اصول عقاید
 • آیین وهابیت

  آیین وهابیت

  آیت الله سبحانی در کتاب آیین وهابیت، با کمک از نص صریح قرآن و روایات نقل شده از پیامبر گرامی اسلام، به شبهات مطرح شده از سوی وهابی ها پاسخ گفته و صحت ادعای آنان را باطل کرده است.مهم ترین ویژگی کتاب، ارائه پاسخ های جامع و کامل و پرهیز از هرگونه جانب داری و تعصب است.

 • معارف قرآن: خداشناسی، جهان‌شناسی، انسان‌شناسی (مشکات) 

  معارف قرآن: خداشناسی، جهان‌شناسی، انسان‌شناسی (مشکات) 

  بررسی مطالب عقیدتی با رویکردهای تفسیری و برداشت‌های قرآنی از برجستگی‌های این اثر است که سبب می‌شود مطالب این کتاب در هندسه‌ای جدید تدوین گردد و مورد توجه بسیاری از دانش‌طلبان قرار گيرد.

 • معاد و جهان پس از مرگ 

  معاد و جهان پس از مرگ 

  آیا با پوسیدن بدن روح باقى مى‌ماند؟ عالم پس از مرگ چگونه است؟ آیا مسائل مربوط به زندگى پس از مرگ را مى‌توان با اصول علمى ثابت کرد؟این اثر با پاسخ به این مسائل در تبیینی روان توانسته است در بُعد نظری اعتقادی راسخ دربارة معاد بسازد.

 • غیب آگاهی سوم 

  غیب آگاهی سوم 

  بررسی مسئلة علم امام در آیات قرآنی و بررسی آن در آیات متعدد و بیان اخبار غیبی که از پیامبر (ص) و ائمه (ع) منقول است دو محور اساسی این اثر را تشكيل مي‌دهد.

 • عروج روح 

  عروج روح 

  تبیین عالم پس از مرگ، یعنی عالم برزخ، در قالب طرح مسائلی همچون حقیقت بدن مثالی یا برزخی، فشارهای قبر، پرسش قبر و تکامل برزخی از بررسی‌های این مؤلف گرامی در این اثر می‌باشد.

 • جبر و اختیار (بحث‌های آیت‌‌الله جعفر سبحانی) 

  جبر و اختیار (بحث‌های آیت‌‌الله جعفر سبحانی) 

  بررسی جبر و اختیار محور اصلی این نوشتار است. مؤلف با بحثی مبسوط تمام وجوه این مسئله را مورد پژوهش قرار داده است. سیر تطورات تاریخی این اندیشه همراه با بررسی نگرش‌های سه‌گانه پیرامون این مسئله و نقد و تحلیل هر یک از این دیدگاه‌ها از عمده مباحث مطرح‌شده در این اثر می‌باشد.

 • پرسمان قرآنی جبر و اختیار 

  پرسمان قرآنی جبر و اختیار 

  یکی از موضوع‌های مهم معرفتی که ذهن بشر را در طول تاریخ به خود مشغول کرده جبر و اختیار است. این اثر از سری مجموعه‌هایی است که در رابطه با مطالبه‌های علمی دانشجویان در مباحث معرفتیِ دین تدوین شده است و به بررسی مسئلة جبر و اختیار و قضا و قدر می‌پردازد.

 • انیس الموحدین (آموزش اصول دین) 

  انیس الموحدین (آموزش اصول دین) 

  کتاب انیس الموحدین نوشتة ملا محمدمهدی بن ابی‌ذر بن حاج محمد نراقی (1209 هـ.) می‌باشد. ایشان تألیفات زیادی در رشته‌های متنوع علمی همانند فقه، اصول، فلسفه، کلام، اخلاق، تاریخ، ادبیات، ریاضی و هیأت دارند.

 • آموزش عقاید (مجموعة مشکات) 

  آموزش عقاید (مجموعة مشکات) 

  این اثر از تألیفات استاد مصباح می‌باشد. ايشان به سبب احاطه بر مباحث کلامی توانسته‌اند مباحث را به گونه‌اى تنظیم كنند که مطالب آن ازترتیبی منطقى برخوردار باشند.

 • امامت و رهبری 

  امامت و رهبری 

  طرح مسئلة امامت در قرآن با بررسی پیرامون آیات «اليوم يئس...»، «اليوم اكملت...» و آية تطهير پایان‌بخش مباحث محوری این اثر می‌باشد.

