پیشخوان خبر
 • انتشار مثل حبه های قند

  انتشار مثل حبه های قند

  کتاب «مثل حبه‌های قند» اثر«حجت‌الاسلام محمدرضا رنجبر» از سوی نشر شهر روانه بازار نش می شود.

 • با توجه به متن تاریخی محض نمی توان رمان دینی نوشت

  با توجه به متن تاریخی محض نمی توان رمان دینی نوشت

  نویسنده رمان «محمد» معتقد است: توجه به حواشی نه تنها ما را از اصل دور نمی‌کند که نشان‌دهنده هنر نویسنده و میزان توانمندی اوست؛ زیرا نویسندگان با ورود حاشیه‌ای به متن، از تخیل خود بیشتر بهره می‌برند و این مسئله هیچ منافاتی با وفاداری به مستندات تاریخی ندارد.

 • رمانهای مهم جهان با موضوع جنگ

  رمانهای مهم جهان با موضوع جنگ

  این رمان به نوعی زندگینامه خودنوشت هسفورد است که در جنگ ویتنام شرکت داشته و تجربیات خود را در قالب یک رمان ثبت کرده است. هسفورد این رمان را در سال 1979 منتشر کرد و بعدها دنباله‌ای نیز بر این اثر نوشت.

 •  ش آمریکایی ها هر ثانیه 100 جلد کتاب می‌خرند!

  ش آمریکایی ها هر ثانیه 100 جلد کتاب می‌خرند!

  بر اساس نتایج یک مطالعه، در هر ثانیه در آمریکا، 100 جلد کتاب فروخته می‌شود که این حجم چشمگیر تجارت موجب می‌شود سالانه 16 میلیون تن کاغذ صرف تولید کتاب در آمریکا شود.علاقه بیش از نیمی از خریداران کتاب در آمریکا به خرید کتاب نو موجب شده روزانه در این کشور حدود 8.5 میلیون جلد کتاب به فروش برسد.

 • «گلعلی بابایی» رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس شد

  «گلعلی بابایی» رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس شد

  مراسم افتتاحیه سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس و ادبیات دفاع مقدس امروز با حضور رئیس ستاد نیروهای مسلح سرلشکر فیروزآبادی، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و مسئولین لشکری و کشوری و هنرمندان این عرصه در سالن کوثر ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

 • بوی شکلات در کتابفروشی‌ها، فروش کتاب‌ را تا 6 برابر بیشتر می‌کند

  بوی شکلات در کتابفروشی‌ها، فروش کتاب‌ را تا 6 برابر بیشتر می‌کند

  بوی شکلات در فروشگاه کتاب مردم را ترغیب به خرید رمان‌های رمانتیک می‌کند. به نظر می‌رسد این بو تاثیر کمتری در خرید کتاب‌هایی با موضوع جنایی یا عناوین تجاری داشته باشد.مشتریانی که وارد چنین مغازه‌هایی شده بودند بیش از سه برابر بیشتر به بررسی کتاب‌های رمانتیک و نیز کتاب‌های آشپزی تمایل نشان داده‌اند.

 • قصه های شیرین ایرانی در مسیر تکامل

  قصه های شیرین ایرانی در مسیر تکامل

  به گزارش خبرنگار مهر، دو مجلد جدید از مجموعه قصه‌های شیرین ایرانی با عنوان «هفت اورنگ» به کوشش جعفر ابراهیمی و «گلستان سعدی» به کوشش فرهاد حسن‌زاده از سوی انتشارت سوره مهر منتشر شد.

 • نگارش زندگی نامه داستانی امام جواد

  نگارش زندگی نامه داستانی امام جواد

  احمد عربلو، زندگینامه امام جواد (ع) از تولد تا شهادت را برای گروه سنی نوجوان نوشته است؛ این کتاب از سوی انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

 • تاج طلا؛ راهنمای بلوغ دختران

  تاج طلا؛ راهنمای بلوغ دختران

  «تاج طلا؛ راهنمای بلوغ دختران» با تصویرگری محمدرضا دوست‌محمدی تصاویری کاریکاتورگونه از مفاهیم اثر ارایه می‌دهد که ضمن نزدیکی ذهن مخاطب به مقصود مولف، فضای کتاب را تلطیف می‌کند.نخستین چاپ کتاب «تاج طلا؛ راهنمای بلوغ دختران» را موسسه نشر شهر با شمارگان سه هزار نسخه در 94 صفحه و قیمت 3هزار تومان منتشر کرده است.

 • رمان جدید اوهان پاموک

  رمان جدید اوهان پاموک

  این رمان جدید که با عنوان «حسی غریب در ذهن من» منتشر می‌شود را انتشارات «یاپی کردی» به زبان ترکی منتشر می‌کند. همین ناشر در سال 2003 رمان «استانبول، خاطرات و شهر» پاموک را منتشر کرده بود.

