تازه های کتاب
 • تاریخ و فلسفه علم

  تاریخ و فلسفه علم

  کوشش کتاب بر این است که اندیشه‌های علمی را در متن تاریخ و فلسفه در نظر بگیرد و بر شکاف میان علم و علوم انسانی پلی بزند.

 • اسلحه، میکروب و فولاد، سرنوشت جوامع انسانی

  اسلحه، میکروب و فولاد، سرنوشت جوامع انسانی

  در کتاب حاضر کوشیده شده تا تاریح مختصر همکان را در 13 هزار سال گذشته ارائه کند. محرک نگارش این کتاب این پرسش است: چرا تاریخ در قاره های متفاوت به کونه یی متفاوت رخ داده است؟ ...

 • نگرشی نو به سیاست فرهنگی

  نگرشی نو به سیاست فرهنگی

  این کتاب با هدف ارائه رویکرد و نگرش تازه به سیاست فرهنگی نوشته شده است. منظور از نگرش تازه در اینجا نگرش متفاوت به سیاست فرهنگی در فضای گفتمان های سیاست فرهنگی در ایران امروز است.

 • اربابان جدید جهان

  اربابان جدید جهان

  نویسنده کتاب می‌گوید: «اربابان جدید جهان ترکیبی است از قدرت دولت و ابرشرکت‌های چندملیتی که هنوز هم در ترکیب مزبور، قدرت، دارای وجه غالب است. این دو در حقیقت مثل دو همسر با هم جفت و جور شده‌اند.

 • کلیله و دمنه

  کلیله و دمنه

  کلیله و دمنه از جمله آن مجموعه‌های دانش و حکمت است که مردمان خردمند قدیم گردآوردند و «بهرگونه زبان» نوشتند و از برای فرزندان خویش به میراث گذاشتند و در اعصار و قرون متمادی گرامی می‌داشتند، می‌خواندند و از آن حکمت عملی و آداب زندگی و زبان می‌آموختند.

 • نفاق شناسی

  نفاق شناسی

  کتاب نفاق‌شناسی در دوازده فصل با نگاهی اجمالی و گذرا، امّا به نسبت جامع، درآمدی است بر بحثی که شاید بتوان آن‌ را از استراتژیکی‌ترین مسائل جامعه اسلامی خواند.

 • ارزیابی دانش بومی

  ارزیابی دانش بومی

  کتاب حاضر محملی است برای آشنایی با تجربه دیگران درخصوص «توسعه» و نقش «دانش بومی/محلی» در آن که برای سیاستگذاران و برنامه‌ریزان ایرانی می‌تواند مفید فایده باشد.

 • ۲۳ نکته مکتوم سرمایه‌داری

  ۲۳ نکته مکتوم سرمایه‌داری

  همّ و هدف این نوشتار مجمل بر این بوده تا از زوایای مختلف به کتاب «۲۳ نکته مکتوم سرمایه‌داری» و نگاهی که نویسنده به مقوله اقتصاد دارد، بپردازد.

 • رمان نویس حکیم

  رمان نویس حکیم

  رمان نویس حکیم

 • ایران بدون نفت

  ایران بدون نفت

  در کتاب پیش رو تمام 58 کارشناس اقتصادی پاسخگوی 8 سوال یکسان هستند که هر سوال در یک فصل مجزا قرار گرفته و تمام اساتید مذکور به آن پاسخ گفته‌اند.

 • کتاب درآمدی بر روایت زنانه از شهر

  کتاب درآمدی بر روایت زنانه از شهر

  کتاب حاضر نتایج پژوهش نگارنده درباره تجارب زنانه در شهر تهران است و نقطه آغاز این پژوهش پایان نامه ای است با عنوان «منابع قدرت زنان در ایران: مطالعه کیفی دیالکتیک انقیاد/قدرتمندی در زندگی روزمره زنان تهرانی»

 • نقد و بررسی مجموعه داستان دوربرگردان

  نقد و بررسی مجموعه داستان دوربرگردان

  این کتاب که از تکنیک های داستانی متفاوت بهره گرفته با ارجاعات فراوان جنسی و ایرادات مختلف مضمونی چنان مفاهیم اخلاقی و آموزه های کاریزماتیک و قدسی اسلامی را دستخوش عرفی گری قرار می دهد.

