تازه های کتاب
 • «اسلام هراسی در غرب»

  «اسلام هراسی در غرب»

  کتاب «اسلام هراسی در غرب»با عنوان فرعی «جنگ سرد جدید فرهنگی علیه مسلمانان در آمریکا و انگلستان»، با ترجمه و تالیف دکتر محمدرضا دهشیری، توسط موسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی چاپ و منتشر شد.

 • سیر مطالعاتی آمریکا شناسی

  سیر مطالعاتی آمریکا شناسی

  با رویکرد ادبی سیر مطالعاتی آمریکا شناسی تنظیم شده است.

 • تاریخ ناگفته وپنهان آمریکا

  تاریخ ناگفته وپنهان آمریکا

  کتاب تاریخ ناگفته و پنهان آمریکا که توسط نشر موعود چاپ شده است مبتنی بر بخش مهمی از این اثر مهم است. خواننده در این کتاب با حاکیت ناگفته کریستف کلمب آشنا می شود. و با حقایقی آشنا می شود که شاید تا پیش از خواندن این کتاب با آنها آشنا نبوده است. از جمله اثبات یهودی بودن کلمب و اینکه چرا وی این هویت خود را پنهان نموده است.

 • آسمان در آینه / تجلی قرآن کریم بر دیوان کبیر مولانا

  آسمان در آینه / تجلی قرآن کریم بر دیوان کبیر مولانا

  نویسنده در مقدمه کتاب خود درباره دیوان کبیر بیان می‌کند که این دیوان که به نام دیوان شمس نیز شناخته می‌شودمختاری ذکر کلمات آیات قرآنی عینا ً در ابیات،‌ذکر نام سوره‌های قرآن کریم، ذکر کلمات خاص قرآن کریم، ذکر ترجمه آیات، اشاره به مضمون یک یا چند آیه، اشاره به مفاهیم قرآنی، اشاره به اصطلاحات قرآنی بدون اشاره به آیه خاص و همچنین استفاده از تعابیر قرآنی برای مقاصد دیگر را انواع مختلف استفاده از آیات،‌اصطلاحات و مفاهیم قرآنی در دیوان کبیر می‌داند.

 • سیاه پوشی در سوگ ائمه نور علیهم السلام

  سیاه پوشی در سوگ ائمه نور علیهم السلام

  جناب ابوالحسنی به سوء استفاده مخالفان تشیع از شعائر آنها که در محل بحث پوشش مشکی است می پردازد و دریکی از فصل‌های کتاببحث قیام بنی عباس که با خونخواهی شهدای کربلا ، زید و یحیی مردم را دور خود جمع کرده بودند پرداخته شده است

 • کارگران با مقاومت سیاسی کل جامعه را انقلابی خواهند کرد

  کارگران با مقاومت سیاسی کل جامعه را انقلابی خواهند کرد

  «چهره در حال تغییر سیاست در ایالات متحده؛ سیاست‌های طبقه ـ کارگری و اتحادیه‌ها» می‌خواهد به مخاطبان خود نشان دهد که چگونه میلیون‌ها کارگر با تشدید مقاومت سیاسی، خود، اتحادیه‌هاشان و کل جامعه را انقلابی خواهند کرد.

 • «اندیشه‌های حکمی و اجتهادی شهید صدر» روانه بازار نشر شد

  «اندیشه‌های حکمی و اجتهادی شهید صدر» روانه بازار نشر شد

  «اندیشه‌های حکمی و اجتهادی شهید صدر» گزارش کوتاهی از ابعاد اندیشه حکمی و اجتهادی شهید صدر در فلسفه علوم انسانی است که توسط استادان، محققان و فرهیختگان تدوین شده ­است.

 • سازمان های امنیتی روس

  سازمان های امنیتی روس

  بحث بر سر پنهانکارترین شخصیت های تاریخ معاصر است. یکی از نگران کننده ترین شان: لاورنتی بریا، کسی که روح لعنتی استالین معرفی اش کرده اند. پلیس مخفی شماره یک و مغز متفکر تصفیه های او، کسی که تدارکات چی اصلی گولاگ بود و میلیونها زندانی را به آنجا فرستاد. مسئول عملی کشتار افسران لهستانی کاتین و همچنین آمر حقیقی قتل تروتسکی.

 • گفته های عبدالکریمی درباره کتاب جدیدش

  گفته های عبدالکریمی درباره کتاب جدیدش

  کتاب «هایدگر در ایران»، موضوعات تازه ای را هم در حوزه‎ی تفکر معاصر ایران و هایدگرشناسی ایران برای به بحث گذاردن عرضه می­‌کند.