 • چاپ سوم دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت وصهیونیسم

  چاپ سوم دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت وصهیونیسم

  چاپ سوم دایره المعارف مصور یهودیت بزودی روانه بازار نشر خواهد شد.این کتاب که اولین دایره المعارف از دایره المعارف های هفت گانه نشر سایان می باشد توانست در مدت کوتاهی جای خود را درمیان کتابخوانان باز کند وبا وجود نفیس بودن کتاب وقیمت نسبتا بالای آن در کمتر از سه ماه به چاپ سوم برسد.

 • چاپ بیستم شطرنج با ماشین قیامت

  چاپ بیستم شطرنج با ماشین قیامت

  رمان «شطرنج با ماشین قیامت» نوشته حبیب احمدزاده به چاپ بیستم رسیده و به زودی از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار می‌شود.

 • برندگان جوایز در شانزدهمین جشنواره کتاب کودک ونوجوان

  برندگان جوایز در شانزدهمین جشنواره کتاب کودک ونوجوان

  در مراسمی که روز 18 تیر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی، هنری کانون در تهران برگزار شد 57 اثر از میان 682 اثر بررسی شده در بخش‌های کودک و نوجوان شانزدهمین جشنواره، شایسته دریافت جایزه شد.

 • درکمتر از دوماه چاپ دوم حا سین نون

  درکمتر از دوماه چاپ دوم حا سین نون

  «حاء . سین. نون »عنوان رمانی از سید علی شجاعی است که در آن به 11 سال پایانی زندگی امام، شامل امیری، صلح و شهادت ایشان پرداخته شده است.به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان این کتاب 164 صفحه ای که انتشارات «کتاب نیستان »نخستین بار آن را منتشر کرد به چاپ دوم رسید.

 • دشت های سوزان چاپ دومی شد

  دشت های سوزان چاپ دومی شد

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان کتاب «دشت‌های سوزان» صادق کرمیار پس از گذشت یک سال به چاپ دوم رسید .این رمان در اواخر سال90 منتشر شده است و به جریان حمله و فتنه انگیزی انگلیسی ها برای سلطه بر نفت ایران اشاره دارد، داستان کتاب به جریان غائله شیخ خزعل می پردازد.

 • کتابی خواندنی درباره پنج تن آل عبا

  کتابی خواندنی درباره پنج تن آل عبا

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان کتاب غنچه یاس کبود راهی بازار نشر شد.این اثر از داستان ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) شروع می‌شود و در ادامه با ماجرای ولادت امام حسن(ع) ادامه پیدا می‌کند.

 • آیا می دانید پرفروش ترین کتابهای دنیا کدامند؟

  آیا می دانید پرفروش ترین کتابهای دنیا کدامند؟

  ایسنا گزارش داد: نگاهی به کتاب‌هایی که بیشترین تیراژ را در ادوار تاریخ داشته‌اند، خالی از لطف نیست. در گزارش پیش‌رو نگاهی داریم به کتاب‌ها و مجموعه‌های چندجلدی که بیشترین تیراژ چاپخانه‌های جهان را در دست دارند. این آمار در سه بخش تیراژ بالای 100 میلیون‌، بین 50 تا 100 میلیون و بین 30 تا 50 میلیون نسخه ارائه می‌شود.

 • جلسه نقد کتاب سه کاهن در فرهنگسرای بهمن

  جلسه نقد کتاب سه کاهن در فرهنگسرای بهمن

  به گزارش پایگاه اینترنتی کتابستان جلسه‌ نقد کتاب سه کاهن نوشته‌ی مجید قیصری، دوشنبه 20 خرداد با حضور نویسنده‌ی کتاب در فرهنگ‌سرای بهمن برگزار می‌شود.در این نشست که نخستین نشست از جلسات نقد کتاب این فرهنگ‌سرا خواهد بود، محمدعلی علومی و محسن فرجی به عنوان منتقد، نظرات خود را درباره‌ کتاب در حضور علاقه‌مندان طرح خواهند کرد.

 • عیار مدیران

  عیار مدیران

  به گزارش خبرآنلاین کتاب «عیار مدیران» در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری از سوی موسسه انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب مورد تائید قرار گرفت. این کتاب که برگرفته از بیانات و مواضع رهبر انقلاب اسلامی در طول ۲۴ سال گذشته است توصیه‌ها و توصیف‌های معظم‌له در ارتباط با مدیران نظام، جمع‌آوری و با طبقه‌بندی مناسبی ارایه نموده است.

 • آخرین یادگار از امیر خان فردی

  آخرین یادگار از امیر خان فردی

  مراسم گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم امیر حسین فردی 28 خرداد در سالن مهر حوزه هنری برگزار می شود و اهالی فرهنگ و ادب در این مراسم حضور خواهند داشت.