رمان ایرانی
 • موسايی برانگيخته در ميانرود

  موسايی برانگيخته در ميانرود

  بركت یك شگفتی است در جهان رمان ایرانی. رمانی است كه هم در موضوع و هم در شكل روایت كاملاً خاص است و كاری است كه علناً خودش را ذیل قرآن تعریف می‌كند.

 • تحول در شکم ماهی / یادداشتی دربارۀ رمان برکت

  تحول در شکم ماهی / یادداشتی دربارۀ رمان برکت

  برکت از جمله رمان‌هایی است که تحول را نه کلیشه و باورناپذیر، که در خلال ارتباط باورپذیری که بین یونس و مردم روستا ایجاد می‌کند به مخاطب نشان می‌دهد. تحول از جمله موضوعات مورد علاقه در حیطۀ رمان دینی است.

 • سلفی‌ها به این کتاب اعتراض کردند

  سلفی‌ها به این کتاب اعتراض کردند

  رمان «شهید عشق» اثر احمد تورگوت که انتشارات کتابستان آن را منتشر کرده به چاپ پنجم رسید.این اثر ماجرای کربلا را از دریچه‌ای کاملا متفاوت از آنچه تاکنون بدان نگاه شده و در قالب یک رمان مورد بررسی قرار داده است.

 • رمان «سال‌های بنفش»

  رمان «سال‌های بنفش»

  اگر دنبال رمان خوب و ساده‌ای در حوزه«انقلاب اسلامی» برای نوجوانان هستید بی‌تردید رمان «سال‌های بنفش» که انتشارات «کتابستان معرفت» منتشر کرده، یکی از همان رمان‌هاست که خواننده را خسته نمی‌کند و با حجم بالای خود، احساس اطاله‌خوانی از خواننده گرفته می‌شود.

 • چاپ هفتم ماجراهای پسر لوس و نُنُر در «مترسک مزرعه آتشین» منتشر شد

  چاپ هفتم ماجراهای پسر لوس و نُنُر در «مترسک مزرعه آتشین» منتشر شد

  چاپ هفتم رمان «مترسک مزرعه آتشین» اثر داود امیریان از سوی انتشارات کتابستان معرفت روانه بازار کتاب شد.این رمان داستان مرد شدن آیدین نیست، بلکه دغدغه امروز تمامی نوجوانان ایرانی است که با بحران عدم استقلال شخصیت روبرو هستند و می‌تواند این داستان الگوی مناسبی در شکل دهی شخصیت این گروه باشد.

 • از ترور صدام حسین تا قتل پسر به دست پدر

  از ترور صدام حسین تا قتل پسر به دست پدر

  محمدرضا بایرامی در رمان «لم یزرع» اتفاقات تاریخی را به خدمت گرفته تا اثری خواندنی و موفق را به خواننده ارائه کند.

 • رمان "۷ جن"

  رمان "۷ جن"

  ۷ جن در مقام یک کتاب مدعی نیست که بگوید حرف اول و آخر را در ژانر ترسناک زده است اما کورسوی امیدی است. هم برای نویسندگان تا بدانند نویسنده ایرانی هم چنین آثاری میتواند خلق کند

 • گفتگوی تفصیلی با مهدی دُریاب

  گفتگوی تفصیلی با مهدی دُریاب

  زمانی که نه مدافعان حرم بودند و نه جنگ هشت ساله بود، عده‌ای دانشجو به کمک مسلمانان مظلوم افغانی شتافتند. اصلا هم از خودشان نپرسیدند که این مسلمانان که مورد هجوم ابر قدرت شرق قرار گرفته‌اند شیعه هستند یا سنی. علی‌اکبر پیرویان هم یکی از آنها بود.

 • معرفی و نقد کتاب شب طاهره

  معرفی و نقد کتاب شب طاهره

  به نظر می رسد بلقیس سلیمانی با بی حوصلگی شب طاهره را نوشته است. کما این که طاهره داستان هم بی حوصله است، علاوه بر آن مریض هم هست.

 • «این مرد از همان موقع بوی مرگ می‌داد»

  «این مرد از همان موقع بوی مرگ می‌داد»

  «این مرد از همان موقع بوی مرگ می‌داد» با طرح مسائل درونی انسان‌ها و مطرح کردن تنهایی انسان معاصر، درد حضور در زندگی مدرن را روایت می‌کند. شخصیت‌های رمان غالباً یا تنها هستند یا از شکست عشقی از درون رنج می‌کشند...

 • «در چشم باد»؛ با الهام از «جاده جنگ»

  «در چشم باد»؛ با الهام از «جاده جنگ»

  آقای منصور انوری را حالا خیلی‌ها با رمان هشت جلدی «جاده جنگ» می‌شناسند. رمانی که روایت‌کننده بخشی از تاریخ ایران از شهریورماه 1320 به بعد و اشغال بخش‌هایی از خاک ایران توسط ارتش انگلیس و شوروی است. انوری با تکیه بر برخی حوادث واقعی که در زمان اشغال خراسان توسط ارتش بلشویک روی داده است دست به نگارش رمانی زده که قرار است تا 20 جلد ادامه پیدا کند.

