تازه های کتاب
 • کتابی که علی جنتی درباره چگونگی شکل‌گیری صهیونیسم در آمریکا ترجمه کرد

  کتابی که علی جنتی درباره چگونگی شکل‌گیری صهیونیسم در آمریکا ترجمه کرد

  کتاب به بررسی ریشه‌های تاریخی و مذهبی «افسانه مسیح یهودی» پرداخته و این مسئله را بررسی کرده که چگونه این افسانه مذهبی به رفتار سیاسی تبدیل شده است.

 • گزارشی از جلسه نقدبادبادک باز توسط محمدرضاسرشار

  گزارشی از جلسه نقدبادبادک باز توسط محمدرضاسرشار

  در سرتاسر کتاب، این وضعیت وجود دارد. امیر گناه می کند و رشد می کند و به رستگاری می رسد. این، درونمایهٔ اصلی کتاب است. البته، مثلاً در بودیسم این نیست که ما برویم گناه کنیم. در آن آیین می گوید زندگی رنج است. بنابراین ما نباید این را با بودیسم اشتباه بگیریم. این مسئله، در ذات بودیسم نیست. بودیسم چهار اصل محوری دارد؛ که شامل هشت آداب است. بودیسم نمی گوید که ما گناه کنیم.

 • قلب من فروشی نیست

  قلب من فروشی نیست

  کتاب «قلب من فروشی نیست!» با قلم و گردآوری پروین چوبی درباره تجارت سیاه اعضای بدن انسان در کشورهای آسیای شرقی و همچنین پدیده شوم توریسم پیوندی نگاشته شده است.

 • آمريکا شناسي (فراز و فرود يک امپراطوري)

  آمريکا شناسي (فراز و فرود يک امپراطوري)

  کتاب حاضرتلاش دارد تا مخاطب خود را به شناخت واقع بينانه اي نسبت به ايالات متحده آمريکا برساند.و در اين مسير به مراحل اوج و فرود اين سرزمين و تفاوت بين آمريکا و آمريکايي‌ها نظر دارد.

 • نگاهی انتقادی به سیاست امریکا

  نگاهی انتقادی به سیاست امریکا

  این کتاب ترجمه گفت وگوی دنیس رابرت و ورونیکا زاراکویز با نوام چامسکی است.او که همچنان نماد مقاومت فرهنگی به شمار می آید، از دوران جنگ ویتنام تاکنون دست به افشاگری و انتقاد از سیاست های ایالات متحده آمریکا زده است.

 • ایالات شکست خورده

  ایالات شکست خورده

  در این کتاب با ذکر نکات بسیاری سعی در نقد سیاستهای داخلی و خارجی دولت امریکا دارد. چامسکی معتقدست که نظام سیاسی آمریکا در راستایی رهبری می شود که به پایان ارزش های تاریخی برابری، آزادی و دموکراسی کارآمد منجر می شود.

 • شورشيان آرمانخواه ؛ ناكامي چپ در ايران

  شورشيان آرمانخواه ؛ ناكامي چپ در ايران

  كتاب «شورشيان آرمانخواه؛ ناكامي چپ در ايران» به قلم مازيار بهروز به بيان چگونگي شكل‌گيري، نحوه فعاليت و علل و عوامل شكست و ناكامي «جنبش چپ» در قالب تشكلها و سازمانهاي با ايدئولوژي ماركسيستي طي سالهاي 1320 الي 1362 در ايران پرداخته است.

 • پیوست فرهنگی

  پیوست فرهنگی

  كتاب «پیوست فرهنگی» به ضرورت اجرای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر مهندسی فرهنگی امور پرداخته و موضوع اصلی آن نقش فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در تحولات فرهنگی جامعه است.

 • پایه‌های فکری جنگ نرم

  پایه‌های فکری جنگ نرم

  این کتاب شامل 11 مقاله است که به تأثیر مبانی فکری همچون معرفت‌شناسی، دین‌شناسی و ارزش‌شناسی در حوزه جنگ نرم می‌پردازد.

 • وداع با اسلحه

  وداع با اسلحه

  در این داستان نویسنده صحنه‌های تراژیکی را با سرعت واختصار در پیش چشم خواننده می‌گذرد و پدیده‌های چندش آور جهان کهنه و فرسوده را نشان می‌دهد.

