پیشخوان خبر
 • فتح مکه در قالب گزارش لحظه به لحظه منتشر شد

  فتح مکه در قالب گزارش لحظه به لحظه منتشر شد

  انتشارات دلیل ما در استان قم به تازگی کتاب «گزارش لحظه به لحظه از ماجرای فتح مکه» به قلم محمدرضا انصاری را روانه بازار کتاب کرده است.اثر حاضر هجدهمین جلد از مجموعه گزارش لحظه به لحظه‌های محمدرضا انصاری به شمار می‌آید.

 • پخش متمرکز آثار حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی توسط کتابستان آغاز شد

  پخش متمرکز آثار حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی توسط کتابستان آغاز شد


  محمد حقی عضو هیئت مدیره کتابستان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، اظهار داشت: کتابستان پخش متمرکز کتاب‌های «از خود تا خدا»، «لذت حضور» و «خانواده و تربیت مهدوی» آثاری از حجت‌الاسلام مجتبی آقاتهرانی را در سراسر کشور آغاز کرده است.

 • پرفوش های سوره مهر

  پرفوش های سوره مهر

  کتاب‌های «پایی که جاماند»، «نورالدین، پسر ایران»، «دا»، «لشکر خوبان» و «دختر شینا» به ترتیب به عنوان پنج کتاب پرفروش انتشارت سوره مهر در زمینه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی معرفی شدند. این رده‌بندی مربوط به 6 ماهه اول سال 1392 است.

 • «جنگ‌هایی که دنیا را تغییر دادند»

  «جنگ‌هایی که دنیا را تغییر دادند»

  «جنگ‌هایی که دنیا را تغییر دادند» در حال حاضر مراحل پایانی آماده‌سازی برای چاپ را طی می‌کند و تا چندی دیگر توسط انتشارات ققنوس منتشر و وارد بازار نشر می‌‌شود.

 • حسن بیگی از تجربه های داستان نویسیش می گوید

  حسن بیگی از تجربه های داستان نویسیش می گوید

  هشتمین نشست «عصر تجربه»، یکشنبه سوم شهریور ماه میزبان «ابراهیم حسن‌بیگی»، خالق آثار برجسته‌ای همچون «محمد(ص)»، «اشکانه»، «قدیس» و «سال‌های بنفش» می‌شود.

 • انتشار ترجمه روسی کتاب خطوط کلی حکمت متعالیه در روسیه

  انتشار ترجمه روسی کتاب خطوط کلی حکمت متعالیه در روسیه

  به اهتمام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو و در چارچوب همکاریهای مشترک این رایزنی با سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت)، ترجمه روسی کتاب خطوط کلی حکمت متعالیه منتشر و به بازار کتاب روسیه عرضه شد.

 • سوره‌مهر«ميهمان سليمان» را براي كودكان منتشر مي‌كند

  سوره‌مهر«ميهمان سليمان» را براي كودكان منتشر مي‌كند

  انتشارات سوره‌مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي نمايشنامه «ميهمان سليمان» به قلم « منصور خلج » را براي گروه سني كودكان منتشر مي‌كند.

 • «پنجشنبه‌های سالن» 4 سال بعد از نگارش منتشر شد

  «پنجشنبه‌های سالن» 4 سال بعد از نگارش منتشر شد

  کتاب «پنجشنبه‌های سالن» رمانی نوشته ملیحه صباغیان است که به تازگی وارد بازار نشر شده است. نویسنده این اثر را در سال 88 به پایان رسانده است.

 • کتاب «جستاری در جامعه‌شناسی فیلم» منتشر شد.

  کتاب «جستاری در جامعه‌شناسی فیلم» منتشر شد.

  کتاب «جستاری در جامعه‌شناسی فیلم» به کوشش رامتین شهبازی توسط نشر افراز منتشر شد. این کتاب که شامل سه مقاله تالیفی و یک مقاله ترجمه است در شکل نگارشی علمی-پژوهشی به موضوع جامعه‌شناسی فیلم می‌پردازد.

 • آشنایی عرب زبانان با تاکتیک های نظامی دفاع مقدس

  آشنایی عرب زبانان با تاکتیک های نظامی دفاع مقدس

  کتاب «تنبیحه متجاوز» به عربی ترجمه می شود.اين اثر، سومين مجلد از مجموعه پنج جلدي «بررسي و تحليل جنگ ۸ ساله ايران و عراق» بوده و ابعاد گوناگون جنگ، از دوران پس از آزادسازي خرمشهر تا پايان عمليات والفجر ۱۰را مورد بررسي قرار داده است.ترجمه عربي «تنبيه متجاوز» به زودي توسط مركز اسناد و تحقيقات دفاع‌مقدس زير چاپ خواهد رفت.

 • کتاب «بازنمايي فضاهاي شهري در هنر و ادبيات»رو نمایی می شود

  کتاب «بازنمايي فضاهاي شهري در هنر و ادبيات»رو نمایی می شود

  مراسم رونمايي از جلد اول مجموعه مقالات همايش«بازنمايي فضاهاي شهري در هنر و ادبيات» چهارشنبه 30 مرداد در خانه ي هنرمندان ايران برگزار مي شود.

