تازه های کتاب
 • نگاهی به کتاب «حزب الله»/ اولین عملیاتی که برای رژیم اشغالگر بسیار گران تمام شد.

  نگاهی به کتاب «حزب الله»/ اولین عملیاتی که برای رژیم اشغالگر بسیار گران تمام شد.

  نویسنده در کتاب «حزب الله»، از منابع مختلفی برای مستند و مستدل بودن اثرش بهره برده است، از کتاب های مستندی که در مورد حزب الله و مقاومت منتشر شده تا روزنامه ها و شبکه های ماهواره ای عربی برای نقل اخبار تا مصاحبه سران حزب الله در شبکه های مختلف.

 • نگاهی اجمالی به کتاب معنای زندگی

  نگاهی اجمالی به کتاب معنای زندگی

  کتاب تري ايگلتون در فوريه سال 2007 ميلادي توسط انتشارات آکسفورد در 200 صفحه منتشر شده و شامل چهار فصل است؛ «پرسش ها و پاسخ ها»، «مساله معنا»، «کسوف معنا» و «آيا زندگي آن چيزي است که شما مي سازيد؟»

 • اخلاق یهودی و تمدّن غربی

  اخلاق یهودی و تمدّن غربی

  در این کتاب سعی شده است به اجمال زمینه های تاریخی شکل‌گیری مدرنیته در دنیای غرب (یونان و روم باستان) و وابستگی (نه صرفاً تعامل دو طرفه) آن با اصول تحریف شده ی مسیحیّت یهودی یا به عبارت بهتر یهودیگری و در پایان صهیونیسم، بررسی شود.

 • نگاهی به کتاب «23 نکته مکتوم سرمایه‌داری»

  نگاهی به کتاب «23 نکته مکتوم سرمایه‌داری»

  در کتاب «23 نکته مکتوم سرمایه‌داری» برای ساختن دوباره اقتصاد در سطح جهانی پیشنهادهایی دارد.

 • معرفی و بررسی کتاب طلاق، تهدیدها، فرصت‌ها - طلاق به سبک ایرانی

  معرفی و بررسی کتاب طلاق، تهدیدها، فرصت‌ها - طلاق به سبک ایرانی

  مطالعه کتابی که پیش رو دارید تحت عنوان «طلاق، تهدیدها، فرصت‌ها- طلاق به سبک ایرانی» به نظر می‌رسد برای تمام ایرانیان اعم از خانواده‌ها، مسئولان امر، تصمیم‌گیران اجتماعی، مجریان برنامه‌های جمعیتی و ... مفید واقع شود، شاید مقداری از افزایش نگران کننده آمار این پدیده شوم کاسته شود اما دارای نقاظ ضعفی است که ....

 • این داستان واقعیت دارد

  این داستان واقعیت دارد

  از سوی دیگر موضوعی که به جذابیت این اثر می‌افزاید نوشته شدن آنها بر مبنای حقایق و رویدادهای واقعی و حضور نوعی تم پلیسی و جنایی و گاه نیز سیاسی در آنهاست.

 • کتاب «رقص برزیل با شیطان»؛ نگاهی متفاوت به جام جهانی فوتبال

  کتاب «رقص برزیل با شیطان»؛ نگاهی متفاوت به جام جهانی فوتبال

  این کتاب،‌ کتابی است با عنوان «رقص برزیل با شیطان؛ جام جهانی‌، المپیک و جنگ برای دموکراسی» نوشته «دیو زیرین». نویسنده این کتاب معتقد است که جدای از هیجان بازی‌ها و اینهمه زرق و برق و توجه به فوتبال،‌ بازی‌های جام جهانی یک نیمه تاریک هم دارد که کمتر کسی آن را می‌بیند.

 • معرفی مختصر کتاب «فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی»

  معرفی مختصر کتاب «فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی»

  دکتر حداد عادل در این کتاب با زبان و استدلالی روشن و بدون تعقید درباره فرهنگ برهنگی و نیز برهنگی و فقر فرهنگی سخن گفته است.

 • دودایره المعارف خواندنی از نشر سایان

  دودایره المعارف خواندنی از نشر سایان

  دایره المعارف مصور زندگی امام خمینی درحقیقت زندگی نامه مصوری از حوادث مهم حیات سیاسی ومعنوی امام است.تابلویی رنگارنگ از رخدادهای مهم پنجاه سال اخیر و امپراطوری هالیوود کتابی درباره تاریخچه زندگی یهودیانی است که از شرق اروپا به امریکا آمده و کمپانیهای فیلم را در انحصار خود گرفتند.

 • 	بلوغ راهنمای والدین

  بلوغ راهنمای والدین

 • جریان‌شناسی اصولگرایی در جمهوری اسلامی ایران

  جریان‌شناسی اصولگرایی در جمهوری اسلامی ایران

  حضور چهره‌ها و شخصیت‌ها و نیز گروه‌ها و احزاب در عرصه‌ی قدرت سیاسی حاصل رقابت پنهان و آشكار جریان‌های سیاسی درون جامعه است كه معمولاً با اقبال مردم مواجه می‌شوند. پس از انقلاب اسلامی، جریان‌های مختلف سیاسی با رویكردهای مذهبی و غیرمذهبی سعی داشتند در عرصه‌ی حاكمیت حضور پیدا كنند.

