حجت بن الحسن (عج)
 • «سودای روی دوست»

  «سودای روی دوست»

  یکی از درس های بزرگ این کتاب این است که حضرت همیشه به یاد ما هستند و او در بین ما حضور دارند و حتی شاید او را هم دیده ایم اما نشناخته باشیم، بنابراین غفلت، گناه و دنیا پرستی مانع دیدار ما با حضرت شده است.

 • دانشستان «سرزمین های درگیر درواقعه شریف ظهور»

  دانشستان «سرزمین های درگیر درواقعه شریف ظهور»

  هیچ دایرة المعارف و دانش نامه ای شبیه به «دانشستان سرزمینهای درگیر در واقعه ی شریف ظهور» نخواهید یافت. اول به خاطر موضوع خاص این کتاب و دوم به خاطر سبک نگارش.

 • « زبور نور »

  « زبور نور »

  آنچه که در این کتاب به رشته تحریر در آمده و نام زبور نور بر آن نهاده شده است پیرامون همه ابعاد زندگی امام عصر علیه السلام قبل از تولد تا زمان شهادت و مسائل پیچیده و اتفاقات قبل ظهور با دسته بندی مطالب در غالب علائم سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ،...

 • کتاب عصرظهور

  کتاب عصرظهور

  سر اسقف کلیساهای لبنان پس از مطالعه این کتاب، اقدام به چاپ و توزیع پنج هزار نسخه از آن در میان جوانان مسیحی کرد، چرا که معتقد بود آنچه در کتاب مذکور درباره بازگشت عیسی مسیح و همکاری او با مهدی موعود در دوران ظهور آمده، باعث رشد معنویت و امید در میان مسیحیانی می‌گردد که ظهور دوباره مسیح و حاکمیت او را انتظار می‌کشند.

 • سیر مطالعاتی مهدویت برای عموم مردم

  سیر مطالعاتی مهدویت برای عموم مردم

  این سیر با موضوع مهدویت برای سطح عمومی تنطیم شده است.

 • کمی دیر تر

  کمی دیر تر

  زبان کتاب ساده و روان است و از نظر موضوع هم مشابه با سایر کتاب ها نیست، چرا که پرداختی نو به موضوع مهدویت دارد.

 • کمی دیرتر  

  کمی دیرتر  

  هدف از نگارش اين رمان به چالش كشيدن فضاي انتظار در ميان منتظران است؛ با اين نگاه كه رمان در پنج فصل با نام‌های «زمستان»،‌ «پاييز»، «تابستان» و «بهار»، به بيان تحولي ديدگاهي و بينشي در اين مفهوم پرداخته است.

 • نشانه هایی از دولت موعود

  نشانه هایی از دولت موعود

  نویسنده به خوبی توانسته است بر اساس روایات، با ترسیم دوران سیاه پیش از ظهور که در زمینه‌های گوناگون اخلاقی، امنیتی، اقتصادی و... به اوج انحطاط خود خواهد رسید، «کما مُلئت ظلماً و جورا» را به خوبی روشن سازد.

 • منجی در ادیان

  منجی در ادیان

  این کتاب را می توان از جامع ترین آثار در زمینة «موعود ادیان» دانست که ابتدا با طرح موضوع، تحت عنوان «نجات»، نگاهی نو مقابل دیدگان خواننده قرار می دهد و آن گاه، با بررسی معارف ادیان ابراهیمی، اعتقاد به موعود را در دین یهود، مسیحیت و اسلام بررسی می نماید.

 • قصة انتظار

  قصة انتظار

  این کتاب به طور خاص با رویکرد حدیث محور در باب زندگی حضرت ولی عصر، عجل الله تعالی فرجه الشریف، به مسالة انتظار پرداخته است.

 • فرهنگ نامه مهدویت

  فرهنگ نامه مهدویت

  عنوان کتاب به خوبی بیانگر محتوای آن است. نویسنده هر آنچه به گونه ای به موضوع مهدویت مرتبط بوده جمع آوری کرده و با ترتیب الفبایی تدوین نموده است. از اصل موضوع امامت و مهدویت گرفته تا بسیاری از کلیدواژه ها و مفاهیم.

