پیشخوان خبر
 • سه عنوان کتاب جدید در باب نهج‌البلاغه منتشر می‌شوند

  سه عنوان کتاب جدید در باب نهج‌البلاغه منتشر می‌شوند

  سه عنوان کتاب با موضوع نهج‌البلاغه به زودی ‌از سوی انتشارات هاد روانه بازار نشر می‌شود.انتشارات هاد در ادامه فعالیت‌های خود در زمینه تولید کتاب‌های دینی،‌ به زودی سه عنوان کتاب در حوزه نهج‌البلاغه با رویکردی متفاوت به قلم علی ثقفی به مخاطبان تخصصی حوزه دین ارایه می‌کند.

 • مجموعه داستان «بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

  مجموعه داستان «بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

  مجموعه داستان «بازمانده» در 64 صفحه، با شمارگان هزار و 200 نسخه توسط نشر افراز منتشر شده است.

 • «بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

  «بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

  داستان اين كتاب که در سال 88 برای نخستین‌بار منتشر شده است، برخی از مسايل اجتماعی و بومی مردم و به ویژه مسایل زنان را به گونه‌ای روایت کرده است.اين مجموعه شامل 10 داستان كوتاه است: «حلقه تاریک چاه»، ‌«بازمانده»، ‌«الو و خاکستر»، ‌«باز من می مانی خانم»، ‌«زوار»، «شب یلدا»،‌ «بادکنک یادگاری»، ‌«اتفاق، انتظار»، ‌«گردنبند» و «نقطه» از داستان‌هاي اين مجموعه هستند.

 • نقد و بررسی کتاب «فرزند ایران» در شهر کتاب

  نقد و بررسی کتاب «فرزند ایران» در شهر کتاب

  نشست هفتگی شهر کتاب امروز سه شنبه 22مرداد به نقد و بررسی این کتاب اختصاص دارد.این نشست با حضور نویسنده و قدرت‌الله طاهری در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود. ورود به این نشست، برای علاقه مندان آزاد است.


 • فراز و فرود داستان انقلاب اسلامی به روایت محمدرضاسرشار

  فراز و فرود داستان انقلاب اسلامی به روایت محمدرضاسرشار

  کتاب «ادبیات داستانی ایران پس از انقلاب اسلامی» نوشته محمدرضا سرشار اثر تحقیقی- پژوهشی در بخش ادبیات داستانی ایران در سال‌های اخیر است که در آن به فراز و نشیب‌های این حوزه پرداخته شده است.

 • «فرشته‌ها قصه ندارند بانو!» به چاپ دوم رسید

  «فرشته‌ها قصه ندارند بانو!» به چاپ دوم رسید

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان کتاب «فرشته‌ها قصه ندارند بانو!» سومین تجربه داستانی سیدعلی شجاعی از سوی انتشارات کتاب نیستان به چاپ دوم رسید.«فرشته ها قصه ندارند بانو» اولین مجموعه داستان از سیدعلی شجاعی و شامل 14 داستان کوتاه اوست

 • کتاب «ذره ایی ایمان داشته باش» چاپ دومی شد

  کتاب «ذره ایی ایمان داشته باش» چاپ دومی شد

  «ميچ آلبوم» نويسنده فيلمنامه ، متون تلويزيوني و راديويي است . این نویسنده‌ی 51ساله آمریکایی کم‌کار، اما بسیاردقیق و موفق، است.چاپ دوم این رمان اخیرا منتشر شده است.رمان «ذره‌ای ایمان داشته باش» با ترجمه مهرداد وثوقی از سوی نشر افراز منتشر می‌شود.

 • ترجمه و چاپ کتاب «بن بست نورولت»

  ترجمه و چاپ کتاب «بن بست نورولت»

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان،کتاب «بن بست نورولت» نوشته جک کانتوس نویسنده آمرکایی منتشر شد.این کتاب بیش از 4 بار در راس فهرست پرفروش های روزنامه نیویرک تایمز قرار گرفته است.

 • رونمایی از دو کتاب توسط مرکز تحقیقات جنگ

  رونمایی از دو کتاب توسط مرکز تحقیقات جنگ

  آیین رونمایی از «راویان صحنه جنگ: شهید محمدرضا ملکی» و «گزارش‌های روزانه صحنه نبرد: لشکر 17 علی‌‌بن ابیطالب در عملیات بدر» از ساعت 10 صبح سه‌شنبه(22 مردادماه) در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس برگزار می‌شود.

 • اتمام نگارش مجموعه روزهای انقلاب

  اتمام نگارش مجموعه روزهای انقلاب

  مسعود امیرخانی، دبیر طرح «روزهای انقلاب»، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه این مجموعه به طور کامل نوشته شده و تحویل ناشر داده می‌شود، از مجموع این آثار 20 اثر به طور کامل نوشته شده‌ و به زودی تمامی مجموعه تحویل ناشر داده می‌شود.