 • کتاب «بررسی فقهی ـ حقوقی اداره مال غیر»منتشر شد

  کتاب «بررسی فقهی ـ حقوقی اداره مال غیر»منتشر شد

  کتاب «اداره مال غير» تالیف اسفنديار صفری، تلاشی است برای تبيين امروزی برخی موضوعات فقهی‌‌-‌حقوقی كه ميان پژوهش‌های فقيهان نيک‌انديش شيعه به گونه‌ای پراكنده يافت می‌شوند.نخستین چاپ کتاب «بررسی فقهی ـ حقوقی اداره مال غیر؛ ماده 306 قانون مدنی» با شمارگان یک هزار نسخه، در 544 صفحه و به بهای 220 هزار ريال به تازگی از سوی واحد نشر دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر شده است.

 • نقد و بررسی دايره المعارف هاي فلسطين و تاريخ يهوديت و صهيونيسم

  نقد و بررسی دايره المعارف هاي فلسطين و تاريخ يهوديت و صهيونيسم

  دومين نشست باشگاه كتاب فرهنگ سراي انقلاب اسلامي به نقد و بررسي «دايره المعارف مصور فلسطين» و «دايره المعارف تاريخ يهوديت و صهيونيسم» اختصاص دارد.اين نشست سه شنبه 29 مرداد ساعت 17 با حضور فعالان حوزه فلسطين و پژوهشگران موضوع مقاومت و انتفاضه در محل فرهنگ سراي انقلاب اسلامي برگزار مي شود.

 • «مالكيت، عدالت و رشد در تحول انديشه‌هاي اقتصادی» در راه است

  «مالكيت، عدالت و رشد در تحول انديشه‌هاي اقتصادی» در راه است

  «مالكيت، عدالت و رشد در تحول انديشه‌هاي اقتصادی» به قلم محمد جواد نوراحمدي، استاد‌يار دانشكده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبايی به رشته تحرير درآمده است. اين كتاب را انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) هفته آینده به بازار نشر عرضه خواهد کرد.

 • یادواره قیصر امین‌پور در شب‌های ایرانشهر

  یادواره قیصر امین‌پور در شب‌های ایرانشهر

  برنامه «شبی با قیصر امین پور» از سلسله برنامه‌های «شب‌های ایرانشهر» پنج شنبه 31 مرداد در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند پنج شنبه 31 مرداد از ساعت 18 به تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

 • چاپ سوم«کوله پشتی»راهنمای زندگی دانشجویان منتشر شد.

  چاپ سوم«کوله پشتی»راهنمای زندگی دانشجویان منتشر شد.

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان:چاپ سوم کتاب «کوله پشتی» نوشته شقایق حقیقت جوی جوانمرد و سمیه فرنیا وارد بازار نشر شد.این کتاب به انتقال برخی مهارت های و تجارب دانشجویی جهت استفاده مفید و موثر دانشجویان از فضای دانشگاه می پردازد.

 • رمان «رها» نوشته نازنین‌فاطمه جمشیدی منتشر شد

  رمان «رها» نوشته نازنین‌فاطمه جمشیدی منتشر شد

  رمان «رها» نوشته نازنین‌فاطمه جمشیدی با داستانی از موفقیت دختری معلول منتشر شد. این کتاب سعی می‌کند روایتگر این باشد که افراد بسیاری با وجود معلولیت به موفقیت‌های بسیاری دست یافته‌اند.

 • بازخوانی سیاست‌های متاثر از انقلاب اسلامی در «بهشتی از زبان بهشتی»

  بازخوانی سیاست‌های متاثر از انقلاب اسلامی در «بهشتی از زبان بهشتی»

  «بهشتی از زبان بهشتی» عنوان کتابی است که در سه جلد، به خاطراتی از شهید آیت‌الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی و یادداشت‌هایی به قلم او درباره انقلاب اسلامی ایران و سیاست‌های اتخاذ شده متاثر از وقوع آن می‌پردازد.

 • «جاناتان مرغ دریایی»با ترجمه ای جدید منتشر شد

  «جاناتان مرغ دریایی»با ترجمه ای جدید منتشر شد

  رمان «جاناتان مرغ دریایی» اثر ریچارد باخ با ترجمه سلماز بهگام منتشر شد. این رمان درباره زندگی یک مرغ دریایی است که تلاش می‌کند محدودیت‌ها را کنار بزند و پروازی بلندتر از همنوعانش را تجربه کند.نویسنده در این کتاب با روایت داستانی پندآموز از زندگی یک مرغ دریایی در تلاش است به خواننده یادآوری کند که تنها کوشش و اراده است که می‌تواند راه رسیدن به هدف را هموار کند

 • مرحله دوم«پله ‌پله تا ملاقات خدا» منتشر شد

  مرحله دوم«پله ‌پله تا ملاقات خدا» منتشر شد

  «پله ‌پله تا ملاقات خدا» به اهتمام مؤسسه فرهنگی هنری «سبل السلام» و آماده سازی و چاپ مؤسسه «نشر شهر» با تقدیم به «اویس بن عامر قرنی» که رسول خدا مشتاق دیدارش بود، منتشر و روانه بازار نشر شده است.کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» دارای هفت بخش نظیر «عقوق و حقوق والدین»، «پیوند با خویشاوند»، «همسایه»، «امانت و خیانت»، «عهد و پیمان»، «غیبت» و «منابع و مأخذ» است.