پیشخوان خبر
 • رمان «رها» نوشته نازنین‌فاطمه جمشیدی منتشر شد

  رمان «رها» نوشته نازنین‌فاطمه جمشیدی منتشر شد

  رمان «رها» نوشته نازنین‌فاطمه جمشیدی با داستانی از موفقیت دختری معلول منتشر شد. این کتاب سعی می‌کند روایتگر این باشد که افراد بسیاری با وجود معلولیت به موفقیت‌های بسیاری دست یافته‌اند.

 • بازخوانی سیاست‌های متاثر از انقلاب اسلامی در «بهشتی از زبان بهشتی»

  بازخوانی سیاست‌های متاثر از انقلاب اسلامی در «بهشتی از زبان بهشتی»

  «بهشتی از زبان بهشتی» عنوان کتابی است که در سه جلد، به خاطراتی از شهید آیت‌الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی و یادداشت‌هایی به قلم او درباره انقلاب اسلامی ایران و سیاست‌های اتخاذ شده متاثر از وقوع آن می‌پردازد.

 • «جاناتان مرغ دریایی»با ترجمه ای جدید منتشر شد

  «جاناتان مرغ دریایی»با ترجمه ای جدید منتشر شد

  رمان «جاناتان مرغ دریایی» اثر ریچارد باخ با ترجمه سلماز بهگام منتشر شد. این رمان درباره زندگی یک مرغ دریایی است که تلاش می‌کند محدودیت‌ها را کنار بزند و پروازی بلندتر از همنوعانش را تجربه کند.نویسنده در این کتاب با روایت داستانی پندآموز از زندگی یک مرغ دریایی در تلاش است به خواننده یادآوری کند که تنها کوشش و اراده است که می‌تواند راه رسیدن به هدف را هموار کند

 • مرحله دوم«پله ‌پله تا ملاقات خدا» منتشر شد

  مرحله دوم«پله ‌پله تا ملاقات خدا» منتشر شد

  «پله ‌پله تا ملاقات خدا» به اهتمام مؤسسه فرهنگی هنری «سبل السلام» و آماده سازی و چاپ مؤسسه «نشر شهر» با تقدیم به «اویس بن عامر قرنی» که رسول خدا مشتاق دیدارش بود، منتشر و روانه بازار نشر شده است.کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» دارای هفت بخش نظیر «عقوق و حقوق والدین»، «پیوند با خویشاوند»، «همسایه»، «امانت و خیانت»، «عهد و پیمان»، «غیبت» و «منابع و مأخذ» است.

 • گزارشی از جلسه نقد رمان سووشون

  گزارشی از جلسه نقد رمان سووشون

  در این گزارش مطالب و نظرات حسین پاینده و سناپور را خواهید خواند.

 • چاپ دوم کتاب «آسمان مال من بود» در راه است

  چاپ دوم کتاب «آسمان مال من بود» در راه است

  دومین چاپ كتاب «آسمان مال من بود» که به خاطرات سرهنگ صمدعلی بالازاده تعلق دارد بزودی توسط انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.ساسان ناطق تدوین‌گر این اثر خاطرات این خلبان غیور نیروی ‌هوایی را در سیزده فصل به نگارش درآورده است.

 • «قضیه فیثاغورث با یک صفر دو گوش»چاپ دومی شد

  «قضیه فیثاغورث با یک صفر دو گوش»چاپ دومی شد

  مجموعه داستان «قضیه فیاغورث با یک صفر دو گوش» نوشته مجید دانش‌آراسته، نویسنده ساکن استان گیلان به ‌زودی از سوی نشر سمام به چاپ دوم می‌رسد. این کتاب شامل 27 داستان کوتاه است.

 • «آتش مهر» به بازار کتاب می‌آید

  «آتش مهر» به بازار کتاب می‌آید

  مجموعه غزلیات غلامرضا سازگار با عنوان «آتش مهر» تا پایان سال جاری توسط مؤسسه فرهنگی هنری هلال به چاپ خواهد رسید. این اولین مجموعه از این شاعر است که در آن به صورت کلی تمامی غزلیات آیینی‌اش را به چاپ می‌رساند.

 • مراسم نکوداشت استاد مشفق کاشانی برگزار شد

  مراسم نکوداشت استاد مشفق کاشانی برگزار شد

  مشفق کاشانی با بیان اینکه آثارم از 20 مورد بیشتر است افزود: مجموعه شعرهای ، سرود زندگی ، آذرخش ، آیینه خیال، تنفس نسترن ، دیباچه تقدیر ، بهشت گمشده ، از جمله این آثار است.

