پیشخوان خبر
 • «نشانه‌های صبح» ابراهیم حسن‎بیگی بعد از ۲۰ سال به چاپ دوم رسید.

  «نشانه‌های صبح» ابراهیم حسن‎بیگی بعد از ۲۰ سال به چاپ دوم رسید.

  رمان «نشانه‌های صبح» از ابراهیم حسن‌بیگی بعداز 20 سال به چاپ دوم رسیده و کمتر از یک ماه دیگر توسط انتشارات شهرستان ادب وارد بازار می‌شود. این کتاب داستان درگیری‌های شهر پاوه در سال 58 است. • نامزدهای بخش داستان جشنواره کتاب کودک و نوجوان معرفی شدند.

  نامزدهای بخش داستان جشنواره کتاب کودک و نوجوان معرفی شدند.

  هفدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری، نامزدهای دو بخش داستان «تألیف» و «ترجمه» را شناخت.در بخش «داستان تألیف» در رده کودک و خردسال ۱۵۹ اثر و در رده نوجوان ۸۶ اثر بازبینی شد.بخش «داستان ترجمه» در رده کودک و خردسال ۱۷۶ اثر و در رده نوجوان ۱۱۸ اثر را مورد بررسی قرار داد.

 • کارشناس حوزه کتاب: ادغام رادیو کتاب و فرهنگ یک شوخی است.

  کارشناس حوزه کتاب: ادغام رادیو کتاب و فرهنگ یک شوخی است.

  محمد حقی از فعالان عرصه کتاب درباره تعطیلی «رادیو کتاب» گفت: رادیو کتاب یک مولود ناخواسته برای صدا و سیما بود که بدون توجه به زیر ساخت‌ها و امکانات لازم یک رادیو به صورت صوری تاسیس شده بود و داشت کار خود را انجام می‌داد.

 • کتاب «مبانی علم سیاست» منتشر شد.

  کتاب «مبانی علم سیاست» منتشر شد.

  کتاب «مبانی علم سیاست» به قلم حمید قیدی از سوی انتشارات میراث اهل قلم در شمارگان 1000 نسخه در چاپ اول با قیمت 9000 تومان روانه بازار کتاب شده است.

 • کتاب «هم‌نام گلهای بهاری؛ نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی(ص)»

  کتاب «هم‌نام گلهای بهاری؛ نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی(ص)»

  همزمان با توهین غربی‌ها به پیامبر اعظم(ص)، دفتر نشر معارف کتاب «هم‌نام گلهای بهاری؛ نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی(ص)» در 240 صفحه، قطع پالتویی، تیراژ 5هزار نسخه و قیمت 7هزار تومان را به چاپ سی و دوم رساند. و شمارگان چاپ‌های قبل آن تاکنون بیش از 165هزار نسخه بوده است.

 • کتاب «مدیریت جهادی» به همت دفتر نشر معارف منتشر شد.

  کتاب «مدیریت جهادی» به همت دفتر نشر معارف منتشر شد.

  کتاب مدیریت جهادی از «مقدمه، چرا مدیریت جهادی، یک گام بالاتر،مدیریت الهی و اسلامی یعنی مدیریتی جهادی،تعریف مدیریت جهادی، ویژگی‌‌های کار جهادی،ارکان مدیریت جهادی و وضع کنونی مدیریت کشور و فاصله آن تا مدیریت جهادی»جمع‌آوری شده است.

 • زندگی و مبارزات(گلرو مفرد)از یاران شهید نواب صفوی كتاب شد.

  زندگی و مبارزات(گلرو مفرد)از یاران شهید نواب صفوی كتاب شد.

  مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در راستای معرفی جمعیت فداییان اسلام و اعضای مبارز آن، اقدام به انتشار کتاب «زندگی و مبارزات گلرو مفرد» تألیف احمد فلسفی کرده است.

