مطالب کتابستان
 • «تن‌تن و سندباد» بدون تغییر در قیمت برای بیست و نهمین مرتبه تجدید چاپ شد

  «تن‌تن و سندباد» بدون تغییر در قیمت برای بیست و نهمین مرتبه تجدید چاپ شد

  رمان «تن‌تن و سندباد» به قلم محمدمیرکیانی خواننده را وارد یک دنیای فانتزی می‌کند و او را وارد سرزمین شخصیت‌های قصه‌ها می‌کند. شخصیت‌هایی که محال است کسی با آنها خاطره نداشته باشد.

 • داستان دختر نوجوانی که می‌خواهد متفاوت باشد در «وریا»

  داستان دختر نوجوانی که می‌خواهد متفاوت باشد در «وریا»

  ماجرای دختری که می‌خواهد متفاوت باشد به قلم سیده زهرا محمدی در «وریا» روایت شد.

 • «آفاق معرفت در سپهر معنویت» (گفتگوی حامد زارع با غلامحسین ابراهیمی دینانی)

  «آفاق معرفت در سپهر معنویت» (گفتگوی حامد زارع با غلامحسین ابراهیمی دینانی)

  "آفاق معرفت در سپهر معنویت" سومین جلد از مجموعه گفتگوهای آقای حامد زارع با اندیشمندان معاصر ایرانی است که پانزده گفتگوست که در طی شش سال گذشته انجام شده و اینک در چهار فصل دسته‌بندی شده است.

 • «بهترین داستان‌های جهان»

  «بهترین داستان‌های جهان»

  احمد گلشیری در مجموعه ارزشمند بهترین داستان‌های جهان که به همت نشر علمی و فرهنگی و به شکلی نفیس منتشر شده، مجموعه‌ای از برجسته‌ترین داستان‌های کوتاه تاریخ ادبیات جهان را در سبک‌های مختلف گردهم آورده و با ترجمه‌ای مقبول در اختیار مخاطبان علاقمند قرار داده است.

 • «غنچه یاس کبود» شرح زندگانی امام حسن مجتبی(ع)

  «غنچه یاس کبود» شرح زندگانی امام حسن مجتبی(ع)

  «غنچه یاس کبود» شرح زندگانی امام حسن مجتبی(ع) به قلم هادی شریفی به چاپ دوم رسید.

 • «هایدگر»

  «هایدگر»

  کتاب «هایدگر» به عنوان اولین جلد از مجموعه فلسفه برای نوآموزان، با زبانی روان و همه فهم و ساختاری که از قابلیت‌های تصویر برای انتقال معنا، مدد گرفته، به خوبی باب آشنایی خواننده را با زندگی، مهمترین آثار و برجسته‌ترین فرازهای اندیشه یکی از مهمترین فیلسوف‌های قرن بیستم گشوده است

 • «جلوه‌ها و جنبه‌های دموکراسی»

  «جلوه‌ها و جنبه‌های دموکراسی»

  دموکراسی گستره‌ای به وسعت فرهنگ دارد و شاید به جرأت بتوان گفت که همه چیز به طور مستقیم یا غیرمستقیم به دموکراسی ربط پیدا می‌کند. این امر نه‌فقط برای شناخت درست و دقیق دموکراسی لازم است، بلکه برای داوری درباره آن نیز ضرورت دارد.

 • فریاد در خاکستر

  فریاد در خاکستر

  مجموعه داستان «فریاد در خاکستر» برای اولین بار در اواخر دهه شصت منتشر شده بود. کرمیار روایت می‌کند که درخواست یکی از همکارانش در روزنامه اطلاعات آن زمان، مبنی بر پیدا کردن سوژه‌هایی از دوران جبهه، انگیزه اصلی نگارش کتابش شد.

 • گفت‌وگو با نویسنده رمان تحسین شده «مفتون و فیروزه»

  گفت‌وگو با نویسنده رمان تحسین شده «مفتون و فیروزه»

  نویسنده رمان تحسین شده «مفتون و فیروزه» گفت: منتظر هیچ‌ کسی جز مخاطبانم هم نیستم که از این‌گونه نوشتن من و دیدنی‌شدن هر رمان لذت ببرند.

 • ادوارد براون که بود؟

  ادوارد براون که بود؟

  دکتر حسن جوادی در این پژوهش بیش از هرچیز به تعامل ادوارد بروان با ایران و ایرانی و نگاهی که به این آب و خاک و فرهنگ و ادبیاتش داشته، پرداخته است.

