مطالب کتابستان
 • انتشار خاطرات رهبر انقلاب از دفاع مقدس در کتاب «به آسمان نگاه کن»

  انتشار خاطرات رهبر انقلاب از دفاع مقدس در کتاب «به آسمان نگاه کن»

  کتاب «به آسمان نگاه کن» حاوی خاطرات رهبر انقلاب از شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به اهتمام هادی شیرازی منتشر شد.

 • نیلی: نمایشگاه محاسن سال گذشته را هم نداشت

  نیلی: نمایشگاه محاسن سال گذشته را هم نداشت

  مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب گفت: سوال اینجاست که از چند نفری که در این شورای سیاست‌گذاری هستند چند نفر متعلق به اتحادیه نشر هستند و چه جریان فکری‌ای دارند.

 • سرهنگی در نشست نقد ترجمه «دا»: صدام از مادران ایرانی شکست خورد، نه از توپ و تانک ما

  سرهنگی در نشست نقد ترجمه «دا»: صدام از مادران ایرانی شکست خورد، نه از توپ و تانک ما

  مدیر دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری گفت: ملت‌ها را در جنگ بهتر می‌توان شناخت .در این میان اگر مقاومت زنان نباشد، روحیه استقامت مردان به هم می‌ریزد؛ به همین دلیل صدام در جنگ از مادران ایرانی شکست خورد، نه از توپ و تانک ما.

 • کتابی که به کودکان یاد می‌دهد با خواهر یا برادر کوچک خود چه کنند

  کتابی که به کودکان یاد می‌دهد با خواهر یا برادر کوچک خود چه کنند

  «من خواهر/ داداش بزرگ‌ترم» هم به بچه‌‎ها یاد می‌دهد با نوزادی که به دنیا آمده و خواهر و برادر کوچکشان است چگونه رفتار کنند هم به پدرو مادرها می‌آموزد با فرزند اول خود که کودک است چه کنند.

 • تدوین کتاب مصور زندگی رهبر معظم انقلاب

  تدوین کتاب مصور زندگی رهبر معظم انقلاب

  مسئولان انتشارات سایان با اعلام خبر آماده شدن دایره المعارف مصور زندگی و زمانه رهبر انقلاب، به پیش رو بودن جنگ تاریخ و مستندسازی و به تبع آن هجوم به تاریخ جمهوری اسلامی، توسط دشمنان اشاره کردند.

 • استراتژی امنیت ملی آمریکا در قرن 21

  استراتژی امنیت ملی آمریکا در قرن 21

  هدف از ترجمه و انتشار این کتاب، آشنایی سیاستگذاران، پژوهشگران و دست‌اندرکاران سیاست خارجی ایران با اهداف و برنامه‌های یکی از مهم‌ترین کشورهای جهان و نیز ارائة اسلوب تهیه و تدوین استراتژی امنیت ملی است.

 • سکانس کلمات

  سکانس کلمات

  «سکانس کلمات» کتابی است از مجموعه بعضی مقالات، دست‌نوشته‌ها، یادداشت‌های روزانه، ترجمه‌ها و بعضی نوشته‌های کوتاه از سیدالشعرای انقلاب اسلامی مرحوم دکتر سید حسن حسینی. در این کتاب با زوایای دیگری از این شاعر بزرگ روبه رو می‌شویم.

 • آن بیست و سه نفر

  آن بیست و سه نفر

  قصه از آنجا آغاز شد که تلویزیون عراق در تصاویر مستندش از جبهه، صحنه‌های دستگیری و اسارت چند نوجوانی را نشان داد که در نگاه اول سن‌شان خیلی کمتر از آنی بود که شرایط حضور در عملیات را داشته باشندو...

 • یادداشت های عراق/ ماریو بارگاس یوسا

  یادداشت های عراق/ ماریو بارگاس یوسا

  «ماریو بارگاس یوسا» نویسنده اهل پرو با درگیرشدن سوالاتی درباره این رخداد مهم جهانی بود که چمدان بست و برای دیدن وقایع به سوی عراق رهسپار شد. اگرچه سفر دوازده روزه او برای دریافت واقعیت بسیار کوتاه بود اما تلاشش ارزشمند و کتاب او با عنوان «یادداشت‌های عراق» خواندنی است.


