پیشخوان خبر
 • انتشار مجموعه شعری برای بچه‌ها درباره نماز

  انتشار مجموعه شعری برای بچه‌ها درباره نماز

  مجموعه شعر «نماز خوندن چه لذتي داره!»، سروده آمنه مهدوي منتشر شدمخاطب اين كتاب كه با تصويرگري پريسا رسولي و از سوي موسسه فرهنگي، انتشاراتي ستاد اقامه نماز منتشر شده، گروه سني «ب» و «ج» است.

 • رونمایی از 5 عنوان کتاب در هفته دفاع مقدس

  رونمایی از 5 عنوان کتاب در هفته دفاع مقدس

  مرکز اسناد انقلاب اسلامی در هفته گرامیداشت دفاع مقدس از پنج عنوان کتاب رونمایی خواهد کرد.این مراسم دوشنبه (یکم مهرماه) از ساعت 15 تا 17 با حضور شخصیت‌های کشوری و لشکری از ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران در تالار اجتماعات فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد.

 • «مثل حبه‌های قند»به بازار نشر رسید

  «مثل حبه‌های قند»به بازار نشر رسید

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان ، کتاب «مثل حبه‌های قند» تازه‌ترین اثر حجت الاسلام والمسلمین به بازار نشر رسید.کتاب مثل حبه‌های قند از سوی موسسه نشر شهر با قیمت 7 هزار تومان منتشر شده است.

 • نگاهی به جدیدترین آثار منتشر‌ شده از لئو تولستوی در ایران

  نگاهی به جدیدترین آثار منتشر‌ شده از لئو تولستوی در ایران

  ترجمه جدیدی از «اعتراف» لئو تولستوی به قلم نسرین مجیدی به زودی منتشر می‌شود.

 • «نسترن‌ها بر شانه‌ي ديوار»در بازار کتاب

  «نسترن‌ها بر شانه‌ي ديوار»در بازار کتاب

  رمان «نسترن‌ها بر شانه‌ي ديوار» نوشته پيمانه روشن‌زاده از سوي نشر قطره منتشر شد.«نسترن‌ها بر شانه‌ي ديوار» هشتاد و هفتمین شماره از سري «كتاب‌هاي داستان ايراني» نشر قطره است كه با نظارت شهرام اقبال‌زاده، دبير اين مجموعه منتشر شده است.

 • «پرورده با عشق»منتشرشد

  «پرورده با عشق»منتشرشد

  كتاب «پرورده با عشق؛ روشي نو در آموزش» نوشته ِمنتشر شد.اين كتاب كه با روشي نوين به تشريح آموزش كودكان و نوجوانان پرداخته، با ترجمه‌اي از فواد نيك‌زاد از سوي انتشارات ققنوس منتشر شده است.

 • «طلبکاران»

  «طلبکاران»

  نمایشنامه «طلبکاران» اثر مشهور آگوست استریندبرگ با ترجمه جواد عاطفه که در مهر سال گذشته (1391) در پاریس به چاپ رسیده بود، در پاییز امسال (1392) در ایران نیز منتشر می‌شود. این کتاب در راستای انتشار مجموعه آثار استریندبرگ در ایران ترجمه شده است.


 • «کارنامه» از عملکرد مرکز راهبردی جبهه فکری انقلاب اسلامی گزارش می‌دهد

  «کارنامه» از عملکرد مرکز راهبردی جبهه فکری انقلاب اسلامی گزارش می‌دهد

  موسسه اشراق در راستای معرفی کتاب‌ها و سایر محصولات فرهنگی خود «کارنامه» را به چاپ رساند. این اثر گزارشاتی از اقدامات اجتماعی و فرهنگی مرکز راهبردی جبهه فکری انقلاب اسلامی را دربر دارد.

 • چرا «خوش به حال دخترها» و «خوش به حال پسرها»؟

  چرا «خوش به حال دخترها» و «خوش به حال پسرها»؟

  کتاب «خوش به حال دخترها» و «خوش به حال پسرها» اثری از مرتضی حدادی در نشر نگیما منتشر شد. این کتا‌ب‌ها در برگیرنده نکات روانشناختی برای دختران و پسرانی است که در سنین نوجوانی به سر می‌برند. این کتاب‌ها به ویژگی های ظاهری و برخی از ذهنیت‌های امروزی دختران و پسران می‌پردازد.

 • ماهیت رژیم پهلوی برای نسل جوان شناسایی شد

  ماهیت رژیم پهلوی برای نسل جوان شناسایی شد

  کتاب «مسعودی‌ها؛ رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک» که اسناد موجود در پرونده مسعودی‌ها را دربردارد، به دلیل «سوژه» نبودن آن‌ها برای ساواک، بسیاری از زوایای زندگی شخصی و سیاسی آن‌ها را پوشش نداده است.مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات به‌تازگی کتاب «مسعودی‌ها؛ رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک» را با شمارگان هزار نسخه، 704 صفحه و به بهای هجده هزار تومان راهی بازار نشر کرده است.

