پیشخوان خبر
 • با برگزیدگان کتاب سال جمهوری اسلامی آشنا شوید.

  با برگزیدگان کتاب سال جمهوری اسلامی آشنا شوید.

  سی‌ودومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست‌ودومین دوره جایزه جهانی کتاب سال امروز صبح با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهور آغاز شد.برگزیدگان این دوره در بخش های مختلف به این شرح اعلام شدند:معجم الاحادیث المعتبرة، تألیف محمد آصف محسنی،ترجمه­ شناسی قرآن کریم تألیف احمد پاکتچی...

 • «حضرت والا» برای اولین‌بار به ایران آمد.

  «حضرت والا» برای اولین‌بار به ایران آمد.

  «حضرت والا» نوشته نجیب محفوظ نویسنده مصری برنده جایزه ادبی نوبل، برای اولین‌بار در ایران منتشر شد.این رمان در سال ۱۹۷۵ در مصر منتشر شد و حالا با ترجمه کریم پورزبید در ۲۳۱ صفحه، شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۳۰۰۰ تومان از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است.

 • انتشار مجموعه «فیلسوفان مسلمان» با چاپ دو کتاب «فارابی» و «ابوالعلا معری» آغاز شد.

  انتشار مجموعه «فیلسوفان مسلمان» با چاپ دو کتاب «فارابی» و «ابوالعلا معری» آغاز شد.

  کتاب «فارابی» با ترجمه زینب حکیمی تهرانی در ۱۷۶ صفحه و با قیمت ۱۰ هزار تومان و کتاب «ابوالعلا معری» با ترجمه سیدمرتضی حسینی در ۱۷۶ صفحه و با قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان منتشر شده است. این کتاب‌ها با نظارت و ویرایش سیدعباس ذهبی ترجمه و منتشر شده است.

 • نگارش داستان بلند «افعی کُشی»از سوی انتشارات «کتابستان معرفت» در نمایشگاه کتاب روانه بازار کتاب می‌شود.

  نگارش داستان بلند «افعی کُشی»از سوی انتشارات «کتابستان معرفت» در نمایشگاه کتاب روانه بازار کتاب می‌شود.

  مهدی کُرد‌فیروزجایی گفت: داستان بلند «افعی کُشی»در حدود 130 صفحه عنوان جدیدترین اثری است که نگارش آن را تمام کرده‌ام و برای کارهای نهایی، آن را به ناشر سپرده‌ام. انتشارات کتابستان معرفت قرار است این کتاب را چاپ کند و آن را برای عرضه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در اردیبهشت 94 آماده کند.

 • اختتامیه اولین دوره مسابقه «کتاب و زندگی» با محوریت کتاب «من زنده‌ام»

  اختتامیه اولین دوره مسابقه «کتاب و زندگی» با محوریت کتاب «من زنده‌ام»

  اختتامیه اولین دوره مسابقه «کتاب و زندگی» با محوریت کتاب «من زنده‌ام» اثر معصومه آباد ۱۹ بهمن در تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با حضور نویسنده و جمعی از فعالان فرهنگی در حوزه هنری برگزار خواهد شد.

 • کتاب «جایگاه احکام حکومتی و اختیارات ولی فقیه» منتشر شد.

  کتاب «جایگاه احکام حکومتی و اختیارات ولی فقیه» منتشر شد.

  کتاب «جایگاه احکام حکومتی و اختیارات ولی فقیه» در 448 صفحه، قطع رقعی، تیراژ 1000 نسخه و قیمت 15هزار تومان از سوی دفتر نشر معارف راهی به زیور چاپ آراسته شده است.

 • دختر شینا و پسر ایران نامزد شدند.

  دختر شینا و پسر ایران نامزد شدند.

  بنا بر اعلام دبیرخانه شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس، «گروه خاطره» یکی از گروه‌های خاص این جایزه در سال 1393 بوده که به سبب فراوانی، تنوع و رشد کمی و کیفی، در پنج شاخه مختلف داوری شده است.

 • «نشانه‌های صبح» ابراهیم حسن‎بیگی بعد از ۲۰ سال به چاپ دوم رسید.

  «نشانه‌های صبح» ابراهیم حسن‎بیگی بعد از ۲۰ سال به چاپ دوم رسید.

  رمان «نشانه‌های صبح» از ابراهیم حسن‌بیگی بعداز 20 سال به چاپ دوم رسیده و کمتر از یک ماه دیگر توسط انتشارات شهرستان ادب وارد بازار می‌شود. این کتاب داستان درگیری‌های شهر پاوه در سال 58 است. • نامزدهای بخش داستان جشنواره کتاب کودک و نوجوان معرفی شدند.

  نامزدهای بخش داستان جشنواره کتاب کودک و نوجوان معرفی شدند.

  هفدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری، نامزدهای دو بخش داستان «تألیف» و «ترجمه» را شناخت.در بخش «داستان تألیف» در رده کودک و خردسال ۱۵۹ اثر و در رده نوجوان ۸۶ اثر بازبینی شد.بخش «داستان ترجمه» در رده کودک و خردسال ۱۷۶ اثر و در رده نوجوان ۱۱۸ اثر را مورد بررسی قرار داد.

 • کارشناس حوزه کتاب: ادغام رادیو کتاب و فرهنگ یک شوخی است.

  کارشناس حوزه کتاب: ادغام رادیو کتاب و فرهنگ یک شوخی است.

  محمد حقی از فعالان عرصه کتاب درباره تعطیلی «رادیو کتاب» گفت: رادیو کتاب یک مولود ناخواسته برای صدا و سیما بود که بدون توجه به زیر ساخت‌ها و امکانات لازم یک رادیو به صورت صوری تاسیس شده بود و داشت کار خود را انجام می‌داد.

