اخلاق
 • در محضر بهجت

  در محضر بهجت

  مجموعه ای سه جلدی از بیانات اسطوره تقوا، مرحوم آیت الله بهجت است که ایشان طی سالها در ضمن دروس خود بیان میفرمودند.این جملات گهربار در موضوعات مختلف فقهی، اعتقادی، عرفانی، تفسیری، تاریخی و مواعظ گرانبهای اخلاقی ایراد شده و تشنگان معرفت را سیراب میسازد.

 • زمزم عرفان

  زمزم عرفان

  آنچه در"زمزم عرفان" نگاشته شده، شرح حالی اجمالی از زندگی آن فقیه متخلق و بیانات فرزندشان درباره ایشان است، به ضمیمه مجموعه ای ارزشمند از رهنمودهای ایشان درباره قرآن، فقه و اصول، ارزش های اخلاقی وعملی و...که شنیده های خود مولف محترم است.


 • با عرشیان

  با عرشیان

  کتاب" باعرشیان" با بیان حالات، شیوه ها و دستورالعمل های سلوکی، تربیتی، اخلاقی و عرفانی سیدالسالکین آیت الله کربلایی سعی در روشن تر کردن این مسیر دارد.امید آنکه آگاهی از حالات این بزرگمرد، محرّک و مشوّق خوبی برای تازه سفران باشد.

 • مواعظ

  مواعظ

  اين کتاب مجموعه ي 14سخنراني مرحوم شيخ در نجف اشرف است. موضوع بيشتر اين مجالس، تذکرات اخلاقي است که به ذکر مصيبت خاندان پيامبر درود خدا بر ايشان باد ختم مي شود که با اغناي خطابي شيخ اثر و نفوذ عميقي بر جان خواننده خواهد داشت.

 • جانها فدای دین 

  جانها فدای دین 

  در این کتاب، تحلیل انسان ساز و الهام بخشی از واقعه عاشورا می خوانید. تحلیلی که ابتدا با ذکر روایتی از امام صادق (ع) و 5 وصیت مهم پیامبر عظیم الشان (ص) به امیرالمومنین(ع) شروع می شود.

 • مثل شاخه های گیلاس

  مثل شاخه های گیلاس

  این کتاب تذکر اخلاقی را از مسیر بیان تمثیل و مثل جستجو می کند. وقتی تلفن روی آیفن باشد ،حاضری هرچیزی را بگویی؟
  عالم روی آیفون است،هم صوتی و تصویری!یعنی خداوند هم صدای ما را می شنود و هم تصویر ما را می بیند.
  ان الله بعباده الخبیر بصیر

 • پله پله تا ملاقات خدا

  پله پله تا ملاقات خدا

  «پله پله تا ملاقات خدا» برآنست که هریک از خُـلقیات ِ انسان که از جنس رفتارهای جسمی و روحی است را مبتنی بر معارف قرآنی و حدیثی و با دقت در آنها ، در کنار حکایات اخلاقی بررسی کرده و نکات مهم مربوط به هریک از آنها را با ادبیاتی شیوا و رسا بیان میکند.

 • شکوفایی شخصیت

  شکوفایی شخصیت

  «شکوفایی شخصیت» تلاشی است کوچک در جهت کاری بزرگ،در این اثر، کلیدواژه «مربی» و «سوژه»، مکرراً به کار رفته است.

 • پرنیان پاکدامنی

  پرنیان پاکدامنی

  دغدغه اصلی نگارنده در این کتاب تبدیل مباحث علمی موجود در موضوع حجاب به مباحث آسان وقابل فهم بوده است.به همین منظور از عناصر جذابیت ساز همچون گرافیک خوب،استفاده از رنگهای مختلف ومباحث کوتاه بهره کافی برده است.

 • متقین

  متقین

  متقين شرح خطبه‌ متقين نهج‌البلاغه است، خطبه‌اي عظيم و عميق كه حضرت اميرالمؤمنين در پاسخ همام كه گفت يا علي! صف لي المتقين (متقين را برايم توصيف كن)، فرمودند.

 • مهج الدعوات و منهج العبادات

  مهج الدعوات و منهج العبادات

  فرهنگ دعا در دين مقدس اسلام جايگاه ويژه‏اى دارد.اين مطلب با سيرى در موضوع كتب تأليف شده در تاريخ اسلام و نسبت تعداد كتاب‏هاى ادعيه به بقيه موضوعات كاملا مشهود است. کتاب حاضر از آخرين تأليفات سيدبن طاووس است كه در سال 662 هجرى، يعنى دو سال قبل از وفات تأليف كرده است.

 • انسان سازی در قرآن

  انسان سازی در قرآن

  دادن طرح کلی در زمینه اخلاق با رویکرد قرآنی ویژگی اصلی کتاب "انسان سازی در قرآن" اثر علامه مصباح یزدی است که خلاصه و ویرایش شده اثر سه جلدی "اخلاق در قرآن" ایشان می باشد.این کتاب یک کتاب درسی است و ما در مرکز تخصصی فلسفه یک ترم در محضرش بودیم. سیر منطقی مباحث و استفاده از قرآن در استنباط مسایل اخلاقی از ویژگی های اثر است.

 • قطره ای از دریا

  قطره ای از دریا

  کتاب قطره‌ای از دریا در بردارنده‌ی داستان‌هایی آموزنده از کتاب الغدیر است که توسط محمدحسین صفاخواه جمع‌آوری و بازنویسی شده است.