مطالب کتابستان
 • «مبانی علوم انسانی اسلامی»

  «مبانی علوم انسانی اسلامی»

  یکی از مزیت های این کتاب آشنایی با آرای بسیاری از محققینی است که در زمینه علم دینی نظر داده و مقاله و کتاب نوشته اند.


 • نگاهی به کتاب «مرد رویاها» به بهانه سالگرد شهادت چمران

  نگاهی به کتاب «مرد رویاها» به بهانه سالگرد شهادت چمران

  «مرد رویاها» در کنار یک روایت ساده و روان، تصویری از چمران چریک را در کنار چمران خدا نشان می‌دهد و خواننده را با زوایای شخصیت این مجاهد و مبارز خستگی‌ناپذیر روبرو می‌کند.

 • پس از سقوط

  پس از سقوط

  كتاب خاطرات احمدعلي مسعود انصاري از خويشاوندان فرح ديبا و دوست نزديك و مشاور مالي رضا پهلوي ـ پسر شاه معدوم ـ است، كه اختلاف مالي وي و وليعهد سابق ايران در مطبوعات غرب بازتاب يافت. شدت اين درگيري تا بدان حد بود كه رضا پهلوي براي پيشبرد دعوي خود در دادگاه فدرال آمريكا مجبور به انكار مليت ايراني ...

 • در ایران (داستانی بر پایه زندگی کورش بزرگ)

  در ایران (داستانی بر پایه زندگی کورش بزرگ)

  داستان این کتاب با رویای آژیدهاک پادشاه ماد آغاز می‌شود. او در خواب می‌بیند روی شکم دخترش ماندان، درخت تاکی روییده که سرتاسر سرزمین‌های آسیا را فراگرفته است. روز بعد مغان و خواب‌گزاران را نزد خود فرامی‌خواند تا خوابش را تعبیر کنند...

 • دو کتاب سرگذشت جدید از مجموعه «فرهنگ و تمدن ایرانی» منتشر شد

  دو کتاب سرگذشت جدید از مجموعه «فرهنگ و تمدن ایرانی» منتشر شد

  دو کتاب «سرگذشت معماری در ایران» و «سرگذشت پزشکی در ایران» به عنوان هشتمین و نهمین عنوان های مجموعه «فرهنگ و تمدن ایرانی» توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شدند.

 • خلاصه خواندنی از «محض اطلاع» حداد عادل

  خلاصه خواندنی از «محض اطلاع» حداد عادل

  بعضی کتاب‌ها خیلی زود بر سر زبان ها می‌افتد. کتاب هایی که بسیار خواندنی‌اند ولی شاید فرصت خواندن این کتاب ها را نداریم. می‌توانید بخش هایی از یک کتاب خواندنی را اینجا بخوانید:

 • پنجشنبه فیروزه‌ای

  پنجشنبه فیروزه‌ای

  این رمان مخاطب خاص خود دارد، یعنی خیلی از فضاها صرفا برای مخاطبی که با آن موضوع درگیر است کنجکاو کننده و جذاب خواهد بود و نه لزوما هرکسی که رمان را مطالعه می‌کند

 • نگاهی به رمان «لبخند مسیح» اثر سارا عرفانی

  نگاهی به رمان «لبخند مسیح» اثر سارا عرفانی

  این رمان داستان دختری به نام «نگار» است که زبان خارجی بسیار خوبی دارد و در یک آموزشگاه زبان تدریس می­ کند، به همین خاطر مجلات خارجی را مطالعه می­ کند. از قضا در یکی از مجلات به متنی جالب بر می‌خورد.

 • نسخه چاپيارسال به دوستان نگاهی به مجموعه داستان «آینه»

  نسخه چاپيارسال به دوستان نگاهی به مجموعه داستان «آینه»

  در مورد کتاب «آینه» می‌توان گفت که در راستای مطالبات رهبر فرزانه انقلاب از هنرمندان به منظور بیان تاریخ و مضامین دینی با زبان هنر و ادبیات است این کتاب یکی از جمله آثاری است که در این راستا تولید شده است.

 • قاب فروشی انتشارات شاهد در راسته کتابفروشی‌ها

  قاب فروشی انتشارات شاهد در راسته کتابفروشی‌ها

  نگاه اقتصادی داشتن به این مکان در حالی که نشر شاهد یک انتشارات دولتی با ردیف بودجه مشخص است، در کنار ناتوانی در مدیریت یک فروشگاه کتاب ساده وقتی با هم جمع می‌شوند، چیزی جز دایر کردن تابلوفروشی در مهمترین راسته کتابفروشی کشور آنهم در این شرایط کتاب و کتابخوانی نتیجه نمی‌دهد.

