تازه های کتاب
 • جریان‌شناسی اصولگرایی در جمهوری اسلامی ایران

  جریان‌شناسی اصولگرایی در جمهوری اسلامی ایران

  حضور چهره‌ها و شخصیت‌ها و نیز گروه‌ها و احزاب در عرصه‌ی قدرت سیاسی حاصل رقابت پنهان و آشكار جریان‌های سیاسی درون جامعه است كه معمولاً با اقبال مردم مواجه می‌شوند. پس از انقلاب اسلامی، جریان‌های مختلف سیاسی با رویكردهای مذهبی و غیرمذهبی سعی داشتند در عرصه‌ی حاكمیت حضور پیدا كنند.

 • کتاب نظریه فرهنگی استاد مطهری

  کتاب نظریه فرهنگی استاد مطهری

  کتاب حاضر درصدد اکتشاف، ساختاربندی و بسط پاره‌ها و ابعادی از نظریه فرهنگی شهید مطهری به عنوان یک متفکر ژرف‌انگیز مسلمان است که می‌توان گفت این پژوهش در نوع خود بی‌نظیر و نخستین مطالعه پبرامون تفکرات و اندیشه‌های فرهنگی استاد محسوب می‌شود.

 • بسته پیشنهادی ادبیات معاصر آمریکای لاتین

  بسته پیشنهادی ادبیات معاصر آمریکای لاتین

  بسته پیشنهادی درباره ادبیات معاصر آمریکای لاتین به صورت اجمالی برخی از این آثار معرفی شده است.

 • شش کتاب خواندنی پرونده هسته ای

  شش کتاب خواندنی پرونده هسته ای

  معرفی 6 کتاب برای تسلط بر تاریخ پرونده هسته‎ای ایران

 • کتاب منافقین خلق

  کتاب منافقین خلق

  ازویژگی این کتاب این است که نگارنده در مورد گروهک مجاهدین خلق از ابتدای تاسیس آن و افراد مؤسس و فعالیت‌ها و چگونگی تغییر هدف و ایدئولوژی این گروه از هدف دینی به مارکسیسم صحبت می‌کند و نویسنده تاکید دارد که این سازمان سرانجام تبدیل شد به منفورترین تشکل سیاسی در دید مردم ایران وتروریستی‌ترین سازمان در نگاه جهانیان.

 • معرفي و مروري بر چند کتاب شهید آوینی؛ به مناسبت سالروز شهادت سيد شهيدان اهل قلم

  معرفي و مروري بر چند کتاب شهید آوینی؛ به مناسبت سالروز شهادت سيد شهيدان اهل قلم

  سيد مرتضي آويني (شهريور ۱۳۲۶ در شهر ري - ۲۰ فروردين ۱۳۷۲ در فكه) عكاس، معمار، كارگردان مستندساز و نويسنده ايراني بود. مجموعه مستند او درباره جنگ تحميلي با نام روايت فتح بسيار شناخته شده است.

 • کتاب درآمدی بر نقد مبادی علوم جدید

  کتاب درآمدی بر نقد مبادی علوم جدید

  کتاب درآمدی بر نقد مبادی علوم جدید نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی درصدد نشان دادن جایگاه انسان در این علوم و نحوه تفکیک‌ناپذیر آنها است تا مقدمه‌ای برای گشودن باب گفت‌وگو درباره مبادی علوم جدید شود.

 • کتاب «صخره‌های سخت»؛ همه چیزهایی که می‌خواهید درباره پرونده‌های امنیتی بدانید.

  کتاب «صخره‌های سخت»؛ همه چیزهایی که می‌خواهید درباره پرونده‌های امنیتی بدانید.

  تفاوت این مجموعه از آن جهت است که به بعد از انقلاب و موضوع جذاب و جالبی چون پرونده‌های امنیتی بعد از پیروزی انقلاب و نحوه شکل گیری نهاد‌های امنیتی انقلاب و نحوه عملکرد آنها پس از پیروزی انقلاب پرداخته است.

 • کتاب «مناسک و آئین‌های شیعی در هند» پژوهشی برای بررسی سنت شیعی در شمال هندوستان

  کتاب «مناسک و آئین‌های شیعی در هند» پژوهشی برای بررسی سنت شیعی در شمال هندوستان

  رحمانی کتاب خود را با نگاهی به سنت‌های عزاداری محرم در هند آغاز کرده و در ادامه به موضوع بررسی مراسم نیمه شعبان در شهر لاکهنو می‌‌پردازد. بررسی آیین‌های 19 و 21 رمضان در میان شیعیان هند و نیز بررسی امامباره و درگاه و عاشوراخانه به منظور همزیستی میان هندوها شیعیان نیز در دیگر بخش‌های کتاب مورد بحث قرار گرفته است.

