تازه های کتاب
 • معرفي و مروري بر چند کتاب شهید آوینی؛ به مناسبت سالروز شهادت سيد شهيدان اهل قلم

  معرفي و مروري بر چند کتاب شهید آوینی؛ به مناسبت سالروز شهادت سيد شهيدان اهل قلم

  سيد مرتضي آويني (شهريور ۱۳۲۶ در شهر ري - ۲۰ فروردين ۱۳۷۲ در فكه) عكاس، معمار، كارگردان مستندساز و نويسنده ايراني بود. مجموعه مستند او درباره جنگ تحميلي با نام روايت فتح بسيار شناخته شده است.

 • کتاب درآمدی بر نقد مبادی علوم جدید

  کتاب درآمدی بر نقد مبادی علوم جدید

  کتاب درآمدی بر نقد مبادی علوم جدید نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی درصدد نشان دادن جایگاه انسان در این علوم و نحوه تفکیک‌ناپذیر آنها است تا مقدمه‌ای برای گشودن باب گفت‌وگو درباره مبادی علوم جدید شود.

 • کتاب «صخره‌های سخت»؛ همه چیزهایی که می‌خواهید درباره پرونده‌های امنیتی بدانید.

  کتاب «صخره‌های سخت»؛ همه چیزهایی که می‌خواهید درباره پرونده‌های امنیتی بدانید.

  تفاوت این مجموعه از آن جهت است که به بعد از انقلاب و موضوع جذاب و جالبی چون پرونده‌های امنیتی بعد از پیروزی انقلاب و نحوه شکل گیری نهاد‌های امنیتی انقلاب و نحوه عملکرد آنها پس از پیروزی انقلاب پرداخته است.

 • کتاب «مناسک و آئین‌های شیعی در هند» پژوهشی برای بررسی سنت شیعی در شمال هندوستان

  کتاب «مناسک و آئین‌های شیعی در هند» پژوهشی برای بررسی سنت شیعی در شمال هندوستان

  رحمانی کتاب خود را با نگاهی به سنت‌های عزاداری محرم در هند آغاز کرده و در ادامه به موضوع بررسی مراسم نیمه شعبان در شهر لاکهنو می‌‌پردازد. بررسی آیین‌های 19 و 21 رمضان در میان شیعیان هند و نیز بررسی امامباره و درگاه و عاشوراخانه به منظور همزیستی میان هندوها شیعیان نیز در دیگر بخش‌های کتاب مورد بحث قرار گرفته است.

 • نگاهی به کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»

  نگاهی به کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»

  کتاب «اسلام هراسی در غرب» با عنایت به اهمیت بازخوانی و بحث مجدد در بحث اسلام هراسی و شیوه های مقابله با آن در در غرب نوشته شده و تلاش دارد با استفاده از گزارش‌های منتشر شده توسط بنیاد‌های آمریکایی و انگلیسی در اگوست 2011 به معرفی لایه‌های مختلف این پدیده به ویژه در حوزه کارگزاران، حامیان و نیروهای پیشروی سیاسی در زمینه اسلام هراسی در غرب بپردازد.

 • بسته پیشنهادی درباره غرب شناسان انتقادی

  بسته پیشنهادی درباره غرب شناسان انتقادی

  تلاش اصلی مان در این سیر مطالعاتی معرفی رویکردهای انتقادی گوناگون به مساله غرب است.

 • مجموعه داستان طنز «بیا باهم بخندیم»

  مجموعه داستان طنز «بیا باهم بخندیم»

  کتاب «بیا با هم بخندیم» کارمان شرفشاهی دارای هجده داستان طنز با موضوعاتی نظیر «توسعه لذیذ!»، «اصول و مبانی لبخند»، «نامه‌های محرمانه»، «طرح نوین مقابله با گرانی»، «وقتی که ترافیک نامریی می‌شود»، «نظرسنجی با سس بنزین»، «میزگرد تروریسم» و «گزارش تنظیم خانواده» است.

 • نمایشنامه خدای دوزخ اثر سم شپارد

  نمایشنامه خدای دوزخ اثر سم شپارد

  نویسنده این کتاب را تو دهنی‌ای بر فاشیسم حزب جمهوری‌خواه توصیف کرده و این نمایش‌نامه در سه پرده نگاشته شده که داستان زن و شوهری مزرعه‌دار و دامدار است که در ایالت ویسکانسین زندگی آرامی را می‌گذارنند، ولی...

 • بشقاب‌های سفره پشت بام مان(خانواده و ماهواره)

  بشقاب‌های سفره پشت بام مان(خانواده و ماهواره)

  کتاب بشقاب‌های سفره پشت بام مان(خانواده و ماهواره) به قلم حجت الاسلام محسن عباسی ولدی، مجموعه مباحثی است که در رادیو معارف در برنامه " پرسمان تربیتی خانواده" با موضوع ماهواره مطرح شده است.

