تازه های کتاب
 • «جامعه غارتگر، فریب در بازار آمریکایی»

  «جامعه غارتگر، فریب در بازار آمریکایی»

  در کتاب «جامعه غارتگر، فریب در بازار آمریکایی» کوشیده است جامعه مبتنی بر بازار آزاد را به نقد بکشد و توضیح دهد که در این جامعه مصرف کنندگان و در واقع شهروندان بدون هیچ چتر امنیتی در چنگال قوانین بازار آزاد گرفتار می­شوند.

 • جابر بن حیان

  جابر بن حیان

  «باب الشام» شلوغ است. از چند روز پیش سربازان حکومتی شهر را پر کرده‌اند. جابر می‌ایستد و پایش را روی سکوی سنگی می‌گذارد...

 • «تصویر و ذهن» (فیلم، فلسفه و علوم شناختی)؛کلیدی برای درکِ سینمای آینده

  «تصویر و ذهن» (فیلم، فلسفه و علوم شناختی)؛کلیدی برای درکِ سینمای آینده

  کتاب «تصویر و ذهن» اثری است که راهی متفاوت و تازه, برای پرداختن به سینما، در اختیار خواننده قرار می‌دهد. به همین دلیل خواندن آن از دیگر کتاب‌های ریزودرشتی که در سال‎های اخیر درباره سینما و الزامات درک آن، منتشرشده اهمیت بیشتری دارد.

 • معرفی و بررسی کتاب شهرهای مصرفی

  معرفی و بررسی کتاب شهرهای مصرفی

  درکتاب حاضر نویسندگان، به دنبال ارائه تحلیل انتقادی از تاثیر مصرف بر زندگی شهری دهه آغازین قرن بیست ویکم هستند. از برخی جنبه ها شهر مصرفی، محصول اسطوره ای است از جامعه کنونی که مارا به مصرف وا می دارد.

 • کتاب «سرمایه‏ داری فردا؟»

  کتاب «سرمایه‏ داری فردا؟»

  کتاب «سرمایه‏ داری فردا؟» با زیرتیتر «ثروت خیالی یا ثروت واقعی؛ طرحی برای یک اقتصاد نوین» اثر «دیوید کورتن» است که توسط کامران سپهری به فارسی برگردان شده و در سال ۱۳۹۲ توسط نشر پژواک وارد بازار شده است.

 • نگاهی به کتاب علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت

  نگاهی به کتاب علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت

  استاد رحیم‌پور(ازغدی) در این اثر، نگاهی انتقادی به علوم انسانیِ غربی و به صورت خاص، علوم اجتماعیِ غربی کرده و نکات و لطایف درخور توجهی را مطرح ساخته که همة آن‌ها برای دانشجویان علوم اجتماعی - و حتی استادان این قلمرو معرفتی- راه‌گشاست.

 • دین، مدرنیته و اصلاحات

  دین، مدرنیته و اصلاحات

  پژوهش "مدرنیته، دین و اصلاحات"، تلاشى است براى تبیین مفهوم مدرنیته و دین و نقد و ارزیابى راهکارهاى ارائه شده از سوى اندیشمندان غربى و صاحب نظران داخلى.

 • نقد كتاب«در جستجوي امر قدسي»

  نقد كتاب«در جستجوي امر قدسي»

  كتاب « در جستجوي امر قدسي » حاصل گفت‌وگوي رامين جهانبگلو با دكتر سيدحسين نصر پيرامون زندگي خانوادگي، تحصيلات و تحقيقات، فعاليتهاي سياسي و نيز ديدگاهها و نظرات ايشان درباره دين، سنت، تجدد، تصوف و امثالهم است.@

 • بینش تمدنی؛(منظومه اعتقادات اجتماعی)

  بینش تمدنی؛(منظومه اعتقادات اجتماعی)

  نگاه منظومه‌وار به ابعاد مختلف انقلاب اسلامی در افق تمدن اسلامیِ آینده‌ی بشریّت چیزی است که فضای علمی کشور ما به آن نیاز دارد. کتابِ «بینش تمدّنی»، هر چند در پلّه‌ی نخست، قصد چنین کاری را دارد و در این راستا نظریّات یکی از صاحب نظران سال‌های اخیر را تقریروار طرح کرده است.

 • داستان ورزش غرب

  داستان ورزش غرب

  نویسنده­ با بررسی فرهنگ غربیان قدیم در روم و یونان، ورزش مدرن امروزی را حاصل تفکرات وحشی‌گرایانه و منفعت طلبانه­ی قشر مرفه جامعه می­داند که برای نگه داشتن مردم در فقر فرهنگی رواج یافته است.