 • «بناهای چهار تاقی ایران»

  «بناهای چهار تاقی ایران»

  کتاب «بناهای چهار تاقی ایران» تالیف دکتر عباس نامجو از کتاب‌های منتشر شده سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به مرحله نهایی انتخاب کتاب فصل جمهوری اسلامی ایران راه یافته است.

 • زندگی و شیوه قرآنی سیدمحمود طالقانی

  زندگی و شیوه قرآنی سیدمحمود طالقانی

  انتشارات سروش همزمان با سالروز وفات آیت‌الله طالقانی کتاب «زندگی و شیوه قرآنی سیدمحمود طالقانی» را روانه بازار کتاب کرد.این کتاب در دو بخش به زندگی مرحوم آیت‌الله طالقانی و شیوه قرآنی او می‌پردازد. هدف از تشریح زندگی طالقانی، صحنه‌های مختلف زندگی وی به عنوان معلم قرآن و مبارزی ناصح و امین و مقصود از شیوه قرآنی، شیوه او در تبلیغ و تبیین است.

 • رونمایی از تازه ترین کتاب کاظم کاظمی

  رونمایی از تازه ترین کتاب کاظم کاظمی

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان به نقل از آقای زهیر قدسی عضو هیئت مدیره انتشارات سپیده باوران امروز یکشنبه 92/6/17 جلسه رونمایی از کتاب «شمشیر و جغرافیا» محمدکاظم کاظمی برگزار می شود.

 • «مصلحت در فقه سیاسی» راهی بازار نشر می‌شود

  «مصلحت در فقه سیاسی» راهی بازار نشر می‌شود

  حجت‌الاسلام سید سجاد ایزدهی مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از نگارش اثر جدیدی با عنوان «مصلحت در فقه سیاسی» خبر داد و گفت: این اثر که پروژه اخیر پژوهشگاه است به زودی روانه بازار چاپ می‌شود.

 • ترجمه روسی رمان پرفروش «من او» در مسکو رونمایی شد

  ترجمه روسی رمان پرفروش «من او» در مسکو رونمایی شد

  ترجمه روسي رمان پرفروش «من او» نوشته رضا امیرخانی، با حضور نویسنده در غرفه انتشارات وچه در نمایشگاه کتاب مسکو، رونمایی شد و به دست علاقه‌مندان ادبيات معاصر ايران در روسيه رسید.

 • عارفانه‌های روحانی رمان‌نویس تجدید چاپ شد

  عارفانه‌های روحانی رمان‌نویس تجدید چاپ شد

  مجموعه‌ پنج جلدی عارفانه‌ها اثر سیدمحمدرضا واحدی از سوی انتشارات تارونه برای دومین نوبت روانه بازار شد.واحدی در مجموعه پنج جلدی عارفانه‌ها به ترجمه‌ آزاد و روان پنج خطبه‌ اثرگذار بزرگان دین پرداخته و تلاش کرده است جوانان را با گوشه‌ای از منابع اسلامی آشنا سازد.

 • بررسی وضعیت نوزادان در «دکتر نوزاد من؟!!»

  بررسی وضعیت نوزادان در «دکتر نوزاد من؟!!»

  احمد مدنی به عنوان فوق‌تخصص نوزادان و متخصص کودکان در کتابی با عنوان « دکتر نوزاد من؟!!» هفت راه کار موثر برای آشنایی با مشکلات روزمره نوزادان را به رشته تحریر درآورده است.«دکتر نوزادمن؟!!» کتابی است که انتشارات ارجمند آن‌را در 400 صفحه منتشر کرده است و به قیمت 15‌هزار تومان به فروش می‌رساند.

 • «قصه‌هاي هزاوه» به بازار داستان آمد

  «قصه‌هاي هزاوه» به بازار داستان آمد

  مجموعه داستان «قصه‌هاي هزاوه» نوشته رضا مهدوي‌هزاوه با يادداشتي از محمد صالح‌علا منتشر شد.«قصه‌هاي هزاوه» در 128 صفحه، با شمارگان هزار و 500 نسخه، به قيمت چهار هزار و 500 تومان از سوي انتشارات همشهري روانه بازار كتاب شده است.

 • نویسنده مشهدی از پیشینه بارگاه رضوی داستان نوشت

  نویسنده مشهدی از پیشینه بارگاه رضوی داستان نوشت

  به گزارش خبرنگار مهر، دو اثر جدید از سعید تشکری، نویسنده و نمایشنامه‌نویس مشهدی پاییز امسال از سوی بنياد آفرينش‌های هنري آستان قدس رضوی منتشر خواهد شد.

 • دانشنامه فرهنگ فاطمی رونمایی می‌شود

  دانشنامه فرهنگ فاطمی رونمایی می‌شود

  حجت‌الاسلام فاضل حسامی، معاون خدمات پژوهشی پژوهشکده دانشنامه‌نگاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از برگزاری مراسم رونمایی مجموعه پنج جلدی دانشنامه فرهنگ فاطمی اوایل مهرماه امسال همزمان با ولادت با سعادت حضرت ثامن‌الحجج حضرت امام رضا‌(ع) خبر داد.