امام و رهبری
 • نقد کتاب سه دیدار

  نقد کتاب سه دیدار

  مقاله ای که در پی می خوانید نقدی است بر کتاب «سه دیدار» درباره زندگی امام خمینی و در قالب داستان به رشته تحریر درآمده است.داستان "سه دیدار" از نوع تاریخی است.

 • رمان «سه ديدار با مردي كه از فراسوي باور ما مي‌آمد»

  رمان «سه ديدار با مردي كه از فراسوي باور ما مي‌آمد»

  كليت حوادث داستاني كتاب در سه بخش جداگانه روايت مي‌شود كه بخش اول حالتي توصيفي دارد و در قالب داستاني نمي‌گنجد. صحبت اصلي نويسنده درباره ورود مردي است كه از دريا بر آمده و يك راست به منزل راوي مي‌آيد و در پي آن مريدي راوي مشخص و تعريف و تمجيدهاي از خود مطرح مي‌شود. در بخش دوم، داستان به دوران نوجواني امام بر مي‌گردد.

 • معرفی منشـور فـرهنـگ از دیدگاه امام خمینی(ره)

  معرفی منشـور فـرهنـگ از دیدگاه امام خمینی(ره)

  کتاب حاضر که با عنوان « منشور فرهنگ از نگاه امام خمینی ( ره ) » تقدیم می شود، سعی دارد مقید به فرمایشات امام راحل، مخاطبین را با محورهای اصلی در شناخت موضوعات فرهنگی انقلاب آشنا نماید.

 • شرح اسم

  شرح اسم

  «سید علی حسینی خامنه‌ای»، اسمی است که «هدایت‌ الله بهبودی» با تکیه بر اسناد و مدارک «مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی» شرح حیات آن را از قدم نهادن به دنیا در ٢٩ فروردین ١٣١٨ تا پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ١٣۵٧ نگاشته است.

 • طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

  طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

  «طرح کلی اندیشة اسلامی در قرآن» پنجمین اثر مکتوب حضرت آیت الله خامنه‌ای بود که قبل از انقلاب، در سال 1354 به چاپ رسید.
  این کتابچه مجموعة پلی‌کپی‌هایی است که در جلسات روزانة ماه رمضان مسجد امام حسن در سال 1353 در اختیار حاضران قرار داده مى‏شد؛ به علاوة مقدمه‌ای که رهبر انقلاب ، قبل از چاپ بر آن نوشته بودند.

 • کتابهای خواندنی درباره امام خمینی (ره)

  کتابهای خواندنی درباره امام خمینی (ره)

  در این بسته 16 کتاب خواندنی پیرامون امام راحل معرفی شده است که خصوصا برای نسل سوم و علاقه‌مندان رهبر کبیر انقلابی که ایشان را ندیده‌اند بسیار مفید خواهد بود.

 • داستان سیستان  

  داستان سیستان  

  داستان سیستان، داستان نیست. روایتی است از آنچه بین رهبر و مردم ساکن در پایین ترین قسمت نقشه ایران گذشته است. روایتی است از سفر رهبر تا قلب ملت.

 • سه دیدار  

  سه دیدار  

  جلد اول رمان به کودکی و نوجوانی امام می‌پردازد و کتاب دوم گوشه‌هایی از زندگانی، مبارزات و ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) با استفاده از تکنیک‌های داستانی، روایت می‌شود.

 • انسان 250ساله

  انسان 250ساله

  محتوای کتاب به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانة ائمه (ع) است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخیِ صِرف باشد یک فراتحلیلِ تاریخی است.

 • معرفی کتاب آب، آیینه، آفتاب

  معرفی کتاب آب، آیینه، آفتاب

  خواننده پس از مطالعة این کتاب به خوبی می‌تواند به تحلیل الگويیِ شخصیت رهبری بپردازد تا در پرتو شناخت سیرة رفتاری ایشان به شایستگی‌های رهبرش پي ببرد.

 • نکته‌های ناب (مجموعة پنج‌جلدی)

  نکته‌های ناب (مجموعة پنج‌جلدی)

  دفتر نشر معارف را بر آن داشت تا با بررسی مجموعة فرمایشات آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، مد ظلّه العالی، بخش‌های مهمی از دیدگاه‌های ایشان دربارة اهم مسائل روز و برخی از «نکته‌های ناب» بیانات ایشان را با دسته‌بندی موضوعی در پنج جلد مجزا تحت همین عنوان ارائه دهد.