 • بهترین کتاب‌های سیاسی 2014 از نگاه گاردین

  بهترین کتاب‌های سیاسی 2014 از نگاه گاردین

  «تحول در حزب راست»نوشته راب فورد«روی جنکینز»«لطفاً، آقای پستچی»نوشته الن جانسون«درخشیدن» «تشکیلات»نوشته اوون جونز«جزیره خصوصی» نوشته جیمز میک و ...

 • معرفی بهترین کتاب‌های بیوگرافی‌ و خاطرات 2014 از نگاه گاردین

  معرفی بهترین کتاب‌های بیوگرافی‌ و خاطرات 2014 از نگاه گاردین

  امسال شاهد انتشار نمونه‌های به یادماندنی از بیوگرافی بوده‌ایم. زندگی‌نامه «روی جنکینز» نوشته جان کمپبل، هلن کاستورکتاب «ژاندارک»،کتاب «ویکتوریا: یک زندگی» نوشته آن ویلسون ،«کنستانت لامبرت» نوشته استیون لویدو ...

 • دایره المعارف «مقدسات فلسطین» منتشر شد.

  دایره المعارف «مقدسات فلسطین» منتشر شد.

  رییس موسسه وقف و میراث الاقصی از انتشار دایره المعارف مقدسات فلسطین خبر داد. مدیر مؤسسه الاقصی خاطرنشان ساخت: هدف از تدوین این دانشنامه ارایه اطلاعات آماری دقیق در مورد آثار دینی اسلامی و مسیحی؛ به ویژه در مورد مساجد، کلیساها، حرم‌ها، قبرستان‌ها و جلوگیری از تباه شدن آن‌ها در بستر زمان است.

 • ۲ کتاب مرتضی آقاتهرانی تجدید چاپ شد.

  ۲ کتاب مرتضی آقاتهرانی تجدید چاپ شد.

  دو اثر ارزشمند حجت‌الاسلام ‌و المسلمین مرتضی آقاتهرانی با عناوین «نظم» و «اراده» از سوی انتشارات «عماد فردا» تجدید چاپ شد.کتاب «نظم» در 178 صفحه، به چاپ پنجم رسیده است،کتاب «اراده»طی 10 روز آینده به چاپ مجدد خواهد رسید.

 • کتاب «جنگ جهانی جمعیت» به بازار نشر رسید.

  کتاب «جنگ جهانی جمعیت» به بازار نشر رسید.

  کتاب « جنگ جهانی جمعیت » به قلم صالح قاسمی در پنج فصل تدوین شده و به بررسی علل کاهش جمعیت و پیامدهای این کاهش در ایران اسلامی پرداخته است و دیدگاه شارع مقدس درباره تحدید یا تکثیر نسل را بررسی می‌کند.این کتاب از سوی موسسه فرهنگی هنری سیب سرخ نیکان و انتشارات «کتاب ابرار» در 382 صفحه منتشر شده است.

 • فهرست بهترین کتاب‌های علمی تخیلی 2014 از نگاه گاردین

  فهرست بهترین کتاب‌های علمی تخیلی 2014 از نگاه گاردین

  گاردین به رسم هر ساله خود با نزدیک شدن به پایان سال میلادی بهترین کتاب‌ها در بخش‌های مختلف را انتخاب کرده است. در بخش کتاب‌های علمی تخیلی و فانتزی چندین کتاب‌ معرفی شده‌اند که از آن میان «عدالت فرعی» نوشته «آن لکی» توانسته در یک سال رکورد دریافت جوایز معتبر ادبی را بشکند.

 • پنج روز دیگر تا پایان چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب حوزه دین

  پنج روز دیگر تا پایان چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب حوزه دین

  چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب حوزه دین تا شنبه بیستم دی ماه در ساختمان مجمع ناشران شهر مقدس قم ادامه دارد.ساعت بازدید از این نمایشگاه صبح ها از ساعت 9 الی 12 و بعدظهرها از ساعت 15 الی 20 می باشد. • مصاحبه‌ها و مناظر‌‌های تلویزیونی مربوط به وقایع انتخابات 88 تحت عنوان «اینجا فتنه‌ای رخ داده است» منتشر شد.