 • رونمایی از رمان «برج قحطی»

  رونمایی از رمان «برج قحطی»

  نویسنده رمان «برج قحطی» گفت: نگارش این اثر را به پیشنهاد و توصیه مرحوم امیر حسین فردی ـ پایه گذار جریان رمان انقلاب اسلامی ـ شروع کردم که نگارش آن پنج سال به طول انجامید.

 • چندکتاب خواندنی در ماه رمضان

  چندکتاب خواندنی در ماه رمضان

  در این معرفی‌ها سعی شده است علاوه بر فضای کلی ماه رمضان، مناسبت‌های ملی و مذهبی و هم‌چنین مخاطب کودک نیز مد نظر قرار گیرند.

 • مجموعه رباعیِ خواب نما

  مجموعه رباعیِ خواب نما

  در این مجموعه اوج هنرنمایی شاعر درچند رباعی است ، که اندیشه، عاطفه، خیال و زبان در تعادل بهتری هستند. بخصوص آنجا که عاطفه و خیال برجسته تر شده اند رباعی‌ها بیشتر جلوه کرده‌اند.

 • نگاهی به مجموعه شعر «مجنون در تهران»

  نگاهی به مجموعه شعر «مجنون در تهران»

  اشعار مجموعه «مجنون در تهران» انتظار خواننده را برآورده می‌کند، البته اشعار او با توجه به تعبیر رهبر انقلاب مبنی بر جهت‌دار بودن شعر، فاقد آن است و به نوعی اشعارش موضع‌مند نیست.

 • «تاریخ غرب باستان» به قلم زرشناس به بازار کتاب آمد

  «تاریخ غرب باستان» به قلم زرشناس به بازار کتاب آمد

  مجموعه چهار جلدی تاریخ غرب باستان شامل «یونان از روزگاران کهن»، «فراز و فرود یونان کلاسیک»، «دوران هلنیسم» و «روم باستان» به قلم شهریار زرشناس منتشر شد.

 • داستان دنباله‌‌دار فروش کتب غیرمجاز در «شهر کتاب»‌ها

  داستان دنباله‌‌دار فروش کتب غیرمجاز در «شهر کتاب»‌ها

  «شهر کتاب» مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای کتاب است که مجدد در یکی از شعب‌های آن فروش کتاب غیرمجاز دیده شده و این سوال را ایجاد می‌کند که این مجموعه به کدام قانون پای‌بند است.

 • «پایی که جا ماند» در آستانه ثبت رکورد فروش ۱۳۰ هزار نسخه‌ای

  «پایی که جا ماند» در آستانه ثبت رکورد فروش ۱۳۰ هزار نسخه‌ای

  کتاب «پایی که جا ماند» نوشته سید ناصر حسینی‌پور با رسیدن به چاپ پنجاه دوم در آستانه فروش ۱۳۰ هزار نسخه‌ای قرار گرفت.

 • نقد و بررسی کتاب «درد»

  نقد و بررسی کتاب «درد»

  فیروز زنوزی جلالی در نشست نقد و بررسی کتاب «درد» از این کتاب به عنوان اثری نوآیین در ژانر دفاع مقدس یاد کرد و گفت: با مطالعه این کتاب به زحمت‌های بسیار نویسنده برای گردآوری مطالب مستند پی بردم.

 • حجت‌الاسلام مطلبی مولف کتاب «راز آنچه مرقوم داشته‌اند» درگذشت

  حجت‌الاسلام مطلبی مولف کتاب «راز آنچه مرقوم داشته‌اند» درگذشت

  حجت‌الاسلام مهدی مطلبی نویسنده «راز آنچه مرقوم داشته‌اند» شب گذشته بر اثر تصادف دار فانی را وداع گفت.

 • قحطی بزرگ

  قحطی بزرگ

  قحطی بزرگ و نسل‌کشی در ایران، ۱۹۱۷-۱۹۱۹دکتر مجد، بر اساس اسناد غنی موجود در مرکز اسناد ملّی ایالات متحده آمریکا (نارا)، تصویری هولناک از ایران در سال‌های جنگ اوّل جهانی و پس از آن به دست داده است. اسناد علنی شده دولت آمریکا درباره دوره تاریخی فوق، که در این کتاب دکتر مجد برای نخستین بار عرضه می‌گردد، ثابت می‌کند که بزرگ‌ترین نسل‌کشی سده بیستم میلادی در ایران رخ داد و ایران بزرگ‌ترین قربانی جنگ اوّل جهانی بود.