تازه های کتاب
 • سیر تجدد و علم جدید در ایران

  سیر تجدد و علم جدید در ایران

  این کتاب تلفیق صورت بازنویسی‌شده قسمت‌هایی از دو پژوهش صورت‌گرفته در فرهنگستان علوم و متضمن نتایج نظر اجمالی تاریخی به علم جدید و تجدد در ایران است.کتاب «سیر تجدد و علم جدید در ایران» مشتمل بر 3 بخش و 20 فصل است. در پایان کتاب نیز مقاله‌ای با عنوان «ملاحظاتی در باب سیاست علم و شرایط تدوین آن» به عنوان «خاتمه کتاب» آمده است.

 • بحران‌های سیاسی و جنبش‌های اجتماعی در خاورمیانه

  بحران‌های سیاسی و جنبش‌های اجتماعی در خاورمیانه

  موضوع محوری این کتاب خیزش های مردمی منطقه خاورمیانه و کاوش دلایل آن با نگاهی عمیق و علمی است. آنچه در این کتاب به آن تاکید می شود مردمی بودن و ضد استبداد بودن این‌گونه جنبش‌هاست.

 • «هدیه مسیح»

  «هدیه مسیح»

  ماجرای ادواردو، تلنگری شد به کسانی که ممکن است به‌ خاطر امکانات مادی، از ارزش‌های والا دوری کنند و حجتی شد برای بسیاری از افراد که مراقب دین خود باشند.

 • «چهار گفتار» رحیم پور ازغندی چیست؟

  «چهار گفتار» رحیم پور ازغندی چیست؟

  کتاب «چهار گفتار» هشتمین کتاب از مجموعه طرحی برای فردا است که دیدگاه های استاد حسن رحیم پورازغندی را بازتاب می دهد.

 • «گل های پریشان در باد»

  «گل های پریشان در باد»

  کتاب «گل های پریشان در باد» کاری نو و ابتکاری زیبا در حوزه تاریخ و معارف دینی آمیخته به اندیشه و هنر است.

 • اسرار گیاهان داروئی

  اسرار گیاهان داروئی

  این کتاب نخستین اثر از مجموعه «نسخه شفا»ی انتشارات حافظ نوین به شمار می‌آید که در قالب دایرةالمعارفی به معرفی گیاهان بومی ایران و غیر ایرانی و خواص طبی و درمانی آن‌ها پرداخته است.

 • یک لیوان شطح داغ

  یک لیوان شطح داغ

  احمد عزيزي را بي‌شك مي‌توان پايه‌گذار شيوه ادبي شطح‌نويسي در تاريخ معاصر ايران دانست. گونه‌اي از نثر كه بسيار از نثرادبي غني‌تر است. چه از حيث محتوا و چه از حيث زبان. در اين گونه عزيزي تمام جملاتش را با استعاره و توصيف و تشبيه آذين بسته و به سختي مي‌توان جمله‌اي ساده را در اين ادبيات يافت.

 • نقدکتاب لطفا گوسفند نباشید

  نقدکتاب لطفا گوسفند نباشید

  این كتاب ملقمه ای از مكاتب هندی و سرخپوستی و... و امانیسم و اگزیستانسیالیسم و... است كه صد البته خالی از جملات حكیمانه نیست و می شد با جهت گیری و هدف گذاری مناسب و اصلاح افق دید، بهره خوبی از تجارب این مكاتب برد.

 • نقدی بر «حدیث نفس» حسن کامشاد

  نقدی بر «حدیث نفس» حسن کامشاد

  «می خواهم قلم زمین گذارم ولی این سوال دست از سرم برنمی دارد که اگر این خاطرات را زودتر، مثلاً در همان 50 سالگی، می نوشتم، آیا همین می بود؟ گمان نکنم. کهنسالی بی پروایی می آفریند...»

 • بررسی پنج اثر از علی ابوالحسنی (منذر) درباره شیخ فضل الله نوری

  بررسی پنج اثر از علی ابوالحسنی (منذر) درباره شیخ فضل الله نوری

  نویسنده در پژوهش خویش، این شیوه را اتّخاذ کرده است که بر اساس چارچوبی منطقی و سلسله وار از منظر خویش، هر کتاب از این مجموعه را به دنبال یک دیگر در برابر خواننده قرار دهد.

