امام و رهبری
 • در کمتر از 20 روز؛ کتاب «اجتهاد و نوآوری فکری از دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای» به چاپ دوم رسید.

  در کمتر از 20 روز؛ کتاب «اجتهاد و نوآوری فکری از دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای» به چاپ دوم رسید.

  در کشور لبنان همایشی تحت عنوان «اجتهاد و نوآوری فکری امام خامنه ای» برگزار شد که در آن اندیشمندانی از ایران و کشورهای مختلف اسلامی حضور داشتند که به بحث و بررسی درباره اندیشه، آراء ، افکار و نظریات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) پرداختند...

 • سیمای آفتاب؛ خاطرات ناب از زندگانی الهی، سیاسی امام خمینی(ره)

  سیمای آفتاب؛ خاطرات ناب از زندگانی الهی، سیاسی امام خمینی(ره)

  این کتاب که در بردارنده خاطرات ناب از زندگانی الهی، سیاسی امام خمینی(ره) است، در چهار فصل تنظیم شده که در فصل اول با عنوان امام از نگاه نزدیکان و بستگان 78 خاطره از زندگی ایشان را نگارنده ذکر کرده است.

 • کتاب انقلاب، فصل بیداری

  کتاب انقلاب، فصل بیداری

  کتاب حاضر، تلاشی است برای تلخیص و بازخوانی بیانات حضرت امام خمینی (ره) برای تمام مخاطبان نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی و آشنا کردن آنها با مجموعه‌ای از معارف اسلامی که منجر به خلق حادثه انقلاب اسلامی شده است.

 • توقف ممنوع

  توقف ممنوع

  این کتاب مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در قالب یك مدل مفهومی برای رسیدن به تولید علم است، یك فرآیند جهت دار از حركت دانش­‌آموزی تا جنبش نرم­افزاری كه ماحصل دانشگاه و تحصیلات تكمیلی خواهد بود.

 • «مطلع عشق»

  «مطلع عشق»

  کتاب «مطلع عشق» مجموعه ایی است از پندها و نصایح مقام معظم رهبری به زوج های جوانی که توفیق یافته اند پیوند زناشویی خود را با کلام ایشان، هماهنگ کنند و در آغاز زندگی از سرچشمه فیض و حکمت آن عالم عارف بهره گیرند.

 • منشـور فـرهنـگ از دیدگاه مقام معظم رهبری

  منشـور فـرهنـگ از دیدگاه مقام معظم رهبری

  کتاب حاضر که با عنوان « منشور فرهنگ از مقام معظم رهبری » تقدیم می شود، سعی دارد مقید به فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای، مخاطبین را با محورهای اصلی در شناخت موضوعات فرهنگی انقلاب آشنا نماید.

 • نقد کتاب سه دیدار

  نقد کتاب سه دیدار

  مقاله ای که در پی می خوانید نقدی است بر کتاب «سه دیدار» درباره زندگی امام خمینی و در قالب داستان به رشته تحریر درآمده است.داستان "سه دیدار" از نوع تاریخی است.

 • رمان «سه ديدار با مردي كه از فراسوي باور ما مي‌آمد»

  رمان «سه ديدار با مردي كه از فراسوي باور ما مي‌آمد»

  كليت حوادث داستاني كتاب در سه بخش جداگانه روايت مي‌شود كه بخش اول حالتي توصيفي دارد و در قالب داستاني نمي‌گنجد. صحبت اصلي نويسنده درباره ورود مردي است كه از دريا بر آمده و يك راست به منزل راوي مي‌آيد و در پي آن مريدي راوي مشخص و تعريف و تمجيدهاي از خود مطرح مي‌شود. در بخش دوم، داستان به دوران نوجواني امام بر مي‌گردد.

 • معرفی منشـور فـرهنـگ از دیدگاه امام خمینی(ره)

  معرفی منشـور فـرهنـگ از دیدگاه امام خمینی(ره)

  کتاب حاضر که با عنوان « منشور فرهنگ از نگاه امام خمینی ( ره ) » تقدیم می شود، سعی دارد مقید به فرمایشات امام راحل، مخاطبین را با محورهای اصلی در شناخت موضوعات فرهنگی انقلاب آشنا نماید.