 • امامت در بینش اسلامی 

  امامت در بینش اسلامی 

  در اين اثر به تبیین جايگاه امامت در تفکر اسلامی و طرح مسئلة وجوب امامت در فرقه‌هاي مختلف کلامي اسلامي پرداخته شده است.

 • اصول عقايد 

  اصول عقايد 

  طرح و بیان نکات کاربردی و مثال‌های زیبا و مناسب برای فهم عمق مطالب طراوت خاصی به این مباحث استدلالی بخشیده و توانسته است عموم مخاطبین را جذب كند.

 • مقدمه‌ای بر جهان‌بینی

  مقدمه‌ای بر جهان‌بینی

  این کتاب آخرین نگارش شهید مطهری است و برای رفع شبهات و نمایاندن آن دسته از انحرافات فکری که توسط برخی از گروه‌ها، اعم از مذهبی و غیرمذهبی، در آن زمان تبلیغ می‌شده؛ تدوین گردیده است.

 • آموزش عقاید (مجموعة مشکات)

  آموزش عقاید (مجموعة مشکات)

  این اثر از تألیفات استاد مصباح می‌باشد. ايشان به سبب احاطه بر مباحث کلامی توانسته‌اند مباحث را به گونه‌اى تنظیم كنند که مطالب آن ازترتیبی منطقى برخوردار باشند.اثبات مطالب با استفاده از دلیل‌هاى متقن، به دور از توضیحات ملال‌آور و همراهی شبهات ذیل مباحث کتاب، سبب گرایش نسل جوان به مطالعة این اثر می‌شود.

 • اصول عقايد

  اصول عقايد

  این کتاب از آثار قلمی حجت‌الاسلام محسن قرائتی می¬باشد. قلم روان و جذاب ایشان سبب خواندنی شدن این کتاب شده است، چرا که با شیوة معمول کتب عقیدتی که معمولاً در آن‌ها از اصطلاحات فلسفی و بیانات پیچیده استفاده می‌شود متفاوت است.بررسی شبهات روز، مخصوصاً پیرامون بحث وهابیت، در کنار مسائل اعتقادی تلفیقي، موجب جامعیت این اثر شده است.

 • جایگاه غدیر

  جایگاه غدیر

  نویسنده غدیر را از ابعاد گوتاگون برررسی کرده، ابتدا با پرداختن به مهم ترین سوالات مطرح شده در این باب و در پایان با پرداختن به خطبه ی غدیر، آن را از نگاهی نو مورد بازخوانی قرار داده و بر عمق معرفت به غدیر می افزاید.

 • المراجعات

  المراجعات

  کتاب المراجعات حاصل نامه­های دو عالم بزرگ شیعه و اهل سنت یعنی علامه شرف الدین و شیخ سلیم البشری المالکی رییس وقت داشگاه الازهر مصر می­باشد. محتوای نامه­ها اختلاف اساسی میان دو مکتب یعنی مساله امامت می­باشد. یکی از مهمترین کتب در اثبات حقانیت مذهب شیعه است.

 • وارثان عاشورا

  وارثان عاشورا

  اين كتاب به بررسي عمق تاريخ عاشورا مي‌پردازد؛ از يك سو با آگاهي از معضلات و شبهات نو و كهنه كلامي، به مباحث بنيادين اضطرار به جهت «حق و شبهه» مي‌پردازد. همچنين ريشه‌هاي اشتباه و انحراف را نشان داده و درباره رستگاري گفت وگو مي‌كند.

 • نقش‌آفرینی یهودیان مخفی در مسیحیت

  نقش‌آفرینی یهودیان مخفی در مسیحیت

  یکی از مؤثرترین رویدادهای سیاسی جهان نفوذ صهیونیسم در مسیحیت است. کتاب حاضر این نفوذ و اثرات آن را با هدف شناساندن یهودیان مسیحی‌نما و صهیونیسم مسیحی تبیین و تشریح کرده است.

 • اجتهاد در مقابل نص

  اجتهاد در مقابل نص

  این کتاب با استناد به منابع مشهور و معتبر اهل سنت اجتهادات خلفاء و اصحاب پیابر در تمامی مسائل اسلامی از جمله اعتقادات، تفسیر، احکام، عبادات و سایر امور را نقل می‌کند.