تازه های کتاب
 • جوان مسلمان و دنیای متجدد

  جوان مسلمان و دنیای متجدد

  نويسنده که همواره دغدغه‌هایی از این دست دارد، اعتقاد دارد که میتوان با فهم الگویی صحیح از معارف اسلام ضمن پیشرفت، جلوی دستاوردهای منفی دنیای مدرن را که با سرعت نیز پیش می‌رود گرفت.

 • پرسش از غرب (اراده معطوف به حق)

  پرسش از غرب (اراده معطوف به حق)

  آنچه كه نويسنده در اين كتاب مد نظر دارد اين است كه عدم پرسش از غرب، نوعي سهل‌گيري را عارض بر حيات فكري و فرهنگي مسلمانان ساخته است، تا آنجا كه بدون آنكه متوجه باشند، التقاط و امتزاج فكري و فرهنگي را روزي خويش ساخته‌اند.

 • یهودی کیست؟

  یهودی کیست؟

  کتاب «یهودی کیست» ترجمه کتاب «من هو الیهودی؟» است که از سوی انتشارات دارالشروق بیروت منتشر شده است.

 • علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت

  علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت

  مبحث اصلی کتاب «علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت» بررسی و تحلیل مفاهیمی بنیادین چون حق، منفعت، حقوق بشر، آزادی، مشروعیت، نظام مطلوب، انسان مطلوب و...

 • پایان غرب-جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پیرامون نظام سرمایه‌داری

  پایان غرب-جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پیرامون نظام سرمایه‌داری

  کتاب پایان غرب-جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پیرامون نظام سرمایه‌داری در چهار فصل با عنوان«نگاه نظام های سرمایه داری به جامعه، ملت ها و حکومت ها»، «زنگ خطر برای نظام سرمایه داری»، «علل بیداری 99 درصدی ها در غرب» و «بحران ها و چالش های پیش روی نظام های سرمایه داری» تنظیم و تدوین شده است.

 • نگاهی به کتاب «حزب الله»/ اولین عملیاتی که برای رژیم اشغالگر بسیار گران تمام شد.

  نگاهی به کتاب «حزب الله»/ اولین عملیاتی که برای رژیم اشغالگر بسیار گران تمام شد.

  نویسنده در کتاب «حزب الله»، از منابع مختلفی برای مستند و مستدل بودن اثرش بهره برده است، از کتاب های مستندی که در مورد حزب الله و مقاومت منتشر شده تا روزنامه ها و شبکه های ماهواره ای عربی برای نقل اخبار تا مصاحبه سران حزب الله در شبکه های مختلف.

 • نگاهی اجمالی به کتاب معنای زندگی

  نگاهی اجمالی به کتاب معنای زندگی

  کتاب تري ايگلتون در فوريه سال 2007 ميلادي توسط انتشارات آکسفورد در 200 صفحه منتشر شده و شامل چهار فصل است؛ «پرسش ها و پاسخ ها»، «مساله معنا»، «کسوف معنا» و «آيا زندگي آن چيزي است که شما مي سازيد؟»

 • اخلاق یهودی و تمدّن غربی

  اخلاق یهودی و تمدّن غربی

  در این کتاب سعی شده است به اجمال زمینه های تاریخی شکل‌گیری مدرنیته در دنیای غرب (یونان و روم باستان) و وابستگی (نه صرفاً تعامل دو طرفه) آن با اصول تحریف شده ی مسیحیّت یهودی یا به عبارت بهتر یهودیگری و در پایان صهیونیسم، بررسی شود.

 • نگاهی به کتاب «23 نکته مکتوم سرمایه‌داری»

  نگاهی به کتاب «23 نکته مکتوم سرمایه‌داری»

  در کتاب «23 نکته مکتوم سرمایه‌داری» برای ساختن دوباره اقتصاد در سطح جهانی پیشنهادهایی دارد.

 • معرفی و بررسی کتاب طلاق، تهدیدها، فرصت‌ها - طلاق به سبک ایرانی

  معرفی و بررسی کتاب طلاق، تهدیدها، فرصت‌ها - طلاق به سبک ایرانی

  مطالعه کتابی که پیش رو دارید تحت عنوان «طلاق، تهدیدها، فرصت‌ها- طلاق به سبک ایرانی» به نظر می‌رسد برای تمام ایرانیان اعم از خانواده‌ها، مسئولان امر، تصمیم‌گیران اجتماعی، مجریان برنامه‌های جمعیتی و ... مفید واقع شود، شاید مقداری از افزایش نگران کننده آمار این پدیده شوم کاسته شود اما دارای نقاظ ضعفی است که ....