 • «کت زوک» سه ماه پس از تجدید انتشار، چاپ سومی شد

  «کت زوک» سه ماه پس از تجدید انتشار، چاپ سومی شد

  نشر نون چاپ سوم از مجموعه‌ داستان مهدي محبی کرمانی با نام «کت زوک» را در حالی منتشر کرد که دومین چاپ از آن سه ماه پیش از سوی همین ناشر منتشر شد. «کت زوک» داستان طنزی نوشته مهدي محبي کرماني و شامل 10 داستان کوتاه طنز است،

 • سه عنوان کتاب جدید در باب نهج‌البلاغه منتشر می‌شوند

  سه عنوان کتاب جدید در باب نهج‌البلاغه منتشر می‌شوند

  سه عنوان کتاب با موضوع نهج‌البلاغه به زودی ‌از سوی انتشارات هاد روانه بازار نشر می‌شود.انتشارات هاد در ادامه فعالیت‌های خود در زمینه تولید کتاب‌های دینی،‌ به زودی سه عنوان کتاب در حوزه نهج‌البلاغه با رویکردی متفاوت به قلم علی ثقفی به مخاطبان تخصصی حوزه دین ارایه می‌کند.

 • مجموعه داستان «بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

  مجموعه داستان «بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

  مجموعه داستان «بازمانده» در 64 صفحه، با شمارگان هزار و 200 نسخه توسط نشر افراز منتشر شده است.

 • «بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

  «بازمانده» نوشته مریم دلباری به چاپ دوم رسيد.

  داستان اين كتاب که در سال 88 برای نخستین‌بار منتشر شده است، برخی از مسايل اجتماعی و بومی مردم و به ویژه مسایل زنان را به گونه‌ای روایت کرده است.اين مجموعه شامل 10 داستان كوتاه است: «حلقه تاریک چاه»، ‌«بازمانده»، ‌«الو و خاکستر»، ‌«باز من می مانی خانم»، ‌«زوار»، «شب یلدا»،‌ «بادکنک یادگاری»، ‌«اتفاق، انتظار»، ‌«گردنبند» و «نقطه» از داستان‌هاي اين مجموعه هستند.

 • نقد و بررسی کتاب «فرزند ایران» در شهر کتاب

  نقد و بررسی کتاب «فرزند ایران» در شهر کتاب

  نشست هفتگی شهر کتاب امروز سه شنبه 22مرداد به نقد و بررسی این کتاب اختصاص دارد.این نشست با حضور نویسنده و قدرت‌الله طاهری در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود. ورود به این نشست، برای علاقه مندان آزاد است.


 • فراز و فرود داستان انقلاب اسلامی به روایت محمدرضاسرشار

  فراز و فرود داستان انقلاب اسلامی به روایت محمدرضاسرشار

  کتاب «ادبیات داستانی ایران پس از انقلاب اسلامی» نوشته محمدرضا سرشار اثر تحقیقی- پژوهشی در بخش ادبیات داستانی ایران در سال‌های اخیر است که در آن به فراز و نشیب‌های این حوزه پرداخته شده است.

 • «فرشته‌ها قصه ندارند بانو!» به چاپ دوم رسید

  «فرشته‌ها قصه ندارند بانو!» به چاپ دوم رسید

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان کتاب «فرشته‌ها قصه ندارند بانو!» سومین تجربه داستانی سیدعلی شجاعی از سوی انتشارات کتاب نیستان به چاپ دوم رسید.«فرشته ها قصه ندارند بانو» اولین مجموعه داستان از سیدعلی شجاعی و شامل 14 داستان کوتاه اوست

 • کتاب «ذره ایی ایمان داشته باش» چاپ دومی شد

  کتاب «ذره ایی ایمان داشته باش» چاپ دومی شد

  «ميچ آلبوم» نويسنده فيلمنامه ، متون تلويزيوني و راديويي است . این نویسنده‌ی 51ساله آمریکایی کم‌کار، اما بسیاردقیق و موفق، است.چاپ دوم این رمان اخیرا منتشر شده است.رمان «ذره‌ای ایمان داشته باش» با ترجمه مهرداد وثوقی از سوی نشر افراز منتشر می‌شود.

 • ترجمه و چاپ کتاب «بن بست نورولت»

  ترجمه و چاپ کتاب «بن بست نورولت»

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان،کتاب «بن بست نورولت» نوشته جک کانتوس نویسنده آمرکایی منتشر شد.این کتاب بیش از 4 بار در راس فهرست پرفروش های روزنامه نیویرک تایمز قرار گرفته است.

 • رونمایی از دو کتاب توسط مرکز تحقیقات جنگ

  رونمایی از دو کتاب توسط مرکز تحقیقات جنگ

  آیین رونمایی از «راویان صحنه جنگ: شهید محمدرضا ملکی» و «گزارش‌های روزانه صحنه نبرد: لشکر 17 علی‌‌بن ابیطالب در عملیات بدر» از ساعت 10 صبح سه‌شنبه(22 مردادماه) در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس برگزار می‌شود.

 • اتمام نگارش مجموعه روزهای انقلاب

  اتمام نگارش مجموعه روزهای انقلاب

  مسعود امیرخانی، دبیر طرح «روزهای انقلاب»، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه این مجموعه به طور کامل نوشته شده و تحویل ناشر داده می‌شود، از مجموع این آثار 20 اثر به طور کامل نوشته شده‌ و به زودی تمامی مجموعه تحویل ناشر داده می‌شود.