رمان ایرانی
 • معرفی و نقد کتاب شب طاهره

  معرفی و نقد کتاب شب طاهره

  به نظر می رسد بلقیس سلیمانی با بی حوصلگی شب طاهره را نوشته است. کما این که طاهره داستان هم بی حوصله است، علاوه بر آن مریض هم هست.

 • «این مرد از همان موقع بوی مرگ می‌داد»

  «این مرد از همان موقع بوی مرگ می‌داد»

  «این مرد از همان موقع بوی مرگ می‌داد» با طرح مسائل درونی انسان‌ها و مطرح کردن تنهایی انسان معاصر، درد حضور در زندگی مدرن را روایت می‌کند. شخصیت‌های رمان غالباً یا تنها هستند یا از شکست عشقی از درون رنج می‌کشند...

 • «در چشم باد»؛ با الهام از «جاده جنگ»

  «در چشم باد»؛ با الهام از «جاده جنگ»

  آقای منصور انوری را حالا خیلی‌ها با رمان هشت جلدی «جاده جنگ» می‌شناسند. رمانی که روایت‌کننده بخشی از تاریخ ایران از شهریورماه 1320 به بعد و اشغال بخش‌هایی از خاک ایران توسط ارتش انگلیس و شوروی است. انوری با تکیه بر برخی حوادث واقعی که در زمان اشغال خراسان توسط ارتش بلشویک روی داده است دست به نگارش رمانی زده که قرار است تا 20 جلد ادامه پیدا کند.

 • رمان جنگی «قنوت آخر» منتشر شد

  رمان جنگی «قنوت آخر» منتشر شد

  رمان جنگی «قنوت آخر» نوشته محمد محمودی نورآبادی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.

 • رمان عاشقانه و انقلابی «پنجره چوبی» به چاپ هفتم رسید

  رمان عاشقانه و انقلابی «پنجره چوبی» به چاپ هفتم رسید

  چاپ هفتم «پنجره چوبی» اثر فهیمه پرورش توسط انتشارات کتابستان معرفت روانه بازار کتاب شد.

 • هی یو!(خاطرات ابوسعید از زندان‌های آمریکایی‌ها در عراق)

  هی یو!(خاطرات ابوسعید از زندان‌های آمریکایی‌ها در عراق)

  این کتاب یک روایت صرف یا یک روایت‌نامه‌ی داستانی هم نیست، رمان است با همه‌ی ویژگی‌هایش. آمریکایی‌ها دروغ‌گو هستند و انگلیسی‌ها دورو و سیاس. او همچنین نقش تعیین‌کننده‌ی رسانه‌های جهانی و محلی را هم بر سرنوشت انسان‌ها به‌خوبی درک کرده و در روایت داستانی سرگذشتش گنجانده است.

 • آبنباتِ هل دار

  آبنباتِ هل دار

  صدقی در «آبنباتِ هل دار» گریز زده سال­های دهه شصت این شهر و روایتی طنز از یک خانواده خیلی خیلی معمولیِ بجنوردی ارائه کرده است. وقایع روزمره این خانواده که همراه ماردبزرگ­شان(بی­بی) زندگی می­کنند از زبانِ محسن، پسربچه دانش­‌آموزی روایت می­‌شود.

 • جلیل سامان فیلم اکران نشده‌اش را کتاب کرد/ «وقت بودن» خواندنی شد

  جلیل سامان فیلم اکران نشده‌اش را کتاب کرد/ «وقت بودن» خواندنی شد

  جلیل سامان در حالی رمان «وقت بودن» را روانه بازار نشر کرده که هنوز فیلم ساخته شده از روی این داستان،‌ پشت سد اکران باقی مانده است.

 • گفتگو با مصطفی رضایی، نویسنده رمان آخر الزمانی «زایو»؛ رمانی که پرچم اسلام را به اهتزاز درمی آورد

  گفتگو با مصطفی رضایی، نویسنده رمان آخر الزمانی «زایو»؛ رمانی که پرچم اسلام را به اهتزاز درمی آورد

  قلم روان و شیوا، توجه به مسائل ارزشی و اعتقادی و وطن دوستانه، ضرب آهنگ تند و متناسب، درهم تنیدگی ماجراها، استفاده از زمان خاص و خیالی و فضای ویژه و علمی در زایو مخاطب را میخ کوب کرده و تا آخر رمان رهایش نمی کند.زایو دقیقا پرچم جهانی شدن حکومت اسلامی و تسلط نهایی مسلمانان بر کره زمین را بر دوش می کشد...

 • حس خوب همراهی با یک انقلابی سوادکوهی در کتاب "تی لم"

  حس خوب همراهی با یک انقلابی سوادکوهی در کتاب "تی لم"

  بارزترین نکته کتاب، حس شیرینی است که مخاطب با همراه شدن با شخصیت پیدا می‌کند و آشنایی هر چند اجمالی با برحه‌ای از تاریخ می‌یابد که کمتر و به ندرت و محدود به آن پرداخته شده است.

