امیرالمؤمنین (ع)
 • کتابهای خواندنی درباره امام علی علیه السلام

  کتابهای خواندنی درباره امام علی علیه السلام

  ده کتاب بسیارخواندنی درباره امام علی علیه السلام در این بسته معرفی شده است.

 • رمان قدیس

  رمان قدیس

  رمان قدیس، نگاهی است تاریخی به بعد حکومت‌داری حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) در 5سال دوران خلافت آن حضرت. این رمان در اصل روایتی است از زندگی کشیشی که دوست دارد کلکسیونر کتب و اسناد خطی باشد و در این کار اشتیاق فراوانی برای جمع‌آوری کتاب‌های خطی دارد.

 • سقیفه

  سقیفه

  شاید بتوان سقیفه را اولین کودتای تاریخ دانست؛ کودتایی که با گزارش‌های متعدد در دفتر تاریخ به ثبت رسیده و گواهان فراوان بر آن شهادت داده‌اند. کودتایی که در کتب کهن و معاصر تاریخ از آن سخن گفته‌اند و بسیاری در تحلیل آن، کوشیده‌اند.

 • قدیس 

  قدیس 

  حسن بیگی در این رمان کوشیده است تا حکومت امیرمومنان را بعنوان مدل حکومت داری برای جهانیان معرفی کند.

 • فروغ ولایت

  فروغ ولایت

  نکته متمایز این اثر، جامعیت آنست که از همان آغاز زندگی حضرت تا شهادت ایشان، تمام عرصه ها زندگی ایشان را در کنار آیات و روایات مربوطه تشریح کرده و در هر مورد به تبیین بعدی از فضائل حضرت میپردازد.

 • علی از زبان علی 

  علی از زبان علی 

  نویسنده در روایت جذاب زندگانی أمیرالمؤمنین علیه السلام از بیان خود حضرتشان استفاده کرده و برهه های گوناگون زندگانی ایشان را تشریح کرده است.


 • جایگاه غدیر

  جایگاه غدیر

  نویسنده غدیر را از ابعاد گوتاگون برررسی کرده، ابتدا با پرداختن به مهم ترین سوالات مطرح شده در این باب و در پایان با پرداختن به خطبه ی غدیر، آن را از نگاهی نو مورد بازخوانی قرار داده و بر عمق معرفت به غدیر می افزاید.

 • پیکار صفین 

  پیکار صفین 

  این کتاب که ترجمه ی فاخری از آن است، از آنجاکه اولا بیش از تحلیل، به توصیف وقایع پرداخته و ثانیا از نظر زمان، به آن جریان بسیار نزدیک بسیاری بوده و ثالثا سعی کرده به تمام جوانب بپردازد.

 • اميرالمومنين علي‌ابن‌ابي‌طالب عليهماالسلام 

  اميرالمومنين علي‌ابن‌ابي‌طالب عليهماالسلام 

  «اگر همه درختان قلم شوند، همه دریاها مرکّّب، همه ملائک حسابگر و همه آدمیان نویسنده شوند، هرگز نخواهندتوانست فضائل علی بن ابیطالب علیه السلام را شمارش کنند.»نویسنده که از عالمان دین است، این حدیث شریف را بر دیدگان خود قرار میدهد و در پی بیان قطره ای از دریای فضائل حضرت امیرالمؤمنین علیه اسلام بر می آید.

 • اصحاب امام علی علیه السلام 

  اصحاب امام علی علیه السلام 

  این که در دورانی از تاریخ، شخصیت بزرگی چون امیرالمؤمنین علیه السلام با یاری چه کسانی توانست برگ مهمی از تاریخ را رقم زده و نقطه ی عطفی ماندگار ایجاد کند، اهمیت موضوع این کتاب را روشن میسازد.

 • امام علی در قرآن 

  امام علی در قرآن 

  کتاب حاضر در پاسخ به شبهات یکی از علمای بزرگ وهابی است. او که در کتاب خود مساله امامت ائمه علیهم السلام را مورد تشکیک قرار داده است این سوال را مطرح می­کند که اگر امامت تا این اندازه در اسلام مهم است به چه دلیل در قرآن به نام اهل بیت تصریح نشده­ است. ..

