مطالب کتابستان
 • صدای کتاب را به گوش رئیس برسانید؛

  صدای کتاب را به گوش رئیس برسانید؛

  انتظار می‌رود تا فرصت باقی‌مانده مراسم افتتاحیه نمایشگاه به کمک مشاوران محترم ریاست‌جمهوری سخنان روز دکتر حسن روحانی بیان واقعی مشکلات عرصه نشر باشد نه فقط مشکلات احتمالی چنددرصد خاص.

 • نقد و بررسی کتاب خاطرات صدر انقلاب

  نقد و بررسی کتاب خاطرات صدر انقلاب

  به طور كلي در مورد نوع نگرش سياسي اعضا و هواداران «نهضت آزادي ايران» بحث‌هاي گوناگوني را به ويژه در سه دهه گذشته شاهد بوده‌ايم. اين مباحث گاهي بر نيروهاي صديق اين جريان بسيار سنگين آمده و بر همين اساس قضاوت‌ها در زمينه بررسي و نقد عملكردها، به ويژه پيرامون ضعف‌ها و تبعات نوع گرايش‌هاي اين حزب، بعضاً ناعادلانه پنداشته ‌شده است.اما...

 • «فرماندهان ورود ممنوع» ؛

  «فرماندهان ورود ممنوع» ؛

  این کتاب تجمیع خاطرات 30 پیشکسوت تخریب‌چی دوران دفاع مقدس از استان‌های مختلف است /این کتاب رایحه‌ای است از بوستان معطر مردان مردی که بارها بر مسیر به انحراف رفته بشریت طریق جدیدی گشودند و خطی سرخ و ماندگار را برای گم نشدن‌ها و نیفتادن در انحراف‌ها نشانه‌گذاری کردند.

 • ضد؛ دفترشعری از فاضل نظری

  ضد؛ دفترشعری از فاضل نظری

  نظری با هوشمندی خود و با استفاده از خلأ اطلاعاتی مخاطب نسبت به سبک هندی و ساختار آن توانست به نوعی این سبک را در مختصاتی به روزتر بازسازی کند به طوری که مخاطب احساس کرد با یک فضای جدید در شعر مواجه شده است.

 • زندگانی منجی عالم بشریت رسول گرامی اسلام(ص)

  زندگانی منجی عالم بشریت رسول گرامی اسلام(ص)

  کتاب زندگانی منجی عالم بشریت رسول گرامی اسلام(ص)با تکیه بر منابع دینی و روایات مورد اطمینان به طور نسبتا مفصل ابعاد مختلف زندگانی رسول اکرم(ص) را برای مخاطب بازگو کرده است.بیان عوامل شخصیتی پیامبر اکرم(ص) مانند نظافت، شجاعت، نماز و قوت اراده، جریان معراج و رد استدلال منکرین بخش کوچکی از مطالب خواندنی این کتاب است.

 • نقد کتاب جریان‌شناسی فکری ایران معاصر

  نقد کتاب جریان‌شناسی فکری ایران معاصر

  بعد از رایه شاخصه‌هايي که بايد در يک جريان شناسي فکري وجود داشته باشد، کتاب پیش رو مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

 • بررسی مسائل جوانان

  بررسی مسائل جوانان

  بحران هویت، بلوغ، غریزه جنسی، نوگرایی، محبوبیت، امیدواری، اعتدال، شادی، انتقاد و مثبت نگری از موضوعاتی است که در کتاب حاضر مورد بررسی قرار می گیرد.

 • رمان پنجشنبه فیروزه ای:

  رمان پنجشنبه فیروزه ای:

  «پنجشنبه فیروزه‌ای» را شاید بتوان یک رمان اجتماعی قلمداد کرد که نویسنده در آن به مباحث روز در عرصه‌های اجتماعی پرداخته است. ارتباط با جنس مخالف نکته‌ای است که در این کتاب نویسنده توانسته آن را تصویر کند بدون اینکه از خط قرمزها عبور کند.

 • درسهایی از امام: مهر امام

  درسهایی از امام: مهر امام

  این کتاب با تکیه بر خاطرات افراد مختلف سیره مهربانی و محبت امام راحل را برای مخاطب به تصویر کشانده است.

 • دروغ‌هایی که معلمم به من آموخت؛

  دروغ‌هایی که معلمم به من آموخت؛

  این اثر که برنده جایزه کتاب آمریکاست، می‌کوشد به دور از حب و بغض‌های مرسوم و با پرهیز از ناسیونالیسم افراطی حاکم بر جامعه آمریکا، به بررسی چگونگی شکل‌گیری تدریجی این کشور با بیرون راندن بومیان آمریکا، مطالب جدیدی ارائه دهد که همواره در طول تاریخ در ‌هاله‌ای از ابهام بوده است.