 • عصر ظهور

  عصر ظهور

  این کتاب دارای بشارتی برای قوم مسلمان (ایرانیان) است که با نگاهی به تاریخ گذشته و سابقة آنان در اسلام و گرایش به آل محمد (ص) و در آخر با به وجود آوردن انقلاب کبیر اسلامی نشان داده اند که به حق شایستة چنین بشارتی هستند.

 • رجعت در عصر ظهور

  رجعت در عصر ظهور

  مسئلة بازگشت انسانهای کامل پس از قیام و استقرار حکومت جهانی حضرت حجت، صلوات الله و سلامه علیه، (رجعت) به دلیل پیچیدگی خاصی که دارد کمتر مورد توجه محققین صاحب نظر قرار گرفته است، اما نویسندة این اثر با استفاده از آیات، روایات و...این امر را از ضروریات مذهب شیعه شمرده اند حقانیت این واقعة خارق العاده و شگرف را اثبات کرده است.

 • قوم نشان شده 

  قوم نشان شده 

  کتاب حاضر مجاهدتی است برای درک تدبیر الهی در خصوص ظهور و ایران. این اثر در تلاش است تا به مدد کلام عقلی و نقلی بزرگ مردان اهل حکمت، جایگاه و نقش ایران و ایرانیان را در آخر گردونه آخر الزمان تبیین کند.

 • درسنامة مهدویت

  درسنامة مهدویت

  مجموعة درسنامة مهدویت در 4 جلد تألیف شده است. نویسنده در جلد اول به مباحث مبنایی مهدویت و بیان زندگینامة ایشان تا آغاز امامت ،در جلد دوم به مسئلة غیبت، در جلد سوم به بررسی حوادث ظهور تا حکومت جهانی و در جلد پایانی که هنوز به چاپ نرسیده به قیام و حکومت ایشان پرداخته است.

 • خورشید مغرب

  خورشید مغرب

  خورشید مغرب، به عنوان یکی از کتب باسابقه و ماندگار در عرصة مهدویت، با نثری دلنشین و روان نگاشته شده و مطالبی جامع در این موضوع ارائه داده است. مؤلف در این کتاب کوشیده است تا با استناد به آیات، روایات و منابع تاریخی و تحلیل آنها سیمایی کلی از حضرت مهدی (عج) ارائه دهد.

 • جزیرة خضراء در ترازوی نقد

  جزیرة خضراء در ترازوی نقد

  این کتاب به سؤالاتی می پردازد که آیا آن حضرت در زمانة غیبت تشکیل خانواده داده اند و دارای فرزند شده اند؟ نقلهای تاریخی موجود در این باره چگونه است؟ نقل هایی که در مورد مثلث برمودا یا جزیرة خضرا می شود تا چه اندازه اعتبار دارند؟

 • تاریخ پس از ظهور

  تاریخ پس از ظهور

  کتاب تاریخ پس از ظهور،پس از بیان مقدمات و نشانه های ظهور حضرت حجت، صلوات الله علیه، به بررسی پژوهشی حکومت حضرت پرداخته و مختصات آن را تبیین کرده است. این موضوعات از جمله مهمترین سرفصل های این کتاب هستند.

 • پیچک انحراف

  پیچک انحراف

  نویسنده در این کتاب زمینه های گرایش برخی از مردم به انحرافات مربوط به مهدویت را ارائه کرده است. از ویژگی های دیگر این کتاب معرفی برخی آسیب ها و انحرافات دهه های اخیر به صورت جزئی و مصداقی و همچنین پژوهش میدانی در بین سنین و اقشار گوناگون است.

 • بقیه الله

  بقیه الله

  «یکی از اسرار اطلاق بقیه الله بر حضرت صاحب (عج) آن است که خداوند متعال تجلی روح اعظم آن امام معصوم (عج) را در این بدن مادی و ترکیب ارضی از مدت ها پیش نگه داشته، نگه میدارد و خود میداند تا چه زمانی نگه خواهد داشت.»