 • نگاهی به کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»

  نگاهی به کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»

  کتاب «اسلام هراسی در غرب» با عنایت به اهمیت بازخوانی و بحث مجدد در بحث اسلام هراسی و شیوه های مقابله با آن در در غرب نوشته شده و تلاش دارد با استفاده از گزارش‌های منتشر شده توسط بنیاد‌های آمریکایی و انگلیسی در اگوست 2011 به معرفی لایه‌های مختلف این پدیده به ویژه در حوزه کارگزاران، حامیان و نیروهای پیشروی سیاسی در زمینه اسلام هراسی در غرب بپردازد.

 • بسته پیشنهادی درباره غرب شناسان انتقادی

  بسته پیشنهادی درباره غرب شناسان انتقادی

  تلاش اصلی مان در این سیر مطالعاتی معرفی رویکردهای انتقادی گوناگون به مساله غرب است.

 • مجموعه داستان طنز «بیا باهم بخندیم»

  مجموعه داستان طنز «بیا باهم بخندیم»

  کتاب «بیا با هم بخندیم» کارمان شرفشاهی دارای هجده داستان طنز با موضوعاتی نظیر «توسعه لذیذ!»، «اصول و مبانی لبخند»، «نامه‌های محرمانه»، «طرح نوین مقابله با گرانی»، «وقتی که ترافیک نامریی می‌شود»، «نظرسنجی با سس بنزین»، «میزگرد تروریسم» و «گزارش تنظیم خانواده» است.

 • نمایشنامه خدای دوزخ اثر سم شپارد

  نمایشنامه خدای دوزخ اثر سم شپارد

  نویسنده این کتاب را تو دهنی‌ای بر فاشیسم حزب جمهوری‌خواه توصیف کرده و این نمایش‌نامه در سه پرده نگاشته شده که داستان زن و شوهری مزرعه‌دار و دامدار است که در ایالت ویسکانسین زندگی آرامی را می‌گذارنند، ولی...

 • بشقاب‌های سفره پشت بام مان(خانواده و ماهواره)

  بشقاب‌های سفره پشت بام مان(خانواده و ماهواره)

  کتاب بشقاب‌های سفره پشت بام مان(خانواده و ماهواره) به قلم حجت الاسلام محسن عباسی ولدی، مجموعه مباحثی است که در رادیو معارف در برنامه " پرسمان تربیتی خانواده" با موضوع ماهواره مطرح شده است.

 • کتاب گل‌های پریشان درباد

  کتاب گل‌های پریشان درباد

  سرزمین قفقاز به پهنای تاریخ، همواره در یک قالب مشترک اعتقادی، سیاسی،فرهنگی وحتی عاطفی با ایران بزرگ زیسته و بلکه پاره‌تن یک پیکره بوده است.


 • مبانی تاریخ هنر

  مبانی تاریخ هنر

  کتاب حاوی تصاویر گوناگونی از آثار هنرمندان شناخته‌شده جهانی است و به معرفی مفاهیم، موضوعات و مباحث اصلی تاریخ هنر می‌پردازد.

 • جلد دوم رویارویی با تجدد

  جلد دوم رویارویی با تجدد

  جلد دوم کتاب «رویارویی با تجدد»، عبدالله نصری به بررسی دیدگاه‌های اندیشنمدانی می‌پردازد که از آغاز عصر پهلوی تا عصر حاضر به بحث در باب غرب و عالم تجدد پرداخته‌اند.

 • فردایی دیگر شهید آوینی

  فردایی دیگر شهید آوینی

  کتاب فردایی دیگر هشتین کتاب از مجموعه آثار شهید مرتضی آوینی است که از سوی نشر واحه به چاپ رسیده و حاوی هشت مقاله با عنوان راز سرزمین آفتاب، بشر در انتظار فردایی دیگر، آخرین دوران رنج، راز و رمز، شعر و جنون، غزال غزل، یاد بهشت و نوحه انسان در فراق و ختم ساغر است.

 • نصر ، سنت ، تجدد

  نصر ، سنت ، تجدد

  کتاب نصر، سنت، تجدد به کوشش عبدالله محمدی، حاصل مجموعه مقالات و سخنرانی‌هایی است که اندیشمندان آشنا به افکار و آثار سید حسین نصر درباره‌ی او إرائه کرده‌اند.

 • مبانی نظری غرب مدرن

  مبانی نظری غرب مدرن

  کتاب یاد شده به روند پیدایش مدرنیسم، رشد آن و ایدئولوژیهایی که از آن تفکر، نشأت گرفته‌اند، می‌پردازد. همچنین این کتاب به بررسی انتقادی، تحلیلی - تاریخی به مبانی و بنیان های نظری و سیر تاریخی تمدن مدرن غرب می‏پردازد.