  مصاحبه‌ها و مناظر‌‌های تلویزیونی مربوط به وقایع انتخابات 88 تحت عنوان «اینجا فتنه‌ای رخ داده است» منتشر شد.

  مصاحبه ها و مناظره های تلویزیونی مربوط به وقایع انتخابات 88 تحت عنوان «اینجا فتنه ای رخ داده است» به کوشش محمدحسن روزی طلب به تازگی با تیراژ 1100 نسخه و در 874 صفحه توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

 • «مجمع ناشران انقلاب» در ترویج کتاب حرکت خوبی را آغاز کرد/ معرفی کتاب از ۸۰۰ تریبون نماز جمعه

  «مجمع ناشران انقلاب» در ترویج کتاب حرکت خوبی را آغاز کرد/ معرفی کتاب از ۸۰۰ تریبون نماز جمعه

  حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه به تبلیغ کتاب در نماز جمعه اشاره کرد و گفت:«مجمع ناشران انقلاب اسلامی» حرکت خوبی را در حوزه ترویج کتاب ایجاد کرده است. در نهاد نماز جمعه که بیش از 800 تریبون داریم که روزهای جمعه از طریق آنها با مردم حرف زده می‌شود تصمیم گرفته شد تاهفته‌ای یک کتاب خوب به نمازگزاران معرفی شود.

 • مراسم رونمایی از فیلمنامه های سید مهدی شجاعی

  مراسم رونمایی از فیلمنامه های سید مهدی شجاعی

  مراسم رونمایی از ۱۰ عنوان فیلمنامه های سید مهدی شجاعی عصر امروز با حضور شجاعی و منوچهر محمدی، سید رضا میرکریمی، رسول صدرعاملی و نصرالله قادری در قالب سومین جشن کتاب خبرگزاری مهر برگزار شد.

 • برگزاری کارگاه سه روزه «برندسازی و تبلغات کتاب» را ویژه ناشران و دست‌اندرکاران تولید و عرضه کتاب

  برگزاری کارگاه سه روزه «برندسازی و تبلغات کتاب» را ویژه ناشران و دست‌اندرکاران تولید و عرضه کتاب

  مجمع ناشران انقلاب اسلامی در نظر دارد در ادامه تجربه موفق کارگاه‌های «نشر؛ یک گام به جلو»، «مدیریت ارتباط با مشتریان» و...، در زمستان سال جاری میزبان کارگاه «برندسازی و تبلغات کتاب» باشد.در پایان کارگاه نیز، مدرک معتبر تبلیغات و بازاریابی کتاب از سوی انجمن صنفی شرکت‌های تبلیغاتی ایران به شرکت‌کنندگان اعطاء خواهد شد.

 • تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «پنجره‌هاى تشنه»

  تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «پنجره‌هاى تشنه»

  در آستانه‌ی اربعین حسینی و با حضور میلیونی عاشقان ثارالله در راهپیمایی عظیم اربعین،درجوار بارگاه ملکوتی حضرت سیدالشهداءعلیه‌السلام از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب«پنجره‌های تشنه» رونمایی شد.این کتاب روز نوشت‌های آقای مهدی قزلی از انتقال ضریح جدید امام حسین علیه‌السلام از قم به کربلا است و انتشارات سوره‌ی مهر آن را منتشر کرده است.

 • هندی‌ها پیشتاز مطالعه در جهان

  هندی‌ها پیشتاز مطالعه در جهان

  طبق فهرستی که یک موسسه بین‌المللی منتشر کرده هندی‌ها با 10 ساعت و 42 دقیقه مطالعه در هفته، رتبه نخست مطالعه در جهان را در اختیار دارند.