 • این داستان واقعیت دارد

  این داستان واقعیت دارد

  از سوی دیگر موضوعی که به جذابیت این اثر می‌افزاید نوشته شدن آنها بر مبنای حقایق و رویدادهای واقعی و حضور نوعی تم پلیسی و جنایی و گاه نیز سیاسی در آنهاست.

 • کتاب «رقص برزیل با شیطان»؛ نگاهی متفاوت به جام جهانی فوتبال

  کتاب «رقص برزیل با شیطان»؛ نگاهی متفاوت به جام جهانی فوتبال

  این کتاب،‌ کتابی است با عنوان «رقص برزیل با شیطان؛ جام جهانی‌، المپیک و جنگ برای دموکراسی» نوشته «دیو زیرین». نویسنده این کتاب معتقد است که جدای از هیجان بازی‌ها و اینهمه زرق و برق و توجه به فوتبال،‌ بازی‌های جام جهانی یک نیمه تاریک هم دارد که کمتر کسی آن را می‌بیند.

 • معرفی مختصر کتاب «فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی»

  معرفی مختصر کتاب «فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی»

  دکتر حداد عادل در این کتاب با زبان و استدلالی روشن و بدون تعقید درباره فرهنگ برهنگی و نیز برهنگی و فقر فرهنگی سخن گفته است.

 • دودایره المعارف خواندنی از نشر سایان

  دودایره المعارف خواندنی از نشر سایان

  دایره المعارف مصور زندگی امام خمینی درحقیقت زندگی نامه مصوری از حوادث مهم حیات سیاسی ومعنوی امام است.تابلویی رنگارنگ از رخدادهای مهم پنجاه سال اخیر و امپراطوری هالیوود کتابی درباره تاریخچه زندگی یهودیانی است که از شرق اروپا به امریکا آمده و کمپانیهای فیلم را در انحصار خود گرفتند.

 • 	بلوغ راهنمای والدین

  بلوغ راهنمای والدین

 • جریان‌شناسی اصولگرایی در جمهوری اسلامی ایران

  جریان‌شناسی اصولگرایی در جمهوری اسلامی ایران

  حضور چهره‌ها و شخصیت‌ها و نیز گروه‌ها و احزاب در عرصه‌ی قدرت سیاسی حاصل رقابت پنهان و آشكار جریان‌های سیاسی درون جامعه است كه معمولاً با اقبال مردم مواجه می‌شوند. پس از انقلاب اسلامی، جریان‌های مختلف سیاسی با رویكردهای مذهبی و غیرمذهبی سعی داشتند در عرصه‌ی حاكمیت حضور پیدا كنند.

 • کتاب نظریه فرهنگی استاد مطهری

  کتاب نظریه فرهنگی استاد مطهری

  کتاب حاضر درصدد اکتشاف، ساختاربندی و بسط پاره‌ها و ابعادی از نظریه فرهنگی شهید مطهری به عنوان یک متفکر ژرف‌انگیز مسلمان است که می‌توان گفت این پژوهش در نوع خود بی‌نظیر و نخستین مطالعه پبرامون تفکرات و اندیشه‌های فرهنگی استاد محسوب می‌شود.

 • بسته پیشنهادی ادبیات معاصر آمریکای لاتین

  بسته پیشنهادی ادبیات معاصر آمریکای لاتین

  بسته پیشنهادی درباره ادبیات معاصر آمریکای لاتین به صورت اجمالی برخی از این آثار معرفی شده است.

 • شش کتاب خواندنی پرونده هسته ای

  شش کتاب خواندنی پرونده هسته ای

  معرفی 6 کتاب برای تسلط بر تاریخ پرونده هسته‎ای ایران

 • کتاب منافقین خلق

  کتاب منافقین خلق

  ازویژگی این کتاب این است که نگارنده در مورد گروهک مجاهدین خلق از ابتدای تاسیس آن و افراد مؤسس و فعالیت‌ها و چگونگی تغییر هدف و ایدئولوژی این گروه از هدف دینی به مارکسیسم صحبت می‌کند و نویسنده تاکید دارد که این سازمان سرانجام تبدیل شد به منفورترین تشکل سیاسی در دید مردم ایران وتروریستی‌ترین سازمان در نگاه جهانیان.