مهارت‌های زندگی
 • چرا باید بچه ها کتاب بخوانند؟!

  چرا باید بچه ها کتاب بخوانند؟!

  خوب است فرهنگ کتاب خواندن را در خود و کودکمان گسترش دهیم و با آگاهی بیشتر درباره نوع کتاب و تناسب آن با سن فرزندمان تصمیم‌گیری کنیم.

 • آیا مغز مطالعۀ کتاب‌های الکترونیکی را دوست دارد؟

  آیا مغز مطالعۀ کتاب‌های الکترونیکی را دوست دارد؟

  آیا در عملکرد مغز، میان دریافت اطلاعات از کتاب چاپی یا نسخه الکترونیکی، تغییری ایجاد می‌شود؟ آیا با تغییر ابزار مطالعه از گونه چاپی به دیجیتالی، تفاوتی در مهارت یا تجربه خواندن - حفظ یا درک مطلب- ایجاد می‌شود؟

 • قواعد مدیریت( ۵۰ قاعده جدید برای مدیران)

  قواعد مدیریت( ۵۰ قاعده جدید برای مدیران)

  کتاب به زبانی ساده و روان شرحی خلاصه و مفید از آنچه هر مدیری باید بداند و مهارت‌هایی که لازم است کسب کند تا مدیری موفق باشد را بیان کرده است.

 • مغز برای خواندن ساخته نشده است

  مغز برای خواندن ساخته نشده است

  پرسش اینجاست؛ آیا در عملکرد مغز، میان دریافت اطلاعات از کتاب چاپی یا نسخه الکترونیکی، تغییری ایجاد می‌شود؟ آیا با تغییر ابزار مطالعه از گونه چاپی به دیجیتالی، تفاوتی در مهارت یا تجربه خواندن - حفظ یا درک مطلب- ایجاد می‌شود؟

 • مدرسه‌ی فیلم (چگونه با تماشای DVD فيلم‌ها فيلم‌سازی ياد بگيريم)

  مدرسه‌ی فیلم (چگونه با تماشای DVD فيلم‌ها فيلم‌سازی ياد بگيريم)

  کتاب مدرسه فیلم یا چگونه با تماشای دی‌وی‌دی فیلمها فیلمسازی را یاد بگیریم اثر ریچارد دی به روشی کم و بیش مشابه و البته آسان‌تر می کوشد تا فیلمسازی را به مخاطب بیاموزد.

 • کتابی که به کودکان یاد می‌دهد با خواهر یا برادر کوچک خود چه کنند

  کتابی که به کودکان یاد می‌دهد با خواهر یا برادر کوچک خود چه کنند

  «من خواهر/ داداش بزرگ‌ترم» هم به بچه‌‎ها یاد می‌دهد با نوزادی که به دنیا آمده و خواهر و برادر کوچکشان است چگونه رفتار کنند هم به پدرو مادرها می‌آموزد با فرزند اول خود که کودک است چه کنند.

 • بررسی مسائل جوانان

  بررسی مسائل جوانان

  بحران هویت، بلوغ، غریزه جنسی، نوگرایی، محبوبیت، امیدواری، اعتدال، شادی، انتقاد و مثبت نگری از موضوعاتی است که در کتاب حاضر مورد بررسی قرار می گیرد.

 • تفاوت‌ها و تعارضات همسران

  تفاوت‌ها و تعارضات همسران

  کتابستان برای مخاطبان خود با موضوع تفاوت‌ها و تعارضات همسران سیر مطالعاتی ذیل را پیشنهاد می‌کند:

 • سیر مطالعاتی مهارت‌های زناشویی

  سیر مطالعاتی مهارت‌های زناشویی

  کتابستان برای موفقیت در زندگی مشترک مطالعه سیر مطالعاتی ذیل با موضوع مهارت‌های زناشویی را به مخاطبان خود پیشنهاد می‌کند:

 • بسته پیشنهادی پرورش خلاقیت

  بسته پیشنهادی پرورش خلاقیت

  در این بسته معرفی پنج کتاب با موضوع پرورش خلاقیت صورت می‌گیرد.

 • روانشناسی خواندن و ترویج کتاب خوانی

  روانشناسی خواندن و ترویج کتاب خوانی

  کتاب «روانشناسی خواندن و ترویج کتابخوانی» که با بهره‌گیری از مطالعات علمی در دانشگاه‌‌‌های آمریکای شمالی، اروپا و استرالیا نگاشته شده‌است، سعی کرده‌است به برخی از سوالات پاسخ دهد.

