خاطرات و زندگی‌نامه
 • در جستجوی کبریت احمر (زندگانی ابن عربی)

  در جستجوی کبریت احمر (زندگانی ابن عربی)

  ابن عربی جزو معدود عارفانی است که دست به نوشتن کتاب‌ها و رساله‌های فراوانی زد. او در خلال نوشتن این کتاب‌ها و متناسب با حالات عرفانی خود تلاش کرده گزیده‌ای از زندگینامه پر فراز و نشیب خود فراهم کند.

 • «مشق‌های مشرقی»؛ روایت سفر یک مبلغ دینی به هشت‌گوشه جهان

  «مشق‌های مشرقی»؛ روایت سفر یک مبلغ دینی به هشت‌گوشه جهان

  مهدی فوقی نویسنده این اثر مبلغی مذهبی است که برای تبلیغ دین به اروپا و آفریقا سفر کرده و یادداشت‌های این سفر را در کتاب «مشق‌های مشرقی» آورده است.کتاب «مشق‌های مشرقی» از سوی انتشارات حیات طیبه منتشر شده و با شمارگان هزار نسخه و بهای سه هزار تومان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

 • شیخ مرتضی انصاری

  شیخ مرتضی انصاری

  دلم می‌خواست او را بشناسم و بفهمم که چرا با بقیه فرق دارد. امروز این را می‌دانم، زیرا تجربه به من آموخته است که انسان‌های بزرگ در کودکی‌‌شان هم آدم‌های بزرگی بوده‌اند.

 • مجموعه داستان‌های مینی‌مال از زندگی شیخ احمد کافی

  مجموعه داستان‌های مینی‌مال از زندگی شیخ احمد کافی

  در کتاب کافی نیز حسام مظاهری مانند دیگر کتاب‌های این مجموعه روال زندگی مرحوم کافی را در قالب داستان مینیمال و به صورت برش‌هایی از زندگی فرد به روایت افراد مختلف یا آوردن بخشی از سخنرانی‌ها آورده است.

 • نگاهی به کتاب تعبیر «مرد رویاها» به قلم سیدمهدی شجاعی

  نگاهی به کتاب تعبیر «مرد رویاها» به قلم سیدمهدی شجاعی

  «مرد رؤیاها» اثری است به قلم سید مهدی شجاعی که انتشارات نیستان آن را منتشر کرده است.این کتاب به شرح بخشی از زندگی پر فراز و نشیب شهید دکتر مصطفی چمران پرداخته، تا برای خواننده به ویژه نسل جوان که با شخصیتی چون شهید دکتر مصطفی چمران آشنا نیست، آشنایی ایجاد کند.

 • کتاب شهد شهود؛ 150 داستان کوتاه از زندگی بزرگان علم و اخلاق و شهداء

  کتاب شهد شهود؛ 150 داستان کوتاه از زندگی بزرگان علم و اخلاق و شهداء

  کتاب شهد شهود(3)داستان کوتاه از زندگی بزرگان علم و اخلاق و شهداء را همراه با عکس آورده است.از ویژگی این کتاب این است که نویسنده آیه‌ای از قرآن و یا حدیثی و یا بیت شعری را در پایان داستان زندگی بزرگان ذکر می‌کند تا پیام و درس اصلی داستان برای مخاطب رسا و آشکارتر بشود.

 • خاطرات حسنعلی خان مستوفی

  خاطرات حسنعلی خان مستوفی

  کتاب «خاطرات حسنعلی خان مستوفی» جدیدترین کتابی است که از ابوالفضل زرویی نصرآباد وارد بازار کتاب شده است.

 • سیمای آفتاب؛ خاطرات ناب از زندگانی الهی، سیاسی امام خمینی(ره)

  سیمای آفتاب؛ خاطرات ناب از زندگانی الهی، سیاسی امام خمینی(ره)

  این کتاب که در بردارنده خاطرات ناب از زندگانی الهی، سیاسی امام خمینی(ره) است، در چهار فصل تنظیم شده که در فصل اول با عنوان امام از نگاه نزدیکان و بستگان 78 خاطره از زندگی ایشان را نگارنده ذکر کرده است.

 • پرواز تا بی نهایت؛زندگی و خاطرات شهید بابایی

  پرواز تا بی نهایت؛زندگی و خاطرات شهید بابایی

  کتاب پرواز تا بی نهایت یادنامه‌ای از آن شهید بزرگوار حاصل مصاحبه با 200 نفر از خانواده، دوستان، همرزمان و... عباس بابایی است که در سه بخش کودکی تا انقلاب، انقلاب تا رشادت و رشادت تا شهادت نگاشته شده است.

 • اندیشه سبز ، زندگی سرخ (زمان و زندگی شیخ فضل الله نوری)

  اندیشه سبز ، زندگی سرخ (زمان و زندگی شیخ فضل الله نوری)

  آنچه در کتاب حاضر پیش روست، مروری بر شخصیت علمی، اجتماعی، سیاسی و دینی ِ شیخ فضل الله نوری می‌باشد که توسط محققی متبحّر و خالی از حبّ و بغض‌های به تحریف کشاننده تدوین و بررسی شده است.