 • کتاب نظریه فرهنگی استاد مطهری

  کتاب نظریه فرهنگی استاد مطهری

  کتاب حاضر درصدد اکتشاف، ساختاربندی و بسط پاره‌ها و ابعادی از نظریه فرهنگی شهید مطهری به عنوان یک متفکر ژرف‌انگیز مسلمان است که می‌توان گفت این پژوهش در نوع خود بی‌نظیر و نخستین مطالعه پبرامون تفکرات و اندیشه‌های فرهنگی استاد محسوب می‌شود.

 • بسته پیشنهادی ادبیات معاصر آمریکای لاتین

  بسته پیشنهادی ادبیات معاصر آمریکای لاتین

  بسته پیشنهادی درباره ادبیات معاصر آمریکای لاتین به صورت اجمالی برخی از این آثار معرفی شده است.

 • شش کتاب خواندنی پرونده هسته ای

  شش کتاب خواندنی پرونده هسته ای

  معرفی 6 کتاب برای تسلط بر تاریخ پرونده هسته‎ای ایران

 • کتاب منافقین خلق

  کتاب منافقین خلق

  ازویژگی این کتاب این است که نگارنده در مورد گروهک مجاهدین خلق از ابتدای تاسیس آن و افراد مؤسس و فعالیت‌ها و چگونگی تغییر هدف و ایدئولوژی این گروه از هدف دینی به مارکسیسم صحبت می‌کند و نویسنده تاکید دارد که این سازمان سرانجام تبدیل شد به منفورترین تشکل سیاسی در دید مردم ایران وتروریستی‌ترین سازمان در نگاه جهانیان.

 • معرفي و مروري بر چند کتاب شهید آوینی؛ به مناسبت سالروز شهادت سيد شهيدان اهل قلم

  معرفي و مروري بر چند کتاب شهید آوینی؛ به مناسبت سالروز شهادت سيد شهيدان اهل قلم

  سيد مرتضي آويني (شهريور ۱۳۲۶ در شهر ري - ۲۰ فروردين ۱۳۷۲ در فكه) عكاس، معمار، كارگردان مستندساز و نويسنده ايراني بود. مجموعه مستند او درباره جنگ تحميلي با نام روايت فتح بسيار شناخته شده است.

 • کتاب درآمدی بر نقد مبادی علوم جدید

  کتاب درآمدی بر نقد مبادی علوم جدید

  کتاب درآمدی بر نقد مبادی علوم جدید نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی درصدد نشان دادن جایگاه انسان در این علوم و نحوه تفکیک‌ناپذیر آنها است تا مقدمه‌ای برای گشودن باب گفت‌وگو درباره مبادی علوم جدید شود.

 • کتاب «صخره‌های سخت»؛ همه چیزهایی که می‌خواهید درباره پرونده‌های امنیتی بدانید.

  کتاب «صخره‌های سخت»؛ همه چیزهایی که می‌خواهید درباره پرونده‌های امنیتی بدانید.

  تفاوت این مجموعه از آن جهت است که به بعد از انقلاب و موضوع جذاب و جالبی چون پرونده‌های امنیتی بعد از پیروزی انقلاب و نحوه شکل گیری نهاد‌های امنیتی انقلاب و نحوه عملکرد آنها پس از پیروزی انقلاب پرداخته است.

 • کتاب «مناسک و آئین‌های شیعی در هند» پژوهشی برای بررسی سنت شیعی در شمال هندوستان

  کتاب «مناسک و آئین‌های شیعی در هند» پژوهشی برای بررسی سنت شیعی در شمال هندوستان

  رحمانی کتاب خود را با نگاهی به سنت‌های عزاداری محرم در هند آغاز کرده و در ادامه به موضوع بررسی مراسم نیمه شعبان در شهر لاکهنو می‌‌پردازد. بررسی آیین‌های 19 و 21 رمضان در میان شیعیان هند و نیز بررسی امامباره و درگاه و عاشوراخانه به منظور همزیستی میان هندوها شیعیان نیز در دیگر بخش‌های کتاب مورد بحث قرار گرفته است.

 • نگاهی به کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»

  نگاهی به کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»

  کتاب «اسلام هراسی در غرب» با عنایت به اهمیت بازخوانی و بحث مجدد در بحث اسلام هراسی و شیوه های مقابله با آن در در غرب نوشته شده و تلاش دارد با استفاده از گزارش‌های منتشر شده توسط بنیاد‌های آمریکایی و انگلیسی در اگوست 2011 به معرفی لایه‌های مختلف این پدیده به ویژه در حوزه کارگزاران، حامیان و نیروهای پیشروی سیاسی در زمینه اسلام هراسی در غرب بپردازد.