تازه های کتاب
 • باید رفت

  باید رفت

  نویسنده در این کتاب خواسته تا پیام ارزشمند و مهم فرهنگ و تمدن عظیم اسلامی ایران را به زبان ها و لهجه‌های گوناگون بیان کند و برای تقابل با چالش ها و پرسش های متنوع و تازه بکوشد.

 • قدرت نرم و سیاست خارجی ایالات متحده

  قدرت نرم و سیاست خارجی ایالات متحده

  این کتاب جامع‌ترین و روزآمدترین تحلیلی است که دربارة این مفهوم کلیدی (قدرت نرم)) در امور خارجی صورت گرفته و ضرورت مطالعة آ‌ن برای پژوهندگان سیاست خارجی ایالات متحده، دیپلماسی عمومی، روابط بین‌الملل و تحلیل سیاست خارجی انکارناپذیر است.

 • بازگشت تاریخ و پایان رویاها

  بازگشت تاریخ و پایان رویاها

  فوکویاما کتاب پایان تاریخ را نوشت و پیروزی نهایی لیبرالیسم را اعلام کرد. اما در دو دهه گذشته، اميدها براي نظم بين‌المللي صلح‌آميز جديد به دلیل واقعيت‌هاي جدي كم­رنگ شده‌اند: قدرت‌هاي بزرگ دوباره براي نفوذ و منزلت رقابت مي‌كنند.

 • فرهنگ امنیت ملی

  فرهنگ امنیت ملی

  اين كتاب، ديدگاهي جامعه‌شناختي در مورد سياست‌امنيت ملي ارائه مي‌دهد، و استدلال مي‌كند كنشگراني كه در برابر عوامل فرهنگي واكنش نشان مي‌دهند، منافع امنيتي را تعريف مي‌كنند. به همان سان، با موضوعاتي كه اكثر دانش‌پژوهان امنيت ملي دشوار مي‌دانند، سروكار دارد.

 • سیاست گذاری عمومی مقایسه ای

  سیاست گذاری عمومی مقایسه ای

  این کتاب برای خوانندگانی نوشته شده است که می خواهند با مسائل در دنیای واقعی سیاست ارتباط برقرار کند.شما با خواندن ده گام این کتاب می توانید به این نتیجه برسید که برنامه های در حال اجرا در خارج از کشور تا چه اندازه می توانند یا باید در داخل کشور به کار بسته شوند.

 • خودآگاهی تاریخی-کتاب چهارم-اسلام و اندیشه مدرن

  خودآگاهی تاریخی-کتاب چهارم-اسلام و اندیشه مدرن

  کتاب خودآگاهی تاریخی در واقع مجموعه مقالاتی است از مرحوم مددپور در طلب جمع میان حکمت و انسی اسلامی و سنت شرقی است.کتاب پیش رو که توسط موسسه فرهنگی منادی تربیت به چاپ رسیده است در نه فصل و 424 صفحه به رشته تحریر در آمده است. وی معتقد است که انسان رزمنده بسیجی گمنام در جامعه ایده آل و شهر آسمانی و کربلای معلی مثالی حیات خویش را کامل می کند.


 • نگاهی به کتاب «پیوست فرهنگی»

  نگاهی به کتاب «پیوست فرهنگی»

  کتاب «پیوست فرهنگی» که با موضوعیت طرح‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی در کشور و نقش فرهنگی آنان تألیف شده‌است شامل مباحثی همچون معنای فرهنگ و معنای پیوست فرهنگی، فلسفه وجودی پیوست فرهنگی، فعالیت‌ها و طرح‌های مشمول پیوست فرهنگی، علل کم توجهی به فرهنگ و مدیریت فرهنگی جامعه و مباحثی از این دست است.

 • فارنهایت 451

  فارنهایت 451

  کتاب،‌ دنیایی را تصور می‌کند که خیلی شبیه دنیای خود ماست، دنیایی که در آن جامعه‌ای شستشو داده شده و کوته‌بین در پرتو پت زن دستگاههای تلویزیون خانگی، اراده فرد را خفه و علیل می‌کند.

 • تاریخ هنر جهان

  تاریخ هنر جهان

  آنهایی که به دنبال کتابی درباره تاریخ هنر نقاشی و هنرهای تجسمی‌اند، می‌توانند با اطمینان ویراست تازه و بروز شده کتاب معروف تاریخ هنر جنسن را تهیه کنند که از سوی مترجم کهنه کار و شناخته‌شده‌ای چون محمدتقی فرامرزی برگردان فارسی و انتشارات مازیار در هیاتی شکیل و پاکیزه روانه بازار نشر کرده است.

 • یادداشت های آلبرکامو

  یادداشت های آلبرکامو

  این یادداشت‌ها برای انتشار نوشته نشده‌اند. زیرا در یک فضای درهم و برهم و تا اندازه‌ای مبهم، بدون ویراستاری و بدون موضوع‌بندی پشت هم نوشته شده‌اند.