 • فوايد مطالعه کتاب‌هاي چاپي

  فوايد مطالعه کتاب‌هاي چاپي

  اگرچه امروزه بسياري از مردم از کتاب هاي الکترونيکي استفاده مي‌کنند، به نظر مي‌رسد کتاب هاي چاپي نيز قرار است باقي بمانند. هشتادوهشت درصد شهروندان آمريکايي که کتاب هاي الکترونيکي مي‌خوانند همچنان از کتاب هاي چاپي نيز استفاده مي‌کنند.

 • بازگشت از نیمه راه

  بازگشت از نیمه راه

  کتاب «بازگشت از نیمه راه» جریان شناسی چهره‌هایی است که از مسیر انقلاب بازگشته‌اند و از هیچ مخالفتی دریغ نکرده‌اند، این کتاب را علی الفت‌پور تالیف و منتشر کرده است.

 • مجموعه شعری از ترمه و تغزل

  مجموعه شعری از ترمه و تغزل

  «از ترمه و تغزل» گزیده اشعاری است که از میان هفت دفتر شعری انتخاب کرده و در میان این اشعار همه قالب‌های شعری، مانند مثنوی، غزل، رباعی، نیمایی و سپید دیده می‌شود.

 • پنج نفري كه در بهشت به ملاقاتت مي‌آيند

  پنج نفري كه در بهشت به ملاقاتت مي‌آيند

  در كتاب مذهبي و فلسفي پنج نفري كه در بهشت به ملاقاتت مي‌آيند، سعي دارد كه وجه ديگري از بهشت را به ما نشان دهد، هديه‌اي كه خدا به بندگانش مي‌دهد به نام آگاهي از چراهاي زندگي، و يافتن پاسخ‌هايي كه در طول مدت زندگي دائماً ذهن فرد را مشغول به خود مي‌نمايد.

 • نقد كتاب «مشروطه ايراني»

  نقد كتاب «مشروطه ايراني»

  «مشروطه‌ي ايراني» عنوان كتابي است به قلم دكتر ماشاءالله آجوداني با گستره‌اي وسيع از مباحث و موضوعات پيرامون نهضت مشروطيت و ريشه‌هاي فكري و سياسي و نقش شخصيتهاي مختلف در خلق اين نهضت.

 • تاریخ جهان

  تاریخ جهان

  کتاب مذکور، دو داستان در هم تنیده است؛داستان فرهنگ محور درباره این است که چگونه فرهنگ های بشری به صورت دوجانبه تاثیرگذار شده اند و در عین حال متقابلا از یکدیگر متمایز شده اند. هر دو داستان هزارها سال ادامه داشته است.

 • چین چگونه سرمایه‌داری شد؟

  چین چگونه سرمایه‌داری شد؟

  کتاب «چین چگونه سرمایه‌داری شد؟» شرح جزییات سفری اعجاب‌انگیز است که در آن چین طی سفری چهل‌ساله از یک اقتصاد کشاورزی سوسیالیستی بسته، به نیروی پیشتاز و تسخیرناپذیر اقتصادی در عرصه بین‌الملل تبدیل می‌شود.

 • مقاله‌ای خواندنی درباره بحران کتابخوانی در ایران

  مقاله‌ای خواندنی درباره بحران کتابخوانی در ایران

  صرف‌نظر از اینکه افیون خوب است یا بد، تیراژ کتاب در ایران و نسبتش با آمار جمعیت نشان می‌دهد که افیون ما ایرانی‌ها هرچه باشد، کتاب نیست...

 • داستان عشق پسر سنی به دختر شیعه به چاپ چهارم رسید

  داستان عشق پسر سنی به دختر شیعه به چاپ چهارم رسید

  رمان «رویای نیمه شب» اثر مظفر سالاری که سرگذشت عشق یک پسر سنی به نام هاشم به دختری شیعه به نام ریحانه است از سوی نشر کتابستان معرفت برای بار چهارم تجدید چاپ شد.

 • مطالعه و تکنولوژی‌های نو و افسار زدن بر روش مطالعه

  مطالعه و تکنولوژی‌های نو و افسار زدن بر روش مطالعه

  آیا مغز مطالعۀ کتاب‌های الکترونیکی را دوست دارد؟

 • «سهم من از دریا»

  «سهم من از دریا»

  «سهم من از دریا» مجموعه ۱۳ داستان کوتاه است به قلم ژیلا تقی‌زاده که به همت نشر نیستان منتشرشده است. با اینکه این کتاب چهارمین مجموعه داستان تقی زاده است و از این منظر نویسنده‌ای صاحب‌تجربه محسوب می‌شود، اهل هنر بیشتر او را به‌عنوان نقاش می‌شناسند تا داستان‌نویس.