پیشخوان خبر
 • سوره‌مهر«ميهمان سليمان» را براي كودكان منتشر مي‌كند

  سوره‌مهر«ميهمان سليمان» را براي كودكان منتشر مي‌كند

  انتشارات سوره‌مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي نمايشنامه «ميهمان سليمان» به قلم « منصور خلج » را براي گروه سني كودكان منتشر مي‌كند.

 • «پنجشنبه‌های سالن» 4 سال بعد از نگارش منتشر شد

  «پنجشنبه‌های سالن» 4 سال بعد از نگارش منتشر شد

  کتاب «پنجشنبه‌های سالن» رمانی نوشته ملیحه صباغیان است که به تازگی وارد بازار نشر شده است. نویسنده این اثر را در سال 88 به پایان رسانده است.

 • کتاب «جستاری در جامعه‌شناسی فیلم» منتشر شد.

  کتاب «جستاری در جامعه‌شناسی فیلم» منتشر شد.

  کتاب «جستاری در جامعه‌شناسی فیلم» به کوشش رامتین شهبازی توسط نشر افراز منتشر شد. این کتاب که شامل سه مقاله تالیفی و یک مقاله ترجمه است در شکل نگارشی علمی-پژوهشی به موضوع جامعه‌شناسی فیلم می‌پردازد.

 • آشنایی عرب زبانان با تاکتیک های نظامی دفاع مقدس

  آشنایی عرب زبانان با تاکتیک های نظامی دفاع مقدس

  کتاب «تنبیحه متجاوز» به عربی ترجمه می شود.اين اثر، سومين مجلد از مجموعه پنج جلدي «بررسي و تحليل جنگ ۸ ساله ايران و عراق» بوده و ابعاد گوناگون جنگ، از دوران پس از آزادسازي خرمشهر تا پايان عمليات والفجر ۱۰را مورد بررسي قرار داده است.ترجمه عربي «تنبيه متجاوز» به زودي توسط مركز اسناد و تحقيقات دفاع‌مقدس زير چاپ خواهد رفت.

 • کتاب «بازنمايي فضاهاي شهري در هنر و ادبيات»رو نمایی می شود

  کتاب «بازنمايي فضاهاي شهري در هنر و ادبيات»رو نمایی می شود

  مراسم رونمايي از جلد اول مجموعه مقالات همايش«بازنمايي فضاهاي شهري در هنر و ادبيات» چهارشنبه 30 مرداد در خانه ي هنرمندان ايران برگزار مي شود.

 • کتاب «بررسی فقهی ـ حقوقی اداره مال غیر»منتشر شد

  کتاب «بررسی فقهی ـ حقوقی اداره مال غیر»منتشر شد

  کتاب «اداره مال غير» تالیف اسفنديار صفری، تلاشی است برای تبيين امروزی برخی موضوعات فقهی‌‌-‌حقوقی كه ميان پژوهش‌های فقيهان نيک‌انديش شيعه به گونه‌ای پراكنده يافت می‌شوند.نخستین چاپ کتاب «بررسی فقهی ـ حقوقی اداره مال غیر؛ ماده 306 قانون مدنی» با شمارگان یک هزار نسخه، در 544 صفحه و به بهای 220 هزار ريال به تازگی از سوی واحد نشر دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر شده است.

 • نقد و بررسی دايره المعارف هاي فلسطين و تاريخ يهوديت و صهيونيسم

  نقد و بررسی دايره المعارف هاي فلسطين و تاريخ يهوديت و صهيونيسم

  دومين نشست باشگاه كتاب فرهنگ سراي انقلاب اسلامي به نقد و بررسي «دايره المعارف مصور فلسطين» و «دايره المعارف تاريخ يهوديت و صهيونيسم» اختصاص دارد.اين نشست سه شنبه 29 مرداد ساعت 17 با حضور فعالان حوزه فلسطين و پژوهشگران موضوع مقاومت و انتفاضه در محل فرهنگ سراي انقلاب اسلامي برگزار مي شود.

 • «مالكيت، عدالت و رشد در تحول انديشه‌هاي اقتصادی» در راه است

  «مالكيت، عدالت و رشد در تحول انديشه‌هاي اقتصادی» در راه است

  «مالكيت، عدالت و رشد در تحول انديشه‌هاي اقتصادی» به قلم محمد جواد نوراحمدي، استاد‌يار دانشكده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبايی به رشته تحرير درآمده است. اين كتاب را انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) هفته آینده به بازار نشر عرضه خواهد کرد.

 • یادواره قیصر امین‌پور در شب‌های ایرانشهر

  یادواره قیصر امین‌پور در شب‌های ایرانشهر

  برنامه «شبی با قیصر امین پور» از سلسله برنامه‌های «شب‌های ایرانشهر» پنج شنبه 31 مرداد در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند پنج شنبه 31 مرداد از ساعت 18 به تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

 • چاپ سوم«کوله پشتی»راهنمای زندگی دانشجویان منتشر شد.

  چاپ سوم«کوله پشتی»راهنمای زندگی دانشجویان منتشر شد.

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان:چاپ سوم کتاب «کوله پشتی» نوشته شقایق حقیقت جوی جوانمرد و سمیه فرنیا وارد بازار نشر شد.این کتاب به انتقال برخی مهارت های و تجارب دانشجویی جهت استفاده مفید و موثر دانشجویان از فضای دانشگاه می پردازد.

