مطالب کتابستان
 • جواب شبهات در کتاب «ولایت فقیه؛ پرسش‌ها و پاسخ‌ها»

  جواب شبهات در کتاب «ولایت فقیه؛ پرسش‌ها و پاسخ‌ها»

  کتابی با عنوان «ولایت فقیه؛ پرسش‌ها و پاسخ‌ها» به شبهاتی درباره ولایت فقیه پاسخ می‌دهد. این اثر حاصل سلسله نشست‌ها و گفت‌وگوهایی بین حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری و جمعی از دانشجویان و استادان دانشگاه تهران در سال‌های 1388 تا 1392 است.

 • انتشار کتاب «تطور عاشورانگاری در منابع اهل سنت»

  انتشار کتاب «تطور عاشورانگاری در منابع اهل سنت»

  کتاب «تطور عاشورانگاری در منابع اهل سنت» (از آغاز تا پایان عصر سبط ابن جوزی) نوشته علی خلیلی صیفار به همت دفتر نشر معارف منتشر شد.

 • چرا باید کتاب‌ جدید بخوانیم؟

  چرا باید کتاب‌ جدید بخوانیم؟

  به قول ویرجینیا وولف، یکی از لذت‌های خواندن داستان‌های تازه این است که شما را مجبور می‌کند «قضاوت» خود را به محک بگذارید. خوبی این‌چنین نوشته‌هایی این است که کسی دربارۀ آن‌ها نظری نداده است. این شمائید که تشخیص می‌دهید این کتاب خوب است یا نه.

 • تاوان کلمات

  تاوان کلمات

  «تاوان کلمات»مجموعه شعری مهم و قابل اعتنا به شمار می­رود که گزیده­ای است از تمام این دوران از زندگی او؛ گزیده‌­ای از تمامی اشعاری که وی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا چند سال اخیر آن را سروده است که در موخره و در بخشی تازه با مجموعه­‌ای از تازه سروده­‌های او نیز همراه شده است.

 • شاهنامه دوم چگونه خلق شد؟

  شاهنامه دوم چگونه خلق شد؟

  حجت الاسلام والمسلمین محمد باقی‌زاده مدیر پروژه تولید کتاب «حماسه امام علی(ع)» از این اثر با عنوان شاهنامه دوم شعر و ادبیات فارسی یاد کرد که کاملترین شرح زندگی امام علی(ع) را روایت می‌کند.

 • نگاهی به کتاب «اخراجی‌ها» خاطرات شهید محرمی علافی

  نگاهی به کتاب «اخراجی‌ها» خاطرات شهید محرمی علافی

  این کتاب اثر ارزشمندی برای مخاطب به شمار می‌رود و خواننده در «اخراجی‌ها» با خاطرات بکر و دست‌ نخورده‌ای روبرو است.

 • «مبانی علوم انسانی اسلامی»

  «مبانی علوم انسانی اسلامی»

  یکی از مزیت های این کتاب آشنایی با آرای بسیاری از محققینی است که در زمینه علم دینی نظر داده و مقاله و کتاب نوشته اند.


 • نگاهی به کتاب «مرد رویاها» به بهانه سالگرد شهادت چمران

  نگاهی به کتاب «مرد رویاها» به بهانه سالگرد شهادت چمران

  «مرد رویاها» در کنار یک روایت ساده و روان، تصویری از چمران چریک را در کنار چمران خدا نشان می‌دهد و خواننده را با زوایای شخصیت این مجاهد و مبارز خستگی‌ناپذیر روبرو می‌کند.

 • پس از سقوط

  پس از سقوط

  كتاب خاطرات احمدعلي مسعود انصاري از خويشاوندان فرح ديبا و دوست نزديك و مشاور مالي رضا پهلوي ـ پسر شاه معدوم ـ است، كه اختلاف مالي وي و وليعهد سابق ايران در مطبوعات غرب بازتاب يافت. شدت اين درگيري تا بدان حد بود كه رضا پهلوي براي پيشبرد دعوي خود در دادگاه فدرال آمريكا مجبور به انكار مليت ايراني ...

 • در ایران (داستانی بر پایه زندگی کورش بزرگ)

  در ایران (داستانی بر پایه زندگی کورش بزرگ)

  داستان این کتاب با رویای آژیدهاک پادشاه ماد آغاز می‌شود. او در خواب می‌بیند روی شکم دخترش ماندان، درخت تاکی روییده که سرتاسر سرزمین‌های آسیا را فراگرفته است. روز بعد مغان و خواب‌گزاران را نزد خود فرامی‌خواند تا خوابش را تعبیر کنند...

