همسرداری
 • همسرگزینی چرا و چگونه؟

  همسرگزینی چرا و چگونه؟

  نویسنده قبل از ورود به بحث، ابتدا سن مناسب همسرگزینی و آداب آن را بررسی می‌کند.در گام بعدی به ملاک‌ها و معیارهای همسر گزینی می‌پردازد.

 • ازدواج، موانع و راه حل‌ها

  ازدواج، موانع و راه حل‌ها

  نگارنده در این کتاب، به اهمیت و ضرورت ازدواج پرداخته و موانع آن را به تفصیل بررسی می‌کند و راه‌حل‌های معقول و منطقی را ارایه کرده است.در ادامه، مولف به ضرورت دقت در انتخاب همسر و صفات همسر خوب می‌پردازد و به ملاک و معیارهای انتخاب همسر اشاره و علت ذکر برخی از آنها را بیان می‌کند.

 • از عشق تا طلاق، تأملاتی در چالشهای زندگی خانواده ایرانی

  از عشق تا طلاق، تأملاتی در چالشهای زندگی خانواده ایرانی

  کتابی که پیش رو دارید تحت عنوان «از عشق تا طلاق، تأملاتی در چالشهای زندگی خانواده ایرانی»می باشد که حاصل نوشته‌هایی است که از سال 1386 به شکلی پراکنده در برخی از روزنامه‌ها به چاپ رسیده است.

 • گفتگوی پرستوهای عاقل

  گفتگوی پرستوهای عاقل

  بحث اصلی کتاب «گفتگوی پرستوهای عاقل» درباره بایدها و نبایدهای خواستگاری است که برای همه کسانی که در شرف ازدواج هستند، خواندنی و ارزشمند است.

 • کتاب «مطلع مهر»؛ راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر

  کتاب «مطلع مهر»؛ راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر

  از دغدغه‌های مهم بسیاری،ملاک‌ها و معیار ها در ازدواج است یکی از گام‌های بسیار مهم برای ازدواج آسان و موفق، آشنایی با آن یعنی، معیارهای انتخاب همسر است؛ اما آیا می‌توان برای همه یک نسخه تجویز کرد؟ آیا باید معیارهای یک همسر شایسته در همه یکسان باشد؟...

 • نقد و بررسی کتاب آسیب شناسی وفاداری در زندگی زناشوئی

  نقد و بررسی کتاب آسیب شناسی وفاداری در زندگی زناشوئی

  با مطالعه این کتاب خواهید آموخت که در بسیاری از موارد عواملی وجود دارد که منجر به بی‌وفایی می‌شود و اگر زن و شوهر هر دو برای رفع این عوامل تلاش کنند، منجر به بهبود روابطشان خواهد شد.

 • معماری عشق پایدار در زندگی زناشوئی

  معماری عشق پایدار در زندگی زناشوئی

  منطق حاکم بر این کتاب الهام گرفته از این روایت است که بنای ازدواج از تمامی بناهای دیگر در نزد خداوند متعال محبوب‌تر است، یعنی در ساختمان معنوی ازدواج نیز بخش‌هایی وجود دارد که جنبه معنوی دارند که در حقیقت اصولی هستند که روابط صحیح زن و شوهر را بهتر بیان می‌کنند و اهمیت هر یک را نشان داده و موجب عشق و محبت در زندگی زناشویی می‌شوند.

 • الفبای زندگی؛ آشنایی با اصول و عوامل تحکیم خانواده

  الفبای زندگی؛ آشنایی با اصول و عوامل تحکیم خانواده

  این کتاب می‌تواند به این سؤال پاسخگو باشد که والدین چه حقوقی بر فرزندان دارد و فرزندان نیز چه حقوقی بر والدین دارند.از جمله محاسن کتاب حاضر پرداختن به مسائلی است که در زندگی کاربرد دارد و تقریبا همه زوج‌ها با این مسائل مواجه می‌شوند و برای این امر از رهنمودهای اسلام کمک گرفته شده است.

 • زندگی مشترک بدون فریاد

  زندگی مشترک بدون فریاد

  این اثر به دنبال ارائۀ سبک‌ها و روش‌های مؤثر در شناخت، برقراری ارتباط و گفت‌وگو، توجه متقابل به نیازها و نهایتاً بازسازی روابط آسیب دیده یا گرفتار بحران است.

 • همسران سازگار

  همسران سازگار

  اثر حاضر کتابی است که در مورد راهکارهای سازگاری با همسر، به زن و شوهرها آگاهی های لازم را می‌دهد.اهم مباحث این کتاب عبارتند از: عوامل اخلاقی ،عوامل رفتاری و عوامل جسمانی و جنسی موثر در سازگاری، که هر بخش به تفصیل بیان می‌شود.