 • رمان «رها» نوشته نازنین‌فاطمه جمشیدی منتشر شد

  رمان «رها» نوشته نازنین‌فاطمه جمشیدی منتشر شد

  رمان «رها» نوشته نازنین‌فاطمه جمشیدی با داستانی از موفقیت دختری معلول منتشر شد. این کتاب سعی می‌کند روایتگر این باشد که افراد بسیاری با وجود معلولیت به موفقیت‌های بسیاری دست یافته‌اند.

 • بازخوانی سیاست‌های متاثر از انقلاب اسلامی در «بهشتی از زبان بهشتی»

  بازخوانی سیاست‌های متاثر از انقلاب اسلامی در «بهشتی از زبان بهشتی»

  «بهشتی از زبان بهشتی» عنوان کتابی است که در سه جلد، به خاطراتی از شهید آیت‌الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی و یادداشت‌هایی به قلم او درباره انقلاب اسلامی ایران و سیاست‌های اتخاذ شده متاثر از وقوع آن می‌پردازد.

 • «جاناتان مرغ دریایی»با ترجمه ای جدید منتشر شد

  «جاناتان مرغ دریایی»با ترجمه ای جدید منتشر شد

  رمان «جاناتان مرغ دریایی» اثر ریچارد باخ با ترجمه سلماز بهگام منتشر شد. این رمان درباره زندگی یک مرغ دریایی است که تلاش می‌کند محدودیت‌ها را کنار بزند و پروازی بلندتر از همنوعانش را تجربه کند.نویسنده در این کتاب با روایت داستانی پندآموز از زندگی یک مرغ دریایی در تلاش است به خواننده یادآوری کند که تنها کوشش و اراده است که می‌تواند راه رسیدن به هدف را هموار کند

 • مرحله دوم«پله ‌پله تا ملاقات خدا» منتشر شد

  مرحله دوم«پله ‌پله تا ملاقات خدا» منتشر شد

  «پله ‌پله تا ملاقات خدا» به اهتمام مؤسسه فرهنگی هنری «سبل السلام» و آماده سازی و چاپ مؤسسه «نشر شهر» با تقدیم به «اویس بن عامر قرنی» که رسول خدا مشتاق دیدارش بود، منتشر و روانه بازار نشر شده است.کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» دارای هفت بخش نظیر «عقوق و حقوق والدین»، «پیوند با خویشاوند»، «همسایه»، «امانت و خیانت»، «عهد و پیمان»، «غیبت» و «منابع و مأخذ» است.

 • گزارشی از جلسه نقد رمان سووشون

  گزارشی از جلسه نقد رمان سووشون

  در این گزارش مطالب و نظرات حسین پاینده و سناپور را خواهید خواند.

 • چاپ دوم کتاب «آسمان مال من بود» در راه است

  چاپ دوم کتاب «آسمان مال من بود» در راه است

  دومین چاپ كتاب «آسمان مال من بود» که به خاطرات سرهنگ صمدعلی بالازاده تعلق دارد بزودی توسط انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.ساسان ناطق تدوین‌گر این اثر خاطرات این خلبان غیور نیروی ‌هوایی را در سیزده فصل به نگارش درآورده است.

 • «قضیه فیثاغورث با یک صفر دو گوش»چاپ دومی شد

  «قضیه فیثاغورث با یک صفر دو گوش»چاپ دومی شد

  مجموعه داستان «قضیه فیاغورث با یک صفر دو گوش» نوشته مجید دانش‌آراسته، نویسنده ساکن استان گیلان به ‌زودی از سوی نشر سمام به چاپ دوم می‌رسد. این کتاب شامل 27 داستان کوتاه است.

 • «آتش مهر» به بازار کتاب می‌آید

  «آتش مهر» به بازار کتاب می‌آید

  مجموعه غزلیات غلامرضا سازگار با عنوان «آتش مهر» تا پایان سال جاری توسط مؤسسه فرهنگی هنری هلال به چاپ خواهد رسید. این اولین مجموعه از این شاعر است که در آن به صورت کلی تمامی غزلیات آیینی‌اش را به چاپ می‌رساند.

 • مراسم نکوداشت استاد مشفق کاشانی برگزار شد

  مراسم نکوداشت استاد مشفق کاشانی برگزار شد

  مشفق کاشانی با بیان اینکه آثارم از 20 مورد بیشتر است افزود: مجموعه شعرهای ، سرود زندگی ، آذرخش ، آیینه خیال، تنفس نسترن ، دیباچه تقدیر ، بهشت گمشده ، از جمله این آثار است.

 • «کت زوک» سه ماه پس از تجدید انتشار، چاپ سومی شد

  «کت زوک» سه ماه پس از تجدید انتشار، چاپ سومی شد

  نشر نون چاپ سوم از مجموعه‌ داستان مهدي محبی کرمانی با نام «کت زوک» را در حالی منتشر کرد که دومین چاپ از آن سه ماه پیش از سوی همین ناشر منتشر شد. «کت زوک» داستان طنزی نوشته مهدي محبي کرماني و شامل 10 داستان کوتاه طنز است،