 • دفتر شعر عطارد

  دفتر شعر عطارد

  شاعر از زبان یک تیر برق چوبی سخن می‌گوید که از دردها، حسرت‌ها و آروزهایش حرف می‌زند؛ شاعر ریزبینانه و از زاویه دیدی کاملاً شاعرانه به این موضوع می‌پردازد و از احساس خطر کردنش در هراس سوختن و جایگزینی تیر برق سیمانی به جای او حکایت می‌کند.

 • دختر کوچولو فرمانده سبیلو؛

  دختر کوچولو فرمانده سبیلو؛

  دختری است که در یکی از روزهای دهه شصت به خانواده اش خبر می دهند که پدر دختر در جنگ اسیر شده است. دختر که از شنیدن خبر ناراحت می شود به فکر آزاد کردن پدرش می افتد؟ اما چگونه؟...

 • فرهنگ‌نامه سبک زندگی؛

  فرهنگ‌نامه سبک زندگی؛

  کتاب «فرهنگ‌نامه سبک زندگی» از مجموعه کتاب‌های مرجع در حوزه «دین» است که به آموزه‌هایی از قرآن و اهل بیت (ع) مربوط می‌شود.این فرهنگ‌نامه با موضوع شیوه زندگی، جنبه‌های مذهبی و راه و رسم زندگی در اسلام، نوشته شده است.


 • گفت و گوی معلم و فیلسوف

  گفت و گوی معلم و فیلسوف

  کتابی خواندنی برای معلمان و والدین/در هر بخش معلم آغازگر سوال است و سوالاتی را مطرح می­کند که فیلسوف با زبانی ساده ولی پر از نکته‌های گران­قیمت و مهم در عالم تعلیم و تربیت، به آنها پاسخ می­دهد.

 • کتاب فقه نظام سیاسی اسلام؛

  کتاب فقه نظام سیاسی اسلام؛

  فقه نظام سیاسی اسلام، بخشی از فقه کلان اسلامی است که تبیین نظام سیاسی اسلام را برعهده دارد و به عبارت دیگر، مجموعه احکام فقهی تبیین کننده الگوی شکل‌گیری و تنظیم روابط سیاسی جامعه در شریعت اسلام است.

 • تلخ و شیرین کتاب‌های فلسفی در سال91

  تلخ و شیرین کتاب‌های فلسفی در سال91

  فلسفه ي غرب در ميان رشته هاي علوم انساني جايگاه ويژه اي دارد ، فلسفه بنيان علوم انساني است . آنچه شايد علم جديد را به ارمغان آورد در انديشه ي فيلسوفان تقوم يافته بود . شايد آنچه بهتر از هر علم ديگري انسان معاصر را توصيف كرد ، فلسفه بود .

 • دموکراسی برای اقلیت

  دموکراسی برای اقلیت

  کتاب «دموکراسی برای اقلیت» به قلم یکی از منتقدان مشهور آمریکایی به نام مایکل پرنتی نگاشته شده که وی معتقد است:«بسیاری از سیاست‌های دولت به سود سرمایه گذاران بزرگ و به شدت به ضرر سایر مردم است.... کلان ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند و آن قدر پول دارند که نمی‌دانند با آن چه کنند...»

 • درسهایی از اخلاق امام(ره)

  درسهایی از اخلاق امام(ره)

  کتاب درسهایی از اخلاق امام(ره) بیانگر گوشه‌ای از سلوک و رفتار آن امام راحل در عرصه زندگانی فردی و اجتماعی ایشان است که مطالعه این اثر برای خواننده جذاب و مفید خواهد بود.

 • دکترین شوک؛ ظهور سرمایه‌داری فاجعه

  دکترین شوک؛ ظهور سرمایه‌داری فاجعه

  کتاب دکترین شوک نوشته روزنامه‌نگاری است که هم مکانیزم بازار و نظام سرمایه‌داری را نظم مطلوبی نمی‌داند و هم در مورد چگونگی گذار به اقتصاد بازار با دیدگاه اعمال دفعی و ناگهانی مخالف است. از این‌رو با استفاده از قلم بسیار جذاب و قدرتمند خود به شکلی خواندنی و تأثیرگذار تلاش می‌کند...

 • 101 بازی برای افزایش توجه

  101 بازی برای افزایش توجه

  با انجام بازی‌های ارائه شده در این کتاب می‌توان توجه کودکان را بالا برده و در نتیجه اعتماد به نفس آنها را افزایش داد و کارکرد دیگر این کتاب برای کودکان در خود فرو رفته است که قدرت تمرکز ضعیفی دارند.