 • نقد و بررسی هایدگر درگام اول

  نقد و بررسی هایدگر درگام اول

  این کتاب می کوشد با بیانی بسیار موجز مهم ترین بصیرت های هایدگر را، به موازات شرح زندگی و وقایع مهم تاریخی حیات او بازگو کند و در این امر، یعنی تلخیص تفکر هایدگر تا حدود زیادی موفق بوده است. اما این کتاب را برخلاف نامش چندان نیز نمی توان قدم نخست برای فهم هایدگر تلقی کرد.

 • کتابی که علی جنتی درباره چگونگی شکل‌گیری صهیونیسم در آمریکا ترجمه کرد

  کتابی که علی جنتی درباره چگونگی شکل‌گیری صهیونیسم در آمریکا ترجمه کرد

  کتاب به بررسی ریشه‌های تاریخی و مذهبی «افسانه مسیح یهودی» پرداخته و این مسئله را بررسی کرده که چگونه این افسانه مذهبی به رفتار سیاسی تبدیل شده است.

 • گزارشی از جلسه نقدبادبادک باز توسط محمدرضاسرشار

  گزارشی از جلسه نقدبادبادک باز توسط محمدرضاسرشار

  در سرتاسر کتاب، این وضعیت وجود دارد. امیر گناه می کند و رشد می کند و به رستگاری می رسد. این، درونمایهٔ اصلی کتاب است. البته، مثلاً در بودیسم این نیست که ما برویم گناه کنیم. در آن آیین می گوید زندگی رنج است. بنابراین ما نباید این را با بودیسم اشتباه بگیریم. این مسئله، در ذات بودیسم نیست. بودیسم چهار اصل محوری دارد؛ که شامل هشت آداب است. بودیسم نمی گوید که ما گناه کنیم.

 • قلب من فروشی نیست

  قلب من فروشی نیست

  کتاب «قلب من فروشی نیست!» با قلم و گردآوری پروین چوبی درباره تجارت سیاه اعضای بدن انسان در کشورهای آسیای شرقی و همچنین پدیده شوم توریسم پیوندی نگاشته شده است.

 • آمريکا شناسي (فراز و فرود يک امپراطوري)

  آمريکا شناسي (فراز و فرود يک امپراطوري)

  کتاب حاضرتلاش دارد تا مخاطب خود را به شناخت واقع بينانه اي نسبت به ايالات متحده آمريکا برساند.و در اين مسير به مراحل اوج و فرود اين سرزمين و تفاوت بين آمريکا و آمريکايي‌ها نظر دارد.

 • نگاهی انتقادی به سیاست امریکا

  نگاهی انتقادی به سیاست امریکا

  این کتاب ترجمه گفت وگوی دنیس رابرت و ورونیکا زاراکویز با نوام چامسکی است.او که همچنان نماد مقاومت فرهنگی به شمار می آید، از دوران جنگ ویتنام تاکنون دست به افشاگری و انتقاد از سیاست های ایالات متحده آمریکا زده است.

 • ایالات شکست خورده

  ایالات شکست خورده

  در این کتاب با ذکر نکات بسیاری سعی در نقد سیاستهای داخلی و خارجی دولت امریکا دارد. چامسکی معتقدست که نظام سیاسی آمریکا در راستایی رهبری می شود که به پایان ارزش های تاریخی برابری، آزادی و دموکراسی کارآمد منجر می شود.

 • شورشيان آرمانخواه ؛ ناكامي چپ در ايران

  شورشيان آرمانخواه ؛ ناكامي چپ در ايران

  كتاب «شورشيان آرمانخواه؛ ناكامي چپ در ايران» به قلم مازيار بهروز به بيان چگونگي شكل‌گيري، نحوه فعاليت و علل و عوامل شكست و ناكامي «جنبش چپ» در قالب تشكلها و سازمانهاي با ايدئولوژي ماركسيستي طي سالهاي 1320 الي 1362 در ايران پرداخته است.

 • پیوست فرهنگی

  پیوست فرهنگی

  كتاب «پیوست فرهنگی» به ضرورت اجرای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر مهندسی فرهنگی امور پرداخته و موضوع اصلی آن نقش فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در تحولات فرهنگی جامعه است.

 • پایه‌های فکری جنگ نرم

  پایه‌های فکری جنگ نرم

  این کتاب شامل 11 مقاله است که به تأثیر مبانی فکری همچون معرفت‌شناسی، دین‌شناسی و ارزش‌شناسی در حوزه جنگ نرم می‌پردازد.

 • وداع با اسلحه

  وداع با اسلحه

  در این داستان نویسنده صحنه‌های تراژیکی را با سرعت واختصار در پیش چشم خواننده می‌گذرد و پدیده‌های چندش آور جهان کهنه و فرسوده را نشان می‌دهد.