تازه های کتاب
 • اسرار گیاهان داروئی

  اسرار گیاهان داروئی

  این کتاب نخستین اثر از مجموعه «نسخه شفا»ی انتشارات حافظ نوین به شمار می‌آید که در قالب دایرةالمعارفی به معرفی گیاهان بومی ایران و غیر ایرانی و خواص طبی و درمانی آن‌ها پرداخته است.

 • یک لیوان شطح داغ

  یک لیوان شطح داغ

  احمد عزيزي را بي‌شك مي‌توان پايه‌گذار شيوه ادبي شطح‌نويسي در تاريخ معاصر ايران دانست. گونه‌اي از نثر كه بسيار از نثرادبي غني‌تر است. چه از حيث محتوا و چه از حيث زبان. در اين گونه عزيزي تمام جملاتش را با استعاره و توصيف و تشبيه آذين بسته و به سختي مي‌توان جمله‌اي ساده را در اين ادبيات يافت.

 • نقدکتاب لطفا گوسفند نباشید

  نقدکتاب لطفا گوسفند نباشید

  این كتاب ملقمه ای از مكاتب هندی و سرخپوستی و... و امانیسم و اگزیستانسیالیسم و... است كه صد البته خالی از جملات حكیمانه نیست و می شد با جهت گیری و هدف گذاری مناسب و اصلاح افق دید، بهره خوبی از تجارب این مكاتب برد.

 • نقدی بر «حدیث نفس» حسن کامشاد

  نقدی بر «حدیث نفس» حسن کامشاد

  «می خواهم قلم زمین گذارم ولی این سوال دست از سرم برنمی دارد که اگر این خاطرات را زودتر، مثلاً در همان 50 سالگی، می نوشتم، آیا همین می بود؟ گمان نکنم. کهنسالی بی پروایی می آفریند...»

 • بررسی پنج اثر از علی ابوالحسنی (منذر) درباره شیخ فضل الله نوری

  بررسی پنج اثر از علی ابوالحسنی (منذر) درباره شیخ فضل الله نوری

  نویسنده در پژوهش خویش، این شیوه را اتّخاذ کرده است که بر اساس چارچوبی منطقی و سلسله وار از منظر خویش، هر کتاب از این مجموعه را به دنبال یک دیگر در برابر خواننده قرار دهد.

 • «فرهنگ علوم اجتماعی قرن بیستم»

  «فرهنگ علوم اجتماعی قرن بیستم»

  کتاب حاضر درصدد ارایه مروری جامع بر مضامین اصلی و مهم تفکر اجتماعی و نیز بررسی تکوین و رشد آن از آغاز قرن بیستم تا سال‌های پایانی آن است و می‌کوشد این مرور را در متن دورنمای گسترده و در حال تغییر زندگی اجتماعی این دوران پر تلاطم قرار دهد.

 • پاریس؛ پایتخت مدرنیته

  پاریس؛ پایتخت مدرنیته

  دیوید هاروی در کتاب "پاریس؛ پایتخت مدرنیته" با بررسی دقیق ادبیات، هنر، فضای شهری، سازمان صنعتی، سیاست و شیوه زندگی در پاریس در برهه حساس 1830 تا 1871 رویدادهایی که پاریس را از شهری با زیرساخت‌های شهری قرون وسطایی به دوره مدرن پرتاب کرد زیرنظر می‌گیرد تا تاریخ مردمی را روایت کند.

 • نيچه و درام پست مدرن

  نيچه و درام پست مدرن

  كتاب نيچه و درام پست مدرن بعد از يك مقدمه داراي پنچ فصل است .سس پنج مؤلفه ي مهم پست مدرنيزم رابر مي شمارد.نويسنده در ادامه به نمونه هايي از اقتدارزدايي هاي پست مدرن اشاره مي كند.در نهايت نويسنده به ويژگي هاي ابر مرد از منظر نيچه مي پردازد و نسبت آن با نا قهرمامن درام پست مردن را بررسي مي كند .

 • گفتمان نقد

  گفتمان نقد

  کتاب حاضر مجموعه ‏ای از مقالات حسین پاینده است که هریک از آنها رهیافتی در نقد ادبی مدرن یا مفاهیمی از نظریه‏ های ادبی جدید را تبیین می ‏کند و یا در نقدی عملی بر یک اثر ادبی به کار می‌برد.

 • ثروت انقلابی

  ثروت انقلابی

  کتاب ثروت انقلابی که شامل 10بخش مشود را رضا امیر رحیمی ترجمه کرده است و توسط نشر ماهی وارد بازار نشر شده است.

 • نقد یکی از کتابستانی ها بر کتاب«بهم میاد»

  نقد یکی از کتابستانی ها بر کتاب«بهم میاد»

  نمونه خوبي است براي جواناني كه دوست دارند در غرب زندگي كنند و آزادي پرنده ي جان خود را تنها در غرب مي دانند و منتظرند تا بازرگان از غرب برگردد و داستان طوطي هاي رنگارنگ خسته ي از تخم ماشيني در آمده ي غربي رابرايشان تعريف كن تا بفهمد چطور مي تواند خود را به مردن بزند و راه نجاتي يابد!اما...

