پیشخوان خبر
 • درخشش «درّ نجف» در کتابفروشی‌ها

  درخشش «درّ نجف» در کتابفروشی‌ها

  موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی به تازگی کتاب «درّ نجف» را راهی بازار نشر کرده است. این اثر زندگینامه و شرح مبارزات آیت‌الله شهید سیدمحمدباقر حکیم را دربردارد.چاپ نخست کتاب «درّ نجف» اثر اصغر استادحسن معمار در 128 صفحه و به بهای سه هزار تومان از سوی موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

 • محمود پوروهاب «یك كار خوب» منتشر می‌كند

  محمود پوروهاب «یك كار خوب» منتشر می‌كند

  «یك كار خوب» مجموعه 10 جلدی از محمود پوروهاب است كه به زودی توسط سوره مهر منتشر می‌شود.محمود پوروهاب، درباره این مجموعه گفت: «یك كار خوب» عنوان یك مجموعه 10 جلدی از داستان‌های مذهبی است كه برای كودكان نوشته‌ام.

 • تهیه کتاب «اصول بازبینی روابط انسانی»به همت دفتر بین‌المللی کار

  تهیه کتاب «اصول بازبینی روابط انسانی»به همت دفتر بین‌المللی کار

  دفتر بین‌المللی کار با همکاری با همکاری انجمن بین‌المللی ارگونومی به تهیه و تنظیم کتاب «اصول بازبینی روابط انسانی» اقدام کرد. این کتاب برای استفاده دانشجویان و شاغلان در رشته‌های صنعتی، مدیریت و بهداشت محیط می‌تواند راهگشا باشد.انتشارات ارجمند «اصول بازبینی روابط انسانی» را در 344 صفحه و به قیمت 18‌هزار تومان به فروش می‌رساند.

 • انتشار «کرخه کور تا کرخه نور» در گرو تامین بودجه

  انتشار «کرخه کور تا کرخه نور» در گرو تامین بودجه

  «کرخه کور تا کرخه نور» عنوان آلبومی است که به تصاویری منتشر نشده از شهید دکتر مصطفی چمران می‌پردازد. این کتاب در انتظار تامین بودجه مناسب برای انتشار است.مدیر انتشارات نیلوفران با بیان این‌ که هدف ما چاپ‌شدن این اثر تا پیش از هفته دفاع مقدس بود، ابراز امیدواری کرد که ‌‌«کرخه کور تا کرخه نور» در سی‌ و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی (بهمن 1392) منتشر شود.

 • کتاب «آیات‌الاحکام تطبیقی»، تألیف استاد خلیل قبله‌ای خویی منتشر شد.

  کتاب «آیات‌الاحکام تطبیقی»، تألیف استاد خلیل قبله‌ای خویی منتشر شد.

  آيات‌الاحكام از جهات گوناگون قابل تقسيم است .1) از جهت دلالت بر حكم، 2) از جهت شيوه بيان و 3) از جهت حکم مورد دلالت. به طور كلي احكامي كه قرآن بر آنها مشتمل است به دسته‌های گوناگون تقسیم می‌شود. استاد قبله‌ای در مقدمه این کتاب تعدادی از کتابهای آیات‌الاحکام را معرفی کرده‌اند.

 • پردرآمدترین نویسندگان جهان

  پردرآمدترین نویسندگان جهان

  مجله فوربز طبق سنت هرسال پردرآمدترین نویسندگان جهان را درحالی اعلام کرد که چهره‌های سرشناسی چون «استفن کینگ»، «جی.کی رولینگ» و «دنیل استیل» در میان آنها به چشم می‌خورد.

 • «ایران و حقوق بین‌الملل محیط زیست» منتشر شد

  «ایران و حقوق بین‌الملل محیط زیست» منتشر شد

  این کتاب مجموعه‌ای است از معاهدات زیست محیطی ایران، سازمان‌های بین‌المللی زیست محیطی که ایران در آنها عضویت دارد و اقدامات ارائه شده در زمینه محیط زیست است.انتشارات خرسندی کتاب «ایران و حقوق بین‌الملل محیط زیست» تألیف «شهرزاد کاشف» را در 72 صفحه و با قیمت 4000 تومان منتشر و روانه بازار کتاب کرده است.

 • گزارش لحظه به لحظه از شهادت حضرت زهرا(س) به چاپ پنجم رسید

  گزارش لحظه به لحظه از شهادت حضرت زهرا(س) به چاپ پنجم رسید

  کتاب گزارش لحظه به لحظه از شهادت حضرت زهرا(س) نوشته محمدرضا انصاری در نوبت چاپ پنجم، به تازگی از سوی انتشارات دلیل ما قم راهی بازار کتاب شد.این اثر پانزدهمین اثر از مجموعه گزارش‌های لحظه به لحظه به شمار می‌آید که در هشت بخش به مضامینی مانند پیش‌گویی، تهدید، هجوم، بیت‌الاحزان، وصیت، آخرین روز،‌ شهادت و بقیع می‌پردازد.

 • «سبک‌تر از هوای طلق»به زودی منتشر می شود

  «سبک‌تر از هوای طلق»به زودی منتشر می شود

  احمد شاکری کتاب «سبک‌تر از هوای طلق» که نگاهی نقدگونه به برخی از آثار برجسته حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارد را تالیف و بزودی منتشر می‌کند.

