خاطرات و زندگی‌نامه
 • زندگی سیاسی و اجتماعی آیت الله العظمی حاج سید محمد تقی خوانساری

  زندگی سیاسی و اجتماعی آیت الله العظمی حاج سید محمد تقی خوانساری

  روش زاهدانه زندگی ایشان، تشرف به حج و مباحثه های علمی با اهل سنت، توجه ایشان به شعرای اهل بیت و دستگیری این مرد بزرگ از محرومان از مباحث مطرح در این کتاب است. از جمله حوادث جالب و شگفت آنگیز زندگانی ایشان جریان نماز باران و نزول رحمت الهی است که علاقه مندان می توانند با مطالعه این کتاب از این موضوع اطلاعات خوبی را کسب کنند.

 • خاطرات حضرت استاد سِر پروفسور حَسَنعلی خان مستوفی

  خاطرات حضرت استاد سِر پروفسور حَسَنعلی خان مستوفی

  کتاب «خاطرات حضرت استاد سِر پروفسور حَسَنعلی خان مستوفی»، روایت خاطرات شخصیتی خیالی به نام «حسنعلی‌خان مستوفی» است که توسط پیشکار او «میرزا حسین پیشکار» نوشته شده و هر دوی این شخصیت‌ها ساخته و پرداخته ذهن اوست.

 • آشنایی با زندگی آیت الله نجفی اصفهانی

  آشنایی با زندگی آیت الله نجفی اصفهانی

  نویسنده با نگاهی به آثار عرفانی این عالم ربانی به برخی از مشاهدات و توصیه‌های اخلاقی آقانجفی اصفهانی اشاره می کندکه ماحصل آن برخی از دستورات عبادی و ختم های مجرب است که مخاطب با مطالعه کتاب فرا می‌گیرد.

 • قلندر و قلعه

  قلندر و قلعه

  قلندر و قلعه با محوريت زندگي و شخصيت شيخ شهاب الدين سهروردي معروف به شيخ اشراق به نگارش درآمده است.كتاب جزء معدود آثاري است كه در قالب داستان به زندگي يكي از حكيمان بزرگ ايراني مي پردازد و اين امكان را براي علاقمندان و مخاطبان عام حكمت و فلسفه فراهم مي كند كه با گوشه هايي از زندگي و انديشه و شخصيت شيخ اشراق آشنا شوند.

 • از چنده لا تا جنگ

  از چنده لا تا جنگ

  کتاب از چنده لا تا جنگ؛ خاطرات خانم شمسی سبحانی، یکی از زنان شجاع از خطه مازندران است، كه با شروع درگيرى‏ها در كردستان، عازم سنندج شده و كار امدادرسانى را آغاز مى‏كند.

 • کتابی درباره شهید عمیدعبدوس

  کتابی درباره شهید عمیدعبدوس

  کتاب کفه‌ای از بهشت به قلم سیده فهمیه میرسید به رشته تحریر در آمده است عنوان خاطرات و زندگی‌نامه شهید حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر عبدوست و شیهد حجت الاسلام عمید عبدوس از شهدای روحانی استان سمنان می باشد.

 • فیلمنامه ای درباره شهید چمران

  فیلمنامه ای درباره شهید چمران

  شهید مصطفی چمران، از جمله افرادی در زمانه ماست که به طور عمده در ایران به دلیل نوع حضورش در سال‌های دفاع مقدس در جبهه‌های غرب و نیز اطلاعاتی مختصر از حضورش در لبنان شناخته شده است؛ اما سید مهدی شجاعی در تازه‌ترین اثر خود که در قالب فیلم‌نامه یک سریال 13 قسمتی و درباره او نوشته شده است، به سراغ نیمه پنهان زندگی چمران رفته است.

 • خاطرات آیت الله مکارم شیرازی

  خاطرات آیت الله مکارم شیرازی

  من از کار کردن، بحمدالله، خسته نمی‌شدم. الان هم که بیش از 80 سال از عمرم می‌گذرد، شاید بعضی از روزها 14 ساعت کار می‌کنم و چون کار مورد علاقه من است، سبب نشاط من می‌شود نه سبب خستگی...

 • در طلب را ه راست(خاطرات یک بانوی تازه مسلمان)

  در طلب را ه راست(خاطرات یک بانوی تازه مسلمان)

  داستان اين کتاب شرح حقيقت جويي و سختي‌هاي راه نيل به آن در زندگي يک دختر امريکايي است. شرح حال اين تازه مسلمان گواه حقانيت ديني است که بسياري بدون رنج و زحمت از آن بهره‌مند شده‌اند.