 • «هنر مدرن»

  «هنر مدرن»

  کتاب «هنر مدرن» که به قلم یکی از نامدارترین محققان و منتقدان هنر در انگلستان نگاشته شده، در میان کتاب‌هایی که درباره‌ تاریخ هنر مدرن نوشته شده‌اند از شهرت و اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.

 • درآمدی بر سیر تفکری معاصر

  درآمدی بر سیر تفکری معاصر

  این نوشتار روایتی از تحولات مبانی اندیشه ها­ی اجتماعی و فلسفه سیاسی غرب از دوره رنسانس تا عصر منتسکیو (كه عصرروشنگری محسوب مي‌شود) است؛ و به سیر روح بشرمدارانه­ی تفکر غرب در این قرون پرداخته است.

 • «غرب چگونه غرب شد»

  «غرب چگونه غرب شد»

  هدف اصلی این اثر به چالش کشیدن یکی از باورهای رایج زمان حاضر درباره تاریخ و جغرافیای جهان است. باوری که تمدن اروپایی و به اصطلاح غرب، امتیازهای تاریخی منحصر به فردی از جنس خصلت‌های ویژه نژادی، فرهنگی، محیطی، ذهنی و روحی خاصی داشته که در طول تاریخ و تا زمان حاضر به آن نوعی برتری پایدار بر تمام جوامع دیگر بخشیده است.

 • دانشنامه نقد ادبی (از افلاتون تا به امروز)

  دانشنامه نقد ادبی (از افلاتون تا به امروز)

  مهمترین ویژگی‌های این فرهنگ است که برخی مدخل های آن کاملا تخصصی‌اند و در سال‌های اخیر در نقد ادبی رایج شده‌اند و اغلب آنها را نمی‌توان در یک فرهنگ معمولی اصطلاحات نقد ادبی پیدا کرد.

 • «فرهنگ امثال و تعابیر عربی – فارسی»

  «فرهنگ امثال و تعابیر عربی – فارسی»

  کتاب، شامل مجموعه‌ای از مصطلحات و تعبیرات مورداستفاده در زبان عربی همراه با معادل‌های آن‌ها در زبان فارسی است. یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب که آن را پربار و غنی می‌سازد، قرار دادن چند معادل، ضرب‌المثل یا مصطلح فارسی در برابر هر تعبیر یا اصطلاح عربی است.

 • درباره دموکراسی

  درباره دموکراسی

  نویسنده در طول قسمت‌های مختلف این کتاب می‌کوشد تا برای نقد عالمانه و به دور از تعصبات دموکراسی، ابتدا به تعریف دقیق دموکراسی پرداخته و سپس به بیان دموکراسی کلاسیک یونانی و بستر سازان تئوریک اندیشه دموکراسی اهتمام ورزد و با بیان ویژگی های دموکراسی مدرن و سرمایه سالاری راهی برای رسیدن به مقصود خود که همانا بیان ایرادات وارد بر دموکراسی مدرن می باشد، باز کند.

 • درباره غرب

  درباره غرب

  کتاب پیش رو جمعی از مقالات و سخنرانی‌های استاد رضا داوری اردکانی است که در رابطه با غرب، جهان تجدد و آثار و نتایج بسط تاریخ غربی آن نوشته شده و در آن سعی شده از خلط میان مطالب فلسفی و تعلقات سیاسی پرهیز شده و تصور مبهم غرب، تا اندازه‌ای روشن شده و ماهیت غرب به تفصیل بیان گردد.

 • فهم قدرت

  فهم قدرت

  مجموعه حاضر گزیده‌ای از اندیشه‌ها و افشاگری‌های چامسكی درباره مسائل معاصر و روز جهانی است كه دامنه پهناوری از موضوعات را دربر می‌گیرد

 • تحلیل ماهیت تکنولوژی

  تحلیل ماهیت تکنولوژی

  ر کتاب تحلیل ماهیت تکنولوژی نوشته عبدالعلی رضایی کوشش شده تا از یک سو به ترسیم تحلیلی لایه‌های پنهان و زیرین تکنولوژی پرداخته شود و از سوی دیگر با علت‌یابی، آسیب‌شناسی و تعیین کاستی‌های بنیادین اندیشه‌ای و تحقیقی جامعه خود را مطرح نماییم.

 • برج فرازان

  برج فرازان

  این کتاب به ما کیفیت و ابعاد گوناگون حیات اجتماعی و سیاسی جهانی را نشان می‌دهد که می‌تواند خاستگاه رخ دادی چنین بلاخیز و دوران‌ساز باشد؛ پس به همان نسبت که می‌تواند عبرت‌آموز باشد به درک جهان امروز نیز یاری می‌رساند.