 • شرح اسم

  شرح اسم

  «سید علی حسینی خامنه‌ای»، اسمی است که «هدایت‌ الله بهبودی» با تکیه بر اسناد و مدارک «مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی» شرح حیات آن را از قدم نهادن به دنیا در ٢٩ فروردین ١٣١٨ تا پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ١٣۵٧ نگاشته است.

 • طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

  طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

  «طرح کلی اندیشة اسلامی در قرآن» پنجمین اثر مکتوب حضرت آیت الله خامنه‌ای بود که قبل از انقلاب، در سال 1354 به چاپ رسید.
  این کتابچه مجموعة پلی‌کپی‌هایی است که در جلسات روزانة ماه رمضان مسجد امام حسن در سال 1353 در اختیار حاضران قرار داده مى‏شد؛ به علاوة مقدمه‌ای که رهبر انقلاب ، قبل از چاپ بر آن نوشته بودند.

 • کتابهای خواندنی درباره امام خمینی (ره)

  کتابهای خواندنی درباره امام خمینی (ره)

  در این بسته 16 کتاب خواندنی پیرامون امام راحل معرفی شده است که خصوصا برای نسل سوم و علاقه‌مندان رهبر کبیر انقلابی که ایشان را ندیده‌اند بسیار مفید خواهد بود.

 • داستان سیستان  

  داستان سیستان  

  داستان سیستان، داستان نیست. روایتی است از آنچه بین رهبر و مردم ساکن در پایین ترین قسمت نقشه ایران گذشته است. روایتی است از سفر رهبر تا قلب ملت.

 • سه دیدار  

  سه دیدار  

  جلد اول رمان به کودکی و نوجوانی امام می‌پردازد و کتاب دوم گوشه‌هایی از زندگانی، مبارزات و ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) با استفاده از تکنیک‌های داستانی، روایت می‌شود.

 • انسان 250ساله

  انسان 250ساله

  محتوای کتاب به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانة ائمه (ع) است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخیِ صِرف باشد یک فراتحلیلِ تاریخی است.

 • معرفی کتاب آب، آیینه، آفتاب

  معرفی کتاب آب، آیینه، آفتاب

  خواننده پس از مطالعة این کتاب به خوبی می‌تواند به تحلیل الگويیِ شخصیت رهبری بپردازد تا در پرتو شناخت سیرة رفتاری ایشان به شایستگی‌های رهبرش پي ببرد.

 • نکته‌های ناب (مجموعة پنج‌جلدی)

  نکته‌های ناب (مجموعة پنج‌جلدی)

  دفتر نشر معارف را بر آن داشت تا با بررسی مجموعة فرمایشات آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، مد ظلّه العالی، بخش‌های مهمی از دیدگاه‌های ایشان دربارة اهم مسائل روز و برخی از «نکته‌های ناب» بیانات ایشان را با دسته‌بندی موضوعی در پنج جلد مجزا تحت همین عنوان ارائه دهد.

 • معارف انقلاب

  معارف انقلاب

  کتاب معارف انقلاب که بیش از 400 فراز از دیدگاه‌های مقام معظم رهبری را شامل می‌شود حاصل پژوهش میدانی وسیعی است که در رابطه با سخنان گذشتة ایشان صورت گرفته و به صورت کاملاً منسجم در اختیار نسل سوم انقلاب قرار گرفته است.

 • شرح ماجرا

  شرح ماجرا

  شرح ماجرا مروری است بر دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در مورد این دوران غبارآلود که جهت فهم تاریخ و عبرت‌گیری از آن باید به سراغ شخصیتی چون ایشان رفت و نظرهای ايشان را به عنوان تحلیل‌گرِ برتر مورد دقت و تعمق قرار داد.

 • پرتوی از خورشید 

  پرتوی از خورشید 

  خواننده پس از مطالعة این اثر تازه متوجه می‌شود که چگونه رهبر ایران اسلامی مؤلفه‌های اساسی یک رهبر دینی را دارد و چگونه برخی خصیصه‌های منفی که صاحب منصبان دنیایی مبتلا به آن‌ها می‌شوند در ايشان يافت نمي‌شود.