 • رمان جنگی «قنوت آخر» منتشر شد

  رمان جنگی «قنوت آخر» منتشر شد

  رمان جنگی «قنوت آخر» نوشته محمد محمودی نورآبادی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.

 • رمان عاشقانه و انقلابی «پنجره چوبی» به چاپ هفتم رسید

  رمان عاشقانه و انقلابی «پنجره چوبی» به چاپ هفتم رسید

  چاپ هفتم «پنجره چوبی» اثر فهیمه پرورش توسط انتشارات کتابستان معرفت روانه بازار کتاب شد.

 • هی یو!(خاطرات ابوسعید از زندان‌های آمریکایی‌ها در عراق)

  هی یو!(خاطرات ابوسعید از زندان‌های آمریکایی‌ها در عراق)

  این کتاب یک روایت صرف یا یک روایت‌نامه‌ی داستانی هم نیست، رمان است با همه‌ی ویژگی‌هایش. آمریکایی‌ها دروغ‌گو هستند و انگلیسی‌ها دورو و سیاس. او همچنین نقش تعیین‌کننده‌ی رسانه‌های جهانی و محلی را هم بر سرنوشت انسان‌ها به‌خوبی درک کرده و در روایت داستانی سرگذشتش گنجانده است.

 • آبنباتِ هل دار

  آبنباتِ هل دار

  صدقی در «آبنباتِ هل دار» گریز زده سال­های دهه شصت این شهر و روایتی طنز از یک خانواده خیلی خیلی معمولیِ بجنوردی ارائه کرده است. وقایع روزمره این خانواده که همراه ماردبزرگ­شان(بی­بی) زندگی می­کنند از زبانِ محسن، پسربچه دانش­‌آموزی روایت می­‌شود.

 • جلیل سامان فیلم اکران نشده‌اش را کتاب کرد/ «وقت بودن» خواندنی شد

  جلیل سامان فیلم اکران نشده‌اش را کتاب کرد/ «وقت بودن» خواندنی شد

  جلیل سامان در حالی رمان «وقت بودن» را روانه بازار نشر کرده که هنوز فیلم ساخته شده از روی این داستان،‌ پشت سد اکران باقی مانده است.

 • گفتگو با مصطفی رضایی، نویسنده رمان آخر الزمانی «زایو»؛ رمانی که پرچم اسلام را به اهتزاز درمی آورد

  گفتگو با مصطفی رضایی، نویسنده رمان آخر الزمانی «زایو»؛ رمانی که پرچم اسلام را به اهتزاز درمی آورد

  قلم روان و شیوا، توجه به مسائل ارزشی و اعتقادی و وطن دوستانه، ضرب آهنگ تند و متناسب، درهم تنیدگی ماجراها، استفاده از زمان خاص و خیالی و فضای ویژه و علمی در زایو مخاطب را میخ کوب کرده و تا آخر رمان رهایش نمی کند.زایو دقیقا پرچم جهانی شدن حکومت اسلامی و تسلط نهایی مسلمانان بر کره زمین را بر دوش می کشد...

 • حس خوب همراهی با یک انقلابی سوادکوهی در کتاب "تی لم"

  حس خوب همراهی با یک انقلابی سوادکوهی در کتاب "تی لم"

  بارزترین نکته کتاب، حس شیرینی است که مخاطب با همراه شدن با شخصیت پیدا می‌کند و آشنایی هر چند اجمالی با برحه‌ای از تاریخ می‌یابد که کمتر و به ندرت و محدود به آن پرداخته شده است.

 • اولین رمان «جلیل سامان» منتشر شد/ نگاهی به معضل اجتماعی «زن طلاق» در سیستان

  اولین رمان «جلیل سامان» منتشر شد/ نگاهی به معضل اجتماعی «زن طلاق» در سیستان

  اولین رمان «جلیل سامان» با عنوان «وقت بودن» با محوریت یک موضوع اجتماعی در منطقه سیستان و بلوچستان از سوی انتشارات کتابستان معرفت راهی بازار کتاب شد.

 • فرشته ها هم عاشق می شوند

  فرشته ها هم عاشق می شوند

  «فرشته ها هم عاشق می شوند» شاید رمان خارق العاده ای نباشد اما رمانی خوب و دلچسب است که تقریباً هیچگاه از ریتم نمی افتد و خواننده را بی حوصله نمی کند. مخصوصاً شروع داستان که بسیار هوشمندانه انتخاب شده و می تواند تا چندین فصل به تنهایی انگیزه لازم را برای دنیال کردن داستان به مخاطب تزریق کند.