 • ضعف جامعه اطلاعاتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی

  ضعف جامعه اطلاعاتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی

  این کتاب دارای 9 فصل با عنوان «مبارزه با عملیات‌های استشهادی»، «جنگ با ارتشی مرموز و ناشناخته»، «رقبای جدید واکنش‌های قدیمی»، «ایران و حزب‌الله»، «معمای لبنان»، «نجات گروگان‌ها»، «مسیری به سمت الگوی دفاعی و پیش از آن» و «ظهور دکترین مبارزات تروریستی رژیم صهیونیستی»، است.

 • معرفی و نقد کتاب «مردی که به شیکاگو رفت»

  معرفی و نقد کتاب «مردی که به شیکاگو رفت»

  «مردی که به شیکاگو رفت» داستان کوتاهی با ژانر اجتماعی درباره تبعیض نژادی سیاه و سفید در آمریکای معاصر است. علت نوشته شدنش را هم می‌توان در سالهای حیات نویسنده‌اش جستجو کرد...

 • بگذار آشغال بخورند: چگونه سرمایه‌داری گرسنگی و چاقی می‌آفریند

  بگذار آشغال بخورند: چگونه سرمایه‌داری گرسنگی و چاقی می‌آفریند

  این کتاب به ناعقلانیت‌ها و تضادهای اداره‌ی سرمایه‌دارانه‌ی نظام کشاورزی و تأمین غذا می‌پردازد؛ قطحی‌ای که هم‌اکنون در جهان وجود دارد فقط یکی از نمودهای نگران‌کننده‌ی متعدد این ناعقلانیت‌هاست.»

 • دموکراسی برای اقلیت

  دموکراسی برای اقلیت

  کتاب «دموکراسی برای اقلیت» به قلم یکی از منتقدان مشهور آمریکایی به نام مایکل پرنتی نگاشته شده که وی معتقد است:«بسیاری از سیاست‌های دولت به سود سرمایه گذاران بزرگ و به شدت به ضرر سایر مردم است.... کلان ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند و آن قدر پول دارند که نمی‌دانند با آن چه کنند...»

 • مقدمه‌ای بسیار مختصر بر علم اقتصاد

  مقدمه‌ای بسیار مختصر بر علم اقتصاد

  نویسنده در پیشگفتار کتاب به این نکته اذعان دارد که «نگارش کتابی مختصر و مفید درباره علم اقتصاد با وجود آسانی دشوار نیز هست. چون همه ما به نوعی اقتصاددانیم.

 • ۴۰ ویژگی جوان مسلمان و انقلابی

  ۴۰ ویژگی جوان مسلمان و انقلابی

  نویسنده مینویسد:انگیزه دوم حقیر از برشمردن مختصات جوان مسلمان و انقلابی، پررنگ نمودن مرز میان جبهه حق و جبهه باطل است که همواره در طول تاریخ در برابر یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند...

 • دکترین شوک؛ ظهور سرمایه‌داری فاجعه

  دکترین شوک؛ ظهور سرمایه‌داری فاجعه

  کتاب دکترین شوک نوشته روزنامه‌نگاری است که هم مکانیزم بازار و نظام سرمایه‌داری را نظم مطلوبی نمی‌داند و هم در مورد چگونگی گذار به اقتصاد بازار با دیدگاه اعمال دفعی و ناگهانی مخالف است. از این‌رو با استفاده از قلم بسیار جذاب و قدرتمند خود به شکلی خواندنی و تأثیرگذار تلاش می‌کند...

 • آشنایی با مبانی سینما و نقد فیلم

  آشنایی با مبانی سینما و نقد فیلم

  مهم‌ترین کارکرد کتاب حاضر را منبعی برای ارائه دانستنی‌های مقدماتی سینما نکاتی که دانستن آن‌ها و انطباقشان بر ویژگی یک فیلم می‌تواند کمک کند تا درکی قابل قبول و مبتنی بر مفاهیم سینمایی باز هر فیلم داشته باشیم.