 • کتاب گل‌های پریشان درباد

  کتاب گل‌های پریشان درباد

  سرزمین قفقاز به پهنای تاریخ، همواره در یک قالب مشترک اعتقادی، سیاسی،فرهنگی وحتی عاطفی با ایران بزرگ زیسته و بلکه پاره‌تن یک پیکره بوده است.


 • مبانی تاریخ هنر

  مبانی تاریخ هنر

  کتاب حاوی تصاویر گوناگونی از آثار هنرمندان شناخته‌شده جهانی است و به معرفی مفاهیم، موضوعات و مباحث اصلی تاریخ هنر می‌پردازد.

 • جلد دوم رویارویی با تجدد

  جلد دوم رویارویی با تجدد

  جلد دوم کتاب «رویارویی با تجدد»، عبدالله نصری به بررسی دیدگاه‌های اندیشنمدانی می‌پردازد که از آغاز عصر پهلوی تا عصر حاضر به بحث در باب غرب و عالم تجدد پرداخته‌اند.

 • فردایی دیگر شهید آوینی

  فردایی دیگر شهید آوینی

  کتاب فردایی دیگر هشتین کتاب از مجموعه آثار شهید مرتضی آوینی است که از سوی نشر واحه به چاپ رسیده و حاوی هشت مقاله با عنوان راز سرزمین آفتاب، بشر در انتظار فردایی دیگر، آخرین دوران رنج، راز و رمز، شعر و جنون، غزال غزل، یاد بهشت و نوحه انسان در فراق و ختم ساغر است.

 • نصر ، سنت ، تجدد

  نصر ، سنت ، تجدد

  کتاب نصر، سنت، تجدد به کوشش عبدالله محمدی، حاصل مجموعه مقالات و سخنرانی‌هایی است که اندیشمندان آشنا به افکار و آثار سید حسین نصر درباره‌ی او إرائه کرده‌اند.

 • مبانی نظری غرب مدرن

  مبانی نظری غرب مدرن

  کتاب یاد شده به روند پیدایش مدرنیسم، رشد آن و ایدئولوژیهایی که از آن تفکر، نشأت گرفته‌اند، می‌پردازد. همچنین این کتاب به بررسی انتقادی، تحلیلی - تاریخی به مبانی و بنیان های نظری و سیر تاریخی تمدن مدرن غرب می‏پردازد.

 • تبیین تمدن اسلامی و نگاه غرب مدرنیته به آن

  تبیین تمدن اسلامی و نگاه غرب مدرنیته به آن

  در این کتاب، برتر بودن ِمدرنیته، با معیاری متفاوت از گذشته به نقد کشیده می‌شود، مدرنیته در این نگاه از منظر یک متألّه و براساس عقلانیت شهودی بررسی شده و سعی می‌شود تا جایگاه حقیقی آن در سیر تکاملی انسان مشخص شود.

 • سیر تفکر جدید در جهان و ایران با نگاهی جدی بر اوضاع و احوال سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران

  سیر تفکر جدید در جهان و ایران با نگاهی جدی بر اوضاع و احوال سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران

  کتاب سیر تفکر جدید در جهان و ایران در کنار توضیح و واکاوی بعضی اصطلاحات و تعاریف فلسفی و اجتماعی حاوی بررسی اجمالی سیر تحولات جریان‌های فرهنگی و سیاسی غرب(پس از رنسانس) و ایران بعد از مشروطه است.

 • 120 داستان گوناگون در کتاب داستان ما

  120 داستان گوناگون در کتاب داستان ما

  کتاب داستان ما که توسط کارشناس مسائل تاریخی علی دوانی نگاشته شده، مجموعه داستان‌هایی است معتبر، متقن و آموزنده برگرفته از منابع معتبری همچون گلستان سعدی، کشکول شیخ بهایی و...این 120 داستان موضوعاتی همچون علوم، فنون، تاریخ، ادب و اخلاق را شامل می شود.

 • طوفان فتنه وکشتی بصیرت

  طوفان فتنه وکشتی بصیرت

  کتاب طوفان فتنه و کشتی بصیرت، بخشی از گفتار آیت الله مصباح یزدی درباره فتنه شناسی است که به همت حجت الاسلام غلامعلی عزیزی کیا نگارش یافته است و هدف اصلی این کتاب تبیین دقیق مفهوم فتنه در فرهنگ اسلامی و تحلیل فتنه‌های اجتماعی است.

 • رستاخیز جان

  رستاخیز جان

  کتاب رستاخیز جان، کتاب هفتم از مجموعه آثار شهید مرتضی آوینی است که نشر ساقی منتشر کرده که در آن مقالاتی که در سال‌های 1368 تا 1371در حوزه هنر، ادبیات و فرهنگ در مطبوعات به چاب رسیده بود، گزینش شده است.