 • جست وجوي معناي اقتصاد از گيل گمش تا وال استريت

  جست وجوي معناي اقتصاد از گيل گمش تا وال استريت

  مهمترین کاری که توماش زدلاچک انجام می‌دهد این است که تصورات کلیشه شده از اقتصاد را که در ذهن اغلب ما ریشه کرده به چالش می‌کشد. او پرسش‌هایی را مطرح می‌کند که این تصورات قالبی را در هم می‌شکند و با قد علم کردن دربرابر تنگ نظری‌ها، مرزهای اقتصاد با دیگر حوزه‌ها را به هم ریخته و جابجا می کند.

 • اشعاری که به شهید حججی تقدیم شد

  اشعاری که به شهید حججی تقدیم شد

  اشعار آیینی قاسم صرافان در کتاب «سرنوشت» توسط نشر جمهوری منتشر شد.

 • شناخت شاعران کلاسیک به سبک مجتبی عبدالله نژاد!

  شناخت شاعران کلاسیک به سبک مجتبی عبدالله نژاد!

  خلاقیت مجتبی عبدالله نژاد در این است که توانسته شمایل جالب و البته حقیقی‌ای از مسعود سلمان در این کتاب تصویر کند، و این همه بنا به مطالعات فراوان و پژوهش‌های پیگیرانه مولف این کتاب، اثری کاملا علمی و قابل استناد به وجود آورده است

 • کتاب «جریان‌های فرهنگی ایران معاصر» به چاپ رسید

  کتاب «جریان‌های فرهنگی ایران معاصر» به چاپ رسید

  این کتاب با رویکردی تاریخی به جریان‌های فرهنگی ایران در دوره پهلوی دوم، سیر تحولات و چگونگی کانونی شدن آنها را مورد بررسی و تحلیل قرار داده است.

 • «زیر و بم داستان»

  «زیر و بم داستان»

  در نگاه نخست آنچه حاصل کار حسین حداد را ممتاز می‌سازد، استفاده خلاقانه او از این سبک جذاب، برای خلق اثری جامع بوده است. دومین ویژگی مهم او کثرت عظیم منابعی بوده که مورد استفاده قرار داده، که هم نشان از احاطه او بر این حوزه دارد و هم به غنای بیشتر اثر انجامیده است.

 • «نفوس مرده»

  «نفوس مرده»

  ایده مرکزی رمان «نفوس مرده» برگرفته از سنت دیرینه‌ای در روسیه بود، تحت عنوان سرف‌داری که نوعی برده‌داری از نوع روسی‌اش بود و گوگول به شکلی هزل‌آمیز آن را دستمایه اصلی رمانش قرار داده بود.

 • «ادبیات و جهان»

  «ادبیات و جهان»

  در این کتاب دو رهیافت به ادبیات جهانی ارائه شده است، هر دو این رهیافت‌ها به ادبیات جهانی، بر احیای درک ادبیات ملی تاکید می‌کنند.

 • نگاهی به مجموعه شعر «بهانه‌ها»

  نگاهی به مجموعه شعر «بهانه‌ها»

  آنچه از درون‌مایه اشعار کتاب «بهانه‌ها» برداشت می‌شود این است که شاعرش روحیه‌ای اصلاح‌طلبانه و آرمان‌خواه دارد که او را واداشته تا از نعمت سخن، در مسیر انتقاد از بی‌عدالتی بهره‌ ببرد.

 • چگونه یاد گرفتم دست از نگرانی بردارم و مثل کلاغ‌ها به جهان نگاه کنم!

  چگونه یاد گرفتم دست از نگرانی بردارم و مثل کلاغ‌ها به جهان نگاه کنم!

  روایت داستان از زبان حیوانات در ادبیات جهان شیوه‌ای قدیمی و شناخته شده است که در اصطلاح به آنها فابل می‌گویند...

 • «مسائل فلسفه اخلاق»

  «مسائل فلسفه اخلاق»

  این اثر به هیچ وجه یک کتاب مقدماتی نیست، لذا به نوآموزان پیشنهاد نمی‌شود. اما کسانی که با فلسفه اخلاق و فلسفه کانت آشنا هستند و آدورنو و اندیشه‌هایش را می‌شناسند، باید این کتاب را غنیمت شمرند و در رجوع به آن درنگ نکنند.