 • زندگی سیاسی و اجتماعی آیت الله العظمی حاج سید محمد تقی خوانساری

  زندگی سیاسی و اجتماعی آیت الله العظمی حاج سید محمد تقی خوانساری

  روش زاهدانه زندگی ایشان، تشرف به حج و مباحثه های علمی با اهل سنت، توجه ایشان به شعرای اهل بیت و دستگیری این مرد بزرگ از محرومان از مباحث مطرح در این کتاب است. از جمله حوادث جالب و شگفت آنگیز زندگانی ایشان جریان نماز باران و نزول رحمت الهی است که علاقه مندان می توانند با مطالعه این کتاب از این موضوع اطلاعات خوبی را کسب کنند.

 • خاطرات حضرت استاد سِر پروفسور حَسَنعلی خان مستوفی

  خاطرات حضرت استاد سِر پروفسور حَسَنعلی خان مستوفی

  کتاب «خاطرات حضرت استاد سِر پروفسور حَسَنعلی خان مستوفی»، روایت خاطرات شخصیتی خیالی به نام «حسنعلی‌خان مستوفی» است که توسط پیشکار او «میرزا حسین پیشکار» نوشته شده و هر دوی این شخصیت‌ها ساخته و پرداخته ذهن اوست.

 • آشنایی با زندگی آیت الله نجفی اصفهانی

  آشنایی با زندگی آیت الله نجفی اصفهانی

  نویسنده با نگاهی به آثار عرفانی این عالم ربانی به برخی از مشاهدات و توصیه‌های اخلاقی آقانجفی اصفهانی اشاره می کندکه ماحصل آن برخی از دستورات عبادی و ختم های مجرب است که مخاطب با مطالعه کتاب فرا می‌گیرد.

 • قلندر و قلعه

  قلندر و قلعه

  قلندر و قلعه با محوريت زندگي و شخصيت شيخ شهاب الدين سهروردي معروف به شيخ اشراق به نگارش درآمده است.كتاب جزء معدود آثاري است كه در قالب داستان به زندگي يكي از حكيمان بزرگ ايراني مي پردازد و اين امكان را براي علاقمندان و مخاطبان عام حكمت و فلسفه فراهم مي كند كه با گوشه هايي از زندگي و انديشه و شخصيت شيخ اشراق آشنا شوند.

 • از چنده لا تا جنگ

  از چنده لا تا جنگ

  کتاب از چنده لا تا جنگ؛ خاطرات خانم شمسی سبحانی، یکی از زنان شجاع از خطه مازندران است، كه با شروع درگيرى‏ها در كردستان، عازم سنندج شده و كار امدادرسانى را آغاز مى‏كند.

 • کتابی درباره شهید عمیدعبدوس

  کتابی درباره شهید عمیدعبدوس

  کتاب کفه‌ای از بهشت به قلم سیده فهمیه میرسید به رشته تحریر در آمده است عنوان خاطرات و زندگی‌نامه شهید حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر عبدوست و شیهد حجت الاسلام عمید عبدوس از شهدای روحانی استان سمنان می باشد.

 • فیلمنامه ای درباره شهید چمران

  فیلمنامه ای درباره شهید چمران

  شهید مصطفی چمران، از جمله افرادی در زمانه ماست که به طور عمده در ایران به دلیل نوع حضورش در سال‌های دفاع مقدس در جبهه‌های غرب و نیز اطلاعاتی مختصر از حضورش در لبنان شناخته شده است؛ اما سید مهدی شجاعی در تازه‌ترین اثر خود که در قالب فیلم‌نامه یک سریال 13 قسمتی و درباره او نوشته شده است، به سراغ نیمه پنهان زندگی چمران رفته است.

 • خاطرات آیت الله مکارم شیرازی

  خاطرات آیت الله مکارم شیرازی

  من از کار کردن، بحمدالله، خسته نمی‌شدم. الان هم که بیش از 80 سال از عمرم می‌گذرد، شاید بعضی از روزها 14 ساعت کار می‌کنم و چون کار مورد علاقه من است، سبب نشاط من می‌شود نه سبب خستگی...

 • در طلب را ه راست(خاطرات یک بانوی تازه مسلمان)

  در طلب را ه راست(خاطرات یک بانوی تازه مسلمان)

  داستان اين کتاب شرح حقيقت جويي و سختي‌هاي راه نيل به آن در زندگي يک دختر امريکايي است. شرح حال اين تازه مسلمان گواه حقانيت ديني است که بسياري بدون رنج و زحمت از آن بهره‌مند شده‌اند.

 • ازقبیله باران (زندگی شیخ مرتضی زاهد)

  ازقبیله باران (زندگی شیخ مرتضی زاهد)

  «از قبیله باران» روایتی شاعرانه از زندگی و احوالات شیخ مرتضی زاهد است؛روضه‌خوانی ساده و بی‌آلایش که رمز محبوبیت و تاثیر کلامش، معمایی غریب را در ذهن قهرمان قصه شکل داده است. داستان تلفیقی از رویا و واقعیت است.