 • سقیفه  

  سقیفه  

  مولف کتاب با استفاده از منابع دسته اول اهل سنت به بررسی حوادث بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله پرداخته است. و زمینه­ های پیدایش سقیفه بنی ساعده و نحوه به حکومت رسیدن حکوت وقت را با شیوه اجتهادی نقد و بررسی کرده است.

 • سقیفه

  سقیفه

  این کتاب در اصل سخنرانی‌های بوده که در مجالس عزاداری محرم و صفر سال 1419ه.ق ایراد شده است و پس از پیاده‌سازی توسط دو نفر از شیعیان اهل بیت توسط دکتر مهدی دشتی تدوین شده است.

 • هزار نکته از الغدیر

  هزار نکته از الغدیر

  این کتاب بخش کوچکی از احتجاجات علامه امینی را، که در «الغدیر» آمده است، در اختیار خواننده می‌گذارد. در این نوشتار ضمن ارایه‌ی كلیاتی از ویژگی‌های كتاب الغدیر، انگیزه‌ی علامه عبدالحسین امینی در مورد نگارش كتاب مذكور و ابعاد مختلف این واقعه‌ی تاریخی، به بخشی از مندرجات این کتاب نیز اشاره شده است.

 • حماسه غدیر

  حماسه غدیر

  نویسنده کوشیده است که غربت کتاب بزرگ الغدیر را تا اندازه‌ای، رفع کند. این اثر شباهتی خاص به اثر بزرگ «حماسه حسینی» شهید مطهری دارد؛ از این نظر که نسل جوان را به تفکر وامی‌دارد و گرایشی در خاطر او نسبت به غدیر ایجاد می‌کند.

 • اسرار آل محمد

  اسرار آل محمد

  «اسرار آل محمد» اولین کتاب اعتقادی- روایی است.این اثر روایت‌گر حکایت بلند و بالای تاریخی و مستندی است که صحابه و خواص آن را طی سالیان، در میان خود حفظ کرده‌اند و به عنوان سندی مورد اعتماد برای شیعه می‌دانند.

 • امام علی در قرآن

  امام علی در قرآن

  علامه عسگری در این کتاب به این شبهه اساسی با استفاده از آیات قرآن و احادیث مورد قبول اهل سنت پاسخی مستدل داده و اثبات کرده که اصل امامت در آیات متعدد قرآن ذکر شده است و دلیل عدم تصریح به نام اهل بیت بیت علیهم اسلام در قرآن را بیان می‌کند.

 • اصحاب امام علی علیه السلام

  اصحاب امام علی علیه السلام

  نویسنده در این اثر با تأکید و توجه بسیار بر منابع کهن، شناسائی هزار و 110 نفر از اصحاب را هدف قرار داده است.

 • امام علی علیه السلام و خوارج

  امام علی علیه السلام و خوارج

  این کتاب،به کالبد شکافی و جریان شناسی «خوارج» از گذشته تا به امروز میپردازد.نویسنده با اجتهاد بی نظیری که در منابع دسته اول تاریخی و فرمایشات أمیرالمؤمنین علیه السلام میکند، فضای فکری، فرهنگی، سیاسی دوران حکومت امیرالمؤمنین علیه السلام را مورد مطالعه قرار داده و در خلال آنها به مهم ترین پرسش های تاریخی درباره خوارج پاسخ میدهد.

 • اميرالمومنين علي‌ابن‌ابي‌طالب عليهماالسلام

  اميرالمومنين علي‌ابن‌ابي‌طالب عليهماالسلام

  «اگر همه درختان قلم شوند، همه دریاها مرکّّب، همه ملائک حسابگر و همه آدمیان نویسنده شوند، هرگز نخواهندتوانست فضائل علی بن ابیطالب علیه السلام را شمارش کنند.»...