 • معرفی و نقد کتاب دیدگاههای نظری خیانت زناشویی و بهبود روابط با تأکید بر راهبردهای عملی مشاوره‌ای

  معرفی و نقد کتاب دیدگاههای نظری خیانت زناشویی و بهبود روابط با تأکید بر راهبردهای عملی مشاوره‌ای

  در این کتاب تلاش شده است به زوج‌ها در رهایی از فاجعه بی‌وفایی و بهبود آسیب‌های آن و احیای مجدد زندگی مشترک کمک شود. همچنین نویسندگان کتاب تلاش کرده اند همسران را در جهت شناخت مهم‌ترین نیازهای خود و همسرشان کمک کنند تا بدین طریق از وقوع خیانت مجدد پیشگیری شود.

 • چرا ازدواج موفق، چرا ازدواج ناموفق

  چرا ازدواج موفق، چرا ازدواج ناموفق

  کتاب درهفت فصل نگاشته شده و عوامل موفقیت ازدواج‌ها، سبک‌های زناشویی، علائم هشدار دهنده ازدواج و زندگی زناشویی، افکار قالبی شما و زندگی مجزای زناشویی زن و مرد را بیان و در پی ارایه توصیه‌های لازم برای بهبود زندگی زناشویی است.

 • ازدواج، موانع و راه حل ها

  ازدواج، موانع و راه حل ها

  در این کتاب، به اهمیت و ضرورت ازدواج پرداخته و موانع آن را به تفصیل بررسی می کند و راه‌حل‌های معقول و منطقی را ارایه کرده است.در بخش اول به بررسی ضرورت تشکیل خانواده از دیدگاه اسلام می‌پردازد.در ادامه،به ضرورت دقت در انتخاب همسر و صفات همسر خوب می‌پردازد و به ملاک و معیارهای انتخاب همسر اشاره و علت ذکر برخی از آنها را بیان می‌کند.

 • کتاب رضایت زناشوئی؛ بررسی موضوع زناشوئی از نگاه دین اسلام

  کتاب رضایت زناشوئی؛ بررسی موضوع زناشوئی از نگاه دین اسلام

  نویسنده در این کتاب با توجه به یک الگوی خاصی که از آیات و روایات بیان کرده‌اند به بررسی موضوع زناشوئی از نگاه دین اسلام پرداخته‌اند.یکی از نکات مهم در این کتاب این است که آثار و پیامدهای ازدواج را از دلایل اصلی ازدواج جدا سازیم.

 • معرفی و نقد کتاب عشق و اعتماد، دلخواه زن‌ها، خواسته مردها

  معرفی و نقد کتاب عشق و اعتماد، دلخواه زن‌ها، خواسته مردها

  این کتاب مجموعه‌ای از مثال‌ها و داستان‌های واقعی زندگی شخصی افراد است. داستان‌هایی که هم توسط خود زوجین در سمینارها مطرح می‌کرده‌اندو هم از طریق نامه به دفتر کاری او پست می‌شده است.برخی داستان‌هایی که بیان شده است تناسبی با فرهنگ ما ندارد از جمله رقصیدن زن و مرد در مجلس مختلط، ارتباط قبل از ازدواج ...

 • بررسی و نقد کتاب مهارت‌های زندگی زناشوئی

  بررسی و نقد کتاب مهارت‌های زندگی زناشوئی

  در این کتاب، مخاطب با اغلب مشکلاتی که در زندگی زناشویی وجود دارد مواجه می شود و راه های برخورد با آن را هم می آموزد.در این کتاب، مخاطب با اغلب مشکلاتی که در زندگی زناشویی وجود دارد مواجه می شود و راه های برخورد با آن را هم می آموزد.

 • مجموعه پنج جلدی تا ساحل آرامش؛قوانین حاکم بر یک زندگی مشترک موفق

  مجموعه پنج جلدی تا ساحل آرامش؛قوانین حاکم بر یک زندگی مشترک موفق

  مجموعه پنج جلدی تا ساحل آرامش با تکیه بر معارف دینی نظام و قوانین حاکم بر یک زندگی مشترک موفق تبیین و با ارایه گام‌های موفقیت مخاطبان خود را در فراز و نشیب‌های زندگی یاری می‌کند.

 • معجزه گفت وگو

  معجزه گفت وگو

  کتاب "معجزه گفت و گو "راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحكم و مهارتهایی كه ازدواجها را به سوی موفقیت سوق می دهد را آموزش می دهد.این کتاب به شما کمک می کند تا قدرت حاصل از اتحاد خود را در جهت تحکیم ازدواجتان به کار گیرید .

 • کتاب خواستگاری؛ راهی است برای فراگیری تکنیک‌های خواستگاری

  کتاب خواستگاری؛ راهی است برای فراگیری تکنیک‌های خواستگاری

  کتاب خواستگاری محجوب شما را برای اولین قدم عملی برای انتخاب مهم ازدواج کمک خواهد کرد تا با دقت، تحقیق و حساسیت معقول و مشروع به بهترین گزینش دست پیدا کنید.

 • اخلاق در خانواده

  اخلاق در خانواده

  آنچه در این کتاب می‌خوانید، نوار پیاده شده دروس اخلاق حضرت آیه الله مظاهری در ماه رمضان در سال های 1368 و 1369 شمسی است، به همین دلیل سبک نگارش به گونه‌ای است که خواننده، هنگام مطالعه، احساس خستگی نمی‌کند.