 • دو کتاب سرگذشت جدید از مجموعه «فرهنگ و تمدن ایرانی» منتشر شد

  دو کتاب سرگذشت جدید از مجموعه «فرهنگ و تمدن ایرانی» منتشر شد

  دو کتاب «سرگذشت معماری در ایران» و «سرگذشت پزشکی در ایران» به عنوان هشتمین و نهمین عنوان های مجموعه «فرهنگ و تمدن ایرانی» توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شدند.

 • خلاصه خواندنی از «محض اطلاع» حداد عادل

  خلاصه خواندنی از «محض اطلاع» حداد عادل

  بعضی کتاب‌ها خیلی زود بر سر زبان ها می‌افتد. کتاب هایی که بسیار خواندنی‌اند ولی شاید فرصت خواندن این کتاب ها را نداریم. می‌توانید بخش هایی از یک کتاب خواندنی را اینجا بخوانید:

 • پنجشنبه فیروزه‌ای

  پنجشنبه فیروزه‌ای

  این رمان مخاطب خاص خود دارد، یعنی خیلی از فضاها صرفا برای مخاطبی که با آن موضوع درگیر است کنجکاو کننده و جذاب خواهد بود و نه لزوما هرکسی که رمان را مطالعه می‌کند

 • نگاهی به رمان «لبخند مسیح» اثر سارا عرفانی

  نگاهی به رمان «لبخند مسیح» اثر سارا عرفانی

  این رمان داستان دختری به نام «نگار» است که زبان خارجی بسیار خوبی دارد و در یک آموزشگاه زبان تدریس می­ کند، به همین خاطر مجلات خارجی را مطالعه می­ کند. از قضا در یکی از مجلات به متنی جالب بر می‌خورد.

 • نسخه چاپيارسال به دوستان نگاهی به مجموعه داستان «آینه»

  نسخه چاپيارسال به دوستان نگاهی به مجموعه داستان «آینه»

  در مورد کتاب «آینه» می‌توان گفت که در راستای مطالبات رهبر فرزانه انقلاب از هنرمندان به منظور بیان تاریخ و مضامین دینی با زبان هنر و ادبیات است این کتاب یکی از جمله آثاری است که در این راستا تولید شده است.

 • قاب فروشی انتشارات شاهد در راسته کتابفروشی‌ها

  قاب فروشی انتشارات شاهد در راسته کتابفروشی‌ها

  نگاه اقتصادی داشتن به این مکان در حالی که نشر شاهد یک انتشارات دولتی با ردیف بودجه مشخص است، در کنار ناتوانی در مدیریت یک فروشگاه کتاب ساده وقتی با هم جمع می‌شوند، چیزی جز دایر کردن تابلوفروشی در مهمترین راسته کتابفروشی کشور آنهم در این شرایط کتاب و کتابخوانی نتیجه نمی‌دهد.

 • رونمایی از رمان «برج قحطی»

  رونمایی از رمان «برج قحطی»

  نویسنده رمان «برج قحطی» گفت: نگارش این اثر را به پیشنهاد و توصیه مرحوم امیر حسین فردی ـ پایه گذار جریان رمان انقلاب اسلامی ـ شروع کردم که نگارش آن پنج سال به طول انجامید.

 • چندکتاب خواندنی در ماه رمضان

  چندکتاب خواندنی در ماه رمضان

  در این معرفی‌ها سعی شده است علاوه بر فضای کلی ماه رمضان، مناسبت‌های ملی و مذهبی و هم‌چنین مخاطب کودک نیز مد نظر قرار گیرند.

 • مجموعه رباعیِ خواب نما

  مجموعه رباعیِ خواب نما

  در این مجموعه اوج هنرنمایی شاعر درچند رباعی است ، که اندیشه، عاطفه، خیال و زبان در تعادل بهتری هستند. بخصوص آنجا که عاطفه و خیال برجسته تر شده اند رباعی‌ها بیشتر جلوه کرده‌اند.

 • نگاهی به مجموعه شعر «مجنون در تهران»

  نگاهی به مجموعه شعر «مجنون در تهران»

  اشعار مجموعه «مجنون در تهران» انتظار خواننده را برآورده می‌کند، البته اشعار او با توجه به تعبیر رهبر انقلاب مبنی بر جهت‌دار بودن شعر، فاقد آن است و به نوعی اشعارش موضع‌مند نیست.