 • فتح مکه در قالب گزارش لحظه به لحظه منتشر شد

  فتح مکه در قالب گزارش لحظه به لحظه منتشر شد

  انتشارات دلیل ما در استان قم به تازگی کتاب «گزارش لحظه به لحظه از ماجرای فتح مکه» به قلم محمدرضا انصاری را روانه بازار کتاب کرده است.اثر حاضر هجدهمین جلد از مجموعه گزارش لحظه به لحظه‌های محمدرضا انصاری به شمار می‌آید.

 • پخش متمرکز آثار حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی توسط کتابستان آغاز شد

  پخش متمرکز آثار حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی توسط کتابستان آغاز شد


  محمد حقی عضو هیئت مدیره کتابستان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، اظهار داشت: کتابستان پخش متمرکز کتاب‌های «از خود تا خدا»، «لذت حضور» و «خانواده و تربیت مهدوی» آثاری از حجت‌الاسلام مجتبی آقاتهرانی را در سراسر کشور آغاز کرده است.

 • پرفوش های سوره مهر

  پرفوش های سوره مهر

  کتاب‌های «پایی که جاماند»، «نورالدین، پسر ایران»، «دا»، «لشکر خوبان» و «دختر شینا» به ترتیب به عنوان پنج کتاب پرفروش انتشارت سوره مهر در زمینه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی معرفی شدند. این رده‌بندی مربوط به 6 ماهه اول سال 1392 است.

 • «جنگ‌هایی که دنیا را تغییر دادند»

  «جنگ‌هایی که دنیا را تغییر دادند»

  «جنگ‌هایی که دنیا را تغییر دادند» در حال حاضر مراحل پایانی آماده‌سازی برای چاپ را طی می‌کند و تا چندی دیگر توسط انتشارات ققنوس منتشر و وارد بازار نشر می‌‌شود.

 • حسن بیگی از تجربه های داستان نویسیش می گوید

  حسن بیگی از تجربه های داستان نویسیش می گوید

  هشتمین نشست «عصر تجربه»، یکشنبه سوم شهریور ماه میزبان «ابراهیم حسن‌بیگی»، خالق آثار برجسته‌ای همچون «محمد(ص)»، «اشکانه»، «قدیس» و «سال‌های بنفش» می‌شود.

 • انتشار ترجمه روسی کتاب خطوط کلی حکمت متعالیه در روسیه

  انتشار ترجمه روسی کتاب خطوط کلی حکمت متعالیه در روسیه

  به اهتمام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو و در چارچوب همکاریهای مشترک این رایزنی با سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت)، ترجمه روسی کتاب خطوط کلی حکمت متعالیه منتشر و به بازار کتاب روسیه عرضه شد.

 • سوره‌مهر«ميهمان سليمان» را براي كودكان منتشر مي‌كند

  سوره‌مهر«ميهمان سليمان» را براي كودكان منتشر مي‌كند

  انتشارات سوره‌مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي نمايشنامه «ميهمان سليمان» به قلم « منصور خلج » را براي گروه سني كودكان منتشر مي‌كند.

 • «پنجشنبه‌های سالن» 4 سال بعد از نگارش منتشر شد

  «پنجشنبه‌های سالن» 4 سال بعد از نگارش منتشر شد

  کتاب «پنجشنبه‌های سالن» رمانی نوشته ملیحه صباغیان است که به تازگی وارد بازار نشر شده است. نویسنده این اثر را در سال 88 به پایان رسانده است.

 • کتاب «جستاری در جامعه‌شناسی فیلم» منتشر شد.

  کتاب «جستاری در جامعه‌شناسی فیلم» منتشر شد.

  کتاب «جستاری در جامعه‌شناسی فیلم» به کوشش رامتین شهبازی توسط نشر افراز منتشر شد. این کتاب که شامل سه مقاله تالیفی و یک مقاله ترجمه است در شکل نگارشی علمی-پژوهشی به موضوع جامعه‌شناسی فیلم می‌پردازد.

 • آشنایی عرب زبانان با تاکتیک های نظامی دفاع مقدس

  آشنایی عرب زبانان با تاکتیک های نظامی دفاع مقدس

  کتاب «تنبیحه متجاوز» به عربی ترجمه می شود.اين اثر، سومين مجلد از مجموعه پنج جلدي «بررسي و تحليل جنگ ۸ ساله ايران و عراق» بوده و ابعاد گوناگون جنگ، از دوران پس از آزادسازي خرمشهر تا پايان عمليات والفجر ۱۰را مورد بررسي قرار داده است.ترجمه عربي «تنبيه متجاوز» به زودي توسط مركز اسناد و تحقيقات دفاع‌مقدس زير چاپ خواهد رفت.

 • کتاب «بازنمايي فضاهاي شهري در هنر و ادبيات»رو نمایی می شود

  کتاب «بازنمايي فضاهاي شهري در هنر و ادبيات»رو نمایی می شود

  مراسم رونمايي از جلد اول مجموعه مقالات همايش«بازنمايي فضاهاي شهري در هنر و ادبيات» چهارشنبه 30 مرداد در خانه ي هنرمندان ايران برگزار مي شود.