 • اولین رمان «جلیل سامان» منتشر شد/ نگاهی به معضل اجتماعی «زن طلاق» در سیستان

  اولین رمان «جلیل سامان» منتشر شد/ نگاهی به معضل اجتماعی «زن طلاق» در سیستان

  اولین رمان «جلیل سامان» با عنوان «وقت بودن» با محوریت یک موضوع اجتماعی در منطقه سیستان و بلوچستان از سوی انتشارات کتابستان معرفت راهی بازار کتاب شد.

 • فرشته ها هم عاشق می شوند

  فرشته ها هم عاشق می شوند

  «فرشته ها هم عاشق می شوند» شاید رمان خارق العاده ای نباشد اما رمانی خوب و دلچسب است که تقریباً هیچگاه از ریتم نمی افتد و خواننده را بی حوصله نمی کند. مخصوصاً شروع داستان که بسیار هوشمندانه انتخاب شده و می تواند تا چندین فصل به تنهایی انگیزه لازم را برای دنیال کردن داستان به مخاطب تزریق کند.

 • «دشت‌های سوزان»؛ رمانی برای فراموش نشدن مبارزه با انگلیس

  «دشت‌های سوزان»؛ رمانی برای فراموش نشدن مبارزه با انگلیس

  «دشت‌های سوزان» بهترین اثر داستانی آقای«صادق کرمیار» پس از «نامیرا»ست که بعد از گذشت 5 سال و در چاپ سوم به شمارگان 6600 نسخه رسیده است. اثری درخور توجه و بی‌بدیل در حوزه روایت دخالت‌های انگلیس و سنت‌های قبیله‌ای در جنوب و خوزستان.

 • معمای عشق در رویای نیمه شب

  معمای عشق در رویای نیمه شب

  بارها در دل ساکت و سنگین شب، صحنه آمدن ریحانه و مادرش را به مغازه مرور کردم. می‌خواستم از معمای عشق سردرآورم. چه اتفاقی می‌افتاد که یک نگاه یا یک لبخند می‌توانست قلابی شود و انسانی آزاد را به دام اندازد؟

 • رمان با طعم ایرانی

  رمان با طعم ایرانی

  وقتی گهگاه در لابه‌لای کتاب‌ها به مجموعه‌ای یا رمانی برمی‌خوریم که بوی ایران می‌دهد، به وجد می‌آییم و خستگی خواندن رمان‌های تکراری از تن‌مان بیرون می‌رود. انگار در وسط توفان‌های کوچک و بزرگ دریای ادبیات داستانی، فرصتی برای تنفس در کشتی نجاتی پیدا می‌شود. هیجان ناشی از دیدن یک کار «ایرانی» باعث می‌شود از دوست و آشنا و رفیق بخواهیم که کتابی این‌قدر وطنی را بخوانند. شخصیت راوی کتاب «برکت» ما را مجاب می‌کند با یک داستان ایرانی طرف هستیم.

 • رمان «گردان قاطرچی‌ها»

  رمان «گردان قاطرچی‌ها»

  این رمان به موضوع جنگ از زاویه طنز نگاه کرده که همین موضوع باعث شده تا حدودی تصویر شاد و مفرح از حضور رزمندگان نوجوان در صحنه های مختلف جنگ برای خواننده نوجوان روایت شود.

 • رمان «تکفیری» به چاپ دوم رسید

  رمان «تکفیری» به چاپ دوم رسید

  رمان «تکفیری» به قلم مهدی دُریاب از سوی نشر کتابستان معرفت به چاپ دوم رسید که این اثر اقتباسی از زندگی پرماجرای شهید علی‌اکبر پیرویان است که توسط این نویسنده به نگارش در آمده است.

 • رمانی که نابودی اسرائیل را به تصویر کشیده به چاپ دوم رسید

  رمانی که نابودی اسرائیل را به تصویر کشیده به چاپ دوم رسید

  رمان «زایو» به قلم مصطفی رضایی که به مسئله نابودی اسرائیل اشاره کرده و اثری آینده نگارانه است از سوی نشر کتابستان معرفت به چاپ دوم رسید.

 • رمان «تکفیری» به چاپ دوم رسید

  رمان «تکفیری» به چاپ دوم رسید

  رمان «تکفیری» به قلم مهدی دُریاب از سوی نشر کتابستان معرفت به چاپ دوم رسید.

 • «تالار فرهاد»؛ تجربه‌ای متفاوت از عشق پاک

  «تالار فرهاد»؛ تجربه‌ای متفاوت از عشق پاک

  مطالعه «تالار فرهاد» می‌تواند یک تجربه و دریافت متفاوت از عشق به خواننده منتقل کند. تجربه‌ای که مختص پژمان است و نویسنده با نوشتن این اثر خواننده را با خود در این تجربه شریک کرده است.رمان «تالار فرهاد» به قلم عباس پژمان از سوی نشر اسم راهی بازار کتاب شده است.