 • «اسلام هراسی در غرب»

  «اسلام هراسی در غرب»

  کتاب «اسلام هراسی در غرب»با عنوان فرعی «جنگ سرد جدید فرهنگی علیه مسلمانان در آمریکا و انگلستان»، با ترجمه و تالیف دکتر محمدرضا دهشیری، توسط موسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی چاپ و منتشر شد.

 • سیر مطالعاتی آمریکا شناسی

  سیر مطالعاتی آمریکا شناسی

  با رویکرد ادبی سیر مطالعاتی آمریکا شناسی تنظیم شده است.

 • تاریخ ناگفته وپنهان آمریکا

  تاریخ ناگفته وپنهان آمریکا

  کتاب تاریخ ناگفته و پنهان آمریکا که توسط نشر موعود چاپ شده است مبتنی بر بخش مهمی از این اثر مهم است. خواننده در این کتاب با حاکیت ناگفته کریستف کلمب آشنا می شود. و با حقایقی آشنا می شود که شاید تا پیش از خواندن این کتاب با آنها آشنا نبوده است. از جمله اثبات یهودی بودن کلمب و اینکه چرا وی این هویت خود را پنهان نموده است.

 • آسمان در آینه / تجلی قرآن کریم بر دیوان کبیر مولانا

  آسمان در آینه / تجلی قرآن کریم بر دیوان کبیر مولانا

  نویسنده در مقدمه کتاب خود درباره دیوان کبیر بیان می‌کند که این دیوان که به نام دیوان شمس نیز شناخته می‌شودمختاری ذکر کلمات آیات قرآنی عینا ً در ابیات،‌ذکر نام سوره‌های قرآن کریم، ذکر کلمات خاص قرآن کریم، ذکر ترجمه آیات، اشاره به مضمون یک یا چند آیه، اشاره به مفاهیم قرآنی، اشاره به اصطلاحات قرآنی بدون اشاره به آیه خاص و همچنین استفاده از تعابیر قرآنی برای مقاصد دیگر را انواع مختلف استفاده از آیات،‌اصطلاحات و مفاهیم قرآنی در دیوان کبیر می‌داند.

 • سیاه پوشی در سوگ ائمه نور علیهم السلام

  سیاه پوشی در سوگ ائمه نور علیهم السلام

  جناب ابوالحسنی به سوء استفاده مخالفان تشیع از شعائر آنها که در محل بحث پوشش مشکی است می پردازد و دریکی از فصل‌های کتاببحث قیام بنی عباس که با خونخواهی شهدای کربلا ، زید و یحیی مردم را دور خود جمع کرده بودند پرداخته شده است

 • کارگران با مقاومت سیاسی کل جامعه را انقلابی خواهند کرد

  کارگران با مقاومت سیاسی کل جامعه را انقلابی خواهند کرد

  «چهره در حال تغییر سیاست در ایالات متحده؛ سیاست‌های طبقه ـ کارگری و اتحادیه‌ها» می‌خواهد به مخاطبان خود نشان دهد که چگونه میلیون‌ها کارگر با تشدید مقاومت سیاسی، خود، اتحادیه‌هاشان و کل جامعه را انقلابی خواهند کرد.

 • «اندیشه‌های حکمی و اجتهادی شهید صدر» روانه بازار نشر شد

  «اندیشه‌های حکمی و اجتهادی شهید صدر» روانه بازار نشر شد

  «اندیشه‌های حکمی و اجتهادی شهید صدر» گزارش کوتاهی از ابعاد اندیشه حکمی و اجتهادی شهید صدر در فلسفه علوم انسانی است که توسط استادان، محققان و فرهیختگان تدوین شده ­است.

 • سازمان های امنیتی روس

  سازمان های امنیتی روس

  بحث بر سر پنهانکارترین شخصیت های تاریخ معاصر است. یکی از نگران کننده ترین شان: لاورنتی بریا، کسی که روح لعنتی استالین معرفی اش کرده اند. پلیس مخفی شماره یک و مغز متفکر تصفیه های او، کسی که تدارکات چی اصلی گولاگ بود و میلیونها زندانی را به آنجا فرستاد. مسئول عملی کشتار افسران لهستانی کاتین و همچنین آمر حقیقی قتل تروتسکی.

 • گفته های عبدالکریمی درباره کتاب جدیدش

  گفته های عبدالکریمی درباره کتاب جدیدش

  کتاب «هایدگر در ایران»، موضوعات تازه ای را هم در حوزه‎ی تفکر معاصر ایران و هایدگرشناسی ایران برای به بحث گذاردن عرضه می­‌کند.

 • نقد و بررسی هایدگر درگام اول

  نقد و بررسی هایدگر درگام اول

  این کتاب می کوشد با بیانی بسیار موجز مهم ترین بصیرت های هایدگر را، به موازات شرح زندگی و وقایع مهم تاریخی حیات او بازگو کند و در این امر، یعنی تلخیص تفکر هایدگر تا حدود زیادی موفق بوده است. اما این کتاب را برخلاف نامش چندان نیز نمی توان قدم نخست برای فهم هایدگر تلقی کرد.