تازه های کتاب
 • بسته پیشنهادی درباره غرب شناسان انتقادی

  بسته پیشنهادی درباره غرب شناسان انتقادی

  تلاش اصلی مان در این سیر مطالعاتی معرفی رویکردهای انتقادی گوناگون به مساله غرب است.

 • مجموعه داستان طنز «بیا باهم بخندیم»

  مجموعه داستان طنز «بیا باهم بخندیم»

  کتاب «بیا با هم بخندیم» کارمان شرفشاهی دارای هجده داستان طنز با موضوعاتی نظیر «توسعه لذیذ!»، «اصول و مبانی لبخند»، «نامه‌های محرمانه»، «طرح نوین مقابله با گرانی»، «وقتی که ترافیک نامریی می‌شود»، «نظرسنجی با سس بنزین»، «میزگرد تروریسم» و «گزارش تنظیم خانواده» است.

 • نمایشنامه خدای دوزخ اثر سم شپارد

  نمایشنامه خدای دوزخ اثر سم شپارد

  نویسنده این کتاب را تو دهنی‌ای بر فاشیسم حزب جمهوری‌خواه توصیف کرده و این نمایش‌نامه در سه پرده نگاشته شده که داستان زن و شوهری مزرعه‌دار و دامدار است که در ایالت ویسکانسین زندگی آرامی را می‌گذارنند، ولی...

 • بشقاب‌های سفره پشت بام مان(خانواده و ماهواره)

  بشقاب‌های سفره پشت بام مان(خانواده و ماهواره)

  کتاب بشقاب‌های سفره پشت بام مان(خانواده و ماهواره) به قلم حجت الاسلام محسن عباسی ولدی، مجموعه مباحثی است که در رادیو معارف در برنامه " پرسمان تربیتی خانواده" با موضوع ماهواره مطرح شده است.

 • کتاب گل‌های پریشان درباد

  کتاب گل‌های پریشان درباد

  سرزمین قفقاز به پهنای تاریخ، همواره در یک قالب مشترک اعتقادی، سیاسی،فرهنگی وحتی عاطفی با ایران بزرگ زیسته و بلکه پاره‌تن یک پیکره بوده است.


 • مبانی تاریخ هنر

  مبانی تاریخ هنر

  کتاب حاوی تصاویر گوناگونی از آثار هنرمندان شناخته‌شده جهانی است و به معرفی مفاهیم، موضوعات و مباحث اصلی تاریخ هنر می‌پردازد.

 • جلد دوم رویارویی با تجدد

  جلد دوم رویارویی با تجدد

  جلد دوم کتاب «رویارویی با تجدد»، عبدالله نصری به بررسی دیدگاه‌های اندیشنمدانی می‌پردازد که از آغاز عصر پهلوی تا عصر حاضر به بحث در باب غرب و عالم تجدد پرداخته‌اند.

 • فردایی دیگر شهید آوینی

  فردایی دیگر شهید آوینی

  کتاب فردایی دیگر هشتین کتاب از مجموعه آثار شهید مرتضی آوینی است که از سوی نشر واحه به چاپ رسیده و حاوی هشت مقاله با عنوان راز سرزمین آفتاب، بشر در انتظار فردایی دیگر، آخرین دوران رنج، راز و رمز، شعر و جنون، غزال غزل، یاد بهشت و نوحه انسان در فراق و ختم ساغر است.

 • نصر ، سنت ، تجدد

  نصر ، سنت ، تجدد

  کتاب نصر، سنت، تجدد به کوشش عبدالله محمدی، حاصل مجموعه مقالات و سخنرانی‌هایی است که اندیشمندان آشنا به افکار و آثار سید حسین نصر درباره‌ی او إرائه کرده‌اند.

 • مبانی نظری غرب مدرن

  مبانی نظری غرب مدرن

  کتاب یاد شده به روند پیدایش مدرنیسم، رشد آن و ایدئولوژیهایی که از آن تفکر، نشأت گرفته‌اند، می‌پردازد. همچنین این کتاب به بررسی انتقادی، تحلیلی - تاریخی به مبانی و بنیان های نظری و سیر تاریخی تمدن مدرن غرب می‏پردازد.