 • هنر ساختن آینده کار

  هنر ساختن آینده کار

  کتاب حاضر که موضوع کسب و کاررا به شکلی فلسفی و تحلیلی مورد بررسی قرار داده و با نشان دادن زوایای مختلف آن در پی راهی به سوی آینده‌ای بهتر است.

 • نهادی کردن شخصیت مدیریتی (منش رهبری)

  نهادی کردن شخصیت مدیریتی (منش رهبری)

  این کتاب علی الادعا منبعی خود آموز است که هدف آن تاثیر بر دیگران با توجه به شناخت بهتر از خود است تا بدین وسله بتوانند با تغییراتی که در خودشان بوجود می آورند شیوه و مدل رهبری شان را در سازمان بازآفرینی یا بازسازی کرده و به نتایج بهتری هم در کار و هم در رضایت‌مندی شخصیشان برسند.

 • کم‌عمق‌ها (اینترنت با مغز ما چه می‌کند؟)

  کم‌عمق‌ها (اینترنت با مغز ما چه می‌کند؟)

  کتاب «کم‌عمق‌ها» نوشته نیکلاس کار، در واقع نتیجه یک تحقیق گسترده و میان‌رشته‌ای در باب تاثیر فناوری اطلاعات به ویژه اینترنت و دیگر فناوری‌های وابسته به ساختار و شیوه تفکر بشر و در نتیجه شیوه مطالعه، نگارش و تعاملش با دیگران است.

 • معرفی و بررسی کتاب بهداشت روانی طلاق

  معرفی و بررسی کتاب بهداشت روانی طلاق

  از نکات مثبت این کتاب تألیف آن در فضای فرهنگی کشور و طبق واقعیت‌های موجود در جامعه خودمان می‌باشد. چرا که این گونه کتاب‌ها از جهت تأثیرگذاری بر خواننده با کتاب‌های ترجمه شده از منابع خارجی فرق بسیاری دارند و طبعاً موثرتر واقع می‌شوند.

 • زندگی خود را تغییر دهید (ده گام برای رسیدن به آنچه می‌خواهید)

  زندگی خود را تغییر دهید (ده گام برای رسیدن به آنچه می‌خواهید)

  تغییر زندگی همواره مصداقی از بهبود آن به شمار می‌آید، البته تغییری که در جهت سازندگی باشند. نویسنده کتاب حاضر در تلاش است که راه و چاه تغییر و دگرگونی زندگی را در قالب ده گام عملی در اختیار مخاطب قرار دهد.

 • معرفی و بررسی کتاب بازسازی زندگی پس از طلاق

  معرفی و بررسی کتاب بازسازی زندگی پس از طلاق

  افرادی که طلاق گرفته‌اند و دچار مشکلات عاطفی این پدیده شوم شده‌اند، با مطالعه این کتاب از گذشته درس می‌گیرند، خود را بهتر می‌شناسند و ابعادی از وجود خود را پرورش می‌دهند که قبلاً برایشان ناشناخته بود. این کتاب شما را در بهبود جراحات وارد شده از ناحیه طلاق کمک خواهد کرد.

 • 101 بازی کلاسی برای شادی، خنده و یادگیری بهتر

  101 بازی کلاسی برای شادی، خنده و یادگیری بهتر

  این کتاب و دیگر کتاب‌ها از مجموعه 101 بازی به مجموعه آموزش و پرورش، معلمان و مربیان کمک خواهد کرد تا با بهره‌گیری از این فنون در حیطه‌های ریاضی، اجتماعی و علوم طبیعی، مهارت‌های زندگی و . . . در کلاس درس به دانش آموزان کمک کنند.


 • ارتباط با خانواده همسر

  ارتباط با خانواده همسر

  مباحث مفید و کاربردی در کتاب مورد توجه قرار گرفته و کتاب سعی دارد با زوج‌هایی که با مشکل ارتباط با خانواده همسر مواجه هستند، ارتباط برقرار کند. ضمن این که در ارائه مباحث سعی شده از منابع قرآنی و روایی نیز استفاده شده، لذا کتاب حاضر برای زوج‌های جوان می‌تواند راهنمای خوبی در روابط خانوادگی باشد.

 • نوجوان در نقش شکیبایی؛ پرخاشگری نوجوان، عوامل و راهکارهای کنترل

  نوجوان در نقش شکیبایی؛ پرخاشگری نوجوان، عوامل و راهکارهای کنترل

  «نوجوان در نقش شکیبایی» عنوان کتابی است مختصر و خلاصه در مورد عوامل و دلایل پرخاشگری و راهکارهائی برای کنترل پرخاشگری در نوجوانان.