تازه های کتاب
 • نگاهی به کتاب علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت

  نگاهی به کتاب علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت

  استاد رحیم‌پور(ازغدی) در این اثر، نگاهی انتقادی به علوم انسانیِ غربی و به صورت خاص، علوم اجتماعیِ غربی کرده و نکات و لطایف درخور توجهی را مطرح ساخته که همة آن‌ها برای دانشجویان علوم اجتماعی - و حتی استادان این قلمرو معرفتی- راه‌گشاست.

 • دین، مدرنیته و اصلاحات

  دین، مدرنیته و اصلاحات

  پژوهش "مدرنیته، دین و اصلاحات"، تلاشى است براى تبیین مفهوم مدرنیته و دین و نقد و ارزیابى راهکارهاى ارائه شده از سوى اندیشمندان غربى و صاحب نظران داخلى.

 • نقد كتاب«در جستجوي امر قدسي»

  نقد كتاب«در جستجوي امر قدسي»

  كتاب « در جستجوي امر قدسي » حاصل گفت‌وگوي رامين جهانبگلو با دكتر سيدحسين نصر پيرامون زندگي خانوادگي، تحصيلات و تحقيقات، فعاليتهاي سياسي و نيز ديدگاهها و نظرات ايشان درباره دين، سنت، تجدد، تصوف و امثالهم است.@

 • بینش تمدنی؛(منظومه اعتقادات اجتماعی)

  بینش تمدنی؛(منظومه اعتقادات اجتماعی)

  نگاه منظومه‌وار به ابعاد مختلف انقلاب اسلامی در افق تمدن اسلامیِ آینده‌ی بشریّت چیزی است که فضای علمی کشور ما به آن نیاز دارد. کتابِ «بینش تمدّنی»، هر چند در پلّه‌ی نخست، قصد چنین کاری را دارد و در این راستا نظریّات یکی از صاحب نظران سال‌های اخیر را تقریروار طرح کرده است.

 • داستان ورزش غرب

  داستان ورزش غرب

  نویسنده­ با بررسی فرهنگ غربیان قدیم در روم و یونان، ورزش مدرن امروزی را حاصل تفکرات وحشی‌گرایانه و منفعت طلبانه­ی قشر مرفه جامعه می­داند که برای نگه داشتن مردم در فقر فرهنگی رواج یافته است.

 • «هنر مدرن»

  «هنر مدرن»

  کتاب «هنر مدرن» که به قلم یکی از نامدارترین محققان و منتقدان هنر در انگلستان نگاشته شده، در میان کتاب‌هایی که درباره‌ تاریخ هنر مدرن نوشته شده‌اند از شهرت و اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.

 • درآمدی بر سیر تفکری معاصر

  درآمدی بر سیر تفکری معاصر

  این نوشتار روایتی از تحولات مبانی اندیشه ها­ی اجتماعی و فلسفه سیاسی غرب از دوره رنسانس تا عصر منتسکیو (كه عصرروشنگری محسوب مي‌شود) است؛ و به سیر روح بشرمدارانه­ی تفکر غرب در این قرون پرداخته است.

 • «غرب چگونه غرب شد»

  «غرب چگونه غرب شد»

  هدف اصلی این اثر به چالش کشیدن یکی از باورهای رایج زمان حاضر درباره تاریخ و جغرافیای جهان است. باوری که تمدن اروپایی و به اصطلاح غرب، امتیازهای تاریخی منحصر به فردی از جنس خصلت‌های ویژه نژادی، فرهنگی، محیطی، ذهنی و روحی خاصی داشته که در طول تاریخ و تا زمان حاضر به آن نوعی برتری پایدار بر تمام جوامع دیگر بخشیده است.

 • دانشنامه نقد ادبی (از افلاتون تا به امروز)

  دانشنامه نقد ادبی (از افلاتون تا به امروز)

  مهمترین ویژگی‌های این فرهنگ است که برخی مدخل های آن کاملا تخصصی‌اند و در سال‌های اخیر در نقد ادبی رایج شده‌اند و اغلب آنها را نمی‌توان در یک فرهنگ معمولی اصطلاحات نقد ادبی پیدا کرد.

 • «فرهنگ امثال و تعابیر عربی – فارسی»

  «فرهنگ امثال و تعابیر عربی – فارسی»

  کتاب، شامل مجموعه‌ای از مصطلحات و تعبیرات مورداستفاده در زبان عربی همراه با معادل‌های آن‌ها در زبان فارسی است. یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب که آن را پربار و غنی می‌سازد، قرار دادن چند معادل، ضرب‌المثل یا مصطلح فارسی در برابر هر تعبیر یا اصطلاح عربی است.