 • انتشار مثل حبه های قند

  انتشار مثل حبه های قند

  کتاب «مثل حبه‌های قند» اثر«حجت‌الاسلام محمدرضا رنجبر» از سوی نشر شهر روانه بازار نش می شود.

 • با توجه به متن تاریخی محض نمی توان رمان دینی نوشت

  با توجه به متن تاریخی محض نمی توان رمان دینی نوشت

  نویسنده رمان «محمد» معتقد است: توجه به حواشی نه تنها ما را از اصل دور نمی‌کند که نشان‌دهنده هنر نویسنده و میزان توانمندی اوست؛ زیرا نویسندگان با ورود حاشیه‌ای به متن، از تخیل خود بیشتر بهره می‌برند و این مسئله هیچ منافاتی با وفاداری به مستندات تاریخی ندارد.

 • رمانهای مهم جهان با موضوع جنگ

  رمانهای مهم جهان با موضوع جنگ

  این رمان به نوعی زندگینامه خودنوشت هسفورد است که در جنگ ویتنام شرکت داشته و تجربیات خود را در قالب یک رمان ثبت کرده است. هسفورد این رمان را در سال 1979 منتشر کرد و بعدها دنباله‌ای نیز بر این اثر نوشت.

 •  ش آمریکایی ها هر ثانیه 100 جلد کتاب می‌خرند!

  ش آمریکایی ها هر ثانیه 100 جلد کتاب می‌خرند!

  بر اساس نتایج یک مطالعه، در هر ثانیه در آمریکا، 100 جلد کتاب فروخته می‌شود که این حجم چشمگیر تجارت موجب می‌شود سالانه 16 میلیون تن کاغذ صرف تولید کتاب در آمریکا شود.علاقه بیش از نیمی از خریداران کتاب در آمریکا به خرید کتاب نو موجب شده روزانه در این کشور حدود 8.5 میلیون جلد کتاب به فروش برسد.

 • «گلعلی بابایی» رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس شد

  «گلعلی بابایی» رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس شد

  مراسم افتتاحیه سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس و ادبیات دفاع مقدس امروز با حضور رئیس ستاد نیروهای مسلح سرلشکر فیروزآبادی، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و مسئولین لشکری و کشوری و هنرمندان این عرصه در سالن کوثر ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

 • بوی شکلات در کتابفروشی‌ها، فروش کتاب‌ را تا 6 برابر بیشتر می‌کند

  بوی شکلات در کتابفروشی‌ها، فروش کتاب‌ را تا 6 برابر بیشتر می‌کند

  بوی شکلات در فروشگاه کتاب مردم را ترغیب به خرید رمان‌های رمانتیک می‌کند. به نظر می‌رسد این بو تاثیر کمتری در خرید کتاب‌هایی با موضوع جنایی یا عناوین تجاری داشته باشد.مشتریانی که وارد چنین مغازه‌هایی شده بودند بیش از سه برابر بیشتر به بررسی کتاب‌های رمانتیک و نیز کتاب‌های آشپزی تمایل نشان داده‌اند.

 • قصه های شیرین ایرانی در مسیر تکامل

  قصه های شیرین ایرانی در مسیر تکامل

  به گزارش خبرنگار مهر، دو مجلد جدید از مجموعه قصه‌های شیرین ایرانی با عنوان «هفت اورنگ» به کوشش جعفر ابراهیمی و «گلستان سعدی» به کوشش فرهاد حسن‌زاده از سوی انتشارت سوره مهر منتشر شد.

 • نگارش زندگی نامه داستانی امام جواد

  نگارش زندگی نامه داستانی امام جواد

  احمد عربلو، زندگینامه امام جواد (ع) از تولد تا شهادت را برای گروه سنی نوجوان نوشته است؛ این کتاب از سوی انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

 • تاج طلا؛ راهنمای بلوغ دختران

  تاج طلا؛ راهنمای بلوغ دختران

  «تاج طلا؛ راهنمای بلوغ دختران» با تصویرگری محمدرضا دوست‌محمدی تصاویری کاریکاتورگونه از مفاهیم اثر ارایه می‌دهد که ضمن نزدیکی ذهن مخاطب به مقصود مولف، فضای کتاب را تلطیف می‌کند.نخستین چاپ کتاب «تاج طلا؛ راهنمای بلوغ دختران» را موسسه نشر شهر با شمارگان سه هزار نسخه در 94 صفحه و قیمت 3هزار تومان منتشر کرده است.

 • رمان جدید اوهان پاموک

  رمان جدید اوهان پاموک

  این رمان جدید که با عنوان «حسی غریب در ذهن من» منتشر می‌شود را انتشارات «یاپی کردی» به زبان ترکی منتشر می‌کند. همین ناشر در سال 2003 رمان «استانبول، خاطرات و شهر» پاموک را منتشر کرده بود.