 • تبیین تمدن اسلامی و نگاه غرب مدرنیته به آن

  تبیین تمدن اسلامی و نگاه غرب مدرنیته به آن

  در این کتاب، برتر بودن ِمدرنیته، با معیاری متفاوت از گذشته به نقد کشیده می‌شود، مدرنیته در این نگاه از منظر یک متألّه و براساس عقلانیت شهودی بررسی شده و سعی می‌شود تا جایگاه حقیقی آن در سیر تکاملی انسان مشخص شود.

 • سیر تفکر جدید در جهان و ایران با نگاهی جدی بر اوضاع و احوال سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران

  سیر تفکر جدید در جهان و ایران با نگاهی جدی بر اوضاع و احوال سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران

  کتاب سیر تفکر جدید در جهان و ایران در کنار توضیح و واکاوی بعضی اصطلاحات و تعاریف فلسفی و اجتماعی حاوی بررسی اجمالی سیر تحولات جریان‌های فرهنگی و سیاسی غرب(پس از رنسانس) و ایران بعد از مشروطه است.

 • 120 داستان گوناگون در کتاب داستان ما

  120 داستان گوناگون در کتاب داستان ما

  کتاب داستان ما که توسط کارشناس مسائل تاریخی علی دوانی نگاشته شده، مجموعه داستان‌هایی است معتبر، متقن و آموزنده برگرفته از منابع معتبری همچون گلستان سعدی، کشکول شیخ بهایی و...این 120 داستان موضوعاتی همچون علوم، فنون، تاریخ، ادب و اخلاق را شامل می شود.

 • طوفان فتنه وکشتی بصیرت

  طوفان فتنه وکشتی بصیرت

  کتاب طوفان فتنه و کشتی بصیرت، بخشی از گفتار آیت الله مصباح یزدی درباره فتنه شناسی است که به همت حجت الاسلام غلامعلی عزیزی کیا نگارش یافته است و هدف اصلی این کتاب تبیین دقیق مفهوم فتنه در فرهنگ اسلامی و تحلیل فتنه‌های اجتماعی است.

 • رستاخیز جان

  رستاخیز جان

  کتاب رستاخیز جان، کتاب هفتم از مجموعه آثار شهید مرتضی آوینی است که نشر ساقی منتشر کرده که در آن مقالاتی که در سال‌های 1368 تا 1371در حوزه هنر، ادبیات و فرهنگ در مطبوعات به چاب رسیده بود، گزینش شده است.

 • حلزون های خانه به دوش

  حلزون های خانه به دوش

  کتاب حلزون‌های خانه به دوش مجموعه مقالاتی از شهید مرتضی آوینی است که جریان روشنفکری و نسبت آن با انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ، هنر و مطبوعات را در بر دارد.

 • شکل‌گیری فراماسونری در ایران

  شکل‌گیری فراماسونری در ایران

  کتاب شکل گیری فراماسونری در ایران شامل سه مقاله با عنوان ماهیت جریان فراماسونری، نگاهی به تکاپوی سیاسی- فرهنگی فراماسونری در ایران و نشانه های تفکر فراماسونری در جریان انحرافی است که اطلاعات دقیق و مفیدی درباره این جریان به مخاطب خود ارایه می‌دهد.

 • حریم ریحانه

  حریم ریحانه

  حریم ریحانه اولین و تنهاترین دائره المعارف و اطلس پوشش و عفاف در کشور است. این مجموعه نگاهی جامع از منظر درون دینی و برون دینی به موضوع پوشش و عفاف در فرهنگ ایرانی و اسلامی دارد.

 • پرتوهایی از اندیشۀ امام موسی صدر

  پرتوهایی از اندیشۀ امام موسی صدر

  کتاب حاضر پرتوی از اندیشه های امام موسی صدر است که شامل سخنرانی های مختلف وی در ایران و لبنان و در مناسبت های گوناگون است که برای طیف های مختلف مردم بیان شده است.

 • انفطار صورت یا همان آخرین کتاب شهید آوینی

  انفطار صورت یا همان آخرین کتاب شهید آوینی

  کتاب انفطار صورت، آخرین کتاب از مجموعه داوزده جلدی آثار شهید مرتضی آوینی است که از سوی نشر ساقی منتشر شده حاوی مجموعه مقالاتی پیرامون هنر گرافیک و نقاشی است.