 • درباره دموکراسی

  درباره دموکراسی

  نویسنده در طول قسمت‌های مختلف این کتاب می‌کوشد تا برای نقد عالمانه و به دور از تعصبات دموکراسی، ابتدا به تعریف دقیق دموکراسی پرداخته و سپس به بیان دموکراسی کلاسیک یونانی و بستر سازان تئوریک اندیشه دموکراسی اهتمام ورزد و با بیان ویژگی های دموکراسی مدرن و سرمایه سالاری راهی برای رسیدن به مقصود خود که همانا بیان ایرادات وارد بر دموکراسی مدرن می باشد، باز کند.

 • درباره غرب

  درباره غرب

  کتاب پیش رو جمعی از مقالات و سخنرانی‌های استاد رضا داوری اردکانی است که در رابطه با غرب، جهان تجدد و آثار و نتایج بسط تاریخ غربی آن نوشته شده و در آن سعی شده از خلط میان مطالب فلسفی و تعلقات سیاسی پرهیز شده و تصور مبهم غرب، تا اندازه‌ای روشن شده و ماهیت غرب به تفصیل بیان گردد.

 • فهم قدرت

  فهم قدرت

  مجموعه حاضر گزیده‌ای از اندیشه‌ها و افشاگری‌های چامسكی درباره مسائل معاصر و روز جهانی است كه دامنه پهناوری از موضوعات را دربر می‌گیرد

 • تحلیل ماهیت تکنولوژی

  تحلیل ماهیت تکنولوژی

  ر کتاب تحلیل ماهیت تکنولوژی نوشته عبدالعلی رضایی کوشش شده تا از یک سو به ترسیم تحلیلی لایه‌های پنهان و زیرین تکنولوژی پرداخته شود و از سوی دیگر با علت‌یابی، آسیب‌شناسی و تعیین کاستی‌های بنیادین اندیشه‌ای و تحقیقی جامعه خود را مطرح نماییم.

 • برج فرازان

  برج فرازان

  این کتاب به ما کیفیت و ابعاد گوناگون حیات اجتماعی و سیاسی جهانی را نشان می‌دهد که می‌تواند خاستگاه رخ دادی چنین بلاخیز و دوران‌ساز باشد؛ پس به همان نسبت که می‌تواند عبرت‌آموز باشد به درک جهان امروز نیز یاری می‌رساند.

 • جوان مسلمان و دنیای متجدد

  جوان مسلمان و دنیای متجدد

  نويسنده که همواره دغدغه‌هایی از این دست دارد، اعتقاد دارد که میتوان با فهم الگویی صحیح از معارف اسلام ضمن پیشرفت، جلوی دستاوردهای منفی دنیای مدرن را که با سرعت نیز پیش می‌رود گرفت.

 • پرسش از غرب (اراده معطوف به حق)

  پرسش از غرب (اراده معطوف به حق)

  آنچه كه نويسنده در اين كتاب مد نظر دارد اين است كه عدم پرسش از غرب، نوعي سهل‌گيري را عارض بر حيات فكري و فرهنگي مسلمانان ساخته است، تا آنجا كه بدون آنكه متوجه باشند، التقاط و امتزاج فكري و فرهنگي را روزي خويش ساخته‌اند.

 • یهودی کیست؟

  یهودی کیست؟

  کتاب «یهودی کیست» ترجمه کتاب «من هو الیهودی؟» است که از سوی انتشارات دارالشروق بیروت منتشر شده است.

 • علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت

  علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت

  مبحث اصلی کتاب «علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت» بررسی و تحلیل مفاهیمی بنیادین چون حق، منفعت، حقوق بشر، آزادی، مشروعیت، نظام مطلوب، انسان مطلوب و...

 • پایان غرب-جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پیرامون نظام سرمایه‌داری

  پایان غرب-جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پیرامون نظام سرمایه‌داری

  کتاب پایان غرب-جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پیرامون نظام سرمایه‌داری در چهار فصل با عنوان«نگاه نظام های سرمایه داری به جامعه، ملت ها و حکومت ها»، «زنگ خطر برای نظام سرمایه داری»، «علل بیداری 99 درصدی ها در غرب» و «بحران ها و چالش های پیش روی نظام های سرمایه داری» تنظیم و تدوین شده است.