 • «فرهنگ علوم اجتماعی قرن بیستم»

  «فرهنگ علوم اجتماعی قرن بیستم»

  کتاب حاضر درصدد ارایه مروری جامع بر مضامین اصلی و مهم تفکر اجتماعی و نیز بررسی تکوین و رشد آن از آغاز قرن بیستم تا سال‌های پایانی آن است و می‌کوشد این مرور را در متن دورنمای گسترده و در حال تغییر زندگی اجتماعی این دوران پر تلاطم قرار دهد.

 • پاریس؛ پایتخت مدرنیته

  پاریس؛ پایتخت مدرنیته

  دیوید هاروی در کتاب "پاریس؛ پایتخت مدرنیته" با بررسی دقیق ادبیات، هنر، فضای شهری، سازمان صنعتی، سیاست و شیوه زندگی در پاریس در برهه حساس 1830 تا 1871 رویدادهایی که پاریس را از شهری با زیرساخت‌های شهری قرون وسطایی به دوره مدرن پرتاب کرد زیرنظر می‌گیرد تا تاریخ مردمی را روایت کند.

 • نيچه و درام پست مدرن

  نيچه و درام پست مدرن

  كتاب نيچه و درام پست مدرن بعد از يك مقدمه داراي پنچ فصل است .سس پنج مؤلفه ي مهم پست مدرنيزم رابر مي شمارد.نويسنده در ادامه به نمونه هايي از اقتدارزدايي هاي پست مدرن اشاره مي كند.در نهايت نويسنده به ويژگي هاي ابر مرد از منظر نيچه مي پردازد و نسبت آن با نا قهرمامن درام پست مردن را بررسي مي كند .

 • گفتمان نقد

  گفتمان نقد

  کتاب حاضر مجموعه ‏ای از مقالات حسین پاینده است که هریک از آنها رهیافتی در نقد ادبی مدرن یا مفاهیمی از نظریه‏ های ادبی جدید را تبیین می ‏کند و یا در نقدی عملی بر یک اثر ادبی به کار می‌برد.

 • ثروت انقلابی

  ثروت انقلابی

  کتاب ثروت انقلابی که شامل 10بخش مشود را رضا امیر رحیمی ترجمه کرده است و توسط نشر ماهی وارد بازار نشر شده است.

 • نقد یکی از کتابستانی ها بر کتاب«بهم میاد»

  نقد یکی از کتابستانی ها بر کتاب«بهم میاد»

  نمونه خوبي است براي جواناني كه دوست دارند در غرب زندگي كنند و آزادي پرنده ي جان خود را تنها در غرب مي دانند و منتظرند تا بازرگان از غرب برگردد و داستان طوطي هاي رنگارنگ خسته ي از تخم ماشيني در آمده ي غربي رابرايشان تعريف كن تا بفهمد چطور مي تواند خود را به مردن بزند و راه نجاتي يابد!اما...

 • پوشش اسلامی

  پوشش اسلامی

  کتاب «پوشش اسلامی» چالش‌ها و راه کارها با رویکردی به مهندسی فرهنگی ٬در قطع رقعی و در شمارگان ۲۵۰۰نسخه توسط انتشارات سوره مهر به چاپ سوم می‌رسد.

 • نقدی بر کتاب قلعه حیوانات

  نقدی بر کتاب قلعه حیوانات

  کتابِ مزرعه ی حیوانات جورج اورول، نویسنده ی انگلیسی زبان، در تاریخ 1945 منتشر شده است. این کتاب بیش از هر چیز تمثیل انتقادی موفقی از انقلاب اکتبر روسیه و نتایجِ آن می باشد. اورول سعی داشته است که انتقادهای خود به حکومت کمونیستی ِ استالین را از طریق حکایت حیوانات بیان کند.

 • یهودیان، جهان و پول: تاریخ اقتصادی قوم یهود

  یهودیان، جهان و پول: تاریخ اقتصادی قوم یهود

  به عقیده نویسنده، حوادثی که بر این قوم سرگردان در طول تاریخ می گذرد، استعاره ای است از اسفار تورات و او نیز بر همین مبنا به بررسی خط سیر اقتصادی این قوم و مراحل تکامل آن و در نهایت به بررسی شرایط کنونی اسرائیل می پردازد.

 • دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیسم

  دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیسم

  این دایره المعارف مصور همراه با توضیحات کامل از سیر تاریخی یهودیت و پیدایش صهیونیسم می باشد و شاید مهمترین خصوصیت این کتاب مصور بودن آن است که به شکل زیبایی وقایع تاریخی را با تصاویر مختلف آن برای درک بهتر خواننده به نمایش گذاشته است.