 • سیر تجدد و علم جدید در ایران

  سیر تجدد و علم جدید در ایران

  این کتاب تلفیق صورت بازنویسی‌شده قسمت‌هایی از دو پژوهش صورت‌گرفته در فرهنگستان علوم و متضمن نتایج نظر اجمالی تاریخی به علم جدید و تجدد در ایران است.کتاب «سیر تجدد و علم جدید در ایران» مشتمل بر 3 بخش و 20 فصل است. در پایان کتاب نیز مقاله‌ای با عنوان «ملاحظاتی در باب سیاست علم و شرایط تدوین آن» به عنوان «خاتمه کتاب» آمده است.

 • بحران‌های سیاسی و جنبش‌های اجتماعی در خاورمیانه

  بحران‌های سیاسی و جنبش‌های اجتماعی در خاورمیانه

  موضوع محوری این کتاب خیزش های مردمی منطقه خاورمیانه و کاوش دلایل آن با نگاهی عمیق و علمی است. آنچه در این کتاب به آن تاکید می شود مردمی بودن و ضد استبداد بودن این‌گونه جنبش‌هاست.

 • «هدیه مسیح»

  «هدیه مسیح»

  ماجرای ادواردو، تلنگری شد به کسانی که ممکن است به‌ خاطر امکانات مادی، از ارزش‌های والا دوری کنند و حجتی شد برای بسیاری از افراد که مراقب دین خود باشند.

 • «چهار گفتار» رحیم پور ازغندی چیست؟

  «چهار گفتار» رحیم پور ازغندی چیست؟

  کتاب «چهار گفتار» هشتمین کتاب از مجموعه طرحی برای فردا است که دیدگاه های استاد حسن رحیم پورازغندی را بازتاب می دهد.

 • «گل های پریشان در باد»

  «گل های پریشان در باد»

  کتاب «گل های پریشان در باد» کاری نو و ابتکاری زیبا در حوزه تاریخ و معارف دینی آمیخته به اندیشه و هنر است.

 • اسرار گیاهان داروئی

  اسرار گیاهان داروئی

  این کتاب نخستین اثر از مجموعه «نسخه شفا»ی انتشارات حافظ نوین به شمار می‌آید که در قالب دایرةالمعارفی به معرفی گیاهان بومی ایران و غیر ایرانی و خواص طبی و درمانی آن‌ها پرداخته است.

 • یک لیوان شطح داغ

  یک لیوان شطح داغ

  احمد عزيزي را بي‌شك مي‌توان پايه‌گذار شيوه ادبي شطح‌نويسي در تاريخ معاصر ايران دانست. گونه‌اي از نثر كه بسيار از نثرادبي غني‌تر است. چه از حيث محتوا و چه از حيث زبان. در اين گونه عزيزي تمام جملاتش را با استعاره و توصيف و تشبيه آذين بسته و به سختي مي‌توان جمله‌اي ساده را در اين ادبيات يافت.

 • نقدکتاب لطفا گوسفند نباشید

  نقدکتاب لطفا گوسفند نباشید

  این كتاب ملقمه ای از مكاتب هندی و سرخپوستی و... و امانیسم و اگزیستانسیالیسم و... است كه صد البته خالی از جملات حكیمانه نیست و می شد با جهت گیری و هدف گذاری مناسب و اصلاح افق دید، بهره خوبی از تجارب این مكاتب برد.

 • نقدی بر «حدیث نفس» حسن کامشاد

  نقدی بر «حدیث نفس» حسن کامشاد

  «می خواهم قلم زمین گذارم ولی این سوال دست از سرم برنمی دارد که اگر این خاطرات را زودتر، مثلاً در همان 50 سالگی، می نوشتم، آیا همین می بود؟ گمان نکنم. کهنسالی بی پروایی می آفریند...»

 • بررسی پنج اثر از علی ابوالحسنی (منذر) درباره شیخ فضل الله نوری

  بررسی پنج اثر از علی ابوالحسنی (منذر) درباره شیخ فضل الله نوری

  نویسنده در پژوهش خویش، این شیوه را اتّخاذ کرده است که بر اساس چارچوبی منطقی و سلسله وار از منظر خویش، هر کتاب از این مجموعه را به دنبال یک دیگر در برابر خواننده قرار دهد.