستی نزدیک کند و همین برگ برنده این رمان است و به نوعی این رمان زخمی است که بر پیکر تاریخ مردم فلسطین به واسطه صهیونیست‌ها نشسته است.

 • یادداشتی درباره کتاب «هاروارد مک‌دونالد» نوشته سیدمجید حسینی

  یادداشتی درباره کتاب «هاروارد مک‌دونالد» نوشته سیدمجید حسینی

  برو خارج، اما نه مثل توریست‌ها! سراسر کتاب مملو از توصیفاتی است که یا نویسنده مانند همین نمونه انتظار دارد یک مورد منفی مانند آنچه در کشور خودمان هست ببیندکه شکر خدا نمی بیند! و یا چنان شیفته وار یک نمونه ی آمریکایی را توصیف می کند که آدم ناخودآگاه در دلش می گوید خاک بر سر ما که خود را در کشوری مثل ایران حبس کرده ایم.

 • مروری بر زندگی و آثار «پیرمرد دریاها»

  مروری بر زندگی و آثار «پیرمرد دریاها»

  ارنست همینگوی نویسنده معاصر آمریکایی است که از جمله نویسندگان خارجی شناخته شده در ایران است و ترجمه‌های مختلفی از رمان‌ها و داستان هایش در کشورمان منتشر شده است.

 • تازه ترین دفتر شعرهای طنز اسماعیل امینی با عنوان «دکتر بازی» منتشر شد

  تازه ترین دفتر شعرهای طنز اسماعیل امینی با عنوان «دکتر بازی» منتشر شد

  این دفتر شعر به طبع آزمایی شاعرانه و طنازانه در شرح برخی از معظلات اجتماعی پرداخته و شاعرگزیده ای از اشعار خود را در قالب ۳۰ قطعه شعر در این دفتر گردآوری کرده است.

 • «ادبیات کودک» منتشر شد/ چاپ ترجمه‌ای تازه از رضی هیرمندی

  «ادبیات کودک» منتشر شد/ چاپ ترجمه‌ای تازه از رضی هیرمندی

  دو کتاب «ادبیات کودک» نوشته کیمبرلی رنلدز با ترجمه مهدی حجوانی و «مشق شبم را ننوشتم چون...» نوشته دیوید کالی با ترجمه رضی هیرمندی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شد.

 • «کاک احمد» در کتابفروشی‌ها دیده شد/ ۱۵۰ تصویر کمتر دیده شده از حاج‌احمد متوسلیان

  «کاک احمد» در کتابفروشی‌ها دیده شد/ ۱۵۰ تصویر کمتر دیده شده از حاج‌احمد متوسلیان

  مجموعه عکس «کاک احمد»، مجموعه‌ای از تصاویر جاویدالاثر احمد متوسلیان که محمدعلی صمدی و علی اکبری مزدآبادی آن را گردآوری کرده‌اند از سوی انتشارات یا زهرا (س) روانه بازار کتاب شد.

 • کتاب «مفتون و فیروزه» تنها اثر برگزیده قلم زرین شد

  کتاب «مفتون و فیروزه» تنها اثر برگزیده قلم زرین شد

  سعید تشکری برای تألیف کتاب «مفتون و فیروزه» به عنوان برگزیده سیزدهمین جایزه قلم زرین شناخته شد.

 • نقد و بررسی کتاب شعر «مترسک عاشق چشمان زاغ ست»

  نقد و بررسی کتاب شعر «مترسک عاشق چشمان زاغ ست»

  این مجموعه در حدود یکصدو شست و هفت عنوان شعر را شامل می‌شود که تمامی آن ها در چند مصرع کوتاه سروده شده اند.شاعر تعاریف مختصری را از واژگانی که انتخاب کرده است که یا هم معنا هستند، یا به لحاظ تبار شناسی واژگانی، دارای ساختار های لفظی و در برگیرنده معنای یکسان یا دو معنایی می باشند.

 • «استادان و نااستادانم» به چاپ پنجم رسید

  «استادان و نااستادانم» به چاپ پنجم رسید

  کتاب «استادان و نااستادانم» شرحی از تجربه‌های عبدالحسین آذرنگ محقق و مترجم است که از ابتدای کودکی تا زمان حالش را شامل می‌شود. او در این کتاب با زبانی ساده از افرادی سخن گفته که در طول زندگی‌اش، راه را برایش باز کرده یا بر سر راهش مانع‌تراشی کرده‌اند.

 • طاهره ایبد: کتابی که به خردسالان، فلسفه بیاموزد وجود ندارد

  طاهره ایبد: کتابی که به خردسالان، فلسفه بیاموزد وجود ندارد

  نویسنده مجموعه«بیزبیزپشه» برای خردسالان معتقد است در این مجموعه فلسفه را به این گروه سنی آموخته آن هم در بازاری که کتاب‌های این‌چنین، بسیار اندک است. به باور او فلسفه یعنی تربیت نسلی که می‌اندیشد.

 • روایت ناظمی اردکانی از «مهندسی فرهنگی کشور»

  روایت ناظمی اردکانی از «مهندسی فرهنگی کشور»

  در کتاب «مهندسی فرهنگی کشور»، در قدم اول سعی شده است مفهوم مهندسی فرهنگ و مهندسی فرهنگی کشور به‌نوعی بازشناخته شود تا بتوان به چگونگی انجام آن راه یافت.