 • ازقبیله باران (زندگی شیخ مرتضی زاهد)

  ازقبیله باران (زندگی شیخ مرتضی زاهد)

  «از قبیله باران» روایتی شاعرانه از زندگی و احوالات شیخ مرتضی زاهد است؛روضه‌خوانی ساده و بی‌آلایش که رمز محبوبیت و تاثیر کلامش، معمایی غریب را در ذهن قهرمان قصه شکل داده است. داستان تلفیقی از رویا و واقعیت است.

 • خاطرات هاشمی در بوته نقد

  خاطرات هاشمی در بوته نقد

  نقد و نظر دفتر مطالعات و تدوين تاريخ ايران درباره کتاب امید و دلواپسی را در این نوشتار می‌خوانیم...@

 • «جوان ترین رهبر»

  «جوان ترین رهبر»

  کتاب«جوان ترین رهبر» شرح داستانی زندگی شهید نواب صفوی است که نادره عزیزی نیک آن را به رشته تحریر در آورده است و مرکز اسناد انقلاب اسلامی آن را منتشر کرده است.

 • شهید داریوش رضایی نژاد در آیینه خاطرات

  شهید داریوش رضایی نژاد در آیینه خاطرات

  ین دفتر شامل مجموعه خاطراتی در مورد نخبه شهید داریوش رضایی نژاد است که به روایت پدر، برادر، همسر، دوستان و آشنایان این شهید بزرگوار می باشد.

 • زیرکی های ملا نصرالدین

  زیرکی های ملا نصرالدین

  در این کتاب قریب 170 و اندی لطیفه و حکایت(که بیشتر از منابع انگلیسی، لاتین، اینترنت و به صورت خاص‌تر حکایاتی که توسط ادریس‌شاه هندی نوشته شده)برگردان و گردآوری شده است. باید دانست که گستره داده‌های این گنجینه ملی(ملانصرالدین و لطیفه‌هایش) بسیار وسیع است...

 • نقدی بر کتاب نامه های سیمین دانشور و جلال آل احمد

  نقدی بر کتاب نامه های سیمین دانشور و جلال آل احمد

  سوال مهمی که دکتر مسعود جعفری جوزی هم در آغاز کتاب مطرح کرده اين است که چه لزومی دارد نامه هايی که بين دو نفر نوشته شده و احتمالاً دارای جنبه های شخصی و خصوصی است تبديل به کتاب شود و در دسترس همگان قرار گيرد؟ پاسخ آن است که...

 • اندیشه سبز، زندگی سرخ

  اندیشه سبز، زندگی سرخ

  این کتاب به «زمان و زندگی شیخ فضل الله نوری» می پردازد که توسط حجّت الاسلام و المسلمین علی ابوالحسنی (منذر) نگاشته شده است.

 • آخرین آواز قو!

  آخرین آواز قو!

  این کتاب به «بازکاوی شخصیت و عملکرد شیخ فضل الله نوری بر اساس واپسین برگِ زندگی او و فرجام مشروطه» می پردازد.

 • کتاب «بچه خانی آباد»

  کتاب «بچه خانی آباد»

  ارایه تصویر کاملی از زندگی زنده‌یاد تختی در مقدمه کتاب و گاهشماری از احکام قهرمانی او و مباحث سیاسی زندگی تختی در انتهای کتاب به عنوان ضمیمه، از ویژگی‌های این اثرند.

 • روایتی شیرین ازجام زهر

  روایتی شیرین ازجام زهر

  جلال رفیع در این کتاب رهاورد سفر خود به آمريكا را به همراه هيئت اعزامي از ايران و به سرپرستي دكتر ولايتي روایت می کند .روایتی شیرین که در روزگار بعد از جنگ و پذیرش قطعنامه 598، آن روزهای تلخ مثل زهر را به کام خواننده خود گوارامی کند.

 • خاطرات زندگی صبحی

  خاطرات زندگی صبحی

  این کتاب اگرچه به ظاهر خاطرات زندگی صبحی است ولی در واقع حقایق ارزشمند و جالبی درباره تاریخ بهایی گری و فساد داخلی رهبران این دار و دسته ی سیاسی است. این کناب برای شناخت ماهیت بهائیت کمک فراوانی می کند و اسرار جالبی را برای نخستین بار فاش می کند.