 • پوشش اسلامی

  پوشش اسلامی

  کتاب «پوشش اسلامی» چالش‌ها و راه کارها با رویکردی به مهندسی فرهنگی ٬در قطع رقعی و در شمارگان ۲۵۰۰نسخه توسط انتشارات سوره مهر به چاپ سوم می‌رسد.

 • نقدی بر کتاب قلعه حیوانات

  نقدی بر کتاب قلعه حیوانات

  کتابِ مزرعه ی حیوانات جورج اورول، نویسنده ی انگلیسی زبان، در تاریخ 1945 منتشر شده است. این کتاب بیش از هر چیز تمثیل انتقادی موفقی از انقلاب اکتبر روسیه و نتایجِ آن می باشد. اورول سعی داشته است که انتقادهای خود به حکومت کمونیستی ِ استالین را از طریق حکایت حیوانات بیان کند.

 • یهودیان، جهان و پول: تاریخ اقتصادی قوم یهود

  یهودیان، جهان و پول: تاریخ اقتصادی قوم یهود

  به عقیده نویسنده، حوادثی که بر این قوم سرگردان در طول تاریخ می گذرد، استعاره ای است از اسفار تورات و او نیز بر همین مبنا به بررسی خط سیر اقتصادی این قوم و مراحل تکامل آن و در نهایت به بررسی شرایط کنونی اسرائیل می پردازد.

 • دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیسم

  دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیسم

  این دایره المعارف مصور همراه با توضیحات کامل از سیر تاریخی یهودیت و پیدایش صهیونیسم می باشد و شاید مهمترین خصوصیت این کتاب مصور بودن آن است که به شکل زیبایی وقایع تاریخی را با تصاویر مختلف آن برای درک بهتر خواننده به نمایش گذاشته است.

 • نگاهي به كتاب خواندني «لابي اسرائيل و سياست خارجي آمريكا

  نگاهي به كتاب خواندني «لابي اسرائيل و سياست خارجي آمريكا

  «لابي اسرائيل و سياست خارجي آمريكا» با پيشگفتار و مقدمه مولف آغاز ميشود و بعد از آن نوبت به مقدمه 20 صفحه‌اي مترجمين يعني رضا منتظمي و مهران نصر مي‌رسد.بعد از آن تا صفحه 74 مقدمه‌اي چاپ شده است كه توضيحاتي پيرامون منابع مورد استفاده و مسائلي از اين دست است.

 • یک رمان ضد استعمار به نام سرزمین های گرگ ومیش

  یک رمان ضد استعمار به نام سرزمین های گرگ ومیش

  نویسنده در این اثر خود نقدی دقیق و روانکاوانه بر روحیهٔ امپریالیستی دنیای غرب از یک سو، و فرهنگ‌های دیگری که از دیگر سو با ناتوانی و فساد درونی خود در طول تاریخ راه را برای استعمارگران هموار ساخته‌اند، پیش روی خوانندگان می‌گذارد که هم از دیدگاه ادبی و هم تاریخی درخور تامل و ستایش‌برانگیز است.

 • میراث‌خواران اتحاد جماهیر شوروی

  میراث‌خواران اتحاد جماهیر شوروی

  عضو ارشد پژوهش‌كده‌ی مطالعات سیاسی‌ بوریس كاگارلیتسكی‌ در آكادمی علوم روسیه در این كتاب می‌كوشد این شرایط دهشت‌ناك را توضیح دهد و البته مسیر روشنی در برابر فعالان امیدوار مترقی در روسیه و جهان بگشاید.کتاب "‌میراث‌خواران اتحاد شوروی"‌ نوشته‌ی‌ بوریس كاگارلیتسكی‌، با ترجمه‌ی شهریار خواجیان در 496 صفحه و با قیمت 9000 تومان منتشر شده است.

 • چگونه سارتر بخوانیم؟

  چگونه سارتر بخوانیم؟

  کتاب «چگونه سارتر بخوانیم» در 11 بخش تالیف و تدوین شده است. بخش یازدهم گاهشمار زندگی سارتر است که به انضمام دو بخش، یکی منابع برای مطالعه بیشتر و دیگری نمایه، منتشر شده است. این فصول هرکدام به نوبه خود بر ارزش کاربردی کتاب افزوده‌اند.

 • عناصر:افسانه،تاریخ،علم

  عناصر:افسانه،تاریخ،علم

  کتاب «عناصر: افسانه، تاریخ، علم» توسط ماندانا فرهادیان ترجمه شده و تدوینش زیر نظر محمدرضا خواجه‌پور و حسین معصومی همدانی انجام شده است.این کتاب دهمین عنوان از مجموعه کتاب‌های «دانش معاصر» است که این ناشر منتشر می‌کند.