 • معارف انقلاب

  معارف انقلاب

  کتاب معارف انقلاب که بیش از 400 فراز از دیدگاه‌های مقام معظم رهبری را شامل می‌شود حاصل پژوهش میدانی وسیعی است که در رابطه با سخنان گذشتة ایشان صورت گرفته و به صورت کاملاً منسجم در اختیار نسل سوم انقلاب قرار گرفته است.

 • شرح ماجرا

  شرح ماجرا

  شرح ماجرا مروری است بر دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در مورد این دوران غبارآلود که جهت فهم تاریخ و عبرت‌گیری از آن باید به سراغ شخصیتی چون ایشان رفت و نظرهای ايشان را به عنوان تحلیل‌گرِ برتر مورد دقت و تعمق قرار داد.

 • پرتوی از خورشید 

  پرتوی از خورشید 

  خواننده پس از مطالعة این اثر تازه متوجه می‌شود که چگونه رهبر ایران اسلامی مؤلفه‌های اساسی یک رهبر دینی را دارد و چگونه برخی خصیصه‌های منفی که صاحب منصبان دنیایی مبتلا به آن‌ها می‌شوند در ايشان يافت نمي‌شود.

 • 72 سخن عاشورايی  

  72 سخن عاشورايی  

  این مجموعه با پشت سر گذاردن تجربیات پیشینی که دربارة جریان تاریخ‌ساز عاشورا از بیانات مقام معظم رهبری تدوین و گردآوری شده‌اند به گلچین و تدوین این سخنان تحت 72 عنوان از میان تمام افاضات ایشان، از خرداد 1368 تا تيرماه 1390، پرداخته است.

 • عصر امام خمینی

  عصر امام خمینی

  نویسندة‌ کتاب‌ عصر امام‌ خمینی ‌(ره‌) تلاش‌ کرده‌ است‌ که‌ در اثر خود ویژگی‌های اصلی دورانی را که انقلاب در آن ظرف زمانی به وقوع پیوسته است بیان کند.

 • عصر امام خمینی، رضوان الله علیه

  عصر امام خمینی، رضوان الله علیه

  این کتاب دربارة «حال» سخن می‌گوید که این انقلاب بزرگ تاریخی چگونه توانست «حال» را تسخیر کند و مسلماً برای این مهم باید قبلاً ماهیت و چیستی این انقلاب و رهبر آن نیز روشن شده باشد که در این کتاب مفصلاً به آن پرداخته شده است.

 • سه ديدار با مردي كه از فراسوي باور ما مي‌آمد: رجعت به ريشه‌ها

  سه ديدار با مردي كه از فراسوي باور ما مي‌آمد: رجعت به ريشه‌ها

  استفاده از قالب داستانی برای تبیین و انتقال بسیاری از حقايق تاریخی شیوه‌ای بسیار مطلوب و در عین حال کمتر توجه‌شده در این زمینه است. اهمیت کار نویسنده اینجا است که توانسته از دوران کودکی آن بزرگ‌مرد تاریخ،به همراه تمام مشکلات و شیرینی‌های آن دوران و سپس جریانات آشنايی با خانوادة همسر و ازدواج را با بیان داستانی شیوا و دلنشین به تصویر بکشد.

 • روزشمار زندگي امام خميني، رضوان الله علیه

  روزشمار زندگي امام خميني، رضوان الله علیه

  این کتاب به حکایت‌هايي دربارة زندگی روزانة حضرت امام خميني، رضوان الله علیه، مي‌پردازد و همچنين سیر کلی حیات پربرکت ایشان را به چهار دوره تقسیم مي‌کند.

 • در سایة آفتاب

  در سایة آفتاب

  اين صحیفه گفته‌های مردی است که 25 سال از عمر خود را در پرتو حضور بزرگ‌مرد تاریخ اسلام، حضرت امام خمینی، رحمت الله علیه، بالیده و دریغش آمده است كه مشاهدات خود را چون جرعه‌ای زلال در کام مشتاقان علم و اخلاق و عرفان نریزد.