 • کتاب «مبانی علم سیاست» منتشر شد.

  کتاب «مبانی علم سیاست» منتشر شد.

  کتاب «مبانی علم سیاست» به قلم حمید قیدی از سوی انتشارات میراث اهل قلم در شمارگان 1000 نسخه در چاپ اول با قیمت 9000 تومان روانه بازار کتاب شده است.

 • کتاب «هم‌نام گلهای بهاری؛ نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی(ص)»

  کتاب «هم‌نام گلهای بهاری؛ نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی(ص)»

  همزمان با توهین غربی‌ها به پیامبر اعظم(ص)، دفتر نشر معارف کتاب «هم‌نام گلهای بهاری؛ نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی(ص)» در 240 صفحه، قطع پالتویی، تیراژ 5هزار نسخه و قیمت 7هزار تومان را به چاپ سی و دوم رساند. و شمارگان چاپ‌های قبل آن تاکنون بیش از 165هزار نسخه بوده است.

 • کتاب «مدیریت جهادی» به همت دفتر نشر معارف منتشر شد.

  کتاب «مدیریت جهادی» به همت دفتر نشر معارف منتشر شد.

  کتاب مدیریت جهادی از «مقدمه، چرا مدیریت جهادی، یک گام بالاتر،مدیریت الهی و اسلامی یعنی مدیریتی جهادی،تعریف مدیریت جهادی، ویژگی‌‌های کار جهادی،ارکان مدیریت جهادی و وضع کنونی مدیریت کشور و فاصله آن تا مدیریت جهادی»جمع‌آوری شده است.

 • زندگی و مبارزات(گلرو مفرد)از یاران شهید نواب صفوی كتاب شد.

  زندگی و مبارزات(گلرو مفرد)از یاران شهید نواب صفوی كتاب شد.

  مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در راستای معرفی جمعیت فداییان اسلام و اعضای مبارز آن، اقدام به انتشار کتاب «زندگی و مبارزات گلرو مفرد» تألیف احمد فلسفی کرده است.

 • بهترین کتاب‌های سیاسی 2014 از نگاه گاردین

  بهترین کتاب‌های سیاسی 2014 از نگاه گاردین

  «تحول در حزب راست»نوشته راب فورد«روی جنکینز»«لطفاً، آقای پستچی»نوشته الن جانسون«درخشیدن» «تشکیلات»نوشته اوون جونز«جزیره خصوصی» نوشته جیمز میک و ...

 • معرفی بهترین کتاب‌های بیوگرافی‌ و خاطرات 2014 از نگاه گاردین

  معرفی بهترین کتاب‌های بیوگرافی‌ و خاطرات 2014 از نگاه گاردین

  امسال شاهد انتشار نمونه‌های به یادماندنی از بیوگرافی بوده‌ایم. زندگی‌نامه «روی جنکینز» نوشته جان کمپبل، هلن کاستورکتاب «ژاندارک»،کتاب «ویکتوریا: یک زندگی» نوشته آن ویلسون ،«کنستانت لامبرت» نوشته استیون لویدو ...

 • دایره المعارف «مقدسات فلسطین» منتشر شد.

  دایره المعارف «مقدسات فلسطین» منتشر شد.

  رییس موسسه وقف و میراث الاقصی از انتشار دایره المعارف مقدسات فلسطین خبر داد. مدیر مؤسسه الاقصی خاطرنشان ساخت: هدف از تدوین این دانشنامه ارایه اطلاعات آماری دقیق در مورد آثار دینی اسلامی و مسیحی؛ به ویژه در مورد مساجد، کلیساها، حرم‌ها، قبرستان‌ها و جلوگیری از تباه شدن آن‌ها در بستر زمان است.

 • ۲ کتاب مرتضی آقاتهرانی تجدید چاپ شد.

  ۲ کتاب مرتضی آقاتهرانی تجدید چاپ شد.

  دو اثر ارزشمند حجت‌الاسلام ‌و المسلمین مرتضی آقاتهرانی با عناوین «نظم» و «اراده» از سوی انتشارات «عماد فردا» تجدید چاپ شد.کتاب «نظم» در 178 صفحه، به چاپ پنجم رسیده است،کتاب «اراده»طی 10 روز آینده به چاپ مجدد خواهد رسید.

 • کتاب «جنگ جهانی جمعیت» به بازار نشر رسید.

  کتاب «جنگ جهانی جمعیت» به بازار نشر رسید.

  کتاب « جنگ جهانی جمعیت » به قلم صالح قاسمی در پنج فصل تدوین شده و به بررسی علل کاهش جمعیت و پیامدهای این کاهش در ایران اسلامی پرداخته است و دیدگاه شارع مقدس درباره تحدید یا تکثیر نسل را بررسی می‌کند.این کتاب از سوی موسسه فرهنگی هنری سیب سرخ نیکان و انتشارات «کتاب ابرار» در 382 صفحه منتشر شده است.

 • فهرست بهترین کتاب‌های علمی تخیلی 2014 از نگاه گاردین

  فهرست بهترین کتاب‌های علمی تخیلی 2014 از نگاه گاردین

  گاردین به رسم هر ساله خود با نزدیک شدن به پایان سال میلادی بهترین کتاب‌ها در بخش‌های مختلف را انتخاب کرده است. در بخش کتاب‌های علمی تخیلی و فانتزی چندین کتاب‌ معرفی شده‌اند که از آن میان «عدالت فرعی» نوشته «آن لکی» توانسته در یک سال رکورد دریافت جوایز معتبر ادبی را بشکند.